EkspertBudowlany.pl

Tajniki fachowego malowania

Redakcja | 2016-09-07
Zanim rozpoczniemy malowanie ścian i sufitu, warto znać zalecenia znajdujące się w karcie technicznej lub na opakowaniu produktuFot. Beckers

Zanim rozpoczniemy malowanie ścian i sufitu, warto znać zalecenia znajdujące się w karcie technicznej lub na opakowaniu produktu
Fot. Beckers

Malowanie pomieszczeń wymaga wiedzy i fachowego podejścia. Ale nawet osoba nietrzymająca na co dzień w dłoni wałka malarskiego jest w stanie samodzielnie dokonać efektownej metamorfozy wnętrza swojego domu lub mieszkania. Wystarczy trochę chęci i przestrzeganie kilku ważnych zasad.

Zobacz także

Ochrona przeciwpożarowa przy zastosowaniu płyt gipsowo-włóknowych Fermacell

Ochrona przeciwpożarowa przy zastosowaniu płyt gipsowo-włóknowych Fermacell Ochrona przeciwpożarowa przy zastosowaniu płyt gipsowo-włóknowych Fermacell

Uniwersalne płyty gipsowo - włóknowe FERMACELL są materiałem budowlanym o dużej wytrzymałości, odpornym na działanie wilgoci (porowata, otwarta struktura płyt nie ulega rozwarstwieniu i puchnięciu pod...

Uniwersalne płyty gipsowo - włóknowe FERMACELL są materiałem budowlanym o dużej wytrzymałości, odpornym na działanie wilgoci (porowata, otwarta struktura płyt nie ulega rozwarstwieniu i puchnięciu pod wpływem wchłoniętej wilgoci), bezwonnym, korzystnie absorbującym wilgoć z otoczenia całą swoją masą, stabilnym akustycznie a zarazem materiałem całkowicie bezpiecznym z punktu widzenia ochrony przeciwpożarowej.

Fermacell Vapor

Fermacell Vapor Fermacell Vapor

Już przy pomocy standardowej płyty gipsowo- włóknowej FERMACELL - oryginalnym rozwiązaniem wśród płyt gipsowo- włóknowych - można wytwarzać warstwy nie przepuszczające powietrza.

Już przy pomocy standardowej płyty gipsowo- włóknowej FERMACELL - oryginalnym rozwiązaniem wśród płyt gipsowo- włóknowych - można wytwarzać warstwy nie przepuszczające powietrza.

Masy szpachlowe fermacell - najwyższa jakość wykończenia!

Masy szpachlowe fermacell - najwyższa jakość wykończenia! Masy szpachlowe fermacell - najwyższa jakość wykończenia!

Systemy suchej zabudowy to najprostszy i najszybszy sposób budowy oraz wykończenia ścian w obiektach publicznych i komercyjnych oraz w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Świetnie w tego typu pracach...

Systemy suchej zabudowy to najprostszy i najszybszy sposób budowy oraz wykończenia ścian w obiektach publicznych i komercyjnych oraz w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Świetnie w tego typu pracach sprawdzają się produkty gipsowo-włóknowe fermacell. Jednakże, aby uzyskać odpowiednią jakość powierzchni, nie wystarczą jedynie płyty spełniające wszystkie najwyższe wymagania jakościowe.

Przygotowanie podłoża

Przystępując do malowania, należy w pierwszej kolejności dokonać oceny odpowiedniej stabilności powierzchni. Dotyczy to także nowych tynków i gładzi, które będą malowane po raz pierwszy. Jeśli po odpyleniu nadmiernie się obsypują lub brudzą, pierwszym krokiem powinno być zastosowanie mleczka gruntującego, przeznaczonego do przygotowywania chłonnych podłoży przed malowaniem. Dopiero w ten sposób wzmocnioną powierzchnię należy pokryć farbą gruntującą, która pozwoli na wyrównanie chłonności podłoża, jego dalsze wzmocnienie, a także zapewni wstępne ujednolicenie kolorystyczne oraz zwiększy wydajność farb nawierzchniowych.

Jeśli wyjściowa ocena stanu technicznego gładzi wskazuje jednak, iż nie występuje problem pylenia czy obsypywania się, można rozpocząć malowanie od nałożenia farby gruntującej z pominięciem wzmacniania powierzchni preparatem gruntującym.

Przy wyborze farby ważny jest nie tylko jej kolor, ale także właściwości użytkowe; fot. Magnat

Kiedy mamy do czynienia z powierzchniami, które były już wcześniej malowane, kluczowe jest sprawdzenie, czy znajdująca się na nich warstwa farby nie jest spękana, nie łuszczy się i nie odspaja od podłoża. Jeśli nie, wystarczy te powierzchnie odpowiednio oczyścić specjalistycznym preparatem lub wodą z użyciem detergentu, a następnie można od razu przystąpić do nakładania farby nawierzchniowej. Oczywiście wcześniejsza aplikacja farby gruntującej nie będzie błędem, może być nawet wskazana, jeżeli istotne jest ujednolicenie koloru podłoża przed kolejnym malowaniem.

Jeśli jednak mamy ściany w gorszym stanie - farba odchodzi lub tynk obsypuje się - należy usunąć całość niestabilnego podłoża, a powierzchnię wyrównać masą szpachlową. Dopiero po takim przygotowaniu powierzchni przystępujemy do jej gruntowania w sposób analogiczny jak w przypadku nowego, niemalowanego podłoża.

Istotne są również walory zdrowotne i ekologiczne farby - aby była wolna od alergenów i bezpieczna dla środowiska; fot. Tikkurila

Zastosowanie odpowiednich preparatów i farb gruntujących pozwoli nie tylko wzmocnić podłoże, ale także zmniejszyć jego chłonność, a w rezultacie zwiększyć przyczepność farb nawierzchniowych i ich wydajność, zwłaszcza pierwszej warstwy. Jeśli planujemy pomalować wnętrze na intensywny kolor, warto wybrać farbę gruntującą barwioną kolorem zbliżonym do wybranego koloru finalnego. Dzięki temu pożądany efekt kolorystyczny będzie można uzyskać po dwóch malowaniach.

Kreatywne rozwiązania w pokoju dziecka

Dzięki dostępnym na rynku produktom specjalnym można zaaranżować pokój dziecka, który nie tylko będzie pomalowany w jego ulubionym kolorze, ale także będzie rozwijać pasję i kreatywność. Dzięki zastosowaniu farby magnetycznej na ścianie pomieszczenia z łatwością stworzymy miejsce, do którego dziecko będzie mogło przyklejać magnesami swoje rysunki czy skarby znalezione na spacerze. Ciekawym rozwiązaniem jest też np. pomalowanie fragmentów ścian farbą tablicową, po których można swobodnie rysować kredą. Co istotne, farby te są dostępne w palecie ponad 13 tys. barw, które można ze sobą łączyć, tworząc niebanalne wzory. Farbą tablicową można też pomalować farbę magnetyczną, a rezultacie stworzyć ścianę 2 w 1 - powierzchnię przyciągającą magnesy, po której dodatkowo można pisać kredą.

Niecodzienne efekty w pokoju dziecka zapewni zastosowanie świecącego w ciemności laserunku. Aranżując pokój nastolatka, niebanalnym rozwiązaniem będzie grafika nawiązująca do jego pasji, jak choćby fluorescencyjna gitara. W przypadku młodszych dzieci można np. namalować na ścianie lub suficie wzór śpiących zwierzątek czy rozgwieżdżonego nieba, które delikatnie świecąc w ciemnym pomieszczeniu, stworzą wyjątkowy nastrój do snu. Ciekawym rozwiązaniem dla małych księżniczek będzie też tworzenie efektów dekoracyjnych na bazie szablonów z wykorzystaniem farb perłowych w odcieniach złota lub srebra.

Nie tylko kolor farby jest ważny

Decydując się na wybór farby, zazwyczaj zastanawiamy się głównie nad kolorem. Jednak na tym etapie należy podjąć znacznie więcej decyzji, by ściany były nie tylko piękne kolorystycznie, ale także funkcjonalne.

Jednym z parametrów, jaki należy wziąć pod uwagę, jest stopień połysku farby. Produkty głęboko matowe, oznaczone cyfrą 2, wręcz aksamitne w dotyku, pozwalają ukryć niedoskonałości powierzchni. Mają jednak swoje wady, gdyż na ścianach pomalowanych takimi farbami widoczne są nawet dotknięcia palców, a w rezultacie utrzymanie ich w wysokiej estetyce jest trudniejsze. Co więcej, czyszczenie zabrudzeń może spowodować efekt trwałego wybłyszczenia pocieranego fragmentu powierzchni. Dobrym wyborem dla osób ceniących praktyczne rozwiązania są farby oznaczone cyframi 3-5, które nie są tak wymagające w trakcie malowania i jednocześnie zapewniają matowe wykończenie.

Na rynku dostępne są też farby satynowe i półmatowe, które pozwalają na stworzenie efektów dekoracyjnych zgodnych z indywidualnymi preferencjami klienta. Należy też wziąć pod uwagę, że w zależności od stopnia połysku ten sam kolor farby będzie prezentował się nieco inaczej.

Malując ściany w kuchni czy łazience, warto wybrać farby o podwyższonej odporności na wilgoć oraz ścieranie i szorowanie. Farby takie sprawdzają się też w pomieszczeniach dodatkowo narażonych na powstawanie zabrudzeń i wybłyszczeń, jak korytarz czy też wszelkie ściany wystawione na działanie dziecięcej kreatywności. Do tych pomieszczeń polecane są farby o wyższym stopniu połysku, oznaczone liczbami 7-20.

Ciekawe efekty można osiągnąć, wykorzystując farby o dodatkowych właściwościach dekoracyjnych - farby lub lazury nadają malowanym fragmentom efekt perłowego wykończenia; fot. Tikkurila

Wybierając farbę do pomalowania wnętrza, warto zwracać uwagę także na walory zdrowotne i ekologiczne. Można wybrać farbę o wysokich walorach estetycznych i funkcjonalnych, a jednocześnie wolną od alergenów i bezpieczną dla środowiska. Zastosowanie farby posiadającej rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i niezawierającej rozpuszczalników organicznych szczególnie warto rozważyć do pokoju dziecka.

EKSPERT RADZI

Jakub Grzesiak, doradca technologiczny Tikkurila

Sposób na idealny sufit

Niewprawionej osobie zazwyczaj najtrudniej pomalować jest sufit, ze względu na niewygodną pozycję w trakcie malowania, dużą powierzchnię i wyeksponowanie wszelkich niedoskonałości pod wpływem padającego światła. Dużym ułatwieniem jest zastosowanie specjalistycznej, głęboko matowej farby przeznaczonej do malowania sufitów, która dzięki właściwościom antyrefleksyjnym optycznie zniweluje wrażenie nierówności podłoża. Zastosowanie takiej farby zapewnia jednolitą, matową powierzchnię bez smug i pasów, niezależnie od kąta padania światła. Pozwoli ona ukryć nie tylko niedoskonałości powierzchni, ale także ewentualne mniejsze umiejętności osoby malującej. Dodatkowo farba taka jest na tyle gęsta, że nie pryska i nie kapie w trakcie aplikacji, a ponadto wystarczy jedna warstwa, by przemalować nią sufity białe lub w odcieniach bieli. Zapewnia także możliwość wykonania drobnych miejscowych poprawek dzięki wydłużonemu czasowi wysychania.

Tajniki sztuki malowania

Malowanie pomieszczenia zaczynamy od sufitu. Przed rozpoczęciem pracy należy zabezpieczyć wszystkie narożniki ścian taśmą malarską. Każdorazowo taśmę powinno się przyklejać na suchą powierzchnię i odklejać zaraz po zakończeniu malowania danej warstwy, kiedy farba jest jeszcze mokra, by zapobiec odklejeniu nowej farby wraz z taśmą.

Przystępując do malowania, farbę należy dokładnie wymieszać i przelać do kuwety. Podobnie jak proces gruntowania, malowanie sufitu i każdej ściany rozpoczynamy od malowania małym wałkiem (10 lub 15 cm) narożników i miejsc trudno dostępnych. Następnie, korzystając z długiego wałka (18 lub 25 cm) na przedłużaczu, nakładamy farbę na całej powierzchni sufitu regularnymi pasami.

Co istotne, pierwszą warstwę malujemy równolegle do największego źródła światła w pomieszczeniu. Pasy łączymy ze sobą metodą tzw. mokre na mokre, co ogranicza możliwość powstania smug.

Malując kolejną warstwę, powtarzamy wszystkie etapy prac. Tym razem jednak istotną zmianą jest fakt, że drugą warstwę farby na suficie nakładamy prostopadle do największego źródła światła w danym pomieszczeniu.

Po wyschnięciu farby na suficie przystępujemy do malowania ścian. Znów zaczynamy małym wałkiem od narożników i trudno dostępnych miejsc, po uprzednim zabezpieczeniu taśmą sufitu i sąsiadujących ścian. Pozostałą powierzchnię malujemy dużym wałkiem na przedłużaczu, zaczynając od jednego rogu i podążając w prawo lub w lewo do drugiego, po zakończeniu odklejamy taśmę. Farbę należy nanosić ruchami góra-dół na całej wysokości malowanej powierzchni.

Aby uniknąć smug i widocznych po malowaniu pasów, ostatni ruch każdorazowo powinien przebiegać z góry do dołu w formie jednolitego ruchu bez odrywania wałka od malowanego pasa. Kolejne pasy łączymy ze sobą metodą tzw. mokre na mokre. Docisk wałka podczas wykonywania malowania góra-dół powinien być mocniejszy, natomiast podczas wygładzania wałek dociskamy delikatnie. W tej czynności chodzi o jednolite rozłożenie farby na powierzchni. Właściwie wykonane wygładzenie eliminuje możliwość powstania smug po wyschnięciu farby.

Z tego powodu nie wolno przerywać malowania pośrodku ściany. Nie należy też dokonywać fragmentarycznych korekt w trakcie nanoszenia farby. Jeśli występuje konieczność dodatkowego zamalowania jakiegoś fragmentu, trzeba pomalować całość ściany. Po wyschnięciu farby powtarzamy wszystkie czynności, nakładając drugą warstwę.

tajniki fachowego malowania s12 fot6

Niestandardowe efekty dekoracyjne osiąga się, wykorzystując szablony; fot. Tikkurila

Malarskie sztuczki i triki, czyli eliminowanie niedoskonałości pomieszczeń

Gra wzorami i kolorami umożliwia niwelowanie niedoskonałości pomieszczeń. Małe wnętrza warto malować jasnymi, rozświetlającymi kolorami, które optycznie je powiększą. Należy unikać natomiast barw ciemnych, intensywnych czy pionowych pasów, które spowodują wprost przeciwny efekt.

Jeśli naszą bolączką są zbyt wysokie pomieszczenia, można pokusić się o ekstrawagancję i pomalowanie sufitu na ciemny kolor, który optycznie przybliży go do podłogi. Innym sposobem może być zastosowanie poziomych pasów - jednego lub kilku - które poszerzą pomieszczenie, a tym samym zmniejszą także odczucie jego nadmiernej wysokości.

tajniki fachowego malowania s12 fot3

Dobrym sposobem, wpływającym na postrzeganie pomieszczenia jako wyższe, jest też wymalowanie na ścianach pionowych pasów; fot. Beckers

W przypadku niskich pomieszczeń, aby optycznie je podwyższyć, warto zakończyć malowanie koloru na ścianach nieco poniżej sufitu (10-15 cm), a górną część ściany pomalować już w kolorze sufitu. Należy bezwzględnie wykorzystać w tym celu klasyczną biel lub inny jasny kolor. Dobrym sposobem, wpływającym na postrzeganie pomieszczenia jako wyższe, jest też wymalowanie na ścianach pionowych pasów.

Wykorzystując wzory i kolory, można też skutecznie wpłynąć na odbiór długości pomieszczeń. Jeśli wydają się one zbyt długie, najdalszą ścianę lub dwie przeciwległe krótkie ściany należy pomalować ciemniejszym kolorem, co przybliży je do siebie, a samo pomieszczenie wyda się bardziej kwadratowe. Można też wymalować na nich szerokie poziome pasy. 

Pomalowanie sufitu na ciemniejszy kolor sprawi, że całe pomieszczenie będzie wydawać się szersze, ale wpłynie też na obniżenie wnętrza, przez co rozwiązanie to może być stosowane tylko w wysokich pomieszczeniach.

Gra wzorami i kolorami umożliwia niwelowanie niedoskonałości pomieszczeń; fot. Jedynka Wykorzystując wzory i kolory, można też skutecznie wpłynąć na odbiór długości pomieszczeń; fot. Tikkurila

Efekty specjalne

Niestandardowe efekty dekoracyjne osiąga się, wykorzystując szablony. Szablon naklejamy na ścianę, a następnie malujemy wzór wybranym kolorem. W przypadku prostych kształtów, jak kwadraty, trójkąty czy domek w pokoju dziecka - można samodzielnie zaznaczyć wzór na ścianie za pomocą taśmy malarskiej. W taki właśnie sposób stworzymy również pasy na ścianach. W każdym przypadku należy pamiętać o ich delikatnym usunięciu zaraz po zakończeniu malowania, kiedy jeszcze farba jest mokra, aby uniknąć odklejenia oznaczenia wzoru wraz z farbą.

Ciekawe efekty można osiągnąć, wykorzystując farby o dodatkowych właściwościach dekoracyjnych. Niebanalne rezultaty można uzyskać stosując bejce dekoracyjne czy też farby lub lazury nadające malowanym fragmentom efekt perłowego wykończenia, także w wersji glamour, ponieważ dostępne są także w kolorze złota i srebra. Dla przykładu, aby ściana mieniła się w różnych odcieniach starego złota, wymalowanie złotą perłową farbą akrylową wystarczy nieco chaotycznie "uczesać" zwykłą gąbką w różnych kierunkach.

Jeszcze inne efekty uzyskamy dzięki zastosowaniu farb strukturalnych do tworzenia efektów dekoracyjnych, np. złudzenie piaszczystej, lekko chropowatej powierzchni lub niejednorodnego przyprószenia czernią pieprzu i skrzącymi się kryształkami soli. Również zastosowanie odpowiedniej farby dekoracyjnej wystarczy, by uzyskać na ścianie efekt szykownego marmuru.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Wszystko, co trzeba wiedzieć o farbach wewnętrznych

Wszystko, co trzeba wiedzieć o farbach wewnętrznych Wszystko, co trzeba wiedzieć o farbach wewnętrznych

Malowanie jest jedną z najczęściej wykonywanych prac remontowych. Według raportu fixly.pl w 2019 roku aż 85% respondentów zdecydowało się na odnowienie koloru ścian czy sufitów w swoich domach. Nic dziwnego...

Malowanie jest jedną z najczęściej wykonywanych prac remontowych. Według raportu fixly.pl w 2019 roku aż 85% respondentów zdecydowało się na odnowienie koloru ścian czy sufitów w swoich domach. Nic dziwnego – inwestor zyskuje odświeżone wnętrze, a profesjonalista szybko wykonaną usługę i zadowolonego klienta. Pod warunkiem, że wybrany produkt spełnia kryteria, a profesjonalista wie, na co zwrócić uwagę, wybierając farbę wewnętrzną.

Poradnik Remontowy Knauf – nowy cykl filmów instruktażowych DIY

Poradnik Remontowy Knauf – nowy cykl filmów instruktażowych DIY Poradnik Remontowy Knauf – nowy cykl filmów instruktażowych DIY

Drobne remonty i naprawy w domu nie zawsze wymagają wizyty fachowca. W odpowiedzi na liczne prośby i zapytania od klientów, Knauf przygotował cykl filmów instruktażowych dla majsterkowiczów pod tytułem...

Drobne remonty i naprawy w domu nie zawsze wymagają wizyty fachowca. W odpowiedzi na liczne prośby i zapytania od klientów, Knauf przygotował cykl filmów instruktażowych dla majsterkowiczów pod tytułem „Poradnik Remontowy”, w których krok po kroku pokazuje, jak samodzielnie wykonać mały remont lub prostą naprawę.

Farba tablicowa - nie tylko na ściany

Farba tablicowa - nie tylko na ściany Farba tablicowa - nie tylko na ściany

Farba tablicowa to prosty przepis na efektowną i praktyczną dekorację wnętrza. Z jej pomocą można zaaranżować oryginalną przestrzeń w pokoju dziecka, kreatywny kącik do nauki albo miejsce na notatki dla...

Farba tablicowa to prosty przepis na efektowną i praktyczną dekorację wnętrza. Z jej pomocą można zaaranżować oryginalną przestrzeń w pokoju dziecka, kreatywny kącik do nauki albo miejsce na notatki dla całej rodziny. Można ją stosować nie tylko na ścianach.

Tapety winylowe - co warto wiedzieć?

Tapety winylowe - co warto wiedzieć? Tapety winylowe - co warto wiedzieć?

Tapety winylowe to okładziny, w których wierzchnią warstwę stanowi sprasowany winyl (odporny na ścieranie i zarysowania), natomiast spód wykonany jest z bawełny lub siatki poliestrowej. Tapety winylowe...

Tapety winylowe to okładziny, w których wierzchnią warstwę stanowi sprasowany winyl (odporny na ścieranie i zarysowania), natomiast spód wykonany jest z bawełny lub siatki poliestrowej. Tapety winylowe są bardzo wytrzymałe i odporne podczas użytkowania.

Architekt wnętrz radzi - jak wykorzystać cegłę we wnętrzu?

Architekt wnętrz radzi - jak wykorzystać cegłę we wnętrzu? Architekt wnętrz radzi - jak wykorzystać cegłę we wnętrzu?

Cegła od pewnego czasu przeżywa swój renesans i jest bardzo chętnie wybieranym materiałem do wykończenia wnętrz zarówno przez architektów, jak i inwestorów. Zapytaliśmy architekt Magdę Knappe, właścicielkę...

Cegła od pewnego czasu przeżywa swój renesans i jest bardzo chętnie wybieranym materiałem do wykończenia wnętrz zarówno przez architektów, jak i inwestorów. Zapytaliśmy architekt Magdę Knappe, właścicielkę pracowni MKdezere, jak efektownie wykorzystać cegłę we wnętrzach.

Folia w płynie Knauf Hydro Flex - skuteczne zabezpieczenie łazienki przed wilgocią i pleśnią

Folia w płynie Knauf Hydro Flex - skuteczne zabezpieczenie łazienki przed wilgocią i pleśnią Folia w płynie Knauf Hydro Flex - skuteczne zabezpieczenie łazienki przed wilgocią i pleśnią

Trendy w aranżacji łazienek zmieniają się co jakiś czas, ale najpopularniejszym materiałem wykończeniowym od wielu lat są płytki ceramiczne. Cenimy je za łatwość utrzymania w czystości i trwałość. Są też...

Trendy w aranżacji łazienek zmieniają się co jakiś czas, ale najpopularniejszym materiałem wykończeniowym od wielu lat są płytki ceramiczne. Cenimy je za łatwość utrzymania w czystości i trwałość. Są też odporne na wilgoć i zabezpieczają przed nią naszą łazienkę. Prawda jednak jak zwykle leży pośrodku. O ile płytki zapobiegają wnikaniu wilgoci w podłoże, o tyle fugi stosowane w parze z nimi nie stanowią już 100-procentowej bariery dla wody.

Sufit podwieszany z perforowanych płyt Knauf Cleaneo Akustik - design i funkcjonalność

Sufit podwieszany z perforowanych płyt Knauf Cleaneo Akustik - design i funkcjonalność Sufit podwieszany z perforowanych płyt Knauf Cleaneo Akustik - design i funkcjonalność

Tradycyjny sufit podwieszany zdobi pomieszczenie, może też je wyciszać i służyć do ukrycia instalacji. Sufit podwieszany ze specjalnych, perforowanych płyt gipsowo-kartonowych Knauf Cleaneo Akustik dodatkowo...

Tradycyjny sufit podwieszany zdobi pomieszczenie, może też je wyciszać i służyć do ukrycia instalacji. Sufit podwieszany ze specjalnych, perforowanych płyt gipsowo-kartonowych Knauf Cleaneo Akustik dodatkowo redukuje echo, poprawia akustykę w pomieszczeniach oraz pochłania zapachy i oczyszcza powietrze.

Sprzątanie i czyszczenie budynku po pracach wykończeniowych - porady i przydatne urządzenia

Sprzątanie i czyszczenie budynku po pracach wykończeniowych - porady i przydatne urządzenia Sprzątanie i czyszczenie budynku po pracach wykończeniowych - porady i przydatne urządzenia

Prace związane z remontem lub wykończeniem budynku kończą się sprzątaniem. Jego nieprawidłowy bądź nieprzemyślany przebieg może w najlepszym razie spowodować niezadowolenie lokatorów, a w skrajnych przypadkach...

Prace związane z remontem lub wykończeniem budynku kończą się sprzątaniem. Jego nieprawidłowy bądź nieprzemyślany przebieg może w najlepszym razie spowodować niezadowolenie lokatorów, a w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do uszkodzeń. Dlatego właśnie warto skorzystać z nowoczesnych urządzeń i stosować dobre praktyki.

Jak pomalować ściany w kuchni, łazience i garażu?

Jak pomalować ściany w kuchni, łazience i garażu? Jak pomalować ściany w kuchni, łazience i garażu?

Chcielibyśmy zmienić coś w kuchni lub łazience, lecz z różnych względów nasze możliwości są ograniczone. Powody są z reguły prozaiczne - brak czasu, za mały budżet czy mieszkanie w wynajętym lokalu, które...

Chcielibyśmy zmienić coś w kuchni lub łazience, lecz z różnych względów nasze możliwości są ograniczone. Powody są z reguły prozaiczne - brak czasu, za mały budżet czy mieszkanie w wynajętym lokalu, które nie zachęca do przeprowadzenia większego remontu. Podpowiadamy, jak szybko i tanio odświeżyć wnętrze.

Tynk japoński zwany również bawełnianym

Tynk japoński zwany również bawełnianym Tynk japoński zwany również bawełnianym

Tynk japoński to ciekawy materiał do wnętrz - jednocześnie praktyczny i dekoracyjny. W szerokiej gamie wzorów każdy może znaleźć coś dla siebie - zarówno zwolennicy stylu klasycznego, jak i wielbiciele...

Tynk japoński to ciekawy materiał do wnętrz - jednocześnie praktyczny i dekoracyjny. W szerokiej gamie wzorów każdy może znaleźć coś dla siebie - zarówno zwolennicy stylu klasycznego, jak i wielbiciele nowoczesności.

Inspirujący turkus w pokoju dziecięcym - 5 pomysłów z fototapetą

Inspirujący turkus w pokoju dziecięcym - 5 pomysłów z fototapetą Inspirujący turkus w pokoju dziecięcym - 5 pomysłów z fototapetą

Kolor turkusowy inspiruje do działania, wpływa na spostrzegawczość i dobre samopoczucie. Jeśli w naszym domu mieszkają małe dzieci, to będzie dobry kolor do ozdobienia ich pokoju. Oto 5 praktycznych propozycji...

Kolor turkusowy inspiruje do działania, wpływa na spostrzegawczość i dobre samopoczucie. Jeśli w naszym domu mieszkają małe dzieci, to będzie dobry kolor do ozdobienia ich pokoju. Oto 5 praktycznych propozycji do pokoju dziecka z wykorzystaniem turkusowych fototapet od Fototapeta4u.pl.

Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?

Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim? Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?

Chcemy urządzać swoje mieszkania wygodnie i funkcjonalnie, a przy tym cenimy dobry design, lubimy we wnętrzach przestrzeń i światło, odrzucamy zbędne dekoracje. Takimi cechami wyróżnia się styl skandynawski,...

Chcemy urządzać swoje mieszkania wygodnie i funkcjonalnie, a przy tym cenimy dobry design, lubimy we wnętrzach przestrzeń i światło, odrzucamy zbędne dekoracje. Takimi cechami wyróżnia się styl skandynawski, nic więc dziwnego, że przyjął się nie tylko w krajach północnych, ale też w całej Europie, po części dlatego, że meble pewnej szwedzkiej firmy zawojowały gusta nie tylko Polaków.

Malowanie kuchni i łazienki - stylowo i funkcjonalnie

Malowanie kuchni i łazienki - stylowo i funkcjonalnie Malowanie kuchni i łazienki - stylowo i funkcjonalnie

Kuchnie i łazienki to pomieszczenia szczególnie narażone na działanie wilgoci oraz silne zabrudzenia. Jak zabrać się do malowania kuchni i łazienki? Jak wybrać odpowiednie farby i techniki malarskie?

Kuchnie i łazienki to pomieszczenia szczególnie narażone na działanie wilgoci oraz silne zabrudzenia. Jak zabrać się do malowania kuchni i łazienki? Jak wybrać odpowiednie farby i techniki malarskie?

Szpachle i gładzie - do czego służą i jak je stosować?

Szpachle i gładzie - do czego służą i jak je stosować? Szpachle i gładzie - do czego służą i jak je stosować?

Jakie właściwości i zastosowanie mają szpachle i gładzie? Czym różnią się te produkty?

Jakie właściwości i zastosowanie mają szpachle i gładzie? Czym różnią się te produkty?

Mat, połysk czy satyna - wybieramy wykończenie ściany

Mat, połysk czy satyna - wybieramy wykończenie ściany Mat, połysk czy satyna - wybieramy wykończenie ściany

Oprócz błyszczącego i matowego wykończenia ściany mamy jeszcze farby satynowe charakteryzujące się subtelnym, eleganckim blaskiem. Efekt rozświetlenia kojarzony z kosmetykami warto wykorzystać także we...

Oprócz błyszczącego i matowego wykończenia ściany mamy jeszcze farby satynowe charakteryzujące się subtelnym, eleganckim blaskiem. Efekt rozświetlenia kojarzony z kosmetykami warto wykorzystać także we wnętrzach.

Jakie kolory ścian lubią Polacy?

Jakie kolory ścian lubią Polacy? Jakie kolory ścian lubią Polacy?

Badania przeprowadzone przez TNS Polska pokazują, jakie kolory ścian w salonie mają Polacy.

Badania przeprowadzone przez TNS Polska pokazują, jakie kolory ścian w salonie mają Polacy.

Farba matowa czy satynowa - co je różni?

Farba matowa czy satynowa - co je różni? Farba matowa czy satynowa - co je różni?

Efekt wykończenia ścian po ich pomalowaniu, czyli rodzaj i stopień połysku powłoki, to czynnik decydujący o wyglądzie i odbiorze koloru. Intensywne barwy w wersji matowej są bardziej subtelne i eleganckie,...

Efekt wykończenia ścian po ich pomalowaniu, czyli rodzaj i stopień połysku powłoki, to czynnik decydujący o wyglądzie i odbiorze koloru. Intensywne barwy w wersji matowej są bardziej subtelne i eleganckie, a beże o satynowym połysku zyskują na wyrazistości. Co jeszcze różni farby matowe i satynowe?

Ekspert radzi: jak kupować i układać płytki ceramiczne?

Ekspert radzi: jak kupować i układać płytki ceramiczne? Ekspert radzi: jak kupować i układać płytki ceramiczne?

Wybór wzoru płytek to tylko pierwszy etap aranżacji kuchni czy łazienki. Aby osiągnąć zamierzony efekt i oszczędzić sobie stresu związanego z remontem, należy się dobrze przygotować zarówno do zakupu płytek,...

Wybór wzoru płytek to tylko pierwszy etap aranżacji kuchni czy łazienki. Aby osiągnąć zamierzony efekt i oszczędzić sobie stresu związanego z remontem, należy się dobrze przygotować zarówno do zakupu płytek, jak i do ich układania - przede wszystkim należy określić ich ilość i zaplanować układ. Jak to zrobić?

Farba z połyskiem czy matowa?

Farba z połyskiem czy matowa? Farba z połyskiem czy matowa?

Kupując farbę, najpierw oczywiście zastanawiamy się nad jej kolorem, potem patrzymy, jaka jest jej wydajność, ile trzeba położyć warstw oraz jakie ma wykończenie: matowe czy z połyskiem. Warto wiedzieć,...

Kupując farbę, najpierw oczywiście zastanawiamy się nad jej kolorem, potem patrzymy, jaka jest jej wydajność, ile trzeba położyć warstw oraz jakie ma wykończenie: matowe czy z połyskiem. Warto wiedzieć, jaki rodzaj wykończenia pasuje do poszczególnych pomieszczeń.

Farby do kuchni i łazienki

Farby do kuchni i łazienki Farby do kuchni i łazienki

Jak wybrać farbę do łazienki czy kuchni? Która farba najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza i zmieniającej się temperaturze?

Jak wybrać farbę do łazienki czy kuchni? Która farba najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza i zmieniającej się temperaturze?

Masy szpachlowe do czego służą i jak je aplikować

Masy szpachlowe do czego służą i jak je aplikować Masy szpachlowe do czego służą i jak je aplikować

Masy szpachlowe to materiały budowlane stosowane podczas remontów lub wykańczania pomieszczeń. Mają bardzo szeroki zakres stosowania.

Masy szpachlowe to materiały budowlane stosowane podczas remontów lub wykańczania pomieszczeń. Mają bardzo szeroki zakres stosowania.

Deski podłogowe na ścianie

Deski podłogowe na ścianie Deski podłogowe na ścianie

Chociaż może się to wydać nieco zaskakujące, okładziny podłogowe coraz śmielej goszczą także na ścianach pomieszczeń. To świetne rozwiązanie, które ociepla i nadaje charakter zarówno wnętrzom mieszkalnym,...

Chociaż może się to wydać nieco zaskakujące, okładziny podłogowe coraz śmielej goszczą także na ścianach pomieszczeń. To świetne rozwiązanie, które ociepla i nadaje charakter zarówno wnętrzom mieszkalnym, jak i biurowym.

Panele szklane - o czym warto wiedzieć przy ich zakupie?

Panele szklane - o czym warto wiedzieć przy ich zakupie? Panele szklane - o czym warto wiedzieć przy ich zakupie?

Szklane panele nie bez powodu zyskały ostatnimi czasy tak dużą popularność. Ich niewątpliwe zalety czynią z nich materiał dobrze sprawdzający się w wielu pomieszczeniach.

Szklane panele nie bez powodu zyskały ostatnimi czasy tak dużą popularność. Ich niewątpliwe zalety czynią z nich materiał dobrze sprawdzający się w wielu pomieszczeniach.

Jak naprawić pęknięte ściany?

Jak naprawić pęknięte ściany? Jak naprawić pęknięte ściany?

Mieszkańcy nowo wybudowanych mieszkań i domów z niepokojem patrzą na pojawiające się zarysowania ścian i pęknięcia w miejscach łączenia płyt gipsowo-kartonowych. Wprawdzie jest to zjawisko naturalne, ale...

Mieszkańcy nowo wybudowanych mieszkań i domów z niepokojem patrzą na pojawiające się zarysowania ścian i pęknięcia w miejscach łączenia płyt gipsowo-kartonowych. Wprawdzie jest to zjawisko naturalne, ale warto znać jego przyczynę, aby spać spokojnie.

Najnowsze produkty i technologie

Sufit podwieszany z perforowanych płyt Knauf Cleaneo Akustik - design i funkcjonalność

Sufit podwieszany z perforowanych płyt Knauf Cleaneo Akustik - design i funkcjonalność Sufit podwieszany z perforowanych płyt Knauf Cleaneo Akustik - design i funkcjonalność

Tradycyjny sufit podwieszany zdobi pomieszczenie, może też je wyciszać i służyć do ukrycia instalacji. Sufit podwieszany ze specjalnych, perforowanych płyt gipsowo-kartonowych Knauf Cleaneo Akustik dodatkowo...

Tradycyjny sufit podwieszany zdobi pomieszczenie, może też je wyciszać i służyć do ukrycia instalacji. Sufit podwieszany ze specjalnych, perforowanych płyt gipsowo-kartonowych Knauf Cleaneo Akustik dodatkowo redukuje echo, poprawia akustykę w pomieszczeniach oraz pochłania zapachy i oczyszcza powietrze.

Folia w płynie Knauf Hydro Flex - skuteczne zabezpieczenie łazienki przed wilgocią i pleśnią

Folia w płynie Knauf Hydro Flex - skuteczne zabezpieczenie łazienki przed wilgocią i pleśnią Folia w płynie Knauf Hydro Flex - skuteczne zabezpieczenie łazienki przed wilgocią i pleśnią

Trendy w aranżacji łazienek zmieniają się co jakiś czas, ale najpopularniejszym materiałem wykończeniowym od wielu lat są płytki ceramiczne. Cenimy je za łatwość utrzymania w czystości i trwałość. Są też...

Trendy w aranżacji łazienek zmieniają się co jakiś czas, ale najpopularniejszym materiałem wykończeniowym od wielu lat są płytki ceramiczne. Cenimy je za łatwość utrzymania w czystości i trwałość. Są też odporne na wilgoć i zabezpieczają przed nią naszą łazienkę. Prawda jednak jak zwykle leży pośrodku. O ile płytki zapobiegają wnikaniu wilgoci w podłoże, o tyle fugi stosowane w parze z nimi nie stanowią już 100-procentowej bariery dla wody.

7 niezawodnych produktów do każdego remontu

7 niezawodnych produktów do każdego remontu 7 niezawodnych produktów do każdego remontu

Inwestorzy, którzy budują i remontują domy oraz mieszkania, zwracają dużą uwagę na trwałość materiałów budowlanych oraz efekt estetyczny prac. Dla wykonawców istotny jest przede wszystkim komfort pracy...

Inwestorzy, którzy budują i remontują domy oraz mieszkania, zwracają dużą uwagę na trwałość materiałów budowlanych oraz efekt estetyczny prac. Dla wykonawców istotny jest przede wszystkim komfort pracy i gwarancja wysokiej jakości.

Stop dla hałasu! Wybierz płyty akustyczne Knauf

Stop dla hałasu! Wybierz płyty akustyczne Knauf Stop dla hałasu! Wybierz płyty akustyczne Knauf

Nasze otoczenie jest coraz głośniejsze. Hałas dopada nas wszędzie - na ulicy, w pracy, w szkole, w urzędzie, a nawet we własnym domu. Hałas negatywnie odbija się na naszym zdrowiu i sprawia, że szybciej...

Nasze otoczenie jest coraz głośniejsze. Hałas dopada nas wszędzie - na ulicy, w pracy, w szkole, w urzędzie, a nawet we własnym domu. Hałas negatywnie odbija się na naszym zdrowiu i sprawia, że szybciej stajemy się zmęczeni lub nawet poirytowani, mamy też problemy z koncentracją.

Wybierz kolory swojego domu z nową aplikacją Knauf

Wybierz kolory swojego domu z nową aplikacją Knauf Wybierz kolory swojego domu z nową aplikacją Knauf

Wybór kolorów na elewację to bardzo ważny etap budowy lub remontu domu. Elewacja jest wizytówką domu – widzą ją goście, sąsiedzi czy przechodnie. Kolory tynków wpływają na to, jak postrzegamy bryłę budynku...

Wybór kolorów na elewację to bardzo ważny etap budowy lub remontu domu. Elewacja jest wizytówką domu – widzą ją goście, sąsiedzi czy przechodnie. Kolory tynków wpływają na to, jak postrzegamy bryłę budynku – mogą ją wysmuklać, eksponować detale. Ponadto kolory na elewacji powinni pasować do otoczenia domu i innych elementów wykończenia, np. dachu, stolarki okiennej, drzwi.

Poradnik Remontowy Knauf – nowy cykl filmów instruktażowych DIY

Poradnik Remontowy Knauf – nowy cykl filmów instruktażowych DIY Poradnik Remontowy Knauf – nowy cykl filmów instruktażowych DIY

Drobne remonty i naprawy w domu nie zawsze wymagają wizyty fachowca. W odpowiedzi na liczne prośby i zapytania od klientów, Knauf przygotował cykl filmów instruktażowych dla majsterkowiczów pod tytułem...

Drobne remonty i naprawy w domu nie zawsze wymagają wizyty fachowca. W odpowiedzi na liczne prośby i zapytania od klientów, Knauf przygotował cykl filmów instruktażowych dla majsterkowiczów pod tytułem „Poradnik Remontowy”, w których krok po kroku pokazuje, jak samodzielnie wykonać mały remont lub prostą naprawę.

BauderKARAT Air+ dla lepszej jakości powietrza w miastach

BauderKARAT Air+ dla lepszej jakości powietrza w miastach BauderKARAT Air+ dla lepszej jakości powietrza w miastach

Wskutek zanieczyszczeń powietrza emitowanych przez pojazdy, samoloty, statki i produkcję przemysłową przekraczane są dopuszczalne wartości graniczne, szczególnie w aglomeracjach i wielkich miastach. Decydującym...

Wskutek zanieczyszczeń powietrza emitowanych przez pojazdy, samoloty, statki i produkcję przemysłową przekraczane są dopuszczalne wartości graniczne, szczególnie w aglomeracjach i wielkich miastach. Decydującym wskaźnikiem zawartości szkodliwych substancji jest grupa tlenków azotu (NOx). Nowa wysokowartościowa, bitumiczna papa wierzchniego krycia BauderKARAT Air+ przyczynia się do poprawy jakości powietrza.

Ile kosztuje przepisanie licznika prądu?

Ile kosztuje przepisanie licznika prądu? Ile kosztuje przepisanie licznika prądu?

Urządzasz właśnie mieszkanie, do którego zamierzasz się przeprowadzić? W nowym domu będziesz potrzebować elektryczności. Aby mieć dostęp do prądu, musisz podpisać umowę ze sprzedawcą energii i przepisać...

Urządzasz właśnie mieszkanie, do którego zamierzasz się przeprowadzić? W nowym domu będziesz potrzebować elektryczności. Aby mieć dostęp do prądu, musisz podpisać umowę ze sprzedawcą energii i przepisać licznik prądu na siebie. Jak to zrobić najszybciej i w najwygodniejszy sposób? I ile to właściwie będzie kosztowało? Sprawdź!

Montaż klimatyzacji - na jaki rodzaj sprzętu możesz postawić?

Montaż klimatyzacji - na jaki rodzaj sprzętu możesz postawić? Montaż klimatyzacji - na jaki rodzaj sprzętu możesz postawić?

Montaż klimatyzacji to zadanie dla profesjonalistów. Próba wykonania tej czynności samodzielnie może skończyć się katastrofą. Zanim jednak przejdziesz do wyboru firmy, która specjalizuje się w montażu...

Montaż klimatyzacji to zadanie dla profesjonalistów. Próba wykonania tej czynności samodzielnie może skończyć się katastrofą. Zanim jednak przejdziesz do wyboru firmy, która specjalizuje się w montażu tego typu urządzeń, poznaj ich rodzaje. Ułatwi Ci to wybór odpowiedniego rozwiązania do domu, firmy, czy magazynu!

Dom bez rachunków za ogrzewanie i prąd

Dom bez rachunków za ogrzewanie i prąd Dom bez rachunków za ogrzewanie i prąd

Niezależność energetyczna, wysoki komfort życia, oszczędność finansowa, dbałość o środowisko – a wszystko to dzięki jednej inwestycji. Wystarczy zamienić tradycyjną kotłownię na nowoczesne rozwiązanie...

Niezależność energetyczna, wysoki komfort życia, oszczędność finansowa, dbałość o środowisko – a wszystko to dzięki jednej inwestycji. Wystarczy zamienić tradycyjną kotłownię na nowoczesne rozwiązanie EnergyHEAT oferowane przez firmę Kratki. Atrakcyjne pakiety łączące pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną zapewnią ciepło i energię w domu na długie lata. Teraz rachunki za ogrzewanie i energię elektryczną nie będą już problemem.

WILO-RAIN1 – jak dobrze wykorzystać deszczówkę?

WILO-RAIN1 – jak dobrze wykorzystać deszczówkę? WILO-RAIN1 – jak dobrze wykorzystać deszczówkę?

Ze względu na występujące w ostatnich latach długie okresy bezdeszczowe, a następnie intensywne opady, racjonalne magazynowanie i wykorzystywanie wody deszczowej to warunek prowadzenia zrównoważonej gospodarki...

Ze względu na występujące w ostatnich latach długie okresy bezdeszczowe, a następnie intensywne opady, racjonalne magazynowanie i wykorzystywanie wody deszczowej to warunek prowadzenia zrównoważonej gospodarki wodnej. Zastosowanie w budynku systemów wykorzystania deszczówki pozwala zmniejszyć zużycie wody wodociągowej, a także ilość ścieków odprowadzanych do kanalizacji, a tym samym ograniczyć koszty z tym związane. Korzyść jest więc podwójna – działając na rzecz ochrony środowiska naturalnego i...

Domek letniskowy - czy to dobra inwestycja?

Domek letniskowy - czy to dobra inwestycja? Domek letniskowy - czy to dobra inwestycja?

Wiele osób marzy o własnym domku letniskowym. Pytanie tylko, czy posiadanie go w ogóle się opłaca? Kiedy warto zainwestować w domek letniskowy? Sprawdźmy, jakie zalety wiążą się z budową takiego domku.

Wiele osób marzy o własnym domku letniskowym. Pytanie tylko, czy posiadanie go w ogóle się opłaca? Kiedy warto zainwestować w domek letniskowy? Sprawdźmy, jakie zalety wiążą się z budową takiego domku.

Biuro urządzone na miarę twoich potrzeb

Biuro urządzone na miarę twoich potrzeb Biuro urządzone na miarę twoich potrzeb

Przestrzeń robocza powinna nie tylko dobrze wyglądać, ale także być w pełni użyteczna. Nawet nie do końca odpowiedni układ biurowy można zmienić stosunkowo niewielkim kosztem poprzez zmianę dotychczasowego...

Przestrzeń robocza powinna nie tylko dobrze wyglądać, ale także być w pełni użyteczna. Nawet nie do końca odpowiedni układ biurowy można zmienić stosunkowo niewielkim kosztem poprzez zmianę dotychczasowego umeblowanie. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy zamierzamy zaaranżować wszystko od początku?

Pompa ciepła – korzyści dla domu przez cały rok

Pompa ciepła – korzyści dla domu przez cały rok Pompa ciepła – korzyści dla domu przez cały rok

Pompy ciepła to coraz bardziej popularny system ogrzewania w naszym kraju. Dzieje się tak dzięki lepszej dostępności urządzeń, niskim kosztom eksploatacyjnym i możliwości dofinansowania inwestycji. Instalacja...

Pompy ciepła to coraz bardziej popularny system ogrzewania w naszym kraju. Dzieje się tak dzięki lepszej dostępności urządzeń, niskim kosztom eksploatacyjnym i możliwości dofinansowania inwestycji. Instalacja tego urządzenia grzewczego przeznaczona jest zarówno do nowych budynków, jak i tych wieloletnich. Wybór wydajności pompy będzie zależny głównie od powierzchni budynku i jego ocieplenia.

Narożny i trójstronny kominek we wnętrzu, czyli piękno i funkcjonalność na długie lata

Narożny i trójstronny kominek we wnętrzu, czyli piękno i funkcjonalność na długie lata Narożny i trójstronny kominek we wnętrzu, czyli piękno i funkcjonalność na długie lata

Istnieje wiele sposobów na metamorfozę wnętrza: zmiana kolorów ścian, oryginalne dodatki w wyrazistych barwach, nowa zabudowa meblowa. Ale żaden z nich nie gwarantuje efektu „wow” na długie lata. By zmienić...

Istnieje wiele sposobów na metamorfozę wnętrza: zmiana kolorów ścian, oryginalne dodatki w wyrazistych barwach, nowa zabudowa meblowa. Ale żaden z nich nie gwarantuje efektu „wow” na długie lata. By zmienić charakter wystroju na elegancki, jednocześnie zachowując jego indywidualny styl i przytulny klimat, warto wybrać kominek narożny lub taki z trójstronną wizją ognia. Bogata oferta polskiej marki Kratki pozwala dobrać urządzenie do każdego rodzaju i stylu wnętrza.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.