Kategorie
Szukaj

Pompa ciepła w Wołowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 035 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompy ciepła cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Ciągłe podwyżki cen gazu i węgla sprawiają, że inwestorzy szukają alternatywnych sposobów na zapewnienie sobie optymalnej temperatury w sezonie zimowym. Jak działają pompy ciepła i czy naprawdę można nimi ogrzać cały dom? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Pompy ciepła są urządzeniami, które są w stanie produkować ciepło wykorzystując do tego wodę, ziemię lub powietrze. Dzięki nim można skutecznie ogrzać dom w sezonie zimowym, ale także zapewnić sobie dostęp do darmowej wody użytkowej. Oczywiście pompa ciepła nie jest urządzeniem tanim. Jej montaż może być też inwazyjny i wymagać niewielkiego remontu domu, ale korzyści, jakie niesie dobrze zamontowana pompa ciepła są ogromne.

Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. To właśnie dlatego zlecenia na pompy ciepła cieszą się tak dużą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale także na zachodzie Europy. Ich montaż nie jest łatwy, ale wybierając dobrą firmę zajmującą się odnawialnymi źródłami energii można mieć pewność, że całość wykonana zostanie zgodnie z zaleceniami producenta, a nam pozostanie cieszyć się wysoką wydajnością i dużą trwałością.

Sporo osób uważa, że koszt pompy ciepła jest zbyt wysoki, ale warto potraktować montaż tego urządzenia jako inwestycję. Zwróci się ona średnio po 5-7 latach, a w dalszej kolejności będzie zapewniać nam każdego miesiąca oszczędności rzędu kilkuset złotych. To wszystko sprawia, że urządzenia te w najbliższych latach będą coraz częściej wybierane nie tylko przez inwestorów budujących nowe domy, ale także mieszkańców starszej zabudowy chcących zaoszczędzić na cieple.

Pompy ciepła wytwarzają energię z wody, ziemi lub powietrza, ale do ich działania potrzeba też prądu. Bez niego żadne urządzenie nie będzie w stanie prawidłowo działać. Pompa ciepła powietrzna w średnim domu zużyje około 3-4 tysiące kWh energii elektrycznej. Warto więc zdecydować się na montaż przydomowej elektrowni słonecznej. Panele fotowoltaiczne zapewnią darmowe zasilania dla pompy ciepła, a my będziemy cieszyć się zerowymi opłatami za rachunki.

Troszkę mniej wymagająca będzie pompa ciepła gruntowa, ale ona też bez prądu niewiele zdziała. Połączenie obu wspomnianych rozwiązań sprawi, że uniezależnimy się od zewnętrznych dostawców i w dłuższej perspektywie zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen węgla, gazu czy prądu.

Takie ekologiczne źródła energii mogą okazać się bardzo potrzebne w sytuacji, gdy w naszym kraju zacznie brakować materiałów opałowych, a patrząc na obecną sytuację geopolityczną wydaje się, że nie jest to sytuacja nierealna. Pompa ciepła oraz fotowoltaika z magazynem energii zagwarantują nam pełne bezpieczeństwo energetyczne przez cały rok.

Sprawdź najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Wołowie

Budotom Pompy Ciepła

123 opinie
Pompy ciepła Wołów

Dotarcie do rewelacyjnych gruntowych pomp ciepła jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Budotom Pompy Ciepła na 100% pomoże Tobie w znalezieniu odpowiedniego produktu. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Finetech Engineering Sp. z o.o.

85 opinii
Finetech Engineering Sp. z o.o. - Solidna Energia Odnawialna Wołów

Zawodowcy z Finetech Engineering Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży energii odnawialnej. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Profesjonalne Pompy Ciepła w Wołowie

73 opinie
Sunlit.pl Marek Sowka - Profesjonalne Pompy Ciepła w Wołowie

Firma Sunlit.pl Marek Sowka oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Wołowa i z sąsiednich miast. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

NTS-Energy sp. z o.o.

65 opinii
NTS-Energy sp. z o.o. - Wyśmienite Gruntowe Pompy Ciepła Wołów

Kiedy szukasz bezkonkurencyjnej oferty gruntowych pomp ciepła w rejonie Wołowa, zatrudnij fachowców w branży. NTS-Energy sp. z o.o. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci świetną propozycję. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Pierwszorzędne Pompy Ciepła

31 opinii
Alternative Marek Świrk - Pierwszorzędne Pompy Ciepła Wołów

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz ekspertów od pomp ciepła to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Alternative Marek Świrk. Wołów i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Wołów

25 opinii
MURBUD Sp.z.o.o - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Wołów

Oferuje usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii od kilku lat, szczególnie na obszarze Wołowa, ale także okolicznych miast. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

ALL INSTAL

19 opinii
ALL INSTAL - Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Wołów

Firma działa na terenie Wołowa i świadczy liczne usługi z zakresu profesjonalnego odnawialnych źródeł energii. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

A.T.M.O. Technika Grzewcza

9 opinii
A.T.M.O. Technika Grzewcza - Dobre Gruntowe Pompy Ciepła Wołów

Każdy, kto planuje kupno gruntowych pomp ciepła powinien już teraz zgłosić się do do dostawcy A.T.M.O. Technika Grzewcza i poznać ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Solidne Odnawialne Źródła Energii Wołów

6 opinii
ECOTECHNIK Sp. z o.o. - Solidne Odnawialne Źródła Energii Wołów

Odnawialne źródła energii nie ma dla ECOTECHNIK Sp. z o.o. żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Digi-Media Paweł Kopczyński

1 opinia
Digi-Media Paweł Kopczyński - Korzystne Systemy Grzewcze Wołów

Lepszej oferty systemów grzewczych prędko nie znajdziesz na terenie Wołowa, więc jeżeli poszukujesz korzystnego systemów grzewczych to natychmiast poznaj Digi-Media Paweł Kopczyński. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na pompy ciepła w Wołowie (14)

Odnawialne Źródła Energii Wołów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: wodna Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-17 do 2024-05-25
dodano 6 dni temu

 • Kozowo

Doskonała Energia Odnawialna Wołów

Energia odnawialna nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia, które ma treść "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m²". Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Brzeg Dolny

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 71-100m², Brzeg Dolny

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Brzeg Dolny

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Wołów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Wołów

Potrzebuję pompy ciepła, bud. 71-100m², Wołów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Wołów

Perfekcyjna Energia Odnawialna

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Twojej firmy. Opierając się na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Wołów

Świetna Pompa Ciepła Wołów

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 36-70m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Wołów

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 151-200m², Wołów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termi...

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Wołów

Znakomita Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Brzeg Dolny

Systemy Grzewcze Wołów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-16 do 2024-01-24

 • Wińsko

Profesjonalna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Łazy wielkie

Pompa Ciepła

Przygotowanie pompy ciepła z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Potrzebuję pompy ciepła, bud. 151-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-01-01 do 2024-01-09

 • Lubiąż

Dobre Systemy Grzewcze

Podjęcie decyzji o wyborze systemów grzewczych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista doradź i znajdź dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Pompa ciepła, bud. 101-150m². Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-12-11 do 2023-12-19

 • Wołów

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 101-150m², Wińsko

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-01 do 2023-12-09

 • Wińsko
Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Częste pytania o pompach ciepła

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to świetna alternatywa dla standardowych systemów ogrzewania budynku. Jest jednym z najbardziej wydajnych i ekologicznych urządzeń grzewczych.

Pompa ciepła może czerpać energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody. W zależności od sposobu pobierania energii pompy ciepła dzielimy na:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia pochodzi ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Pompa ciepła przy udziale energii elektrycznej przekształca energię cieplną w energię, którą wykorzystuje się do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ogrzewania i chłodzenia domu.

Na czym polega działanie powietrznej pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła pobierają powietrze atmosferyczne z zewnątrz budynku (dostęp jest nieograniczony). Pozyskana w ten sposób energia cieplna jest wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.).

System powietrznej pompy ciepła wykorzystuje:

 • jedynie 25% energii ze źródeł nieodnawialnych,
 • nawet 75% energii z powietrza (czyli źródła odnawialnego).

Jaki jest koszt utrzymania pompy ciepła?

Comiesięczne koszty eksploatowania pompy ciepła związane są z pobieraniem przez nią energii elektrycznej.

Na wysokość opłat za użytkowanie pompy ciepła mają wpływ:

 • bieżące ceny prądu,
 • powierzchnia grzewcza domu,
 • wydajność pompy ciepła (im wyższa, tym niższe rachunki),
 • standard energetyczny budynku.

Za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) zapłacisz:

 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 częściowo stermomodernizowany 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSprzedawcy Pomp Ciepła złożą Ci bezpłatne oferty