EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ

Komfort, energia i inteligentne rozwiązania dla twojego domu

OKPOL Sp.z o.o. | 2024-03-27
Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ

Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ

W dzisiejszych czasach, technologia nieustannie ewoluuje, wprowadzając nowe możliwości do naszych domów, które zapewniają zarówno komfort, jak i oszczędność energii. W tym kontekście okna dachowe OKPOL IQ stają się strzałem w dziesiątkę w dziedzinie inteligentnych rozwiązań, łącząc w sobie zaawansowaną technologię zdalnego sterowania, energooszczędność oraz elegancki design.

treść sponsorowana

Zdalne sterowanie dla wygody i kontroli

Okna dachowe sterowane zdalnie są rewolucją w dziedzinie komfortu domowego. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych sterowników SmartWindowBox firmy BleBox, użytkownicy mogą kontrolować otwieranie i zamykanie okien za pomocą dedykowanej, bezpłatnej aplikacji na swoim smartfonie lub przy użyciu pilota. Dodatkowo, każde okno IQ wyposażone jest w czujnik deszczu, dzięki któremu okno automatycznie zamyka się w przypadku wystąpienia opadów, zapewniając ochronę wnętrza domu przed zalaniem. Dzięki technologii uWiFi, sterowanie zdalne jest precyzyjne i bezawaryjne. Sprawdź >>

Energooszczędność i inteligentne rozwiązania

Okna OKPOL IQ nie tylko zapewniają komfort, ale także dbają o efektywność energetyczną domu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii termoizolacyjnych, jak wielokomorowe profile PVC czy ciepłe pakiety szybowe, okna te chronią wnętrze przed utratą ciepła zimą i nadmiernym nagrzewaniem latem.

Model OKPOL ISC IQ I22 to okno dachowe drewniane wykonane z wysokiej jakości drewna sosnowego, pozyskiwanego z certyfikowanych źródeł, impregnowane, malowane i klejone, zapewnia trwałość i estetyczny wygląd. Współczynnik przenikalności cieplnej okna wynosi Uw = 1,06 W/m2·K. Dzięki szczelności gwarantowanej przez cztery uszczelki oraz możliwości otwierania na różnych kątach montażu (od 15 do 90º), dostosowuje się do różnych potrzeb i warunków.

Kolejna propozycją dla osób ceniących niezawodność jest okno IGCVI Q I22. Wykonane z wielokomorowych profili PVC, wypełnionych materiałem termoizolacyjnym i wzmocnionych rdzeniami stalowymi, okno jest nie tylko estetyczne, ale także łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na wilgoć. Może być stosowane w pomieszczeniach narażonych na zwiększoną wilgotność, takich jak kuchnie, łazienki czy pralnie. Współczynnik przenikania ciepła tego okna wynosi jedynie Uw = 0,83 W/m2·K, co czyni je wyjątkowo energooszczędnym. Podobnie jak poprzednik, posiada czujnik deszczu, który automatycznie zamyka okno w przypadku opadów. Nawiewnik NEO  VENT, zapewniający dopływ świeżego powietrza, to kolejny atut tego rozwiązania. Sprawia on, że do pomieszczenia w sposób dostarczane jest świeże powietrze.

Dzięki wysokim parametrom termoizolacyjnym, oba okna zapewniają oszczędność energii i redukcję kosztów ogrzewania. Zdalne sterowanie umożliwia dostosowanie otwarcia okna zgodne z aktualnymi potrzeba i warunkami pogodowymi. Okna dachowe sterowane zdalnie to nie tylko innowacyjne rozwiązanie, ale również krok w kierunku większego komfortu i bezpieczeństwa w naszych domach. Dzięki możliwościom personalizacji i zdalnego sterowania, użytkownicy mogą cieszyć się optymalnym oświetleniem i wentylacją, dostosowanymi do swoich potrzeb i preferencji, jednocześnie oszczędzając energię i dbając o środowisko.

Dlatego też, wybierając okna dachowe, warto rozważyć te nowoczesne, sterowane zdalnie rozwiązania, które nie tylko podnoszą komfort życia, ale również wpisują się w trendy inteligentnego budownictwa.

Wybierz odpowiednie okna >>

Pakiet zalet jakiego jeszcze nie było!

  • Bezpośrednie sterowanie pilotem na protokole WiFi – jest to odporny na zakłócenia, szyfrowany, energooszczędny, opracowany przez dział R&D BleBox protokół komunikacji bezpośredniej na częstotliowści 2.4GHz (do działania nie potrzebuje sieci Wi-Fi) pomiędzy sterownikami BleBox (np. pomiędzy pilotem uRemote a sterownikiem czy inBox’em a sterownikiem)
  • Możliwość obsługi pilotem lub aplikacją z dowolnego miejsca na świecie
  • Wiele możliwości personalizacji za pomocą aplikacji – harmonogramy otwarcia/zamknięcia
  • Możliwość przeprogramowania akcji na pilocie
  • Możliwość obsługi wielu urządzeń jednym pilotem
  • Podgrzewany czujnik deszczu – okno zamknie się przy wystąpieniu opadów (można go wyłączyć w aplikacji)
  • Możliwość integracji z innymi urządzeniami BleBox (np. jeśli masz czujnik jakości powietrza, możesz ustawić program, który po wykryciu zanieczyszczenia w powietrzu zamknie okno)
  • Szczelna centralka zatopiona w żywicy epoksydowej
  • Rozproszony system sterowania bez centralnego hub-a/ koncentratora

Inteligencja na płaskich dachach

OKPOL IQ nie zapomina również o właścicielach domów z płaskim dachem. Ich inteligentne okna PGC IQ zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu naturalnego doświetlenia i wentylacji w tego typu pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu technologii zdalnego sterowania, podgrzewanego czujnika deszczu oraz możliwości integracji z innymi urządzeniami BleBox, okna te oferują komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej >>

Dotychczas okna były otwierane i zamykane ręcznie lub za pomocą tradycyjnych pilotów. Jednak wraz z postępem technologii pojawiają się coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Okno PGC IQ jest sterowane za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej BleBox, która daje użytkownikowi pełną kontrolę nad tym, jak chce nim sterować. Aplikacja oferuje wiele możliwości personalizacji, w tym harmonogramy otwarcia i zamknięcia. Można także używać pilota, który jest dostarczany w komplecie z oknem i przeprogramować akcje na pilocie według swoich potrzeb. To oznacza, że sterowanie oknem dostosowuje się do stylu życia i preferencji użytkownika.

PGC IQ jest wyposażone w technologię uWiFi, co oznacza, że nie musisz martwić się o to, czy jesteś w zasięgu Wi-Fi. Protokół uWiFi działa na częstotliwości 2.4 GHz i jest odporny na zakłócenia. To szyfrowane, energooszczędne rozwiązanie, które działa niezależnie od stałego połączenia z siecią Wi-Fi. Sterowanie oknem staje się nie tylko wygodne, ale także niezawodne.

Inteligentne rozwiązania

Okno PGC IQ to nie tylko zdalne sterowanie. To także inteligentne rozwiązania, takie jak podgrzewany czujnik deszczu, dzięki któremu okno automatycznie zamknie się w przypadku opadów, chroniąc wnętrze przed zalaniem. Ponadto, można zintegrować je z innymi urządzeniami Blebox, takimi jak czujniki jakości powietrza, aby stworzyć spersonalizowany system zarządzania środowiskiem w domu. Okno PGC IQ jest przygotowane do instalacji rolety wewnętrznej.

Energooszczędność i wygoda

Okno PGC IQ to nie tylko innowacyjna technologia, ale także oszczędność energii. Dzięki strukturze wielokomorowego profilu wypełnionego materiałem termoizolacyjnym, jak i ciepłym pakietom szybowym, chroni przed utratą ciepła zimą i nadmiernym nagrzewaniem latem. To rozwiązanie nie tylko zwiększa komfort, ale także pozwala obniżyć rachunki za energię.

Okno PGC IQ może być montowane na dachach o kącie nachylenia od 2 do 15º, w każdym rodzaju stropodachu. Współczynnik przenikania ciepła tego okna z szybą B1 wynosi zaledwie Uw = 0,95 W/m2·K.

Naturalne doświetlenie i wyjątkowy design

Okno PGC IQ to doskonałe źródło naturalnego światła, które odgrywa kluczową rolę w poprawie komfortu życia w domu. Dzięki swojemu innowacyjnemu designowi i dwukomorowym szybom, okno PGC IQ B1 wpuszcza do wnętrza dużo więcej naturalnego światła niż tradycyjne okna dachowe. To oznacza, że wnętrza będą jaśniejsze i bardziej przyjazne dla oczu przez większość dnia.

Naturalne światło ma wiele korzyści. Po pierwsze, wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie, poprawiając nastrój i zwiększając produktywność. Po drugie, pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, ponieważ nie trzeba włączać sztucznego oświetlenia w ciągu dnia.

Dzięki wodoodpornym profilom PVC okno jest polecane do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności, takich jak kuchnie, łazienki i pralnie. Umożliwia wietrzenie tych pomieszczeń, nie wymaga konserwacji, a  pod wpływem wilgoci nie zmieni swoich właściwości. PGC IQ nie tylko zapewnia doskonałą kontrolę nad wentylacją i oświetleniem, ale także sprawia, że wnętrza stają się bardziej efektowne i wyjątkowe.

Firma OKPOL postanowiła zastąpić dotychczasowe okna zdalnie sterowane do dachów płaskich marką okien IQ, nie wdrażając przy tym nowego cennika. Oznacza to, że nowe, innowacyjne sterowanie jest dołączone do okna w pakiecie. Klient nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów.

PGC IQ występuje w dwóch wersjach A1 – z szybą jednokomorową i B1 – z szybą dwukomorową.

Okna OKPOL IQ to nie tylko okna dachowe. To inteligentne rozwiązania, które zapewniają użytkownikom komfort, a także kontrolę nad środowiskiem wokół nich. Dzięki zdalnemu sterowaniu, energooszczędnym parametrom technicznym i eleganckiemu designowi, te innowacyjne okna stają się nieodłącznym elementem nowoczesnego domu.

Więcej na www.okpol.pl/iq

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

OKPOL Sp.z o.o. Inteligentne doświetlenie domu z płaskim dachem

Inteligentne doświetlenie domu z płaskim dachem Inteligentne doświetlenie domu z płaskim dachem

W dzisiejszym, dynamicznym świecie technologii, kontrolowanie otoczenia wokół nas nigdy nie było prostsze. Producenci bezprzewodowego sterowania domem wychodzą naprzeciw potrzebom nawet najbardziej wymagających...

W dzisiejszym, dynamicznym świecie technologii, kontrolowanie otoczenia wokół nas nigdy nie było prostsze. Producenci bezprzewodowego sterowania domem wychodzą naprzeciw potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. Niezależnie od tego, czy chodzi o regulowanie temperatury w domu, oświetlenie czy monitorowanie jakości powietrza, wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Jednym z najnowszych osiągnięć w dziedzinie sterowania otoczeniem jest okno do dachu płaskiego PGC IQ marki OKPOL, które może być...

OKPOL Sp.z o.o. Wymiana okien dachowych

Wymiana okien dachowych Wymiana okien dachowych

Remont dachu i poddasza związany z termomodernizacją powinien uwzględniać wymianę okien dachowych dla zachowania efektywności energetycznej budynku.

Remont dachu i poddasza związany z termomodernizacją powinien uwzględniać wymianę okien dachowych dla zachowania efektywności energetycznej budynku.

OKPOL Sp.z o.o. Jakie okna do dachu płaskiego wybrać?

Jakie okna do dachu płaskiego wybrać? Jakie okna do dachu płaskiego wybrać?

W domach z płaskim dachem trudniej jest doświetlić pomieszczenie niż w przypadku poddaszy z dachem połaciowym. Dla dachów skośnych rozwiązania są oczywiste – okna dachowe występują w wielu rodzajach, sposobach...

W domach z płaskim dachem trudniej jest doświetlić pomieszczenie niż w przypadku poddaszy z dachem połaciowym. Dla dachów skośnych rozwiązania są oczywiste – okna dachowe występują w wielu rodzajach, sposobach otwierania, profilach stolarki.

OKPOL Sp.z o.o. Urządzasz poddasze? Sprawdź, jakie okna wybrać

Urządzasz poddasze? Sprawdź, jakie okna wybrać Urządzasz poddasze? Sprawdź, jakie okna wybrać

Sekret udanego poddasza tkwi nie tylko w eleganckiej podłodze, stylowych meblach czy dekoracyjnym wykończeniu odkrytych belek. Aby cieszyć się wymarzoną aranżacją, niezbędna jest solidna stolarka, która...

Sekret udanego poddasza tkwi nie tylko w eleganckiej podłodze, stylowych meblach czy dekoracyjnym wykończeniu odkrytych belek. Aby cieszyć się wymarzoną aranżacją, niezbędna jest solidna stolarka, która zapewni wnętrzu odpowiednią ilość światła oraz komfort przebywania na ostatniej kondygnacji. Jakie rozwiązania w dziedzinie okien dachowych oferuje dziś rynek?

OKPOL Sp.z o.o. RESET – montaż na dachach od 5° kąta nachylenia

RESET – montaż na dachach od 5° kąta nachylenia RESET – montaż na dachach od 5° kąta nachylenia

Okna dachowe, dostępne standardowo w ofercie wielu producentów, montuje się na dachach o kącie nachylenia od 15 do 90º. Próżno szukać rozwiązań dla posiadaczy dachów o niższym spadzie, bez ponoszenia dodatkowych...

Okna dachowe, dostępne standardowo w ofercie wielu producentów, montuje się na dachach o kącie nachylenia od 15 do 90º. Próżno szukać rozwiązań dla posiadaczy dachów o niższym spadzie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów na zakup specjalnych kołnierzy. W przypadku dachów płaskich (tj. od około 2º spadu) można zastosować okna, przeznaczone specjalnie do takich rozwiązań. Jednak wachlarz ich możliwości i rodzajów jest dość ograniczony.

Najnowsze produkty i technologie

STYROPMIN Idzie wiosna! Izolacja domu styropianem

Idzie wiosna! Izolacja domu styropianem Idzie wiosna! Izolacja domu styropianem

Zbliża się koniec okresu grzewczego, a z nim rozpoczyna się czas intensywnej aktywności budowlanej i remontowej. Obserwujemy, że te dwie sfery życia są ze sobą ściśle związane. Dlaczego? Rosnące wydatki...

Zbliża się koniec okresu grzewczego, a z nim rozpoczyna się czas intensywnej aktywności budowlanej i remontowej. Obserwujemy, że te dwie sfery życia są ze sobą ściśle związane. Dlaczego? Rosnące wydatki na ogrzewanie motywują do podejmowania działań mających na celu ograniczenie zużycia energii cieplnej w budynkach. Zatem, witaj termomodernizacjo!

HOMEKONCEPT Budowa domu krok po kroku – sprawdź najlepsze porady!

Budowa domu krok po kroku – sprawdź najlepsze porady! Budowa domu krok po kroku – sprawdź najlepsze porady!

Realizacja projektu budowy własnego domu to spełnienie marzenia o osobistej przestrzeni i jednocześnie duże wyzwanie logistyczne, wymagające starannego planowania i zrozumienia poszczególnych kroków. Proces...

Realizacja projektu budowy własnego domu to spełnienie marzenia o osobistej przestrzeni i jednocześnie duże wyzwanie logistyczne, wymagające starannego planowania i zrozumienia poszczególnych kroków. Proces ten rozpoczyna się od wyboru odpowiedniej działki, poprzez dobór projektu domu, aż do finalnych prac wykończeniowych. Każdy etap ma istotny wpływ na powodzenie całego przedsięwzięcia. W naszym przewodniku znajdziesz kompleksowe informacje na ten temat. Zapraszamy do lektury!

Izopanel Płyty warstwowe Izopanel

Płyty warstwowe Izopanel Płyty warstwowe Izopanel

Firma Izopanel jest dostawcą systemów budowlanych do budowy i modernizacji obiektów w lekkiej obudowie (hale, obiekty inwentarskie, chłodnie, magazyny). Działalność firmy obejmuje produkcję i sprzedaż...

Firma Izopanel jest dostawcą systemów budowlanych do budowy i modernizacji obiektów w lekkiej obudowie (hale, obiekty inwentarskie, chłodnie, magazyny). Działalność firmy obejmuje produkcję i sprzedaż izolacyjnych płyt warstwowych marki Izopanel wraz z kompletnym systemem uzupełniającym.

sklep.dreame-polska.pl Dlaczego robot koszący Roboticmower A1 to doskonały wybór nie tylko do małego ogrodu?

Dlaczego robot koszący Roboticmower A1 to doskonały wybór nie tylko do małego ogrodu? Dlaczego robot koszący Roboticmower A1 to doskonały wybór nie tylko do małego ogrodu?

Posiadanie nawet skrawka zieleni przed domem jest dużym przywilejem. Oczywiście im większy jest ogród, tym więcej możliwości jego aranżacji, ale też więcej pracy. Jednak można zdecydować się na rozwiązanie,...

Posiadanie nawet skrawka zieleni przed domem jest dużym przywilejem. Oczywiście im większy jest ogród, tym więcej możliwości jego aranżacji, ale też więcej pracy. Jednak można zdecydować się na rozwiązanie, które sprawi, że będzie jej znacznie mniej. Warto wybrać robot koszący Roboticmower A1 od Dreame. Czym wyróżnia się to urządzenie?

Ekologia.pl Na co zwrócić uwagę, wybierając materac do spania?

Na co zwrócić uwagę, wybierając materac do spania? Na co zwrócić uwagę, wybierając materac do spania?

Wybór odpowiedniego materaca do spania powinien być świadomy i przemyślany, ponieważ wpłynie on na zdrowie i poranne samopoczucie przez kolejne lata. Na co zwracać szczególną uwagę i jakie parametry są...

Wybór odpowiedniego materaca do spania powinien być świadomy i przemyślany, ponieważ wpłynie on na zdrowie i poranne samopoczucie przez kolejne lata. Na co zwracać szczególną uwagę i jakie parametry są najistotniejsze? Przeczytaj poniższe wskazówki!

ECO Comfort Klimatyzacja: cena. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora wraz z montażem w 2024 roku?

Klimatyzacja: cena. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora wraz z montażem w 2024 roku? Klimatyzacja: cena. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora wraz z montażem w 2024 roku?

Montaż instalacji klimatyzacji jeszcze do niedawna wydawał się zarezerwowany dla nielicznych inwestorów, budujących swój dom, lub kojarzył się z inwestycjami przemysłowymi oraz budynkami użyteczności publicznej....

Montaż instalacji klimatyzacji jeszcze do niedawna wydawał się zarezerwowany dla nielicznych inwestorów, budujących swój dom, lub kojarzył się z inwestycjami przemysłowymi oraz budynkami użyteczności publicznej. Znaczący rozwój branży budowlanej oraz powiązane z nią rozwiązania instalacyjne sprawiły, że w ostatnich latach coraz większa liczba inwestorów budujących nowe nieruchomości mieszkalne lub modernizujących starsze obiekty podejmuje decyzję dotyczącą wykonania instalacji chłodniczej.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.