Kategorie
Szukaj

Dachy w Zakopanem

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 615 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest bardzo ważnym elementem pełniącym wiele funkcji w każdym domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę pomieszczeń przed warunkami atmosferycznymi oraz stanowi warstwę izolacyjną budynku. Jego montaż składa się z kilku etapów, których wykonanie powinno być na najwyższym poziomie. Proces budowy dachu może nieco się różnić w przypadku domów z bali. Bardzo częstą praktyką jest także budowa lukarnyw istniejącym dachu. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się proces budowy dachu oraz jakie są jego rodzaje, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz fachowca w tym temacie – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, dach jako cały element składa się z:

 • połaci dachowej,
 • więźby dachowej,
 • krawędzi koszowej,
 • kalenicy,
 • naroży dachowych,
 • naczółku,
 • przyczółku.

Krycie dachu w domu jednorodzinnym powinien poprzedzić projekt domu, w którym zawarte są takie informacje jak kąty nachylenia, kształt konstrukcji, położenie krokwi oraz spady. Pierwszym elementem jest konstrukcja nośna dachu, którą stanowi więźba dachowa. Jej głównym zadaniem jest przeniesienie ciężaru dachu na ściany nośne budynku. Kolejnym zadaniem jest montaż pokrycia dachowego, które najczęściej stanowi dachówka. Sam kształt dachu warunkuje typ wymagany w danej okolicy oraz nasze własne upodobania. Wyróżniamy kilka głównych możliwości:

 • budowa dachu dwuspadowego (dwupołaciowego),
 • budowa dachu jednospadowego (jednopołaciowego),
 • budowa dachu czterospadowego (czteropołaciowego),
 • budowa dachu naczółkowego,
 • budowa dachu wielopołaciowego,
 • budowa dachu namiotowego,
 • budowa dachu kopertowego,
 • budowa dachu płaskiego.

Decyzja o rodzaju dachu podejmowana jest już na etapie projektu budynku. To właśnie w niej zawarte są wszystkie niezbędne szczegółowe informacje. Warto jednak znać proces budowy dachu krok po kroku. Pierwszym etapem jest przygotowanie ścian budynku pod jego budowę. Przed wzniesieniem więźby dachowej należy wymurować na szczycie ściany kolankowe wraz z wieńcem żelbetowym z kotwami, do których później przymocowane zostaną murłaty. Kolejnym krokiem jest budowa ścian szczytowych oraz kominów. Do tak przygotowanej konstrukcji można przymocować więźbę dachową oraz pokrycie dachu. Na tym etapie należy również uwzględnić ewentualne okna dachowe naszego domu oraz wszelkie dodatki i otwory.

Po ukończeniu budowy więźby dachowej można bez przeszkód rozpocząć zakrywanie dachu deskami oraz odpowiednim poszyciem. Budowa dachu w budynku jednorodzinnym jest bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem. Warto również zadbać o odpowiednią termoizolację dachu, która dodatkowo zwiększy jego wodoodporność i bez przeszkód będzie można zlecić od czasu do czasu mycie dachu.

W przypadku remontu bądź naprawy dachów wszystkie czynności oraz koszty ustalane są indywidualnie – odpowiednio do niezbędnych prac.

Sprawdź najlepszych cieśli w Zakopanem

OKNO-DACH - Import dachówki z posypką kamienną TILCOR. Sprzedaż blach i akcesoriów, usługi dekarskie

15 opinii
Dachy Zakopane

Pracuje w branży usług dekarskich od lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Zakopane, ale także pobliskich miast. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Wybitny Cieśla Zakopane

15 opinii
EXTRATRAPEZ Pokrycia Dachowe - Wybitny Cieśla Zakopane

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze wybitnego cieśli, to zwróć uwagę na firmę EXTRATRAPEZ Pokrycia Dachowe. Wykonuje szeroki zakres usług dekarskich w atrakcyjnych cenach. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Profesjonalne Dachy

1 opinia
Firma Rem Bud Stanisław Majerczyk - Profesjonalne Dachy Zakopane

Jeśli poszukujesz współpracy to specjaliści z Firma Rem Bud Stanisław Majerczyk perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Świetne Dachy

4 opinie
ŚWIEC - Świetne Dachy Zakopane

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz profesjonalistów od dachów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia ŚWIEC. Zakopane i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

LUX-DACH Pokrycia Dachowe i Akcesoria - Usługi Dekarskie

3 opinie
LUX-DACH Pokrycia Dachowe i Akcesoria - Usługi Dekarskie - Najlepsze Przebudowy Dachu Zakopane

Jeszcze szukasz dobrej firmy od przebudów dachu? Zaufaj doświadczeniu LUX-DACH Pokrycia Dachowe i Akcesoria - Usługi Dekarskie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Jan Sikoń F.H.U. SIKONEX

3 opinie
Jan Sikoń F.H.U. SIKONEX - Znakomite Przebudowy Dachu Zakopane

Nadal szukasz profesjonalistów od przebudów dachu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Jan Sikoń F.H.U. SIKONEX. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Najwyższej Klasy Budowa Dachu Zakopane

1 opinia
Janik - Bud - Najwyższej Klasy Budowa Dachu Zakopane

Powierz zadanie budowy dachu specjalistom z miejscowości Zakopane. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Zakopanego nie mają sobie równych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Solidne Wykonanie Dachu w Zakopanem

11 opinii
Firma ogólnobudowlana ŁaśBud Piotr Łaś - Solidne Wykonanie Dachu w Zakopanem

Od lat pracownicy firmy Firma ogólnobudowlana ŁaśBud Piotr Łaś oferują usługi z zakresu solidnego wykonania dachu, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usług dekarskich. Ustal pasujący termin!

Najwyższej Klasy Usługi Dekarskie

1 opinia
Firma Stolarsko-Budowlana Dariusz Wilczek - Najwyższej Klasy Usługi Dekarskie Zakopane

Każdy, kto planuje zakup najwyższej klasy usługi dekarskiej winien już teraz zgłosić się do Firma Stolarsko-Budowlana Dariusz Wilczek i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Ecoser

1 opinia
Ecoser - Rewelacyjne Usługi Ciesielskie Zakopane

Każdy, kto planuje zakup usługi ciesielskiej winien już dziś zgłosić się do tych specjalistów i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na budowę dachu w Zakopanem (17)

Najlepsze Usługi Dekarskie Zakopane

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi dekarskiej Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Reputacja, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania odbiorców. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Kościelisko

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 101-150m², Zakopane

Udowodnij Zleceniodawcy, że równie dobrej propozycji budowy dachu nie znajdzie na terenie Zakopanego, więc jeśli szuka rewelacyjnej budowy dachu to bez wahania powinien poznać Twoją Firmę. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Zakopane

Staranne Dachy Zakopane

Jeżeli jako ekspert od dachów poszukujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 51-100m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Zakopanego z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Zakopane

Zlecę kompleksową budowę dachu, 101-150m², Zakopane

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Zakopane

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 301-400m², Zakopane

Rodzaj budynku: wielorodzinny Dach: Dwuspadowy z jaskółkami Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 301-400m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmo...

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Zakopane

Znakomite Dachy

Ten Zleceniodawca nadal poszukuje dobrej firmy od dachów. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 420m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie.

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Zakopane

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 420m², Bukowina Tatrzańska

Szukane są dobre usługi ciesielskie w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 420m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu dachów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Bukowina Tatrzańska

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-250m², Białka Tatrzańska

Klient napisał "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-250m²". Wykonaj zadanie najwyższej klasy wykonania dachu jako fachowiec w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji działalności z okolic Małopolskiego i przyległych powiatów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Białka Tatrzańska

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 320m², Zakopane

Ten Zlecający potrzebuje profesjonalistów od dachów. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 320m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-01-16 do 2024-01-24

 • Zakopane

Perfekcyjne Budowanie Dachu Zakopane

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: wielospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 251-300m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Szaflary

Doskonałe Wykonanie Dachu Zakopane

Usługi dekarskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wykonania dachu. Zapoznaj się z treścią zapytania o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Nowy Targ

Fantastyczne Usługi Dekarskie

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: jednospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Raba Wyżna

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: czterospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 251-300m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-12-08 do 2023-12-16

 • Rabka-Zdrój

Zlecę kompleksową budowę dachu, 460m², Rabka-Zdrój

Zdecydowanie o wyborze budowy dachu nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista poradź i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zlecę kompleksową budowę dachu, 460m². Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

2023-12-15 do 2023-12-23

 • Rabka-Zdrój

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 101-150m², Rabka-Zdrój

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: wielospadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej, instalacja elementów dodatkowych, montaż pokrycia dachowego, kompleksowa budowa dachu, montaż membrany i izolacji Powierzchnia dachu: ...

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Rabka-Zdrój

Solidne Usługi Ciesielskie Zakopane

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-13 do 2024-01-21

 • Skawa

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 50m², Sidzina

Pokaż Zlecającemu, że równie dobrej oferty budowy dachu nie znajdzie na terenie Małopolskiego, więc jeżeli poszukuje idealnej budowy dachu to od razu powinien poznać Twoją Firmę. Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Sidzina
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Dachów

Częste pytania o dachach

Jakie są rodzaje dachów?

Na rynku istnieje wiele popularnych rodzajów zadaszenia, a wybór danego rozwiązania warunkują nasze indywidualne upodobania oraz rodzaj budownictwa. Wyróżniamy takie typy dachów jak:

 • jednopołaciowe,
 • dwupołaciowe,
 • czteropołaciowe,
 • płaskie,
 • naczółkowe,
 • kopertowe,
 • namiotowe.

Są to tylko niektóre dostępne rozwiązania, a o ostatecznym kształcie dachu stanowi jedynie nasza kreatywność. Istnieją okolice, które narzucają dany styl dachów obowiązujący w każdym budynku.

Z jakich materiałów najlepiej wybudować dach?

Rodzaj oraz ilość materiałów niezbędnych do budowy dachu, powinien określać projekt domu i na jego podstawie należy składać zamówienie. Do budowy więźby dachowej wymagana jest duża ilość tarcicy. Belki i deski najlepiej zakupić zaimpregnowane ciśnieniowo, ponieważ są one bardziej odporne na szkodniki oraz wilgoć, a także są bardziej ognioodporne. Nie należy impregnować drewna na placu budowy, ponieważ impregnat jest toksyczny. Kolejnym krokiem jest zakup materiału na obróbki blacharskie oraz rynny wraz z hakami. Nie możemy zapomnieć o membranie oraz folii wstępnego krycia. Następnym elementem, o który musimy zadbać, jest sztywne poszycie dachu oraz materiały do budowy samego stropodachu. Deskowanie na krokwiach najlepiej wykonać z płyt MFP lub sklejek wodoodpornych. Gwarantują one wysoką trwałość oraz odporność na wilgoć konstrukcji.

Jakie są procedury przy budowie dachu?

Budowę dachu można podzielić na sześć podstawowych etapów. Są nimi: projekt konstrukcji, budowa więźby dachowej, deskowanie oraz foliowanie, wykonanie łat, montaż rynien i okien dachowych oraz układanie pokrycia dachowego. Ostatnim etapem, na który warto się zdecydować, jest zaizolowanie termiczne dachu. Warto pamiętać, że w przypadku naprawy bądź remontu dachu w starym budynku, może być wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Budowa dachu krok po kroku – na co należy zwrócić uwagę?

Podczas budowy więźby dachowej należy zwrócić uwagę na jej typ oraz rodzaj zastosowanego drewna. To właśnie od niej zależy ogólna stabilność i trwałość konstrukcji dachowej. Nie należy zapominać o wysokiej jakości folii, która ma bezpośredni wpływ na szczelność dachu. Z dużą starannością należy podejść do montażu systemu orynnowania, która ma za zadanie dobrze odprowadzać wodę deszczową. Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest ocieplenie dachu, które ma duży wpływ na energooszczędność budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Dachów złożą Ci bezpłatne oferty