Stolarz czy złota rączka – komu zlecić montaż mebli?

Stolarz czy złota rączka – komu zlecić montaż mebli?
Po zakupie długo wyczekiwanej dostawie mebli powstaje ważne pytanie – komu powierzyć ich montaż? Czy warto montować meble samodzielnie, czy lepiej zwrócić się do profesjonalistów? Pierwsza myśl, jaka się pojawia, to oczywiście samodzielna instalacja, bo każdy chce zaoszczędzić, ale jak wiadomo skąpy płaci dwa razy. Zalety samodzielnego montażu są oczywiste – jest bezpłatny, ale należy także zwrócić uwagę na jego wady.
Dlaczego montaż mebli warto powierzyć specjalistom?
-
Czas. Tak więc pierwszą rzeczą, którą tracisz, montując meble samodzielnie, jest czas. Składanie mebli po powrocie z pracy nie jest najlepszym pomysłem, a szkoda poświęcać na to wolny dzień. Ponadto prawdopodobnie będziesz potrzebować pomocy krewnych lub przyjaciół.
-
Narzędzia. Profesjonalni monterzy zawsze mają do dyspozycji specjalne narzędzia, które przyspieszą czas montażu i zmniejszą ryzyko uszkodzenia mebli. A w domu niewiele osób ma coś więcej niż śrubokręt.
-
Jakość montażu mebli. Jak pokazuje praktyka, rzadko można uniknąć uszkodzenia mebli przy ich samodzielnym montażu. Jakość mebli bezpośrednio zależy od jakości montażu, a podczas kontaktu z profesjonalistami żywotność, a także ich wygląd, znacznie się poprawią. Warto też zwrócić uwagę, że wielu specjalistów świadczących takie usługi daje gwarancję na swoją pracę. Profesjonaliści w swojej dziedzinie wykonują swoją pracę zgodnie z instrukcjami i bezwzględnie przestrzegając zasad bezpieczeństwa, co niewątpliwie zmniejsza ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji.
Komu lepiej zlecić montaż mebli?
Komu zlecić montaż mebli Warszawa? Istnieje kilka zawodów, do zakresu obowiązków których należy składanie mebli. A więc komu zlecić montaż? Odpowiedź jest prosta. Jeśli kupiłeś meble w sklepie budowlanym czy np. w IKEA, montaż śmiało możesz zlecić osobie świadczącej usługi złotej rączki. Pytasz się, dlaczego? Bo takie meble są uniwersalne, posiadają klarowną instrukcję i są składane według jednego i tego samego schematu. Monter z doświadczeniem pewnie już miał do czynienia z typem mebli, których montaż mu zleciłeś.
Jeżeli chodzi o meble stworzone specjalnie dla Ciebie na zamówienie, montować je powinien stolarz, który te meble stworzył. Ponieważ takie meble są tworzone z uwzględnieniem konkretnego pomieszczenia w Twoim mieszkaniu, nie każda osoba potrafi się zorientować, w jakiej kolejności te meble składać i to może to sprawić sporo trudności. Ponadto do takich mebli nie jest dołączona instrukcja, co jest dodatkową trudnością. Specjaliści z Otomistrz chętnie Ci pomogą z każdym rodzajem mebli.
Montaż mebli – na co zwrócić uwagę?
Podczas montażu mebli kuchennych i nie tylko pojawiają się pewne niuanse. Poniżej przedstawiamy porady dotyczace montażu mebli kuchennych:
-
Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest dopasowanie poszczególnych elementów zestawu meblowego. Przekrzywione drzwi, pęknięcia, skrzypienie, trzaski to efekt złej jakości montażu i powód do reklamacji.
-
Elementy konstrukcji nie mogą mieć widocznych uszkodzeń: pęknięć, rys czy odprysków. Plamy na produkcie, które psują wygląd i nie są zmywane zwykłymi detergentami, są niedopuszczalne.
-
Należy sprawdzić, czy fronty są na tym samym poziomie. Wielkość szczeliny technologicznej wg normy to 3–7 mm, w meblach narożnych 1–20 mm.
-
Szczególną uwagę warto zwrócić na szczelność wycięcia na płytę i zlewozmywak. Do uszczelnienia cięcia używa się kleju lub silikonu.
-
Płyty wiórowe muszą być zabezpieczone krawędziami. Dotyczy to nie tylko widocznej części, ale także wnętrza. Wnikanie wilgoci do końcówek spowoduje deformację i zniszczenie płyty wiórowej.
-
Ile kosztuje montaż mebli kuchennych? Cena powinna być odpowiednia do szybkości montażu, liczby mebli do zamontowania i stopnia skomplikowania pracy.