EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Wymiana okien dachowych – jakie wybrać?

OKPOL Sp.z o.o. | 2023-02-01
Wymiana okien dachowych – jakie wybrać? fot. OKPOL

Wymiana okien dachowych – jakie wybrać? fot. OKPOL

Remont dachu i poddasza związany z termomodernizacją powinien uwzględniać wymianę okien dachowych dla zachowania efektywności energetycznej budynku.

treść sponsorowana

Okna dachowe zamontowane kilkadziesiąt lat temu nie były objęte normami zgodnymi z dzisiejszymi wytycznymi. Przez lata rozwinęła się technologia ich produkcji z dbałością o efektywność energetyczną. Dlatego robiąc remont dachu czy poddasza należy wziąć pod uwagę wymianę okien dachowych. Zakłada się, że ich wymiana powinna nastąpić raz na 20 lat.

Energooszczędność

Kupując dobrej jakości okno dachowe trzeba wziąć po uwagę jego parametry dotyczące energooszczędności. Najważniejszą rolę w określaniu jakości okien pełni współczynnik przenikalności cieplnej Uw – im niższy, tym lepiej. Na rynku dostępne są okna dachowe nie tylko spełniające normy, ale także posiadające współczynnik przenikania niższy od wymaganego w przepisach (nie więcej niż 1,1 W/m2·K).

Okna dachowe są materiałem budowlanym, który musi być poddany badaniu – dlatego podane w dokumentach parametry okien na pewno są rzetelnie zbadane przez niezależne ośrodki badawcze. Restrykcyjne normy budowlane mają na celu między innymi optymalizację energetyczną – ograniczenie strat ciepła w budynkach oraz mądre wykorzystywanie zasobów naturalnych.

Przy budowie domu, renowacji poddasza i remoncie dachu należy wziąć pod uwagę parametry cieplne wszystkich zastosowanych rozwiązań – w tym konstrukcji ścian, podłóg czy dachu, a także okien i drzwi. Szacuje się, że utrata ciepła przez stolarkę okienną może wynieść nawet 15–30% – jej wybór jest więc kluczowy w uzyskaniu maksymalnej efektywności energetycznej całego budynku.

 

Jakie okna energooszczędne wybrać?

Polska firma produkcyjna OKPOL proponuje 3-szybowe modele okien dachowych. W ofercie znajdują się okna o profilu drewnianym – ISOV I22 oraz IGOV N22 – o profilu wykonanym z wielokomorowego PVC. 3-szybowe okna dachowe OKPOL posiadają dwie ramki międzyszybowe, klamkę z kluczykiem, nawiewnik umożliwiający dopływ świeżego powietrza – stale i bez przeciągów. Powłoki niskoemisyjne w pakietach szybowych ograniczają straty ciepła zimą, a latem chronią przed przegrzewaniem. Współczynnik przenikania ciepła dla okna ISOV I22 wynosi 1,06 W/m2·K, a dla IGOV N22 – 0,83 w/m2·K.

Czy okna dachowe są ekologiczne?

Okna dachowe marki OKPOL są wykonane z najlepszej jakości materiałów – okna drewniane w technologii SuperTermo wykonane są z klejonego drewna sosnowego pozyskiwanego ze zrównoważonych źródeł. Firma OKPOL dysponuje w tym zakresie certyfikatem FSC. Podczas obróbki drewna wycina się z profili sęki, aby było ono bezpieczniejsze i trwalsze w użytkowaniu.

Firma zadbała także o wykorzystanie odpadów poprodukcyjnych. W tym celu kupiła maszynę przerabiająca niewykorzystane części drewna na pellet, który służy do ogrzewania zakładu. Profile PVC są materiałem wtórnego użytku, więc za kolejne kilkadziesiąt lat będzie można je poddać recyklingowi.

Wybór okna

Podczas pierwszego montażu okien zaleca się zmierzenie, jak duża ilość światła będzie potrzebna dla komfortu użytkownika. Podpowiedzią przy doborze rozmiaru okien służą normy mówiące o prawidłowym doświetleniu pomieszczenia światłem naturalnym – wyraża się ją mierząc stosunek wielkości przeszklenia do powierzchni podłogi. W miejscu, w którym przebywają ludzie powinien on wynieść 1 okno na 8 m2 podłogi. Przy wymianie okien najczęściej inwestorzy decydują się na wymianę jeden do jednego, czyli wstawienie nowego okna w miejsce starego. Normy budowlane z biegiem lat się zmieniły i chcąc je spełnić – dla własnego komfortu – można dodać odpowiednią liczbę okien w dachu. Ich wstawienie wiąże się jednak z przeprowadzeniem większego remontu. Dużo większą powierzchnię przeszklenia można uzyskać łącząc okna w zestawy.

Przy wyborze okna należy się kierować własnymi preferencjami i komfortem, który maprzynieść  ta zmiana. Dodatkowym kryterium jest dobór okna ze względu na rodzaj pomieszczenia, w którym ma się ono znajdować – okna o profilu PVC przeznaczone są do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności tj. kuchni, pralni i łazienek. Natomiast drewniane okna dachowe lepiej prezentują się w salonach, sypialniach i pokojach dziecięcych. Najważniejszy jest wybór okna energooszczędnego, które zabezpieczy użytkowników na lata.

Dodatkowym aspektem jest możliwość wyboru sposobu otwierania (umiejscowienia zawiasów).

Okna dachowe zwykle obracają się o 180°. W ofercie OKPOL znajdują się innowacyjne okna uchylno–przesuwne, które dzięki dwóm sposobom otwierania – jednym uchylnym, a drugim przesuwnym – w żadnej z pozycji nie zajmują miejsca w pomieszczeniu. Skrzydło w pozycji uchylnej otwiera się w górę aż do 62°, funkcja przesuwna natomiast umożliwia obrócenie zewnętrznej szyby w kierunku pomieszczenia, co zdecydowanie ułatwia utrzymanie jej w czystości.

Jeśli okna są zamontowane na tyle wysoko, że dostęp do nich jest utrudniony, warto pomyśleć o zakupie okien zdalnie sterowanych ISC i IGCV. Ich parametry są takie same jak innych okien dachowych, a dodatkowo można otwierać je z poziomu kanapy czy fotela.

Warto zwrócić uwagę na akcesoria, dzięki którym możemy nie tylko urozmaicić przestrzeń, ale także przyciemnić ją, wyciszyć, a nawet wychłodzić. W obniżeniu temperatury niezawodne są markizy i rolety zewnętrzne. Markizy odbijają promienie słoneczne jeszcze zanim dotrą one do szyby, a jednocześnie nie zasłaniają całkowicie widoku. Rolety natomiast zaciemniają całkowicie i obniżają poziom hałasu docierającego z zewnątrz do pomieszczenia. Rolety i plisy wewnętrzne stanowią nie tylko barierę dla słońca, ale są też ciekawym rozwiązaniem estetycznym.

Obszerny wybór kolorów, materiałów i prowadnic znajduje się w katalogu „Akcesoria do okien dachowych” na stronie internetowej firmy OKPOL.

Montaż nowych okien

Wymiana starych okien nie musi wiązać się z kłopotliwym wyburzaniem ścian, uszkodzeniem szpalety czy naruszeniem konstrukcji dachu. Prawidłowo wykonana wymiana okna nie przysporzy montażyście takich kłopotów. Montaż nowego okna następuje po demontażu starego i polega na wstawieniu go w tym samym miejscu, pod warunkiem, że stosujemy ponownie ten sam rozmiar stolarki. Dla poprawienia estetyki inwestorzy często stosują wymianę całej wnęki okiennej i polecamy taki rodzaj odświeżenia ścian, choć nie jest on konieczny.

Należy zwrócić uwagę na to, by montaż zlecony był specjaliście. Okna dachowe powinny być montowane przez dekarzy, zgodnie ze sztuką budowlaną i według dołączonej do okna instrukcji. Źle zamontowane okno dachowe nie będzie spełniało swojej funkcji, negatywnie wpłynie na bilans energetyczny budynku, a nawet może prowadzić do uszkodzenia ścian czy więźby dachu.

Pomoc techniczna przy montażu okien dachowych

OKPOL zaleca przestrzeganie instrukcji montażowej okna i stosowanie się do sztuki budowlanej. O ile okna fasadowe można montować w mniej restrykcyjny i skomplikowany sposób, o tyle okna dachowe wymagają wiedzy eksperckiej. Najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie do tego celu eksperta – dekarza.

OKPOL uruchomił Dział Pomocy Technicznej, do którego można się zgłosić po poradę. Firma udostępnia też na stronie dane kontaktowe do doradców techniczno-handlowych wspierających klientów od momentu zakupu, a nawet przed nim, aż po montaż (www.okpol.pl/kontakt).

Wszystkie okna znajdziesz w przejrzystym katalogu (katalog okien i wyłazów dachowych). W razie pytań firma zachęca do kontaktu z doradcą techniczno-handlowym.

OKPOL to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w produkcji okien i wyłazów dachowych. Siedziba główna oraz zakład produkcyjny firmy mieszczą się w województwie opolskim w gminie Skarbimierz, na terenie byłego lotniska. Obecnie jest to obszar Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. Firma znajduje się w bezpośrednim jej sąsiedztwie.

Od ponad 30 lat OKPOL dba o wysoką jakość oferowanych produktów, ponieważ przekłada się ona na jakość i komfort życia użytkowników. OKPOL jest firmą rodzinną, która z biegiem lat nie traci zapału do tworzenia nowości. Firma dostarczamy okna do wielu krajów – w Europie oraz poza jej granicami. Nieustannie inwestuje w wyposażenie i unowocześnianie parków maszynowych, by móc dostarczać klientom produkty bezpieczne, komfortowe i trwałe.  

Potwierdzeniem wysokiej jakości produkowanych wyrobów są zdobyte przez firmę atesty, certyfikaty i dyplomy, przyznawane najlepszym producentom w branży. Wyroby OKPOL są trwałe, niezawodne i łatwe w obsłudze. W bogatej i różnorodnej ofercie każdy znajdzie produkt dla siebie. Okna posiadają 10-letnią gwarancję.

Poznaj nasze produkty i przekonaj się, że warto inwestować w rodzime wyroby, cieszące się uznaniem w całej Europie. Zapoznaj się z naszą stroną internetową >>

Komentarze

Powiązane

OKPOL Sp.z o.o. Jakie okna do dachu płaskiego wybrać?

Jakie okna do dachu płaskiego wybrać? Jakie okna do dachu płaskiego wybrać?

W domach z płaskim dachem trudniej jest doświetlić pomieszczenie niż w przypadku poddaszy z dachem połaciowym. Dla dachów skośnych rozwiązania są oczywiste – okna dachowe występują w wielu rodzajach, sposobach...

W domach z płaskim dachem trudniej jest doświetlić pomieszczenie niż w przypadku poddaszy z dachem połaciowym. Dla dachów skośnych rozwiązania są oczywiste – okna dachowe występują w wielu rodzajach, sposobach otwierania, profilach stolarki.

OKPOL Sp.z o.o. Urządzasz poddasze? Sprawdź, jakie okna wybrać

Urządzasz poddasze? Sprawdź, jakie okna wybrać Urządzasz poddasze? Sprawdź, jakie okna wybrać

Sekret udanego poddasza tkwi nie tylko w eleganckiej podłodze, stylowych meblach czy dekoracyjnym wykończeniu odkrytych belek. Aby cieszyć się wymarzoną aranżacją, niezbędna jest solidna stolarka, która...

Sekret udanego poddasza tkwi nie tylko w eleganckiej podłodze, stylowych meblach czy dekoracyjnym wykończeniu odkrytych belek. Aby cieszyć się wymarzoną aranżacją, niezbędna jest solidna stolarka, która zapewni wnętrzu odpowiednią ilość światła oraz komfort przebywania na ostatniej kondygnacji. Jakie rozwiązania w dziedzinie okien dachowych oferuje dziś rynek?

OKPOL Sp.z o.o. RESET – montaż na dachach od 5° kąta nachylenia

RESET – montaż na dachach od 5° kąta nachylenia RESET – montaż na dachach od 5° kąta nachylenia

Okna dachowe, dostępne standardowo w ofercie wielu producentów, montuje się na dachach o kącie nachylenia od 15 do 90º. Próżno szukać rozwiązań dla posiadaczy dachów o niższym spadzie, bez ponoszenia dodatkowych...

Okna dachowe, dostępne standardowo w ofercie wielu producentów, montuje się na dachach o kącie nachylenia od 15 do 90º. Próżno szukać rozwiązań dla posiadaczy dachów o niższym spadzie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów na zakup specjalnych kołnierzy. W przypadku dachów płaskich (tj. od około 2º spadu) można zastosować okna, przeznaczone specjalnie do takich rozwiązań. Jednak wachlarz ich możliwości i rodzajów jest dość ograniczony.

Wybrane dla Ciebie

CREATON Polska sp. z o.o. Jak wybrać odpowiednią taśmę kalenicową na dach z dachówki ceramicznej lub cementowej?

Jak wybrać odpowiednią taśmę kalenicową na dach z dachówki ceramicznej lub cementowej? Jak wybrać odpowiednią taśmę kalenicową na dach z dachówki ceramicznej lub cementowej?

Taśma podgąsiorowa jest to jeden z elementów łączących dwie połacie dachu. Montowana jest w kalenicy lub narożach dachu. Głównym jej zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się wody opadowej pod połać...

Taśma podgąsiorowa jest to jeden z elementów łączących dwie połacie dachu. Montowana jest w kalenicy lub narożach dachu. Głównym jej zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się wody opadowej pod połać oraz umożliwienie przepływu powietrza spod połaci dachu na zewnątrz. Inwestorzy najczęściej nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważna jest wspomniana wentylacja, dlatego nie przykładają dużej wagi do doboru taśm podgąsiorowych, nie wspominając już o tym, że część z nich nawet nie wie o istnieniu takich...

RHEINZINK Polska Sp. z o.o. Dlaczego warto wybrać dach z tytan-cynku?

Dlaczego warto wybrać dach z tytan-cynku? Dlaczego warto wybrać dach z tytan-cynku?

Blacha cynkowa przez stulecia była stosowana w najbardziej narażonych miejscach budowli: na dach, elewacje, obróbki oraz rynny. Jej trwałość sięgająca 120 lat jest możliwa dzięki unikalnym właściwościom...

Blacha cynkowa przez stulecia była stosowana w najbardziej narażonych miejscach budowli: na dach, elewacje, obróbki oraz rynny. Jej trwałość sięgająca 120 lat jest możliwa dzięki unikalnym właściwościom fizyko-mechanicznym tego materiału, gdzie jedną z nich, oprócz naturalności, jest patynowanie.

CREATON Polska sp. z o.o. Dach jak obraz z dachówek… dzięki karpiówkom KLASSIK marki CREATON

Dach jak obraz z dachówek… dzięki karpiówkom KLASSIK marki CREATON Dach jak obraz z dachówek… dzięki karpiówkom KLASSIK marki CREATON

Ceramika, jeden z najstarszych materiałów budowlanych, ceniona jest niezmiennie za liczne zalety. Pozwala na zbudowanie trwałego i eleganckiego dachu. Jest bezkonkurencyjna w zakresie tworzenia na połaci...

Ceramika, jeden z najstarszych materiałów budowlanych, ceniona jest niezmiennie za liczne zalety. Pozwala na zbudowanie trwałego i eleganckiego dachu. Jest bezkonkurencyjna w zakresie tworzenia na połaci zachwycającego, niepowtarzalnego arcydzieła. Daje praktycznie nieograniczone możliwości kreacji, dzięki którym dach staje się wyjątkową i niebanalną ozdobą budynku.

Najnowsze produkty i technologie

eco-top.pl Corkeen – innowacyjne i ekologiczne nawierzchnie

Corkeen – innowacyjne i ekologiczne nawierzchnie Corkeen – innowacyjne i ekologiczne nawierzchnie

Jednym z liderów na rynku nawierzchni ekologicznych jest Corkeen by Amorim. Produkty tej firmy sprawdzają się doskonale w miejscach, gdzie należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę przed upadkiem. System...

Jednym z liderów na rynku nawierzchni ekologicznych jest Corkeen by Amorim. Produkty tej firmy sprawdzają się doskonale w miejscach, gdzie należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę przed upadkiem. System nawierzchni ekologicznych jest wyprodukowany z korka – w 100% naturalnego, nadającego się do recyklingu i odnawialnego surowca. Co jeszcze zapewnia to rozwiązanie?

SKLEP RTV EURO AGD Zmywarka w Twojej kuchni – oszczędna inwestycja z przyszłością

Zmywarka w Twojej kuchni – oszczędna inwestycja z przyszłością Zmywarka w Twojej kuchni – oszczędna inwestycja z przyszłością

Jedną z czynności, która wymaga sporego nakładu pracy oraz dużych ilości wody i detergentów, jest codzienne mycie naczyń. W obecnych czasach warto więc zastanowić się nad optymalizacją zużycia wody w naszych...

Jedną z czynności, która wymaga sporego nakładu pracy oraz dużych ilości wody i detergentów, jest codzienne mycie naczyń. W obecnych czasach warto więc zastanowić się nad optymalizacją zużycia wody w naszych domach oraz w innych miejscach, takich jak hotele, pensjonaty itp. Dobrą opcją będzie więc inwestycja w wydajną zmywarkę do naczyń. Zmywarki obniżają zużycie wody do niezbędnego minimum, co przyniesie nam spore oszczędności. Możemy tutaj z powodzeniem zainwestować w niewielką zmywarkę wolnostojącą...

PCC Prodex Sp. z o.o. Trwałe i skuteczne ocieplenie pianą PUR Crossin® Attic Soft

Trwałe i skuteczne ocieplenie pianą PUR Crossin® Attic Soft Trwałe i skuteczne ocieplenie pianą PUR Crossin® Attic Soft

Elementy mające decydujący wpływ na skuteczność izolacji to: materiał, szczelność, technologia, jakość wykonania oraz utrzymanie parametrów izolacji w czasie.

Elementy mające decydujący wpływ na skuteczność izolacji to: materiał, szczelność, technologia, jakość wykonania oraz utrzymanie parametrów izolacji w czasie.

Light Plus Jak wybrać lampy na taras - praktyczne wskazówki i inspiracje

Jak wybrać lampy na taras - praktyczne wskazówki i inspiracje Jak wybrać lampy na taras - praktyczne wskazówki i inspiracje

Oświetlenie przydomowego terenu bywa stosowane do rozmaitych celów. W dużej mierze dobór lamp zależy od specyfiki danej strefy oraz tego, do czego jest ona wykorzystywana. Szczególną wagę warto przyłożyć...

Oświetlenie przydomowego terenu bywa stosowane do rozmaitych celów. W dużej mierze dobór lamp zależy od specyfiki danej strefy oraz tego, do czego jest ona wykorzystywana. Szczególną wagę warto przyłożyć do kwestii dobrania produktów oświetleniowych na taras. To przecież tam w okresie letnim spędza się sporo czasu. Jakie lampy powinny tam trafić? Czym się kierować podczas poszukiwań idealnych rozwiązań? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Mexen Wanna czy kabina prysznicowa? Co oferuje producent łazienek, posiadający wieloletnie doświadczenie?

Wanna czy kabina prysznicowa? Co oferuje producent łazienek, posiadający wieloletnie doświadczenie? Wanna czy kabina prysznicowa? Co oferuje producent łazienek, posiadający wieloletnie doświadczenie?

Zarówno po przeprowadzce do nowego domu, jak też przy remoncie starego mieszkania pojawia się ten sam dylemat. Jak urządzić łazienkę, aby była w pełni funkcjonalna? Warto pamiętać także o tym, że łazienka...

Zarówno po przeprowadzce do nowego domu, jak też przy remoncie starego mieszkania pojawia się ten sam dylemat. Jak urządzić łazienkę, aby była w pełni funkcjonalna? Warto pamiętać także o tym, że łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy czas relaksując się w kąpieli lub szykując przed lustrem do swoich codziennych obowiązków.

PreferRent Nowe technologie zmieniają rynek budowlany

Nowe technologie zmieniają rynek budowlany Nowe technologie zmieniają rynek budowlany

Cały świat będzie dążył w kierunku digitalizacji, aplikacji, przyspieszania procesów i ich optymalizacji. Dlatego platforma PreferRent idealnie wpisuje się w ten trend. Szczególnie, że popyt na maszyny...

Cały świat będzie dążył w kierunku digitalizacji, aplikacji, przyspieszania procesów i ich optymalizacji. Dlatego platforma PreferRent idealnie wpisuje się w ten trend. Szczególnie, że popyt na maszyny na rynku rentalowym jest naprawdę bardzo duży. Bardzo często przewyższa podaż, dlatego nasze narzędzie jest idealne do wynajmowania sprzętu od firm rentalowych.

boels.com Planujesz budowę domu? Poznaj etapy tego procesu

Planujesz budowę domu? Poznaj etapy tego procesu Planujesz budowę domu? Poznaj etapy tego procesu

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które warto podzielić na etapy, a każdy z nich szczegółowo zaplanować. Kiedy wszystkie formalności i załatwianie urzędowych dokumentów już za nami, możemy zabierać...

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które warto podzielić na etapy, a każdy z nich szczegółowo zaplanować. Kiedy wszystkie formalności i załatwianie urzędowych dokumentów już za nami, możemy zabierać się do konkretnych prac. Jak będą one wyglądać? Kolejność wykonywania wielu z nich jest z góry narzucona, ale już to, ile będą trwały, jest bardzo indywidualną sprawą i zależy od wielu czynników. Prześledźmy najważniejsze etapy budowy domu jednorodzinnego.

F&F Filipowski sp.k. Jak oszczędzać na rachunkach w domu i firmie?

Jak oszczędzać na rachunkach w domu i firmie? Jak oszczędzać na rachunkach w domu i firmie?

Dlaczego warto się zdecydować na bezprzewodowy monitor zużycia energii FOX Energy 3?

Dlaczego warto się zdecydować na bezprzewodowy monitor zużycia energii FOX Energy 3?

Canada Rubber Polska Sp. z o. o. Jaka żywica poliuretanowa na balkon, taras, dach?

Jaka żywica poliuretanowa na balkon, taras, dach? Jaka żywica poliuretanowa na balkon, taras, dach?

Jaka żywica poliuretanowa na balkon sprawdzi się najlepiej w naszych warunkach klimatycznych? Jak uszczelnić i naprawić stary dach na przykład z papy lub balkon z płytkami ceramicznymi bez konieczności...

Jaka żywica poliuretanowa na balkon sprawdzi się najlepiej w naszych warunkach klimatycznych? Jak uszczelnić i naprawić stary dach na przykład z papy lub balkon z płytkami ceramicznymi bez konieczności zrywania materiału poszycia? I czy żywica poliuretanowa na taras to dobre rozwiązanie dla płytek? Odpowiadamy na przykładzie rozwiązań Canada Rubber – lidera innowacji w zakresie hydroizolacji balkonów, tarasów, dachów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.