EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Budowa grilla krok po kroku

Redakcja | 2010-07-22

Letnie miesiące to szczyt sezonu grillowego. Swobodna atmosfera wspólnego biesiadowania na świeżym powietrzu zachęcają do zapraszania gości i przyjmowania zaproszeń od innych. 
Jeśli chcemy zachwycić naszych gości pięknym, funkcjonalnym, murowanym grillem z cegieł, warto zastanowić się nad jego budową.

Zobacz także

DOMITECH P. Janiszewski T. Wąż Sp. k. Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować?

Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować? Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować?

Meble z palet to nieustannie popularny trend wśród majsterkowiczów i osób, które nie lubią gotowych, marketowych rozwiązań, bądź chcą żyć w zgodzie z ideą zero waste. Pomysłów na wykorzystanie dostępnych...

Meble z palet to nieustannie popularny trend wśród majsterkowiczów i osób, które nie lubią gotowych, marketowych rozwiązań, bądź chcą żyć w zgodzie z ideą zero waste. Pomysłów na wykorzystanie dostępnych niemal wszędzie palet jest mnóstwo. Często można natknąć się na nietypowe i zaskakujące projekty wykonane z tego materiału. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie palet.

Dragon Poland Sp. z o.o. Ochrona i dekoracja drewna – wybierz rozwiązanie na lata

Ochrona i dekoracja drewna – wybierz rozwiązanie na lata Ochrona i dekoracja drewna – wybierz rozwiązanie na lata

Drewno to jeden z najbardziej szlachetnych materiałów dostępnych na rynku, nie bez powodu bardzo chętnie po niego sięgamy. Dodatkowo drewno jest stosunkowo trwałym surowcem, który przy odpowiednim zabezpieczeniu...

Drewno to jeden z najbardziej szlachetnych materiałów dostępnych na rynku, nie bez powodu bardzo chętnie po niego sięgamy. Dodatkowo drewno jest stosunkowo trwałym surowcem, który przy odpowiednim zabezpieczeniu może nam służyć na długie lata.

Redakcja Układanie kostki brukowej

Układanie kostki brukowej Układanie kostki brukowej

Finał budowy domu to zagospodarowanie terenu wokół niego – ogrodu, alejek, ścieżek i podjazdu. Wieloletnia i bezproblemowa eksploatacja nawierzchni wokół posesji w dużej mierze zależy od pracy brukarzy...

Finał budowy domu to zagospodarowanie terenu wokół niego – ogrodu, alejek, ścieżek i podjazdu. Wieloletnia i bezproblemowa eksploatacja nawierzchni wokół posesji w dużej mierze zależy od pracy brukarzy i stosowanie przez nich zasad sztuki budowlanej. A te nie są wcale skomplikowane.

Właściwie zaprojektowany grill może być niebanalną ozdobą każdego tarasu czy działki. Z jego budową z pewnością poradzi sobie nawet jedna osoba, choć oczywiście pomoc sąsiada lub przyjaciela jest zawsze mile widziana.

Do budowy świetnie nadaje się cegła klinkierowa lub cegła elewacyjna. Przyda się też dobrej jakości zaprawa murarska do klinkieru oraz ruszty ze stali - gotowe, kupione w markecie budowlanym, lub zamówione w zakładzie ślusarskim.

Grill można umieścić na płycie tarasu lub w wybranym miejscu w ogrodzie. Podstawowym kryterium doboru miejsca powinna być nasza wygoda.

Grill powinien stać niedaleko miejsca biesiadowania, aby obsługująca go osoba mogła uczestniczyć w rozmowach.

Dzięki zastosowaniu technologii odprowadzania dymu, możemy go postawić blisko stołu, aby wszyscy mieli do niego swobodny dostęp, a pozostawione na ruszcie potrawy nie stygły. Ważne, aby jego lokalizacja była spójna z koncepcją całego terenu oraz pozwalała na jego swobodne wykorzystywanie do innych form wypoczynku.

Pamiętajmy też, aby w miarę możliwości nie stawiać go w bezpośredniej bliskości ściany lub okapu budynku - unikniemy zabrudzenia dymem i tłuszczem.

W zależności od indywidualnych potrzeb można samodzielnie zdecydować o jego wysokości oraz wielkości rusztu a stabilna konstrukcja zwiększa bezpieczeństwo biesiadników.

Murowany grill ma wiele zalet: nie rdzewieje, nie wymaga miejsca na przechowywanie go zimą i z pewnością nie zostanie skradziony. Ważne, aby zaprojektować go tak, aby jak najlepiej odpowiadał wszystkim naszym potrzebom.

Przemyślana konstrukcja może być jednocześnie wędzarnią lub funkcjonalnym schowkiem. Kolor grilla można dopasować do elewacji domu lub innych elementów wyposażenia ogrodu. 

Samodzielna budowa grilla krok po kroku:

1. Przygotuj projekt grilla, dostosowując jego rozmiar do wielkości działki. Pamiętaj, że budowa będzie trwała kilka dni. Na etapie murowania i spoinowania ścian nie można dopuścić do ich zamoczenia.

Warto każdorazowo zabezpieczać grill folią.

ekspert wienerberger grill przygotowanie podloza

Przygotowanie podłoża Fot. Wienerberger

2. Budowa płyty fundamentowej, na której stanie grill. Zaznacz zarys grilla, najlepiej wbijając paliki i rozciągając pomiędzy nimi sznurek. Na tak wydzielonym obszarze wykop dołek o głębokości ok. 30 cm, który utwardź żwirem, a następnie połóż równą warstwę betonu.

Tak przygotowana płyta fundamentowa powinna być sezonowana, należy pozostawić ją na kilka dni aby beton uzyskał odpowiednią wytrzymałość.

3. Przed przystąpieniem do prac związanych z murowaniem ścian, należy dokładnie oczyścić płytę fundamentową i „na sucho" ustawić z cegieł zarys grilla. Pozwoli to precyzyjnie wyznaczyć kąty proste w narożnikach.

 

4. Jako spoiwa do budowy ścian używamy zaprawy do klinkieru (najlepiej kupić gotową). Na zaprawie ułóż kolejne warstwy cegieł, pamiętając o umieszczeniu elementów dystansowych, dzięki którym fugi będą równe.

Elementy dystansowe usuń po ułożeniu kolejnych warstw muru. Warto pamiętać, aby na bieżąco sprawdzać poziom i pion ścian przy użyciu poziomnicy.

W razie potrzeby, do wyrównania poszczególnych cegieł użyj młotka murarskiego.

ekspert wienerberger grill budowa scian

Budowa ścian. Fot. Wienerberger

5. Na gotowych już ścianach możesz zbudować płytę paleniska. Ustaw tymczasową podporę, na której ułożysz cegły prostopadle do ścian, następnie zamocuj płytę paleniska. Warto pozostawić podpory paleniska do czasu, aż zaprawa się zwiąże.

Górną część ściany grilla ułóż dłuższymi brzegami cegieł do środka grilla. Wywierć otwory w cegłach ułożonych z przodu. Użyj krótkich prętów do wzmocnienia konstrukcji.

6. Między kolejnymi warstwami cegieł umieszczamy ceowniki, które posłużą za prowadnice rusztu. Warto zabezpieczyć wszystkie metalowe elementy farbą antykorozyjną. Sprawdź, czy szyny ceowników są oznaczone w odpowiedniej odległości. Możesz użyć w tym celu pręta o długości odpowiadającej szerokości zamówionego rusztu.

Warto wbudować ceowniki pomiędzy dwie kolejne warstwy cegieł. Dzięki temu ruszt będzie mógł się znajdować bliżej, lub dalej ognia.

7. Na płycie fundamentowej ułóż bruk klinkierowy na wypoziomowanej podsypce piaskowo-cementowej.

ekspert wienerberger grill poziomowanie plyty

Poziomowanie płyty. Fot. Wienerberger

8. W miejscu, gdzie będzie palenisko ułóż wyciętą na wymiar blachę a w prowadnicach z ceowników - ruszt.

9. Do osadzenia płyty z piaskowca użyj specjalnego kleju do kamienia. Wypoziomuj ją dobrze i pokryj impregnatem.

10. Grill jest już gotowy! Za kilka dni, kiedy zaprawa zwiąże, będziesz mógł z dumą rozpocząć grillowanie.

ekspert wienerberger grill gotowy

Gotowy grill Fot. Wienerberger

Opracowano na podstawie materiałów firmy Wienerberger

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

  • Wuki Wuki, 22.11.2023r., 16:18:07 może to nie tyle grill ale jak zostały nam ostatnio resztki płyt mpb bo wyposażaniu altany to zrobiliśmy fajne mebelki - stoliczki, które świetnie sprawdzają się koło grilla. płyta jest odporna na wysokie temperatury więc dobrze się tam spisuje, a nie wchłania tłuszczu bo jest obustronnie zabezpieczona żywicą to łatwo się ją czyści

Powiązane

Katarzyna Pruchniewicz Glicynia, chimeryczna piękność

Glicynia, chimeryczna piękność Glicynia, chimeryczna piękność

Glicynia, zwana słodlinem lub wisterią, jest jednym z najpiękniejszych i najbujniej kwitnących pnączy.

Glicynia, zwana słodlinem lub wisterią, jest jednym z najpiękniejszych i najbujniej kwitnących pnączy.

Krystyna Stankiewicz Ogród w pojemnikach

Ogród w pojemnikach Ogród w pojemnikach

Uprawa roślin w pojemnikach umożliwia częste zmiany dekoracji ogrodu oraz pozwala wprowadzić zieleń do miejsc pozbawionych roślinności.

Uprawa roślin w pojemnikach umożliwia częste zmiany dekoracji ogrodu oraz pozwala wprowadzić zieleń do miejsc pozbawionych roślinności.

Jadwiga Litke Rabata z trawami

Rabata z trawami Rabata z trawami

Trawy należą do najbardziej wytrzymałych roślin ozdobnych. Łatwo się adaptują w niegościnnych warunkach, doskonale znoszą suszę, szybko się regenerują. Sponiewierane silnym wiatrem i deszczem natychmiast...

Trawy należą do najbardziej wytrzymałych roślin ozdobnych. Łatwo się adaptują w niegościnnych warunkach, doskonale znoszą suszę, szybko się regenerują. Sponiewierane silnym wiatrem i deszczem natychmiast wracają do pozycji pionowej. Piękne i pełne wdzięku pasują do ogrodu w każdym stylu.

REGULUS®-system Komfortowy system ogrzewania ogrodów zimowych

Komfortowy system ogrzewania ogrodów zimowych Komfortowy system ogrzewania ogrodów zimowych

Współczesny ogród zimowy nie jest już tylko oranżerią z ulubionymi roślinami – w jego skład wchodzą także strefy relaksu z siłownią, jacuzzi, barkiem i salonem telewizyjnym. Stanowi reprezentacyjne miejsce...

Współczesny ogród zimowy nie jest już tylko oranżerią z ulubionymi roślinami – w jego skład wchodzą także strefy relaksu z siłownią, jacuzzi, barkiem i salonem telewizyjnym. Stanowi reprezentacyjne miejsce domu, w którym przyjmuje się gości, oddaje lekturze czy pije poranną kawę. Ogród zimowy to spójna koncepcja architektoniczna, pełniąca wielorakie funkcje. Charakterystyczną cechą ogrodu zimowego, uprawniającą do takiego właśnie nomenklaturowego odróżnienia od reszty domu, są jego ściany a najczęściej...

Jadwiga Litke Przesadzanie starych drzew

Przesadzanie starych drzew Przesadzanie starych drzew

Nawet starsze drzewa i krzewy ozdobne można przesadzać. Trzeba się jednak do tego dobrze przygotować i wybrać właściwą porę roku.

Nawet starsze drzewa i krzewy ozdobne można przesadzać. Trzeba się jednak do tego dobrze przygotować i wybrać właściwą porę roku.

Jadwiga Litke Jakie rośliny polecane są do ogrodów zimowych?

Jakie rośliny polecane są do ogrodów zimowych?

Rośliny do ogrodów zimowych można podzielić na dwie grupy: przystosowane do ogrodów nieogrzewanych, odporne na niskie temperatury, ale wrażliwe na mróz (optymalna dla nich temperatura to 5–15°C). Wyższej...

Rośliny do ogrodów zimowych można podzielić na dwie grupy: przystosowane do ogrodów nieogrzewanych, odporne na niskie temperatury, ale wrażliwe na mróz (optymalna dla nich temperatura to 5–15°C). Wyższej temperatury (15–25°C) wymagają przez cały rok rośliny ciepłolubne. Typowa kompozycja ogrodu zimowego wykorzystuje egzemplarze wyższe, podkreślające wysokość pomieszczenia, a także gatunki o dekoracyjnych liściach, pięknych kwiatach lub owocach oraz rośliny pnące i okrywowe. W ogrodach zimowych można...

Redakcja Betonowy podjazd

Betonowy podjazd Betonowy podjazd

Betonowy podjazd kojarzy się zwykle z szarą, brzydką i popękaną nawierzchnią. Nic bardziej mylnego. Dobrze wykonany, jest trwały, na życzenie inwestora może być barwiony, a nawet fakturowany we wzorki.

Betonowy podjazd kojarzy się zwykle z szarą, brzydką i popękaną nawierzchnią. Nic bardziej mylnego. Dobrze wykonany, jest trwały, na życzenie inwestora może być barwiony, a nawet fakturowany we wzorki.

Redakcja Posadzka w altance

Posadzka w altance

W altance można schować się przed upałem, zapewni ona również schronienie, gdy podczas grillowania złapie nas wiosenny lub letni deszcz. Żeby móc w pełni korzystać z zalet altanki, trzeba zadbać o to,...

W altance można schować się przed upałem, zapewni ona również schronienie, gdy podczas grillowania złapie nas wiosenny lub letni deszcz. Żeby móc w pełni korzystać z zalet altanki, trzeba zadbać o to, by miała solidne podłoże.

Redakcja Budowa schodów tarasowych

Budowa schodów tarasowych Budowa schodów tarasowych

Dobrze zaprojektowany i wykończony taras to miejsce harmonijnie łączące dom z ogrodem. A w takim przypadku nie sposób obejść się bez dopasowanych do klimatu miejsca schodów tarasowych – na przykład ze...

Dobrze zaprojektowany i wykończony taras to miejsce harmonijnie łączące dom z ogrodem. A w takim przypadku nie sposób obejść się bez dopasowanych do klimatu miejsca schodów tarasowych – na przykład ze szlachetnej kostki brukowej.

Redakcja Murek gabionowy - montaż krok po kroku

Murek gabionowy - montaż krok po kroku Murek gabionowy - montaż krok po kroku

Murek gabionowy może znaleźć zastosowanie jako element ogrodzenia, przesłona zapewniająca poczucie prywatności, wygrodzenie, którym możesz zasłonić kompostownik, grządkę z warzywami czy domek narzędziowy....

Murek gabionowy może znaleźć zastosowanie jako element ogrodzenia, przesłona zapewniająca poczucie prywatności, wygrodzenie, którym możesz zasłonić kompostownik, grządkę z warzywami czy domek narzędziowy. Podpowiadamy, jak go wykonać.

Redakcja Układanie kostki brukowej

Układanie kostki brukowej Układanie kostki brukowej

Finał budowy domu to zagospodarowanie terenu wokół niego – ogrodu, alejek, ścieżek i podjazdu. Wieloletnia i bezproblemowa eksploatacja nawierzchni wokół posesji w dużej mierze zależy od pracy brukarzy...

Finał budowy domu to zagospodarowanie terenu wokół niego – ogrodu, alejek, ścieżek i podjazdu. Wieloletnia i bezproblemowa eksploatacja nawierzchni wokół posesji w dużej mierze zależy od pracy brukarzy i stosowanie przez nich zasad sztuki budowlanej. A te nie są wcale skomplikowane.

Redakcja Impregnacja drewna – krok po kroku

Impregnacja drewna – krok po kroku Impregnacja drewna – krok po kroku

Wiosna to dobra pora na renowację elementów architektury ogrodowej. Drewno narażone jest na nieustanne działanie destrukcyjnych czynników atmosferycznych i biologicznych. Skala negatywnego oddziaływania...

Wiosna to dobra pora na renowację elementów architektury ogrodowej. Drewno narażone jest na nieustanne działanie destrukcyjnych czynników atmosferycznych i biologicznych. Skala negatywnego oddziaływania tych czynników jest bardzo różna, od powierzchniowej dotykającej sfery estetycznej po bardzo poważną, niosącą ze sobą konieczność wymiany uszkodzonego drewna. Chcąc zachować na długo niepowtarzalne właściwości drewna, musimy pamiętać o jego prawidłowym zabezpieczeniu.

Redakcja Taras z włókien bambusowych – montaż krok po kroku

Taras z włókien bambusowych – montaż krok po kroku Taras z włókien bambusowych – montaż krok po kroku

Dostępne na rynku systemy tarasowe, wykonane z kompozytu włókien bambusowych i polimerów, pozwalają na samodzielny i łatwy montaż tarasu. Aby móc z niego korzystać przez długie lata, już w trakcie budowy...

Dostępne na rynku systemy tarasowe, wykonane z kompozytu włókien bambusowych i polimerów, pozwalają na samodzielny i łatwy montaż tarasu. Aby móc z niego korzystać przez długie lata, już w trakcie budowy warto zastosować się do kilku zaleceń.

Redakcja Jak naprawić podjazd?

Jak naprawić podjazd? Jak naprawić podjazd?

Ubytki w betonowym podjeździe mogą pojawiać się z różnych powodów: od uszkodzeń mechanicznych, po działania celowe, np. konieczność poprowadzenia instalacji elektrycznej. Podpowiadamy, jak samemu wypełnić...

Ubytki w betonowym podjeździe mogą pojawiać się z różnych powodów: od uszkodzeń mechanicznych, po działania celowe, np. konieczność poprowadzenia instalacji elektrycznej. Podpowiadamy, jak samemu wypełnić i uzupełnić powstałe braki.

Jadwiga Litke Jak założyć trawnik?

Jak założyć trawnik? Jak założyć trawnik?

Jeśli chcemy, żeby trawnik w naszym ogrodzie pięknie się prezentował, musimy się napracować przy jego zakładaniu i późniejszej pielęgnacji. Jednak efekty naszej pracy zrekompensują nasz wysiłek i poświęcony...

Jeśli chcemy, żeby trawnik w naszym ogrodzie pięknie się prezentował, musimy się napracować przy jego zakładaniu i późniejszej pielęgnacji. Jednak efekty naszej pracy zrekompensują nasz wysiłek i poświęcony czas.

Redakcja Budowa basenu w ogrodzie

Budowa basenu w ogrodzie Budowa basenu w ogrodzie

Nawet niewielki basen w ogrodzie może zapewnić nam relaks, ale również da gwarancję spokoju i intymności. Podpowiadamy, jak się zabrać do planowania i budowy basenu.

Nawet niewielki basen w ogrodzie może zapewnić nam relaks, ale również da gwarancję spokoju i intymności. Podpowiadamy, jak się zabrać do planowania i budowy basenu.

Redakcja Jak odnowić stare drewno - krok po kroku

Jak odnowić stare drewno - krok po kroku Jak odnowić stare drewno - krok po kroku

Jak wybrać odpowiedni preparat do konserwacji drewnianych podłóg i mebli? Czym zabezpieczać drewno i czym je odnawiać? Przedstawiamy rozwiązania problemów z powierzchniami drewnianymi.

Jak wybrać odpowiedni preparat do konserwacji drewnianych podłóg i mebli? Czym zabezpieczać drewno i czym je odnawiać? Przedstawiamy rozwiązania problemów z powierzchniami drewnianymi.

Redakcja Jak opryskiwać rośliny?

Jak opryskiwać rośliny? Jak opryskiwać rośliny?

W dzisiejszych czasach trudno się obejść bez opryskiwania drzew i roślin. Jest to najskuteczniejszy sposób na to, by rośliny były zdrowe i chronione przed szkodnikami. Zanim jednak zaczniemy prace w ogrodzie,...

W dzisiejszych czasach trudno się obejść bez opryskiwania drzew i roślin. Jest to najskuteczniejszy sposób na to, by rośliny były zdrowe i chronione przed szkodnikami. Zanim jednak zaczniemy prace w ogrodzie, warto upewnić się, czy wiemy, jak prawidłowo opryskiwać rośliny.

Redakcja Jak wykonać murowane ogrodzenie

Jak wykonać murowane ogrodzenie Jak wykonać murowane ogrodzenie

Popularność ogrodzeń murowanych wynika przede wszystkim z wytrzymałości i minimalnej potrzeby konserwacji. Podpowiadamy, jak wykonać je samodzielnie.

Popularność ogrodzeń murowanych wynika przede wszystkim z wytrzymałości i minimalnej potrzeby konserwacji. Podpowiadamy, jak wykonać je samodzielnie.

Redakcja Jak wykonać podbudowę pod nawierzchnię z kostki?

Jak wykonać podbudowę pod nawierzchnię z kostki? Jak wykonać podbudowę pod nawierzchnię z kostki?

Planując otoczenie domu, dużo uwagi poświęcamy aranżacji nawierzchni – dobieramy kolor, kształt kostki brukowej, palisad, wytyczamy ścieżki i podjazdy. Efekty tych wszystkich starań będą długo cieszyć...

Planując otoczenie domu, dużo uwagi poświęcamy aranżacji nawierzchni – dobieramy kolor, kształt kostki brukowej, palisad, wytyczamy ścieżki i podjazdy. Efekty tych wszystkich starań będą długo cieszyć oczy pod warunkiem właściwego przygotowania podłoża, czyli podbudowy. Podpowiadamy, jak ją prawidłowo wykonać.

Redakcja Układanie krawężników – krok po kroku

Układanie krawężników – krok po kroku Układanie krawężników – krok po kroku

Układanie krawężników jest stosunkowo proste, o ile jest prowadzone w linii prostej. Nieco trudniej ułożyć ścieżkę biegnącą po krzywej ograniczonej łukami. Podpowiadamy, jak to wykonać, że efekt zachwycał.

Układanie krawężników jest stosunkowo proste, o ile jest prowadzone w linii prostej. Nieco trudniej ułożyć ścieżkę biegnącą po krzywej ograniczonej łukami. Podpowiadamy, jak to wykonać, że efekt zachwycał.

Redakcja Jak odnowić drewniane ogrodzenie?

Jak odnowić drewniane ogrodzenie? Jak odnowić drewniane ogrodzenie?

Wiosna to najlepszy moment na porządkowe prace w ogrodzie. Można m.in. sprawdzić, jak zima wpłynęła na drewniane elementy architektury. Prace renowacyjne dobrze zacząć od ogrodzenia, które jest wizytówką...

Wiosna to najlepszy moment na porządkowe prace w ogrodzie. Można m.in. sprawdzić, jak zima wpłynęła na drewniane elementy architektury. Prace renowacyjne dobrze zacząć od ogrodzenia, które jest wizytówką domu. Radzimy jak zabrać się do samodzielnego impregnowania drewna.

Redakcja Jak założyć ogródek warzywny?

Jak założyć ogródek warzywny? Jak założyć ogródek warzywny?

Piękny i zadbany ogród jest ozdobą każdego domu. A jeśli tylko zaplanujemy w nim miejsce na rabatki warzywne czy z ziołami, to oprócz funkcji estetycznej, może także spełniać cele praktyczne. Przydomowa...

Piękny i zadbany ogród jest ozdobą każdego domu. A jeśli tylko zaplanujemy w nim miejsce na rabatki warzywne czy z ziołami, to oprócz funkcji estetycznej, może także spełniać cele praktyczne. Przydomowa uprawa ulubionych warzyw i ziół to prosty sposób na świeże i ekologiczne produkty w naszej kuchni.

Redakcja Jak w prosty sposób zaaranżować kącik dla dzieci w naszym ogrodzie?

Jak w prosty sposób zaaranżować kącik dla dzieci w naszym ogrodzie? Jak w prosty sposób zaaranżować kącik dla dzieci w naszym ogrodzie?

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce spędzania wolnego czasu dla dzieci niż przydomowy ogród. Jednak, aby nasze pociechy mogły się w nim bezpiecznie bawić, warto zaaranżować w nim plac zabaw. Miejsce...

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce spędzania wolnego czasu dla dzieci niż przydomowy ogród. Jednak, aby nasze pociechy mogły się w nim bezpiecznie bawić, warto zaaranżować w nim plac zabaw. Miejsce to powinno być przyjazne, atrakcyjne i dostosowane do wieku dziecka.

Najnowsze produkty i technologie

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej W termomodernizacji liczy się kolejność działań

W termomodernizacji liczy się kolejność działań W termomodernizacji liczy się kolejność działań

Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną smogu w Polsce są nieocieplone budynki, przede wszystkim energochłonne domy jednorodzinne powstałe do końca lat 80. ubiegłego stulecia. Zgodnie z danymi GUS, w...

Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną smogu w Polsce są nieocieplone budynki, przede wszystkim energochłonne domy jednorodzinne powstałe do końca lat 80. ubiegłego stulecia. Zgodnie z danymi GUS, w Polsce jest około 3,6 mln takich domów. Mają one słabą izolację lub są niezaizolowane, a źródła ciepła najczęściej są opalane niskiej jakości paliwem. Właśnie takie budynki przyczyniają się do emitowania większości zanieczyszczeń powietrza. Kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych w Polsce...

Action Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni?

Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni? Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni?

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. W pewien sposób łączy pokolenia, pozwala razem spędzać czas i oczywiście stała się synonimem przyjemności, jaką daje jedzenie. To dlatego właśnie tak...

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. W pewien sposób łączy pokolenia, pozwala razem spędzać czas i oczywiście stała się synonimem przyjemności, jaką daje jedzenie. To dlatego właśnie tak dużą wagę przykładamy do wykończenia tego miejsca, wyboru mebli oraz sprzętu kuchennego. Na tym tle widać, że wybór odpowiedniej płyty grzewczej wpływa dość mocno na komfort gotowania oraz wygląd wnętrza. Coraz częściej klienci zamiast tradycyjnych kuchenek gazowych wybierają nowoczesne płyty elektryczne...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.