EkspertBudowlany.pl

REGULUS®-REVERS – grzejniki do pomp ciepła

Nowość firmy REGULUS®-system

| 2020-08-05
Widoczny z boku grzejnika przełącznik on/off
Fot. Regulus

Widoczny z boku grzejnika przełącznik on/off


Fot. Regulus

Współczesne budynki są coraz cieplejsze, dlatego też coraz częściej stosuje się w nich ogrzewanie niskotemperaturowymi źródłami ciepła. W takiej instalacji należy zastosować odpowiednie grzejniki. Które z nich są naprawdę niskotemperaturowe?

treść sponsorowana

Inteligentny dom przyszłości z grzejnikami rewersyjnymi

Aby grzejnik był zdolny do grzania niskotemperaturowego, musi mieć dużą powierzchnię kontaktu z powietrzem. Takimi grzejnikami są regulusy charakteryzujące się największą na rynku powierzchnią wymiany ciepła. Wśród niskotemperaturowych źródeł ciepła obserwuje się rosnącą popularność pomp ciepła.

Pompy ciepła to jednak nie tylko niskotemperaturowe ogrzewanie – ich posiadacze mogą wykorzystywać je latem także do chłodzenia pomieszczeń. Modele REGULUS-REVERS zostały opracowane właśnie pod kątem chłodzenia latem i oczywiście grzania w sezonie grzewczym.

Skuteczne schładzanie pomieszczeń jest możliwe pod warunkiem zastosowania wymuszonej cyrkulacji powietrza przez wnętrze grzejnika. W tym celu należy zastosować wentylator. Aktualnie na rynku techniki grzewczej oferowane są klimakonwektory, które grzeją i chłodzą – jednak konstrukcja ich wymiennika wyklucza efektywne grzanie bez wentylatora (gęsto upakowane lamelki aluminiowe utrudniają swobodny przepływ powietrza).

W przeciwieństwie do klimakonwektorów grzejniki REGULUS-REVERS umożliwiają grzanie zarówno z wentylatorem, jak i bez niego. Natomiast koncepcja chłodzenia powietrza przy pomocy ogrzewania podłogowego współpracującego z pompą ciepła jest nietrafiona, ponieważ brak wymuszonej cyrkulacji powoduje, że zimne powietrze zalega przy posadzce.

Coraz większe zainteresowanie grzejnikami rewersyjnymi plasuje je w grupie istotnych elementów nowoczesnej instalacji – grzejącej zimą i chłodzącej latem. Współczesny dom, powstały przy użyciu nowoczesnych technologii, wyposażony w niskotemperaturowe źródło ciepła oraz grzejniki o niskiej bezwładności cieplnej jest gwarancją bezpieczeństwa cieplnego – niezależnie od pory roku i pogody. Zapewnia dopasowanie temperatury powietrza do potrzeb mieszkańców w znacznie większym stopniu niż charakteryzujące się ogromną bezwładnością cieplną płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe.

Grzejniki rewersyjne o małej pojemności wodnej oraz dużej powierzchni grzewczej gwarantują szybką, bezzwłoczną reakcję na sygnał ze sterownika, czyli na nasze oczekiwania co do temperatury wnętrza.

Grzejniki rewersyjne a klimakonwektory

Grzejniki rewersyjne REVERS marki REGULUS®-system – inaczej niż klimakonwektory – nie mają indywidualnych sterowników, ponieważ zdecydowanie efektywniej, a także taniej można sterować sterownikiem centralnym, odpowiednio dobranym do potrzeb. Sterownik centralny steruje całym układem centralnego ogrzewania i obsługuje wszystkie podpięte do niego urządzenia. W związku z szybkim rozwojem tej dziedziny, takie rozwiązanie jest korzystniejsze, gdyż instalacja powinna być modyfikowalna.

W przeciwieństwie do klimakonwektorów grzejniki reweryjne nie mają skraplacza, ponieważ nie stosuje się ich w instalacjach wody lodowej, w których następuje zejście temperatury znacznie poniżej punktu rosy. Dzięki reversom można obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o 2–3°C, do efektywnego chłodzenia grzejnik musi być wyposażony w wentylator. Grzejniki rewersyjne REGULUS®-system mogą pracować przy wypiętym wentylatorze. W praktyce oznacza to, że przez większą część sezonu grzewczego działają jak zwykłe grzejniki – ogrzewają pomieszczenie poprzez promieniowanie z powierzchni oraz konwekcję.

Wentylator z osłoną i przyłączeniem elektrycznym

Wentylator z osłoną i przyłączeniem elektrycznym

W komplecie kabel sieciowy 1,5 m z wtyczką do gniazda B

Grzejnik bazowy

Grzejnik bazowy

 

Grzejnik bazowy z wpiętym wentylatorem

Wentylator powinien być uruchomiony, aby podnieść moc grzejnika podczas dużych spadków temperatury zimą oraz latem, aby schłodzić pomieszczenie. Wentylator można swobodnie wpinać bądź wypinać z grzejnika, może też być wpięty od początku jego użytkowania i na stałe.

Pompa ciepła – dwa warianty chłodzenia

  1. Chłodzenie naturalne: wykorzystujące niską temperatury dolnego źródła (grunt lub woda w gruncie). Bez pracy sprężarki pompy ciepła, cyrkulacja czynnika w instalacji zachodzi wyłącznie przy współdziałaniu pompy cyrkulacyjnej instalacji centralnego ogrzewania (w tym przypadku centralnego chłodzenia).
  2. Chłodzenie aktywne: wykorzystujące rewers na pompie ciepła. Pracująca w trybie odwróconym sprężarka pompy ciepła i pracująca pompa cyrkulacyjna instalacji c.o.

We współpracy z rozmaitymi typami pomp ciepła, dla celów obniżania temperatury powietrza w pomieszczeniu, prócz grzejników rewersyjnych, można korzystać z wentylatorowych zestawów ogrzewania kanałowego.

Grzejniki REGULUS®-REVERS – konstrukcja

Grzejniki rewersyjne można zastosować w każdej już istniejącej instalacji dwururowej. Wprowadzenie do instalacji grzejników z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem wymaga oczywiście grzejnika rewersyjnego (grzejnik bazowy z wentylatorem) oraz doprowadzonego w jego otoczenie pięciożyłowego kabla elektrycznego. Kwestia sterowania – niezależnie czy będzie ono przewodowe czy bezprzewodowe – pozostaje otwarta.

Grzejnik rewersyjny wygląda jak zwykły grzejnik, jedynie z boku można dostrzec dyskretny wyłącznik on/off. Od dołu grzejnika znajduje się wnęka – to miejsce wpięcia wentylatora (mocowanie na magnesach, łatwe, intuicyjne wpięcie) – oraz dwa gniazdka, jedno do podłączenia wentylatora do prądu i drugie sieciowe. Tak skonstruowany grzejnik, jeszcze bez wentylatora, to grzejnik bazowy (wentylator można zakupić i wpiąć w dowolnym momencie). Grzejnik bazowy bez wentylatora pracuje jak standardowy grzejnik ścienny. Moc wentylatora wynosi od 3–12 W, a maksymalna głośność jest na granicy szeptu (ok. 28 dB(A)).

Dzięki zastosowaniu grzejników rewersyjnych z pompą ciepła, układ centralnego ogrzewania może być również układem centralnego chłodzenia. A to oznacza zdecydowaną poprawę komfortu cieplnego w wymiarze nie sezonowym, a całorocznym.

REGULUS®-system S.j.
ul. Grażyńskiego 51, 43-300 Bielsko-Biała

Telefony kontaktowe/faksy:
+48 33 812 36 69
+48 33 815 10 25
+48 33 496 99 99
+48 33 496 11 00

e-mail: regulus@regulus.com.pl
www.regulus.com.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Najnowsze produkty i technologie

Obudowy do elektroniki – czym powinny się charakteryzować obudowy najwyższej jakości?

Obudowy do elektroniki – czym powinny się charakteryzować obudowy najwyższej jakości? Obudowy do elektroniki – czym powinny się charakteryzować obudowy najwyższej jakości?

Projektując dowolne urządzenie elektroniczne prędzej czy później staniemy przed wyborem odpowiedniej obudowy. Obudowy uniwersalne występują w wielu wersjach i wymiarach. Dostępne są zarówno obudowy plastikowe,...

Projektując dowolne urządzenie elektroniczne prędzej czy później staniemy przed wyborem odpowiedniej obudowy. Obudowy uniwersalne występują w wielu wersjach i wymiarach. Dostępne są zarówno obudowy plastikowe, jak i obudowy metalowe. Materiał, z którego wykonana jest obudowa do elektroniki to jednak tylko jeden z istotnych parametrów. Pozostałe to kształt, wymiar, klasa szczelności, a czasem nawet kolor.

Kurki kulowe F-Comfort

Kurki kulowe F-Comfort Kurki kulowe F-Comfort

Kurki kulowe, nazywane także zaworami kulowymi, należą do tej grupy produktów, których nie widać w codziennym użytkowaniu instalacji, i w przypadku których walory wizualne są drugoplanowe, a decydujące...

Kurki kulowe, nazywane także zaworami kulowymi, należą do tej grupy produktów, których nie widać w codziennym użytkowaniu instalacji, i w przypadku których walory wizualne są drugoplanowe, a decydujące znaczenie mają aspekty użytkowe oraz parametry techniczne. W praktyce zawory te są jednak jednymi z najbardziej powszechnie stosowanych urządzeń armatury instalacyjnej, występując w wielu rodzajach i średnicach nominalnych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia schodów?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia schodów? Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia schodów?

Porządne schody często postrzegane są jako wizytówka domu lub piętrowego mieszkania, jednak trzeba pamiętać, że dla uzyskania idealnego efektu równie istotne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia.

Porządne schody często postrzegane są jako wizytówka domu lub piętrowego mieszkania, jednak trzeba pamiętać, że dla uzyskania idealnego efektu równie istotne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia.

Mieszkania dwupoziomowe – wady i zalety takiej inwestycji

Mieszkania dwupoziomowe – wady i zalety takiej inwestycji Mieszkania dwupoziomowe – wady i zalety takiej inwestycji

Dwupoziomowe mieszkania to trend, który coraz częściej powraca w nowoczesnym budownictwie. W latach 70. i 80. próbowano aranżować takie mieszkania w wielkiej płycie, spotkać je można było oczywiście w...

Dwupoziomowe mieszkania to trend, który coraz częściej powraca w nowoczesnym budownictwie. W latach 70. i 80. próbowano aranżować takie mieszkania w wielkiej płycie, spotkać je można było oczywiście w starszych kamienicach. Dzisiaj mieszkanie dwupoziomowe można kupić zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Dla klientów deweloperów to możliwość zakupu dodatkowego piętra za nieco niższą cenę. W przypadku rynku wtórnego także można liczyć na atrakcyjne oferty. Przede wszystkim liczą się jednak...

Remont nieruchomości a kredyt firmowy

Remont nieruchomości a kredyt firmowy Remont nieruchomości a kredyt firmowy

Kredyt firmowy jest przyznawany na ściśle określone lub dowolne cele, ale związane z prowadzoną działalnością. Czy to oznacza, że nie można sfinansować nim prywatnych wydatków, na przykład zakupu lub remontu...

Kredyt firmowy jest przyznawany na ściśle określone lub dowolne cele, ale związane z prowadzoną działalnością. Czy to oznacza, że nie można sfinansować nim prywatnych wydatków, na przykład zakupu lub remontu nieruchomości mieszkalnej? Jeśli nie, to skąd najlepiej jest wziąć środki na takie inwestycje?

Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia

Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia

Rozmowa ze Sławomirem Gąsiorowskim, poświęcona zasadom i przewagom stosowania tynków wapiennych nad produktami konkurencyjnymi.

Rozmowa ze Sławomirem Gąsiorowskim, poświęcona zasadom i przewagom stosowania tynków wapiennych nad produktami konkurencyjnymi.

Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać

Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać

Dość często białe naloty na murach są kojarzone z występowaniem wapna w zaprawie murarskiej. Jest to głównie spowodowane białą barwą nalotu, która jest automatycznie kojarzona z białym wapnem hydratyzowanym...

Dość często białe naloty na murach są kojarzone z występowaniem wapna w zaprawie murarskiej. Jest to głównie spowodowane białą barwą nalotu, która jest automatycznie kojarzona z białym wapnem hydratyzowanym dodawanym do zaprawy murarskiej.

Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej?

Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej? Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej?

W wielu krajach stosowanie plastyfikatorów (domieszek) do zapraw cementowych wykonywanych bezpośrednio na budowie jest prawnie zakazane. Normy europejskie zawierają liczne ostrzeżenia przed ich pochopnym...

W wielu krajach stosowanie plastyfikatorów (domieszek) do zapraw cementowych wykonywanych bezpośrednio na budowie jest prawnie zakazane. Normy europejskie zawierają liczne ostrzeżenia przed ich pochopnym użyciem. A w Polsce? A w Polsce można je kupić bez większych problemów w wielu składach budowlanych.

Wapno - naturalne i zdrowe

Wapno - naturalne i zdrowe Wapno - naturalne i zdrowe

"Tradycyjny" oznacza w budownictwie materiał sprawdzony i przetestowany przez kolejne pokolenia budowniczych i użytkowników. Zaprawy murarskie i tynkarskie wykonywane w oparciu o spoiwo wapienne istnieją...

"Tradycyjny" oznacza w budownictwie materiał sprawdzony i przetestowany przez kolejne pokolenia budowniczych i użytkowników. Zaprawy murarskie i tynkarskie wykonywane w oparciu o spoiwo wapienne istnieją w budownictwie od co najmniej tysiąca lat. Informacja ta, zdaje się być współczesnym inwestorom i wykonawcom zupełnie nieprzydatna. Może jednak warto się przez chwilę zastanowić, dlaczego wapno od tylu wieków nadal jest stosowane w budownictwie?

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – szybki ratunek w ostatniej chwili

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – szybki ratunek w ostatniej chwili Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – szybki ratunek w ostatniej chwili

Dzięki domowemu przyrządzeniu posiłków można stosunkowo łatwo i skutecznie zaoszczędzić pieniądze. Pozwala to też poprawić jakość spożywanych posiłków. Nie ma się jednak co oszukiwać, przyrządzenia nowych...

Dzięki domowemu przyrządzeniu posiłków można stosunkowo łatwo i skutecznie zaoszczędzić pieniądze. Pozwala to też poprawić jakość spożywanych posiłków. Nie ma się jednak co oszukiwać, przyrządzenia nowych dań każdego dnia może być męczące. Osoby spędzające większość czasu poza domem, np. w pracy czy na uczelni, mogą też z trudem wygospodarować na to czas. Dobrym rozwiązaniem jest więc przygotowanie większej ilości oraz schowanie do lodówki lub zamrożenie tego, co zostanie. Dzięki odpowiedniej kuchence...

Płyta warstwowa w roli głównej

Płyta warstwowa w roli głównej Płyta warstwowa w roli głównej

Widzieliście z pewnością rosnące jak grzyby po deszczu hale magazynowe i produkcyjne z charakterystyczną strukturą ścian - jakby powstały z szerokich paneli. To robiąca zawrotną karierę płyta warstwowa,...

Widzieliście z pewnością rosnące jak grzyby po deszczu hale magazynowe i produkcyjne z charakterystyczną strukturą ścian - jakby powstały z szerokich paneli. To robiąca zawrotną karierę płyta warstwowa, taka jak ta użyta do budowy zakładów Chipita w Tomaszowie Mazowieckim.

Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach

Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach

Zielone dachy retencyjne ekstensywne i intensywne to elementarny czynnik racjonalnego gospodarowania wodami opadowymi. Kanalizacja prawie we wszystkich miastach jest już przestarzała i ma zbyt małą przepustowość.

Zielone dachy retencyjne ekstensywne i intensywne to elementarny czynnik racjonalnego gospodarowania wodami opadowymi. Kanalizacja prawie we wszystkich miastach jest już przestarzała i ma zbyt małą przepustowość.

Czym się kierować podczas wyboru instalacji PV?

Czym się kierować podczas wyboru instalacji PV? Czym się kierować podczas wyboru instalacji PV?

Fotowoltaika z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Coraz więcej osób rozumie potrzebę dbania o środowisko i dostrzega korzyści płynące z montażu paneli PV. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań sprawia jednak,...

Fotowoltaika z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Coraz więcej osób rozumie potrzebę dbania o środowisko i dostrzega korzyści płynące z montażu paneli PV. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań sprawia jednak, że czasem trudno nam wybrać najwłaściwszy dla siebie produkt. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF?

Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF? Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF?

Drzwi wewnętrzne pełnią kilka istotnych funkcji – stanowią jeden z ważnych elementów aranżacji domu, a ponadto oddzielają wnętrza, chronią przed hałasem i zapewniają domownikom intymność. Podczas zakupów...

Drzwi wewnętrzne pełnią kilka istotnych funkcji – stanowią jeden z ważnych elementów aranżacji domu, a ponadto oddzielają wnętrza, chronią przed hałasem i zapewniają domownikom intymność. Podczas zakupów warto kierować się więc nie tylko estetyką, ale również ich solidnością. Dzięki temu posłużą przez długi czas i dopełnią wystrój mieszkania.

Inspiracje i pomysły na nowoczesny taras przed domem

Inspiracje i pomysły na nowoczesny taras przed domem Inspiracje i pomysły na nowoczesny taras przed domem

Latem taras jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. To przestrzeń, która kojarzy się z wypoczynkiem, dlatego powinna być wygodna i przytulna. Najistotniejszym elementem przestrzeni tarasowej jest...

Latem taras jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. To przestrzeń, która kojarzy się z wypoczynkiem, dlatego powinna być wygodna i przytulna. Najistotniejszym elementem przestrzeni tarasowej jest odpowiednia nawierzchnia, gdyż stanowi ona bazę całego projektu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.