Kategorie
Szukaj

Mycie elewacji w Chrzanowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 482 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elewacja domu w istotny sposób może rzutować na wygląd zewnętrzny budynku, a po części również całej posesji. Kompleksowe wykonanie elewacji obejmuje jej ocieplenie, tynkowanie, a nawet malowanie. Niewiele osób jednak pamięta o tym, że raz położoną powierzchnięprzynajmniej raz na kilka lat trzeba umyć ze wszelkich zanieczyszczeń. Pracę tę warto powierzyć profesjonalistom. W ich wyborze pomoże Ci nasz ranking najlepszych specjalistów od mycia elewacji. Tutaj też przejrzysz aktualne zlecenia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie czynniki mają wpływ na wycenę usługi. Więcej informacji znajdziesz też w odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania, które są zamieszczone poniżej.

Estetyczna i zadbana ściana zewnętrzna jest wizytówką domu. Pełni ona funkcje nie tylko dekoracyjne – elewacja posiada właściwości ochronne i izolacyjne. Chcąc utrzymać jej jakość, należy ją regularnie czyścić ze wszelkich zanieczyszczeń, które mogą wpływać na jej parametry. W takim przypadku warto pomyśleć nad zatrudnieniem fachowca, który umyje wszystkie zewnętrzne ściany budynku. Dzięki takiemu działaniu tynk odzyska dawny blask.

Ściany zewnętrzne budynku są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, jak i na zmieniające się warunki atmosferyczne. Oddziałujące na elewację promienie ultrafioletowe, deszcz i wiatr mogą prowadzić do uszkodzenia struktur materiału, a co za tym idzie – do utraty niezbędnych właściwości ochronnych. Regularne mycie elewacji jest bardzo istotnym czynnikiem, który pozwala przedłużyć żywotność.

Mycie elewacji to bardzo poważne przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania, zgromadzenia potrzebnego sprzętu oraz środków chemicznych do czyszczenia. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się różnego rodzaju myjki ciśnieniowe i koncentraty. Prawidłowo dobrany zestaw gwarantuje, że efekty czyszczenia utrzymają się dłużej.

Środki wykorzystywane do mycia elewacji dzieli się na:

 • konserwujące,
 • odtłuszczające,
 • odgrzybiające.

To, jak bardzo będzie ona w przyszłości podatna na zabrudzenia, grzyby i mchy, zależy w dużej mierze od rodzaju tynku oraz zastosowanej chemii do mycia elewacji. To, czy podczas prac wykorzysta się wszystkie z wymienionych rodzajów środków czyszczących zależne jest w dużej mierze od stanu zabrudzeń.

Mycie elewacji karcherem na własną rękę jest oczywiście możliwe. Trzeba przy tym zgromadzić nie tylko sprzęt do mycia elewacji, ale także specjalistyczne preparaty. Aby móc dokładnie umyć wszystkie ścian, konieczne będzie także rusztowanie oraz wysięgnik. Jak widać, zakres przygotowań i samej pracy jest szeroki, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie powierzenie prac profesjonalnej ekipie, która posiada nie tylko sprzęt, ale również doświadczenie przy wykonywaniu danej usługi.

Sprawdź najlepszych specjalistów od mycia elewacji w Chrzanowie

FachBruk Sławomir Bogusz

40 opinii
Mycie elewacji Chrzanów

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii mycia elewacji z Chrzanowa. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Climbtech Prace Wysokościowe

3 opinie
Climbtech Prace Wysokościowe - Doskonałe Mycie Elewacji Chrzanów

Jeżeli interesuje Cię doskonałe mycie elewacji i oczekujesz dużego zaangażowania to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Climbtech Prace Wysokościowe. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zobacz!

Solidne Mycie Elewacji

7 opinii
Thermo-Bud - Solidne Mycie Elewacji Chrzanów

Potrzebujesz specjalistów od solidnego mycia elewacji w rejonie Chrzanowa lub w pobliskich miastach? Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Rewelacyjne Mycie Elewacji Domów Chrzanów

1 opinia
REDECO Anna Besztocha - Rewelacyjne Mycie Elewacji Domów Chrzanów

Planujesz wybrać rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? REDECO Anna Besztocha jest na to skuteczną metodą. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Najlepsze Czyszczenie Elewacji Chrzanów

14 opinii
Eko-Par - Najlepsze Czyszczenie Elewacji Chrzanów

Pragniesz znaleźć dobrego profesjonalistę z zakresu najlepszego czyszczenia elewacji, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Eko-Par jest Twoim rozwiązaniem. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Dekormal

11 opinii
Dekormal - Rewelacyjne Czyszczenie Elewacji Chrzanów

Wiele długich lat pracownicy Dekormal wykonują usługi z zakresu rewelacyjnego czyszczenia elewacji, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

MG Project Grzegorz Wadas

2 opinie
MG Project Grzegorz Wadas - Doskonałe Odgrzybianie Elewacji Chrzanów

Zleć zadanie odgrzybiania elewacji specjalistom firmy MG Project Grzegorz Wadas z miejscowości Chrzanów. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Chrzanowa nie mają sobie równych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Rewelacyjne Mycie Fasady w Chrzanowie

11 opinii
Al-Bud - Rewelacyjne Mycie Fasady w Chrzanowie

Upewnij się, że firma, którą zatrudnisz do mycia fasady ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Tylko krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Najlepsze Mycie Elewacji

1 opinia
F.H.U."DECOR" - Najlepsze Mycie Elewacji Chrzanów

Po prostu zleć usługę mycia elewacji fachowcom firmy F.H.U.DECOR z miejscowości Chrzanów. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Chrzanowa są jednymi z najlepszych. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Kamixo

22 opinie
Kamixo - Fantastyczne Odgrzybianie Elewacji Chrzanów

Wiele długich lat pracownicy Kamixo realizują usługi z zakresu fantastycznego odgrzybiania elewacji, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na mycie elewacji w Chrzanowie (15)

Najwyższej Klasy Mycie Elewacji Chrzanów

Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Liczba kondygnacji: 2 Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Chrzanów

Rewelacyjne Odświeżanie Elewacji Chrzanów

Rodzaj budynku: Przedszkole budynek Liczba kondygnacji: 2 Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Chrzanów

Zlecę mycie elewacji domu, 151-200m², Balin

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu mycia elewacji wykonaj zlecenie na mycie elewacji. Zapoznaj się ze zleceniem - Zlecę mycie elewacji domu, 151-200m². Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Balin

Zapytanie o mycie elewacji domu, 101-150m², Przeciszów

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 2 Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: 2024-04-15...

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Przeciszów

Zapytanie o mycie elewacji domu, 151-200m², Zator

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 2 Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Zator

Mycie Elewacji Budynków Chrzanów

Jako wieloletni specjalista, który świadczy usługi mycia elewacji budynków na ponadprzeciętnym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest wiarygodny. Przedłóż wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2024-07-14 do 2024-07-22
dodano 8 dni temu

 • Włosienica

Zapytanie o mycie elewacji domu, 151-200m², Jaworzno

Jeżeli nadal jako profesjonalista od odświeżania elewacji potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o mycie elewacji domu, 151-200m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Jaworzno

Zapotrzebowanie na mycie elewacji domu, 71-100m², Imielin

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 2 Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano 5 dni temu

 • Imielin

Mycie Elewacji Budynków

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 3 Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-07-13 do 2024-07-21

 • Imielin

Zapotrzebowanie na mycie elewacji domu, 440m², Olkusz

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 2 Powierzchnia budynku: 440m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Olkusz

Staranne Odświeżanie Elewacji

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 2 Powierzchnia budynku: 71-100m² Informacje dodatkowe: Chodzi o ścianę północną Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Witanowice

Potrzebna firma do mycia elewacji domu, 151-200m², Lędziny

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 2 Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: 2024-09-05...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Lędziny

Porządne Odświeżanie Elewacji

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 3 Powierzchnia budynku: 1m² Informacje dodatkowe: Do mycia elewacja domu plus budynek gospodarczy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Balice

Zapytanie o mycie elewacji domu typu bliźniak, do 35m², Wadowice

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Liczba kondygnacji: 1 Powierzchnia budynku: do 35m² Informacje dodatkowe: Do umycia 1 elewacja od wejścia, schody z granitu i kostka betonowa Termin skorzystania z oferty:...

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Wadowice

Dam zlecenie na mycie elewacji domu, 101-150m², Sosnowiec

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 1 Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-26 do 2024-04-26

 • Sosnowiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Mycia Elewacji

Częste pytania o myciu elewacji

Kiedy warto zatrudnić profesjonalistę do mycia elewacji?

Czyszczenie zewnętrznych ścian budynku jest zadaniem, które wymaga zgromadzenia odpowiedniego płynu do mycia elewacji, pozostałych środków czyszczących a także rusztowania, które pozwoli dotrzeć do wszystkich, nawet tych położonych wysoko, fragmentów ścian. Samodzielne wyczyszczenie całości wymaga sprawności fizycznej, doświadczenia, odpowiedniego wyposażenia, a także dużo wolnego czasu. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie do tego ekipy profesjonalistów. W ten sposób zyskujemy pewność, że przygotowany sprzęt i środki do mycia elewacji będą odpowiednio dobrane, a całość prac zostanie wykonana w najlepszy możliwy sposób.

Jakimi środkami myje się elewację budynku?

Środki do mycia elewacji powinny być odpowiednio dobrane, zarówno do stopnia zanieczyszczenia, jak i do rodzaju tynku cienkowarstwowego, którym wyłożono elewację. W procesie oczyszczania ścian zewnętrznych zazwyczaj stosuje się środki odtłuszczające, po których następuje odgrzybienie i właściwe oczyszczanie. Doświadczony profesjonalista będzie w stanie indywidualnie dobrać odpowiednie preparaty do elewacji, bez względu na jego rodzaj.

Ile kosztuje umycie elewacji?

Cena umycia elewacji uzależniona jest od wielu czynników. Wpływ na ostateczną kwotę będzie miała przede wszystkim wielkość domu, która przekłada się na powierzchnię elewacji do umycia. Wiele zależy również od tego, jaki jest stopień zanieczyszczenia oraz jakich środków trzeba będzie użyć. Trzeba również wziąć pod uwagę indywidualny cennik każdego specjalisty.

W zależności od regionu, umycie powierzchni mineralnych będzie kosztowało od 5 do 15 złotych za metr kwadratowy. Nieco więcej trzeba będzie zapłacić w momencie, w którym należy odgrzybić powierzchnię. Wówczas to, cena za metr kwadratowy waha się od 10 do 20 zł. Zdecydowanie najwięcej będzie trzeba zapłacić za czyszczenie elewacji, która pokryta jest tłustymi plamami, na przykład z oleju. Wówczas koszt umycia powierzchni waha się od 15 do 25 złotych za metr kwadratowy.

W każdym przypadku ostateczny koszt należy ustalić indywidualnie z wybranym profesjonalistą.

Czy umyta elewacja posiada takie same właściwości co świeżo nałożona?

Elewacja to nie tylko element estetyczny, ale także gwarancja bezpieczeństwa i trwałości ścian zewnętrznych. Należy pamiętać, że regularna konserwacja i czyszczenie pozwoli zachować jej właściwości. Mycie elewacji sprawia, że odzyskuje ona swoje pierwotne przeznaczenie. Musi ono jednak zostać przeprowadzone w sposób dokładny, profesjonalny i dostosowany do konkretnego przypadku.

Umyta elewacja będzie posiadać zbliżone właściwości do świeżo nałożonej, jednak trzeba spełnić pewien warunek. Tynk nie może być uszkodzony – jeżeli posiada ona znamiona zużycia lub defektu – może ona nie wytrzymać procesu mycia elewacji. Należy wówczas przeprowadzić gruntowny remont fasady.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Mycia Elewacji złożą Ci bezpłatne oferty