Instalacja parawanu nawannowego to świetny sposób na poszerzenie funkcjonalności strefy kąpielowej. Bez remontu i niewielkim nakładem środków zyskujemy wygodne miejsce do szybkiego odświeżenia się. Decydując się na wanno-kabinę prysznicową domownicy mają wybór: orzeźwiający natrysk lub relaksująca kąpiel w wannie. Podpowiadamy, jak zamontować parawan na wannę.
PR
Wanno-prysznic – funkcjonalny kompromis
Wanna czy prysznic? To podstawowe pytanie, jakie zadaje sobie każdy, kto właśnie urzadza nową łazienkę lub przystępuje do remontu. To problem szczególnie w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, gdzie trudno jednocześnie zmieścić i wannę i kabinę. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy osoby na co dzień korzystające z łazienki mają różne potrzeby w tym zakresie?
Jak pogodzić sympatyków szybkich odświeżających pryszniców z miłośnikami długich relaksujących kąpieli? Rozwiązaniem jest montaż na stałe, w systemie otwieranym lub składanym, parawanu nawannowego. Zyskujemy w ten sposób strefę kąpielową, z której można korzystać dwojako. Powstaje funkcjonalna i wygodna przestrzeń do wzięcia natrysku, bez ryzyka zachlapania wodą posadzki i przestrzeni wokół. Jeśli jednak mamy potrzebę wzięcia kąpieli, wygodna wanna pozwala na odprężający odpoczynek.
Parawany nawannowe sprawdzają się także w już wyposażonych łazienkach. To dobry pomysł, gdy nie chcemy remontować łazienki, a jedynie poszerzyć jej zakres funkcjonalny o kabinę prysznicową. Tego rodzaju rozwiązanie jest warte rozważenia także przez rodziny z małymi dziećmi. Dorośli często preferują wzięcie szybkiego orzeźwiającego prysznica, podczas gdy maluchy najwygodniej myje się w wannie. Warto pomyśleć o potrzebach wszystkich domowników podczas projektowania łazienki.
To bardzo uniwersalne rozwiązanie, które świetnie wpasuje się w każdą aranżację łazienki, niezależnie od jej metrażu i stylu wykończenia. Wanna z parawanem nawannowym pozwala na dużą oszczędność miejsca – z łatwością wykorzystuje przestrzeń nad wanną do stworzenia wygodnej strefy prysznicowej.
Rodzaje parawanów nawannowych
Przekształcenie wanny w rozwiązanie łączące zalety wanny tradycyjnej i kabiny prysznicowej wymaga wyboru odpowiedniego parawanu. Standardowo na rynku dostępne są parawany w zakresie szerokości od około 60 do 180 cm, o wysokości z przedziału 140–200 cm. Pasują do zdecydowanej większości prostokątnych wanien dostępnych na rynku. Problem z dobraniem parawanu może pojawić się, gdy planujemy postawić ściankę na wannie asymetrycznej lub półokrągłej. Praktyka pokazuje, że w takich przypadkach lepiej zamówić produkt na wymiar.
Biorąc pod uwagę wielkość wanny, swobodę wejścia do niej i przestrzeń wokół, wybierzmy parawan najlepiej wpisujący się w nasze potrzeby. Mamy do wyboru:
Parawan jednoskrzydłowy – pojedynczy panel ze szkła przymocowany do ściany przy pomocy metalowego profilu. Można zamontować go na stałe, choć to rzadko stosowane rozwiązanie. Częściej funkcjonuje jako wahadłowe skrzydło otwierane w obie strony, dzięki czemu nie ma problemu z wchodzeniem i wychodzeniem z pod prysznica. Pojedynczy parawan nawannowy polecany jest szczególnie do krótkich wanien, a najczęściej wybierane modele to zwykle te o szerokości około 90–100 cm.
Parawan dwuczęściowy – system składający się z dwóch elementów: mocowanej na stałe ścianki prysznicowej i otwieranych drzwi. Ten rodzaj zabudowy pozwala stworzyć funkcjonalną kabinę prysznicową od ściany do ściany. To dobre rozwiązanie dla większych prostokątnych wanien. Parawan dwuczęściowy skutecznie chroni wnętrze łazienki przed zachlapaniem, jednak zwykle pomniejsza przestrzeń optycznie. Dlatego jeśli decydujemy się na tę opcję w niewielkiej łazience, warto wybrać przezroczyste szkło z minimalną liczbą połączeń i profili. Minusem dwuczęściowej zwartej zabudowy jest ograniczona cyrkulacja powietrza. Trzeba pilnować, by często wietrzyć łazienkę, co pozwoli uniknąć gromadzenia nadmiernej wilgoci pod prysznicem. Nie zamontujemy także tam suszarki pod sufitem. Technicznie jest to możliwe, jednak czas schnięcia prania jest bardzo długi.
Parawan nawannowy składany – rama konstrukcji jest podobna do zabudowy dwuczęściowej. Elementami osłaniającymi są zazwyczaj 2 lub 3 panele przesuwane na prowadnicach. Liczba paneli i ich szerokość zależą od szerokości wanny. Choć to rozwiązanie podobne do parawanu dwuczęściowego, to pod kilkoma względami bardziej ergonomiczne. Przede wszystkim nie ma potrzeby wygospodarowania przestrzeni na swobodne otwarcie drzwi prysznicowych. A to duża zaleta szczególnie przy małych łazienkach i wnętrzach o nietypowym układzie. Nie ma tu także problemu z cyrkulacją powietrza. System może być na stałe „otwarty”, gdy nie bierzemy prysznica.
Parawan nawannowy harmonijkowy – składający się z przynajmniej dwóch połączonych ze sobą paneli. Może pokrywać tylko część lub całą długość wanny. Decydując się na tę opcję, należy najpierw sprawdzić, w którą stronę składają się skrzydła parawanu i czy układ łazienki pozwala na swobodne ich złożenie.
Kabina nawannowa z drzwiami – bardziej rozbudowana wersja parawanu obejmująca pełną zabudowę. W efekcie powstaje w pełni funkcjonalna kabina, która zamiast na brodziku, montowana jest na wannie.
Podczas projektowania łazienki warto sprawdzić dostępne na rynku opcje. Większość producentów proponuje w ofercie pojedyncze moduły, które w zależności od potrzeb można złożyć w funkcjonalną całość, np. parawany nawannowe Koło dają szeroki wybór ścianek, drzwi i składanych parawanów w najczęściej wybieranych rozmiarach.
Montaż wanny krok po kroku
Parawany nawannowe najwygodniej montuje się na prostokątnych wannach o regularnych wymiarach. Kompozycyjnie i funkcjonalnie najlepiej systemy parawanów współgrają z wannami do zabudowy montowanymi we wnękach lub na całą szerokość łazienki.
Samodzielny montaż wanny w łazience nie jest trudny, zwykle wystarczy postępować zgodnie z instrukcją producenta. Konkretne modele mogą nieco różnić się sposobem montażu, jednak przy montażu każdej wanny obowiązują uniwersalne zasady:
Wannę do zabudowy należy odwrócić do góry dnem i w miejscach wyznaczonych przez producenta przykręcić stelaż z nóżkami. Na tym etapie należy też zamocować zatrzaski do panelu zabudowy.
Obudowę dostawiamy do ściany i sprawdzamy poziom, na którym jest jej górna krawędź. To jednocześnie wysokość, na jakiej powinna znaleźć się dolna krawędź obrzeża wanny.
Ustawiamy wannę na nóżkach przy ścianie. Regulujemy wysokość, aby osiągnąć zaznaczony wcześniej poziom. Jednocześnie sprawdzamy długą poziomicą, czy wanna stoi prosto.
Zaznaczamy na ścianie wysokość, na której kończy się górna krawędź obudowy wanny. Po przyłożeniu zaczepu, na tej linii wyznaczamy punkty, gdzie należy wywiercić dziury na kołki mocujące.
Wkrętami mocujemy uchwyty, które zamocują wannę do ścian.
Teraz warto zamocować zestaw korka z przelewem, a korpus systemu podłożyć pod otwór odpływowy. Postępując zgodnie z instrukcją producenta mocujemy korek do wanny.
Teraz należy dostawić wannę do ściany i zamocować ją na uchwytach.
W kolejnym kroku należy zająć się podłączeniem instalacji odpływowej i montażem baterii. Po napełnieniu wanny wodą należy założyć i zamocować obudowę, a połączenia wanny ze ścianą uszczelnić silikonem sanitarnym.
Jak zamontować parawan do wanny?
Po zamontowaniu wanny i wyschnięciu uszczelniaczy możemy przystąpić do mocowania parawanu nawannowego. W zależności od wybranego modelu, instrukcja montażu może się nieco różnić. Najczęściej parawany montuje się na profilach montowanych na śrubach i wkrętach, dostępne są też systemy wymagające jedynie klejenia do ścian.
Jeszcze przez montażem warto przymierzyć parawan do miejsca instalacji. Zwróćmy uwagę, że powinien dokładnie przylegać do ściany, a poniżej paneli powinna być minimalna przestrzeń pozwalająca na sprawne otwieranie i zamykanie skrzydła, jednak bez możliwości przelewania się wody. Nie ma tego problemu w przypadku systemów przesuwanych najczęściej opartych także na dolnym profilu.
Montaż rozpoczynamy od profilu mocującego. Przyłóżmy go do ściany i zaznaczmy miejsca, gdy będziemy go przykręcać. Teraz należy wywiercić otwory i włożyć kołki. Profil przykręcamy do ściany i wsuwamy w niego parawan. Dokręcamy go za pomocą wkrętów w uchwytach mocujących. Na tym etapie należy wyregulować dokładne położenie parawanu względem krawędzi wanny. Warto zostawić kilka milimetrów szczeliny między dolną krawędzią parawanu a kołnierzem wanny. Po zamocowaniu wszystkich elementów parawanu należy uszczelnić miejsca styku profilu ze ścianą za pomocą silikonu sanitarnego.
Te same zasady montażu parawanu na wannie będą obowiązywać dla modeli łamanych i wahadłowych. Przy parawanach dwuczęściowych pamiętajmy, aby dobrze zamocować i uszczelnić ściankę mocowaną na stałe, a potem dokładnie wyregulować zawieszenie drzwi na zawiasach, by szczelnie się zamykały. Z kolei w systemach przesuwnych na początkowym etapie montuje się także profile poziome. Niezależnie od modelu, podczas montażu warto postępować zgodnie z instrukcją producenta parawanu.
KOŁO Geberit Sp. z o.o. ul. Postępu 1 02-676 Warszawa Tel.: 22 376 01 02 Fax: 22 843 47 65
Przystosowanie łazienki i toalety do potrzeb osób niepełnosprawnych lub z ograniczeniami ruchu znacznie ułatwia im codzienne czynności higieniczne, daje komfort i niezależność. Jakie wyposażenie umożliwi...
Przystosowanie łazienki i toalety do potrzeb osób niepełnosprawnych lub z ograniczeniami ruchu znacznie ułatwia im codzienne czynności higieniczne, daje komfort i niezależność. Jakie wyposażenie umożliwi im samodzielne korzystanie z kabiny prysznicowej, wanny lub toalety?
Styl eko w łazience to nie tylko elementy wyposażenia nawiązujące do natury. To przede wszystkim zmiana nawyków i wybór wyposażenia, który pozwala na ograniczenie zużycia wody i prądu. Proekologiczna postawa...
Styl eko w łazience to nie tylko elementy wyposażenia nawiązujące do natury. To przede wszystkim zmiana nawyków i wybór wyposażenia, który pozwala na ograniczenie zużycia wody i prądu. Proekologiczna postawa w urządzaniu i codziennym korzystaniu z łazienki to coś więcej. Podpowiadamy jak zorganizować łazienkę w stylu eko.
Stelaże podtynkowe stały się już standardem w projektach nowoczesnych łazienek. To nie tylko wygodny system spłukiwania, ukrywający całą instalację kanalizacyjną i ułatwiający sprzątanie. To także ważny...
Stelaże podtynkowe stały się już standardem w projektach nowoczesnych łazienek. To nie tylko wygodny system spłukiwania, ukrywający całą instalację kanalizacyjną i ułatwiający sprzątanie. To także ważny element dekoracyjny, dodający wnętrzu wizualnej lekkości. Jego montaż, wbrew pozorom, nie jest trudnym zadaniem. Jak uniknąć błędów podczas instalacji stelaża podtynkowego?
Projektując nowy wystrój łazienki, zwykle w pierwszej kolejności zastanawiamy się, czy wstawić wannę czy prysznic. A może i jedno i drugie lub rozwiązanie typu 2w1, czyli wanno-prysznic z dostawionym parawanem...
Projektując nowy wystrój łazienki, zwykle w pierwszej kolejności zastanawiamy się, czy wstawić wannę czy prysznic. A może i jedno i drugie lub rozwiązanie typu 2w1, czyli wanno-prysznic z dostawionym parawanem nawannowym? Jeśli wybór padnie na prysznic, w kolejnym kroku warto rozważyć, jaki ma być układ kabiny i jakie drzwi prysznicowe wybrać. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.
Gdy myślimy o łazience z wanną, najczęściej staje nam przed oczami wizja długich i relaksujących kąpieli z pianą. Całości dopełnia przygaszone światło, świeczki zapachowe i kominki aromatyczne. Aby jednak...
Gdy myślimy o łazience z wanną, najczęściej staje nam przed oczami wizja długich i relaksujących kąpieli z pianą. Całości dopełnia przygaszone światło, świeczki zapachowe i kominki aromatyczne. Aby jednak wyposażenie łazienki było nie tylko komfortowe i wygodne, ale też funkcjonalne, warto pamiętać o kilku zasadach. Jak urządzić łazienkę z wanną? Czym różnią się rodzaje wanien i jak najlepiej dopasować je do układu łazienki? Podpowiadamy.
Cegła, metal, szkło i beton w surowym i nieco niedbałym wydaniu to najważniejsze znaki rozpoznawcze wnętrza w industrialnym stylu. Jak urządzić loftową łazienkę? Jakie wyposażenie, meble i dodatki najlepiej...
Cegła, metal, szkło i beton w surowym i nieco niedbałym wydaniu to najważniejsze znaki rozpoznawcze wnętrza w industrialnym stylu. Jak urządzić loftową łazienkę? Jakie wyposażenie, meble i dodatki najlepiej wpisują się w tę stylistykę? Jak dobrać dodatki? Podpowiadamy.
Już od pewnego czasu domowe łazienki, nawet te małe w bloku, przestają być postrzegane wyłącznie jako miejsce do codziennych zabiegów toaletowych. Coraz częściej wymagamy od tego wnętrza czegoś więcej....
Już od pewnego czasu domowe łazienki, nawet te małe w bloku, przestają być postrzegane wyłącznie jako miejsce do codziennych zabiegów toaletowych. Coraz częściej wymagamy od tego wnętrza czegoś więcej. Szukamy sposobów, by w domowym zaciszu stworzyć miejsce na relaks i odprężenie po stresującym dniu. O czym pamiętać, wyposażając łazienkę w stylu wellness? Podpowiadamy, jak stworzyć własną domową strefę spa.
Po kilku latach odrzucenia biel znów króluje w projektach łazienek. Jak ją umiejętnie wykorzystać, by stworzyć wygodne i stylowe wnętrze? Jak sprawić, aby white look wyglądał dobrze, a nie przytłaczał?...
Po kilku latach odrzucenia biel znów króluje w projektach łazienek. Jak ją umiejętnie wykorzystać, by stworzyć wygodne i stylowe wnętrze? Jak sprawić, aby white look wyglądał dobrze, a nie przytłaczał? Z czym połączyć biel w łazience? Podpowiadamy.
Czy łazienka w drewnie to dobry wybór? Jak dobrać gatunek drewna do wilgotnych łazienkowych warunków? Jakie kolory pasują do drewna w łazience? Jak wykorzystać kolorystykę i fakturę drewna, aby na długo...
Czy łazienka w drewnie to dobry wybór? Jak dobrać gatunek drewna do wilgotnych łazienkowych warunków? Jakie kolory pasują do drewna w łazience? Jak wykorzystać kolorystykę i fakturę drewna, aby na długo stanowiło funkcjonalny i efektowny element wyposażenia? Jak dobrać drewniane meble i dodatki? Podpowiadamy.
Strefa umywalkowa to najczęściej wykorzystywana część łazienki. Już na etapie projektu warto dokładnie przemyśleć jej układ, oświetlenie, niezbędne elementy wyposażenia i ich rozmieszczenie. Postawmy przede...
Strefa umywalkowa to najczęściej wykorzystywana część łazienki. Już na etapie projektu warto dokładnie przemyśleć jej układ, oświetlenie, niezbędne elementy wyposażenia i ich rozmieszczenie. Postawmy przede wszystkim na ergonomię i wysoką funkcjonalność, by codzienne korzystanie z łazienki było wygodne i przyjemne. Jak zaaranżować umywalkę i jej otoczenie? Na jakiej wysokości powinna znajdować się umywalka i jak dobrać szafkę podumywalkową?
Umywalka jest tym elementem wyposażenia łazienki, z którego korzystamy wielokrotnie każdego dnia. Dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę nie tylko na jej design, ale przede wszystkim na funkcjonalność....
Umywalka jest tym elementem wyposażenia łazienki, z którego korzystamy wielokrotnie każdego dnia. Dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę nie tylko na jej design, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Jakie rodzaje umywalek oferuje rynek? Podpowiadamy, jak wybrać model najlepszy do swojej łazienki.
Szary kolor ma wiele odcieni i daje dużo możliwości aranżacji. Neutralna i nienarzucająca się barwa pasuje też do wystroju łazienki - wprowadza do wnętrza spokój, tworząc relaksujący nastrój domowego SPA....
Szary kolor ma wiele odcieni i daje dużo możliwości aranżacji. Neutralna i nienarzucająca się barwa pasuje też do wystroju łazienki - wprowadza do wnętrza spokój, tworząc relaksujący nastrój domowego SPA. Nic dziwnego, że szare łazienki przeżywają swój renesans.
Jeśli zmierzyliśmy się już z dylematem, czy w łazience chcemy mieć wannę czy prysznic, czas na kolejny wybór: kupić gotową kabinę prysznicową, a może wykonać ją na wymiar? Oba rozwiązania są dobre i wszystko...
Jeśli zmierzyliśmy się już z dylematem, czy w łazience chcemy mieć wannę czy prysznic, czas na kolejny wybór: kupić gotową kabinę prysznicową, a może wykonać ją na wymiar? Oba rozwiązania są dobre i wszystko zależy od ilości przestrzeni w pomieszczeniu oraz jego rozkładu, a także naszych wymagań dotyczących kabiny. Przyjrzyjmy się bliżej, co warto wziąć pod uwagę w obu przypadkach.
Urządzanie łazienki nie jest łatwym zadaniem. Podczas wykańczania wnętrza często pojawiają się pytania: W jakim stylu urządzić pomieszczenie? Jakie płytki wybrać? Która umywalka będzie bardziej praktyczna?...
Urządzanie łazienki nie jest łatwym zadaniem. Podczas wykańczania wnętrza często pojawiają się pytania: W jakim stylu urządzić pomieszczenie? Jakie płytki wybrać? Która umywalka będzie bardziej praktyczna? A wreszcie dylemat - wanna czy prysznic? Oba rozwiązania mają tyle samo zwolenników i przeciwników.
Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Niestety większa część polskich łazienek nie ma okien, dlatego nawet w ciągu dnia musimy używać sztucznego światła. Czym się kierować podczas...
Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Niestety większa część polskich łazienek nie ma okien, dlatego nawet w ciągu dnia musimy używać sztucznego światła. Czym się kierować podczas zakupów i jakie oświetlenie do łazienki wybrać?
Lustro jest jednym z najważniejszych przedmiotów w łazience. Nie tylko pozwala nam wykonać sprawnie poranną czy wieczorną toaletę, ale po prostu pełni funkcję dekoracyjną.
Lustro jest jednym z najważniejszych przedmiotów w łazience. Nie tylko pozwala nam wykonać sprawnie poranną czy wieczorną toaletę, ale po prostu pełni funkcję dekoracyjną.
Na pierwszy rzut oka wybór umywalki nie wydaje się skomplikowaną czynnością. Gdy jednak przychodzi czas na zakup odpowiedniego modelu, wcale nie jest tak łatwo.
Na pierwszy rzut oka wybór umywalki nie wydaje się skomplikowaną czynnością. Gdy jednak przychodzi czas na zakup odpowiedniego modelu, wcale nie jest tak łatwo.
Wnętrza inspirowane przeszłością stają obecnie bardzo modne i prawdopodobnie jeszcze długo tak pozostanie. Aranżacje tego typu są niezwykle ciekawe, stylowe, stąd duże zainteresowanie. Jak urządzić łazienkę...
Wnętrza inspirowane przeszłością stają obecnie bardzo modne i prawdopodobnie jeszcze długo tak pozostanie. Aranżacje tego typu są niezwykle ciekawe, stylowe, stąd duże zainteresowanie. Jak urządzić łazienkę w stylu retro?
Dostępność pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnościami jest wciąż w naszym kraju tematem, nad którym nieustannie należy pracować. Szczególnie dotyczy to przestrzeni publicznych, jakie z definicji powinny...
Dostępność pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnościami jest wciąż w naszym kraju tematem, nad którym nieustannie należy pracować. Szczególnie dotyczy to przestrzeni publicznych, jakie z definicji powinny być dostępne dla wszystkich w równym stopniu. O czym należy pamiętać przy aranżowaniu łazienki dla niepełnosprawnych?
Niewielka przestrzeń w łazience to spore wyzwanie aranżacyjne. Trzeba sprawić, aby pomieszczenie było przytulne i urządzone według naszych upodobań, ale pamiętając o jego metrażu. Mała łazienka potrafi...
Niewielka przestrzeń w łazience to spore wyzwanie aranżacyjne. Trzeba sprawić, aby pomieszczenie było przytulne i urządzone według naszych upodobań, ale pamiętając o jego metrażu. Mała łazienka potrafi być zatem wielką przygodą.
Platforma merXu ułatwia producentom, hurtownikom, dystrybutorom i wykonawcom z branży budowlanej z terenu Europy Środkowo-Wschodniej handel materiałami budowlanymi oraz wykończeniowymi, a także umożliwia...
Platforma merXu ułatwia producentom, hurtownikom, dystrybutorom i wykonawcom z branży budowlanej z terenu Europy Środkowo-Wschodniej handel materiałami budowlanymi oraz wykończeniowymi, a także umożliwia poszerzenie grona kontrahentów.
Jak podaje Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), liczba sprzedanych pomp ciepła typu powietrze/woda w I półroczu 2019 r., w stosunku do I półrocza 2018 r. wzrosła dwukrotnie. Można...
Jak podaje Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), liczba sprzedanych pomp ciepła typu powietrze/woda w I półroczu 2019 r., w stosunku do I półrocza 2018 r. wzrosła dwukrotnie. Można być niemal pewnym, że ten trend zostanie utrzymany. Pompa ciepła to bowiem idealne rozwiązanie dla osób poszukujących ekologicznego i komfortowego w użytkowaniu źródła ciepła, które będzie dodatkowo ekonomiczne w eksploatacji.
Planujesz budowę domu w 2021 roku? W regulacjach dotyczących warunków technicznych zmieniło się wiele, a efektywność energetyczna będzie teraz jeszcze ważniejszym parametrem niż dotychczas. Jeśli rozważałeś...
Planujesz budowę domu w 2021 roku? W regulacjach dotyczących warunków technicznych zmieniło się wiele, a efektywność energetyczna będzie teraz jeszcze ważniejszym parametrem niż dotychczas. Jeśli rozważałeś inwestycję w odnawialne źródła energii, to otrzymasz do tego dodatkową motywację. Sprawdź, jak zmieniły się przepisy i co oznacza nowy standard WT 2021.
Oferta okien do płaskiego dachu VELUX to szeroki wybór wariantów oraz dodatkowego wyposażenia. Okna pozwalają doświetlić pomieszczenia światłem naturalnym od góry, jednocześnie oferując najwyższą jakość,...
Oferta okien do płaskiego dachu VELUX to szeroki wybór wariantów oraz dodatkowego wyposażenia. Okna pozwalają doświetlić pomieszczenia światłem naturalnym od góry, jednocześnie oferując najwyższą jakość, izolacyjność oraz estetykę, dopasowaną do potrzeb domowników.
Przy obecnym poziomie cen nośników energii i prognozowanym ich wzroście coraz większego znaczenia nabiera kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwach domowych. Koniecznością staje się minimalizowanie...
Przy obecnym poziomie cen nośników energii i prognozowanym ich wzroście coraz większego znaczenia nabiera kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwach domowych. Koniecznością staje się minimalizowanie strat ciepła. Ocieplenie domu pomaga zredukować koszty konsumowanej energii, a co również istotne - utrzymać przytulne ciepło w jego wnętrzu.
Uruchomiona niedawno platforma merXu ułatwi firmom z regionu Europy Środkowo-Wschodniej handel materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Poznaj funkcjonalności merXu i zobacz, jak łatwe może być prowadzenie...
Uruchomiona niedawno platforma merXu ułatwi firmom z regionu Europy Środkowo-Wschodniej handel materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Poznaj funkcjonalności merXu i zobacz, jak łatwe może być prowadzenie biznesu dzięki nowoczesnym rozwiązaniom.
Wszystkie przeprowadzone badania i testy potwierdzają, że prawidłowo dobrane i zamontowane kurtyny powietrzne są wysoce skuteczne. Chronią cenną energię cieplną pozwalając zaoszczędzić nawet 80% energii...
Wszystkie przeprowadzone badania i testy potwierdzają, że prawidłowo dobrane i zamontowane kurtyny powietrzne są wysoce skuteczne. Chronią cenną energię cieplną pozwalając zaoszczędzić nawet 80% energii przy jednoczesnej ochronie klimatu wewnętrznego i zwiększeniu komfortu ludzi.
Hałas, przeciągi, niskie temperatury w danym budynku – to wbrew pozorom problemy, z którymi boryka się wielu Polaków. Można im jednak zaradzić, a kluczem do tego jest właściwe zdiagnozowanie problemu –...
Hałas, przeciągi, niskie temperatury w danym budynku – to wbrew pozorom problemy, z którymi boryka się wielu Polaków. Można im jednak zaradzić, a kluczem do tego jest właściwe zdiagnozowanie problemu – to właśnie dlatego warto zdecydować się na badanie termowizyjne, badanie akustyczne czy pomiar szczelności danego budynku.
Od 1 stycznia 2021 roku obowiązywać będą nowe Wytyczne Techniczne dla budownictwa energooszczędnego. Aktualizacja przepisów dotyczy energochłonności nowych i remontowanych budynków. Jest to kolejna wersja...
Od 1 stycznia 2021 roku obowiązywać będą nowe Wytyczne Techniczne dla budownictwa energooszczędnego. Aktualizacja przepisów dotyczy energochłonności nowych i remontowanych budynków. Jest to kolejna wersja Wytycznych Technicznych, jaka jest wprowadzana, po 4 latach obowiązywania przepisów WT 2017.
Napędy okienne najczęściej spotykamy tam, gdzie ich zastosowanie jest podyktowane przepisami, czyli w oknach czy klapach oddymiających. Niewiele osób wie, że automatykę okienną z powodzeniem możemy zastosować...
Napędy okienne najczęściej spotykamy tam, gdzie ich zastosowanie jest podyktowane przepisami, czyli w oknach czy klapach oddymiających. Niewiele osób wie, że automatykę okienną z powodzeniem możemy zastosować we własnym domu lub w innej przestrzeni, w której chcemy usprawnić pracę okien. Mogą to być także okna trudno dostępne, umiejscowione zbyt wysoko, aby otwierać je za pomocą tradycyjnej klamki.
Kiedy kąpiel z pierwotnych funkcji mycia ciała zamienia się w czas relaksu i prywatnego komfortu odprężenia, wanny nabierają szczególnego znaczenia. To właśnie w jej objęciach możesz oddać się objęciom...
Kiedy kąpiel z pierwotnych funkcji mycia ciała zamienia się w czas relaksu i prywatnego komfortu odprężenia, wanny nabierają szczególnego znaczenia. To właśnie w jej objęciach możesz oddać się objęciom rozkoszy i odrobiny luksusu. Kaldewei oferuje jeszcze więcej niż może dać Ci zwykła wanna. Już najwyższy czas skorzystać z najnowszych rozwiązań!
Przy zakupie drzwi wejściowych do mieszkania warto zwrócić uwagę na ich parametry wytrzymałościowe i antywłamaniowe - powinny być odporne na uszkodzenia oraz wszelkie próby siłowego sforsowania. Postaw...
Przy zakupie drzwi wejściowych do mieszkania warto zwrócić uwagę na ich parametry wytrzymałościowe i antywłamaniowe - powinny być odporne na uszkodzenia oraz wszelkie próby siłowego sforsowania. Postaw na funkcjonalne i sprawdzone rozwiązania, by zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo w domu.
Grzejniki już nie kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem, przy współczesnych ciepłych ścianach i oknach mogą być w dowolnym miejscu – obok okna, na filarze, pod ławką, w dowolnym kolorze i kształcie,...
Grzejniki już nie kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem, przy współczesnych ciepłych ścianach i oknach mogą być w dowolnym miejscu – obok okna, na filarze, pod ławką, w dowolnym kolorze i kształcie, wąskie, pionowe albo niskie na nóżkach. To element wystroju, który może być tak wkomponowany we wnętrzu, aby być jak najmniej widoczny lub stanowić ciekawy akcent aranżacji.
Wellisair to opatentowane urządzenie z innowacyjną technologią dezynfekcji opartej na rodnikach hydroksylowych – umożliwia oczyszczanie powietrza i powierzchni. Korzysta z naturalnych mechanizmów usuwających...
Wellisair to opatentowane urządzenie z innowacyjną technologią dezynfekcji opartej na rodnikach hydroksylowych – umożliwia oczyszczanie powietrza i powierzchni. Korzysta z naturalnych mechanizmów usuwających 99,9% wszystkich niebezpiecznych patogenów i może być wykorzystywane w wielu różnych sektorach budownictwa i przemysłu – bez przerwy. Jego zalety to bardzo niskie zużycie energii, intuicyjny panel sterowania ze wskaźnikami alarmu, a także funkcja cichej pracy w trybie nocnym.
Na każdym etapie budowy domu szukamy optymalnych rozwiązań technicznych i ekonomicznych. Te trudne wybory decydują zarówno o kosztach budowy, jak i późniejszym komforcie życia i kosztach eksploatacji....
Na każdym etapie budowy domu szukamy optymalnych rozwiązań technicznych i ekonomicznych. Te trudne wybory decydują zarówno o kosztach budowy, jak i późniejszym komforcie życia i kosztach eksploatacji. Szczególnie dotyczy to izolacji, której podczas budowy poświęca się szczególną uwagę.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.