EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Inteligentne doświetlenie domu z płaskim dachem

OKPOL Sp.z o.o. | 2023-09-28
Inteligentne doświetlenie domu z płaskim dachem, fot. Okpol

Inteligentne doświetlenie domu z płaskim dachem, fot. Okpol

W dzisiejszym, dynamicznym świecie technologii, kontrolowanie otoczenia wokół nas nigdy nie było prostsze. Producenci bezprzewodowego sterowania domem wychodzą naprzeciw potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. Niezależnie od tego, czy chodzi o regulowanie temperatury w domu, oświetlenie czy monitorowanie jakości powietrza, wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Jednym z najnowszych osiągnięć w dziedzinie sterowania otoczeniem jest okno do dachu płaskiego PGC IQ marki OKPOL, które może być zarządzane poprzez technologię uWi-Fi, zapewniając komfort i wygodę na nowym poziomie.

treść sponsorowana

Nowa era sterowania oknami

Tradycyjnie okna były otwierane i zamykane ręcznie lub za pomocą tradycyjnych pilotów. Jednak wraz z postępem technologii pojawiają się coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Okno PGC IQ to doskonały przykład tego, jak zaawansowana technologia może wpłynąć na nasze codzienne życie.

Okno PGC IQ jest wyposażone w technologię uWi-Fi, która umożliwia bezpośrednie sterowanie oknem za pomocą pilota. Co to oznacza? Mianowicie to, że nie musisz już wstawać z kanapy, aby otworzyć lub zamknąć okno, ani też martwić się o to, czy jesteś w zasięgu sieci. Protokół uWiFi działa na częstotliwości 2.4 GHz i jest odporny na zakłócenia. To szyfrowane, energooszczędne rozwiązanie, które działa niezależnie od stałego połączenia z siecią. To sprawia, że sterowanie oknem jest nie tylko wygodne, ale także niezawodne.

Sprawdź >>

Wybór sposobu sterowania

Korzystając z okna PGC IQ, masz pełną kontrolę nad tym, jak chcesz nim sterować. Możesz używać pilota, który jest dostarczany w komplecie z oknem, lub też skorzystać z wygody aplikacji mobilnej Blebox. Aplikacja oferuje wiele możliwości personalizacji, w tym harmonogramy otwarcia i zamknięcia. Możesz również przeprogramować akcje na pilocie według swoich potrzeb. To oznacza, że sterowanie oknem dostosowuje się do twojego stylu życia i preferencji.

Inteligentne rozwiązania

Okno PGC IQ to nie tylko zdalne sterowanie. To także inteligentne rozwiązania, takie jak podgrzewany czujnik deszczu, który automatycznie zamknie okno w przypadku opadów. Ponadto, możesz zintegrować je z innymi urządzeniami Blebox, takimi jak czujniki jakości powietrza, aby stworzyć spersonalizowany system zarządzania środowiskiem w twoim domu. Okno PGC IQ jest również przygotowane do instalacji rolety, co dodaje kolejny poziom komfortu.

Dowiedz się więcej >>

Energooszczędność i wygoda

Okno PGC IQ to nie tylko innowacyjna technologia, ale także oszczędność energii. Dzięki strukturze wielokomorowego profilu wypełnionego materiałem termoizolacyjnym oraz ciepłym pakietom szybowym, chroni przed utratą ciepła zimą i nadmiernym nagrzewaniem latem. To rozwiązanie zwiększa komfort, a zarazem pozwala obnizyć rachunki za energię.

Okno PGC IQ może być montowane na dachach o kącie nachylenia od 2 do 15º, w każdym rodzaju stropodachu. Współczynnik przenikania ciepła tego okna z szybą B1 wynosi zaledwie Uw = 0,95 W/m2·K.

Jeśli jesteś zainteresowany możliwościami sterowania oknami i masz dom z płaskim dachem, okno PGC IQ z technologią uWi-Fi jest rozwiązaniem, które warto rozważyć.

Naturalne doświetlenie i wyjątkowy design

Okno PGC IQ to nie tylko zaawansowana technologia, to także źródło naturalnego światła, które odgrywa kluczową rolę w poprawie komfortu życia wewnątrz domu. Dzięki swojemu innowacyjnemu designowi i dwukomorowym szybom, okno PGC IQ B1 wpuszcza do wnętrza dużo więcej naturalnego światła niż tradycyjne okna dachowe. To oznacza, że twoje wnętrza będą jaśniejsze i bardziej przyjazne dla oczu przez większość dnia.

Naturalne światło ma wiele korzyści. Po pierwsze, wpływa korzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie, poprawiając nastrój i zwiększając produktywność. Po drugie, pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, ponieważ nie trzeba włączać sztucznego oświetlenia w ciągu dnia. Dzięki oknu PGC IQ możesz cieszyć się przyjemnym, naturalnym oświetleniem nawet w pomieszczeniach, które znajdują się na poddaszu lub w miejscach o ograniczonym dostępie do światła słonecznego.

Jego design pasuje do różnych stylów wnętrz, dodając im elegancji i wyjątkowego charakteru.

Dzięki wodoodpornym profilom PVC okno jest polecane do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności, takich jak kuchnie, łazienki i pralnie. Umożliwia wietrzenie tych pomieszczeń, nie wymaga konserwacji, a  pod wpływem wilgoci nie zmieni swoich właściwości. PGC IQ nie tylko zapewnia doskonałą kontrolę nad wentylacją i oświetleniem, ale także sprawia, że twoje wnętrza stają się bardziej efektowne i wyjątkowe.

PGC IQ występuje w dwóch wersjach A1 – z szybą jednokomorową i B1 – z szybą dwukomorową.

Jeśli marzysz o pomieszczeniach pełnych naturalnego światła i wyjątkowego designu, okno PGC IQ to rozwiązanie, które spełnia te oczekiwania. To połączenie nowoczesnej technologii z pięknem naturalnego oświetlenia, które wnosi do twojego domu wyjątkowy urok i wygodę. Chcesz więcej informacji? Odwiedź stronę producenta i doświadcz przyszłości już teraz!

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

OKPOL Sp.z o.o. Wymiana okien dachowych

Wymiana okien dachowych Wymiana okien dachowych

Remont dachu i poddasza związany z termomodernizacją powinien uwzględniać wymianę okien dachowych dla zachowania efektywności energetycznej budynku.

Remont dachu i poddasza związany z termomodernizacją powinien uwzględniać wymianę okien dachowych dla zachowania efektywności energetycznej budynku.

OKPOL Sp.z o.o. Jakie okna do dachu płaskiego wybrać?

Jakie okna do dachu płaskiego wybrać? Jakie okna do dachu płaskiego wybrać?

W domach z płaskim dachem trudniej jest doświetlić pomieszczenie niż w przypadku poddaszy z dachem połaciowym. Dla dachów skośnych rozwiązania są oczywiste – okna dachowe występują w wielu rodzajach, sposobach...

W domach z płaskim dachem trudniej jest doświetlić pomieszczenie niż w przypadku poddaszy z dachem połaciowym. Dla dachów skośnych rozwiązania są oczywiste – okna dachowe występują w wielu rodzajach, sposobach otwierania, profilach stolarki.

OKPOL Sp.z o.o. Urządzasz poddasze? Sprawdź, jakie okna wybrać

Urządzasz poddasze? Sprawdź, jakie okna wybrać Urządzasz poddasze? Sprawdź, jakie okna wybrać

Sekret udanego poddasza tkwi nie tylko w eleganckiej podłodze, stylowych meblach czy dekoracyjnym wykończeniu odkrytych belek. Aby cieszyć się wymarzoną aranżacją, niezbędna jest solidna stolarka, która...

Sekret udanego poddasza tkwi nie tylko w eleganckiej podłodze, stylowych meblach czy dekoracyjnym wykończeniu odkrytych belek. Aby cieszyć się wymarzoną aranżacją, niezbędna jest solidna stolarka, która zapewni wnętrzu odpowiednią ilość światła oraz komfort przebywania na ostatniej kondygnacji. Jakie rozwiązania w dziedzinie okien dachowych oferuje dziś rynek?

OKPOL Sp.z o.o. RESET – montaż na dachach od 5° kąta nachylenia

RESET – montaż na dachach od 5° kąta nachylenia RESET – montaż na dachach od 5° kąta nachylenia

Okna dachowe, dostępne standardowo w ofercie wielu producentów, montuje się na dachach o kącie nachylenia od 15 do 90º. Próżno szukać rozwiązań dla posiadaczy dachów o niższym spadzie, bez ponoszenia dodatkowych...

Okna dachowe, dostępne standardowo w ofercie wielu producentów, montuje się na dachach o kącie nachylenia od 15 do 90º. Próżno szukać rozwiązań dla posiadaczy dachów o niższym spadzie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów na zakup specjalnych kołnierzy. W przypadku dachów płaskich (tj. od około 2º spadu) można zastosować okna, przeznaczone specjalnie do takich rozwiązań. Jednak wachlarz ich możliwości i rodzajów jest dość ograniczony.

Najnowsze produkty i technologie

Termofol Jak działa grzejnik konwektorowy?

Jak działa grzejnik konwektorowy? Jak działa grzejnik konwektorowy?

Wprowadzenie do technologii grzejników konwektorowych.

Wprowadzenie do technologii grzejników konwektorowych.

Rosenberg Polska sp. z o.o. Niezawodny system wentylacji ECFanGrid

Niezawodny system wentylacji ECFanGrid Niezawodny system wentylacji ECFanGrid

System ECFanGrid to nowoczesne rozwiązanie uwzględniające rosnące wymagania wobec urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych w budynkach.

System ECFanGrid to nowoczesne rozwiązanie uwzględniające rosnące wymagania wobec urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych w budynkach.

EcoComfort Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji

Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji

Pompy ciepła to najbardziej ekologiczne, ale i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia, systemy ogrzewania dla domu. Wielofunkcyjne modele pomp nie tylko pokryją zapotrzebowanie na ciepło w domu, ale...

Pompy ciepła to najbardziej ekologiczne, ale i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia, systemy ogrzewania dla domu. Wielofunkcyjne modele pomp nie tylko pokryją zapotrzebowanie na ciepło w domu, ale także przygotują ciepłą wodę użytkową (c.w.u.), a latem posłużą do chłodzenia budynku.

Blachy Pruszyński Skuteczny system rynnowy – co wybrać: rynnę półokrągłą czy kwadratową?

Skuteczny system rynnowy – co wybrać: rynnę półokrągłą czy kwadratową? Skuteczny system rynnowy – co wybrać: rynnę półokrągłą czy kwadratową?

Sprawdź, jaki system rynnowy jest najbardziej skuteczny i wybierz rozwiązanie dla siebie.

Sprawdź, jaki system rynnowy jest najbardziej skuteczny i wybierz rozwiązanie dla siebie.

bankier.pl Nawigacja kredytowa – jak znaleźć atrakcyjną ofertę hipoteczną?

Nawigacja kredytowa – jak znaleźć atrakcyjną ofertę hipoteczną? Nawigacja kredytowa – jak znaleźć atrakcyjną ofertę hipoteczną?

Zakup własnego mieszkania stanowi nie tylko spełnienie marzeń, ale również strategiczne posunięcie w budowaniu stabilnej przyszłości. Przed tym trzeba jednak zająć się kluczowym zadaniem, czyli znalezieniem...

Zakup własnego mieszkania stanowi nie tylko spełnienie marzeń, ale również strategiczne posunięcie w budowaniu stabilnej przyszłości. Przed tym trzeba jednak zająć się kluczowym zadaniem, czyli znalezieniem atrakcyjnej oferty kredytu hipotecznego. Od czego zacząć poszukiwania? Na co zwracać przede wszystkim uwagę?

FAKRO Rodzaje schodów strychowych – na które się zdecydować?

Rodzaje schodów strychowych – na które się zdecydować? Rodzaje schodów strychowych – na które się zdecydować?

Wykonanie tradycyjnych schodów zwykle pochłania spore koszty, a w dodatku takie konstrukcje zajmują dużo miejsca. Alternatywą jest montaż schodów składanych z drewna lub metalu. Rozwiązanie sprawdza się...

Wykonanie tradycyjnych schodów zwykle pochłania spore koszty, a w dodatku takie konstrukcje zajmują dużo miejsca. Alternatywą jest montaż schodów składanych z drewna lub metalu. Rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku domów i mieszkań ze strychem. Poznaj właściwości i zalety schodów strychowych drewnianych i metalowych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.