EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak ogrzewanie podłogowe wpływa na wartość rynkową nieruchomości?

Sander System | 2024-02-02
Jak ogrzewanie podłogowe wpływa na wartość rynkową nieruchomości? Fot. Sander System

Jak ogrzewanie podłogowe wpływa na wartość rynkową nieruchomości? Fot. Sander System

Ogrzewanie podłogowe zapewnia komfort mieszkańcom, ale jest też czynnikiem, który może pozytywnie wpłynąć na wartość nieruchomości. Nowoczesne systemy ogrzewania wciąż zyskują popularność ze względu na swoje liczne korzyści praktyczne i efektywność energetyczną. Z tego artykułu dowiesz się, jak wodne ogrzewanie podłogowe może zwiększyć atrakcyjność mieszkania lub domu na rynku nieruchomości oraz dlaczego inwestycja ta może być wyjątkowo opłacalna w dłuższej perspektywie czasu. Przekonaj się, jak ciepła podłoga może zaważyć na tym, że Twoja nieruchomość stanie się bardziej atrakcyjna dla potencjalnych kupujących.

treść sponsorowana

Ogrzewanie podłogowe: tajemnica zwiększania wartości nieruchomości

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie coraz rzadziej pozostają w jednym miejscu na długie lata. Zmiany miejsca zamieszkania są znacznie częstsze niż w czasach naszych rodziców. Wynika to zarówno ze względów zawodowych (częstsze zmiany miejsca pracy), jak i prywatnych (np. związanych z zakładaniem rodziny). Dlatego też inwestując w nowe mieszkanie czy dom, od początku warto zadbać o instalację nowoczesnego systemu ogrzewania, który zapewni nie tylko komfort mieszkania, ale również zwiększy atrakcyjność nieruchomości na rynku wtórnym. Łatwość adaptacji oraz posiadanie nowoczesnych rozwiązań grzewczych może stanowić kluczowy atut przy ewentualnej przyszłej sprzedaży.

- Klienci coraz częściej wykazują zainteresowanie nieruchomościami wyposażonymi w wodne ogrzewanie podłogowe zamiast tradycyjnych grzejników. Rozwiązanie to zapewnia nie tylko komfort cieplny, ale także dodaje wartości estetycznej nieruchomości. Współczesny rynek coraz bardziej docenia przestronność, harmonię oraz nowoczesny design, co czyni nieruchomości z ogrzewaniem podłogowym atrakcyjniejszymi dla potencjalnych nabywców- mówi Sławomir Kawalec- pośrednik w obrocie nieruchomościami z krakowskiej agencji Kont.

Podnieś wartość swojej nieruchomości dzięki nowoczesnemu ogrzewaniu podłogowemu

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które nie tylko zapewnia komfort cieplny w pomieszczeniach, ale także ma bardzo pozytywny wpływ na estetykę wnętrza. Brak widocznych grzejników sprawia, że pomieszczenia stają się bardziej przestronne i mogą zyskać, dzięki minimalizmowi odpowiadającemu na współczesne trendy. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących nowoczesny design i harmonię w swoim domu. Ściany pozbawione kaloryferów dają większą swobodę w aranżacji wnętrz. Sporym atutem jest możliwość dowolnego ustawienia mebli. Warto jednak zaprojektować je wcześniej tak,by niepotrzebnie nie ogrzewać przestrzeni pod kanapami czy szafami. Instalując ogrzewanie podłogowe w swoim domu lub mieszkaniu, nie musisz już zachowywać odległości od urządzeń emitujących ciepło. Rurociąg wodnego ogrzewania podłogowego schowany jest pod warstwą wykończeniową.

W przypadku mniejszych pomieszczeń, gdzie liczy się każdy metr, brak grzejników przekłada się również na sporą swobodę w urządzaniu przestrzeni przy ścianach. Umieszczanie tam dodatkowych półek lub dekoracji znacząco wzbogaci pomieszczenia, zwiększając wrażenie przestronności wnętrza. Spora ilość zaoszczędzonego miejsca pozwala na lepsze rozlokowanie szafek na ubrania, stołów czy biurek.

Aranżowane pomieszczenia zyskują również możliwość odpowiedniego zadbania o rośliny. W przypadku ogrzewania pokoi kaloryferami należało zwracać uwagę na kwiaty stawiane na parapetach. Większość z nich, w okresie zimowym musiała być przenoszona w inne miejsca. W przypadku ogrzewania podłogowego rozlokowanie kwiatów może być dowolne. Warto zadbać o to, by nasze domowe przestrzenie wzbogacone były innymi roślinami, niż tylko odporne na ciepło kaktusy...

Ciepła podłoga bez grzejników - klucz do atrakcyjności na rynku nieruchomości

Wybierając system ogrzewania do nowego domu lub mieszkania, warto dobrze się zastanowić. W dzisiejszych czasach wybór grzejników może stanowić spore wyzwanie- zarówno pod względem estetyki, jak i kosztów. Szukanie nowoczesnych i dopasowanych stylistycznie kaloryferów często wiąże się z wysokimi cenami i ograniczoną dostępnością takich produktów. Zastosowanie ogrzewania podłogowego eliminuje kwestię spędzania godzin na poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań w dobrym stosunku jakości do ceny.

Brak widocznych grzejników i rur sprawia, że otoczenie staje się eleganckie i spójne, doskonale dopasowane do indywidualnych preferencji mieszkańców. Zainstalowanie ogrzewania podłogowego eliminuje konieczność poszukiwania dopasowanych stylem grzejników w odpowiednim kolorze i kształcie, pozostawiając przestrzeń uniwersalną i łatwą w dostosowaniu do indywidualnych wymagań estetycznych domowników.

Inwestycja w ogrzewanie podłogowe już na starcie zakupu domu czy mieszkania może zwiększyć wartość Twojej nieruchomości na rynku, zarówno pod kątem użyteczności przestrzeni, jak i efektywności energetycznej. Potencjalni kupujący szukają dziś mieszkań lub domów wyposażonych w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania grzewcze. Ogrzewanie podłogowe spełnia te wymagania na każdym kroku.

Wybór systemu ogrzewania podłogowego: suchy czy tradycyjny?

Obecnie na rynku istnieje wiele różnych rozwiązań grzewczych. Jak wybrać to, które zwiększy wartość naszej nieruchomości, uwalniając jej przyszły potencjał sprzedażowy a jednocześnie będzie najbardziej użyteczne w naszym domu? Przede wszystkim przed wyborem określonego systemu ogrzewania, warto wykonać wstępną wycenę, a w jej następstwie, projekt ogrzewania podłogowego. To najlepsza metoda, by przekonać się, czy posiadamy odpowiedni budżet na instalację podłogówki. W tym celu warto skorzystać z kalkulatora ogrzewania- na przykład tego na stronie producenta ogrzewania podłogowego- firmy Sander system. Sander posiada w swojej ofercie różne rodzaje systemów. Między innymi wodne ogrzewanie podłogowe w postaci tradycyjnego ogrzewania w jastrychu betonowym lub suchego ogrzewania podłogowego. Które z nich warto wybrać?

Tradycyjne ogrzewanie podłogowe - świetne rozwiązanie dla nowych budynków

Budujesz nowy dom? Warto byś zainteresował się wodnym ogrzewaniem podłogowym, szczególnie tym tradycyjnym, w jastrychu betonowym. Podłogówka oparta na rurach grzewczych zapewni Ci równomierne rozprowadzenie ciepła po całej powierzchni podłogi, co przełoży się na komfort użytkowania oraz większą efektywność energetyczną. Betonowa warstwa jastrychu zapewni odpowiednią nośność i jednocześnie odpowiednio zakumuluje ciepło, dzięki czemu temperatura pozostanie stabilna przez dłuższy czas.

Tradycyjne ogrzewanie podłogowe jest świetnym rozwiązaniem dla nowo projektowanych budynków, ponieważ już od samego początku można bez problemu zaplanować całość instalacji i dobór źródła ciepła, wybierając najlepsze parametry. Jest to szczególnie ważne ze względu na zaplanowanie wysokości podłoża potrzebnej na warstwę jastrychu betonowego. Warto uwzględnić również dłuższy czas na wykonanie odpowiednich prac instalacyjnych. Wylewka potrzebuje czasu na hydratyzację, która może potrwać ok 21 dni, oraz na wygrzewanie zainstalowanej podłogówki. Dużym atutem ogrzewania podłogowego w tradycyjnej zabudowie jest jednak bardzo jednorodna temperatura powierzchni podłogi.

Suche ogrzewanie podłogowe - płyty systemowe w remontowanych budynkach

Suche ogrzewanie podłogowe różni się od tradycyjnego sposobem montażu i materiałami używanymi do jego wykonania. W przypadku suchej podłogówki, rury grzewcze zamiast w warstwie wylewki betonowej umieszcza się w płytach systemowych.

Montaż ogrzewania podłogowego w suchej zabudowie jest znacznie szybszy, co przekłada się na krótszy czas realizacji projektu. Podłoga szybko się nagrzewa i szybko stygnie, dzięki czemu możemy efektywnie zarządzać jej temperaturą za pomocą automatyki sterującej. Pozwala to m.in. na możliwość ustawienia indywidualnego harmonogramu ogrzewania dla każdego z pomieszczeń. Jeśli przebywamy poza domem, możemy za pomocą aplikacji na smartfonie zmniejszyć wartości temperatury tak, by nie ogrzewać pustych pomieszczeń.

Suche ogrzewanie podłogowe może być stosowane zarówno w nowych budynkach, jak i nieruchomościach w trakcie modernizacji. Warto zwrócić uwagę na to, że system jest wyjątkowo niski i nie wymaga podnoszenia poziomu podłóg, co ma ogromne znaczenie w przypadku remontowanych budynków. Ten rodzaj ogrzewania świetnie sprawdzi się tam, gdzie nie można wykonać tradycyjnej podłogówki z wylewką betonową. 

Ogrzewanie podłogowe: kluczowy krok w budowaniu wartości nieruchomości i komforcie codziennego życia

Zarówno suche ogrzewanie podłogowe, jak i to tradycyjne mają swoje zalety i wady. Decyzja o wyborze jednego z nich jest zależna od indywidualnych warunków energetycznych oraz technicznych dla danego budynku. Przed wyborem warto skonsultować ją ze specjalistami Sander system, którzy doradzą odpowiednie rozwiązania i kompleksowo pomogą w doborze zarówno systemu ogrzewania, jak i źródła ciepła.

Podsumowując, inwestycja w nowoczesne systemy grzewcze, zwłaszcza w ogrzewanie podłogowe, to nie tylko kwestia komfortu w codziennym życiu, ale także strategiczny krok w stronę budowania wartości Twojej nieruchomości na rynku. Estetyka wnętrza, efektywność energetyczna oraz komfort cieplny, jaki zapewnia podłogówka, to główne powody, dla których coraz więcej osób decyduje się na to innowacyjne rozwiązanie. Wartość, jaką dodaje wodne ogrzewanie podłogowe, sprawia, że inwestycja ta staje się nie tylko decyzją o komforcie, lecz również mądrym posunięciem w kierunku zwiększenia atrakcyjności nieruchomości.

 

Komentarze

Najnowsze produkty i technologie

REGULUS®-system Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem zaś znaczne spadki temperatury, powodują, że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

energetycznyprojekt.pl Czy warto wymieniać okna?

Czy warto wymieniać okna? Czy warto wymieniać okna?

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które...

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które różnią się wielkością i wykonaniem. Jednak nic nie jest stałe i okna to także nie jest produkt „na zawsze”.

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.