EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Narzędzia przydatne do sadzenia drzew i krzewów jesienią

Magdalena Ćwikła | 2023-10-27
Narzędzia przydatne do sadzenia drzew i krzewów jesienią. Fot. Pixabay

Narzędzia przydatne do sadzenia drzew i krzewów jesienią. Fot. Pixabay

Jesień to idealna pora na sadzenie drzew i krzewów bez bryły korzeniowej. Podpowiadamy, w jakie warto zaopatrzyć się narzędzia przydatne do sadzenia, by praca przebiegała szybko i sprawnie.

Zobacz także

Redakcja Cebulki kwiatowe – ich ukryta moc

Cebulki kwiatowe – ich ukryta moc Cebulki kwiatowe – ich ukryta moc

By wiosną ogród wypełnił się mnóstwem kolorów, cebulki kwiatowe i bulwy sadzimy jesienią. Podczas zimowych miesięcy nie odpoczywają – zamiast tego przygotowują się do tego, by wiosną zakwitnąć z pełną...

By wiosną ogród wypełnił się mnóstwem kolorów, cebulki kwiatowe i bulwy sadzimy jesienią. Podczas zimowych miesięcy nie odpoczywają – zamiast tego przygotowują się do tego, by wiosną zakwitnąć z pełną mocą i zachwycać swoim pięknem.

Magdalena Ćwikła Dalie ogrodowe

Dalie ogrodowe Dalie ogrodowe

Dalie to niezwykle dekoracyjne rośliny. Są piękne, okazałe i występują w wielu odmianach o bardzo zróżnicowanych kwiatach. Nic dziwnego, że należą do najpopularniejszych i najbardziej znanych kwiatów....

Dalie to niezwykle dekoracyjne rośliny. Są piękne, okazałe i występują w wielu odmianach o bardzo zróżnicowanych kwiatach. Nic dziwnego, że należą do najpopularniejszych i najbardziej znanych kwiatów. Niestety w naszych warunkach klimatycznych nie mogą pozostać w ziemi. Trzeba je wykopać.

Redakcja Jesienne prace w ogrodzie

Jesienne prace w ogrodzie Jesienne prace w ogrodzie

Każdy sezon charakteryzuje się odmiennym zestawem prac ogrodowych, których wykonanie jest niezbędne, by utrzymać swój kawałek zieleni w dobrej kondycji. Już teraz zaplanuj jesienne prace w ogrodzie, by...

Każdy sezon charakteryzuje się odmiennym zestawem prac ogrodowych, których wykonanie jest niezbędne, by utrzymać swój kawałek zieleni w dobrej kondycji. Już teraz zaplanuj jesienne prace w ogrodzie, by odpowiednio zabezpieczyć swój ogród przed zimą i przygotować go na przyszły sezon.

szpadel ostry xact 2

Fot. Fiskars

Początek listopada to dobry termin na jesienne sadzenie drzew i krzewów. Gleba jest wtedy dostatecznie wilgotna i rośliny przyjmują się dobrze. Przed nastaniem mrozów zdążą się aklimatyzować oraz częściowo zregenerować uszkodzone w czasie wykopywania korzenie. Zdążą też wypuścić nowe. A gdy przyjdzie wiosna, wcześniej rozpoczną wegetację i wzrost. Prace te  przebiegną zdecydowanie szybciej i sprawniej, jeżeli zaopatrzymy się w odpowiednie narzędzia przydatne do sadzenia.

Zobacz też: Jak posadzić krzew w ogrodzie?

Jakie gatunki roślin warto sadzić jesienią?

Późną jesienią sadzimy drzewa i krzewy, które zrzucają liście na zimę i są sprzedawane bez bryły korzeniowej. To znaczy, że ich korzenie są gołe. Rośliny te zwykle nie mają też już liści, gdyż zakończyły okres wegetacji. Zwykle można kupić je taniej niż te z bryłą (czyli w donicach), dlatego w takiej formie warto kupować zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujemy zakupić większą ilość roślin.

W tym czasie możemy sadzić różne gatunki drzew, takie jak brzozy, dęby, jarząby, klony czy lipy. Można sadzić też drzewka owocowe oraz krzewy.

Drzewka powinny mieć prosty pień i uformowaną koronę, a krzewy – równomiernie rozgałęzione pędy. Przed zakupem sprawdzamy również stan korzeni. Powinny być zdrowe i nieuszkodzone.

narzedzia leroy merlin

Fot. Leroy Merlin

Narzędzia przydatne do sadzenia

Narzędziem, bez którego trudno się obejść podczas sadzenia drzew i krzewów jest szpadel. Musi być ostry i solidny. Ostre krawędzie głowicy będą łatwo penetrowały twardą lub kamienistą glebę i korzenie. Przy wyborze narzędzia należy zwrócić uwagę na jego trzonek – ten ergonomiczny i wyprofilowany zagwarantuje idealną pozycję podczas pracy. 

Po posadzeniu i wykonaniu wokół rośliny kopczyka, pozostały teren należy wyrównać. Do tego celu przydadzą się grabie.

sadzarka do cebulek fiskars

Fot. Fiskars

Późna jesień to idealna pora na sadzenie cebul kwiatowych. Do tego celu należy zaopatrzyć się w specjalną ręczną sadzarkę do cebul. Jednak w przypadku, gdy chcemy posadzić większą ilość roślin cebulowych, warto sięgnąć po model z długim trzonkiem, który umożliwia wykonywanie otworów w glebie i sadzenie cebulek w wygodnej pozycji – bez konieczności schylania się czy klękania. To naprawdę duże ułatwienie, szczególnie że narzędzie to ma część roboczą z ostrymi zębami, przez co z łatwością przebija się nawet przez zbitą warstwę ziemi. A po włożeniu każdej cebulki do dołka, należy przysypać ją ponownie ziemią, zwalniając spust w uchwycie.

Do przewożenia ziemi ogrodniczej i kompostu warto użyć taczki. W ten sposób można też transportować na terenie ogrodu rośliny, choć wygodniejszą opcją będzie wózek ogrodowy

Chwasty i odpady ogrodnicze usuwamy od razu, aby podczas pracy nie robił się bałagan. Do tego celu idealnie sprawdzą się składane kosze.

W listopadzie nie doskwiera już upał, ale na jesienne sadzenie drzew i krzewów warto wybrać pochmurny i mglisty dzień. Takich prac należy unikać natomiast przy dużym wietrze i bardzo słonecznej pogodzie.

Komentarze

Powiązane

Michał Leszczyński Moskitiery do okien i drzwi

Moskitiery do okien i drzwi Moskitiery do okien i drzwi

Różnego rodzaju muchy, komary, meszki czy kleszcze, pojawiające się w okresie letnim, stanowią nie tylko wyjątkowo uciążliwy i natrętny element codzienności, ale i zagrożenie dla zdrowia. Jak zabezpieczyć...

Różnego rodzaju muchy, komary, meszki czy kleszcze, pojawiające się w okresie letnim, stanowią nie tylko wyjątkowo uciążliwy i natrętny element codzienności, ale i zagrożenie dla zdrowia. Jak zabezpieczyć dom przed owadami? Sposobów jest wiele, ale najskuteczniejsze są… moskitiery do okien i drzwi.

Redakcja Zakładanie łąki kwietnej

Zakładanie łąki kwietnej Zakładanie łąki kwietnej

Jak przeciwdziałać zmianom klimatu i postępującemu zanikowi bioróżnorodności? Jednym z przemyślanych działań jest zakładanie łąki kwietnej.

Jak przeciwdziałać zmianom klimatu i postępującemu zanikowi bioróżnorodności? Jednym z przemyślanych działań jest zakładanie łąki kwietnej.

Michał Leszczyński Jak odnowić fugi?

Jak odnowić fugi? Jak odnowić fugi?

Odnowienie fug może poprawić wygląd pomieszczenia. Starą fugę można odświeżyć poprzez jej pomalowanie. Z kolei zbyt jasną fugę można przyciemnić, jeśli nie pasuje do wnętrza.

Odnowienie fug może poprawić wygląd pomieszczenia. Starą fugę można odświeżyć poprzez jej pomalowanie. Z kolei zbyt jasną fugę można przyciemnić, jeśli nie pasuje do wnętrza.

Redakcja news Budowa domu – czy jest szansa, że w 2023 ceny zaczną spadać?

Budowa domu – czy jest szansa, że w 2023 ceny zaczną spadać? Budowa domu – czy jest szansa, że w 2023 ceny zaczną spadać?

W 2022 roku drastycznie rosły ceny materiałów budowalnych, malała dostępność ekip oraz drożały kredyty hipoteczne. Zdawało się, że wszystko działa na opak dla inwestorów, którzy szukali możliwości, aby...

W 2022 roku drastycznie rosły ceny materiałów budowalnych, malała dostępność ekip oraz drożały kredyty hipoteczne. Zdawało się, że wszystko działa na opak dla inwestorów, którzy szukali możliwości, aby zrealizować swoje plany związane z budową własnego domu. Patrząc na to co przyniósł I kw. 2023 r. – czuć powoli powiew optymizmu.

Magdalena Ćwikła Jak pomalować ogrodzenie?

Jak pomalować ogrodzenie? Jak pomalować ogrodzenie?

Malowanie ogrodzenia to świetny sposób na natychmiastowe odświeżenie terenu na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy masz ogrodzenie drewniane, betonowe czy metalowe, są pewne kroki, które należy podjąć,...

Malowanie ogrodzenia to świetny sposób na natychmiastowe odświeżenie terenu na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy masz ogrodzenie drewniane, betonowe czy metalowe, są pewne kroki, które należy podjąć, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Michał Leszczyński Jak wywiercić otwory w ścianie?

Jak wywiercić otwory w ścianie? Jak wywiercić otwory w ścianie?

Mocowanie wiszących szafek, półek czy dekoracji ściennych wiąże się z wierceniem otworów w ścianie. Jak je prawidłowo wykonać? W artykule radzimy, jak wiercić otwory w ścianie, od wyboru odpowiedniego...

Mocowanie wiszących szafek, półek czy dekoracji ściennych wiąże się z wierceniem otworów w ścianie. Jak je prawidłowo wykonać? W artykule radzimy, jak wiercić otwory w ścianie, od wyboru odpowiedniego wiertła, po instrukcje krok po kroku dotyczące skutecznego wiercenia.

Robert Klos Szczelny montaż warstwowy okien

Szczelny montaż warstwowy okien Szczelny montaż warstwowy okien

Ekspert Zrzeszenia Montażystów Stolarki wyjaśnia na czym polega szczelny montaż warstwowy okien i radzi, jak go odpowiednio przeprowadzić.

Ekspert Zrzeszenia Montażystów Stolarki wyjaśnia na czym polega szczelny montaż warstwowy okien i radzi, jak go odpowiednio przeprowadzić.

Jacek Sawicki Etapy ocieplania budynku

Etapy ocieplania budynku Etapy ocieplania budynku

Elewacje budynku można ocieplać po zakończeniu wszelkich robót związanych z zabezpieczeniem ścian przed możliwością ich zawilgocenia; dotyczy to szczególnie takich stref budynku, jak: dachy, system orynnowania,...

Elewacje budynku można ocieplać po zakończeniu wszelkich robót związanych z zabezpieczeniem ścian przed możliwością ich zawilgocenia; dotyczy to szczególnie takich stref budynku, jak: dachy, system orynnowania, ogniomury, attyki i gzymsy, cokoły ław fundamentowych, balkony, tarasy i loggie, stolarka otworowa, przejścia instalacji lub innych elementów budynku przez płaszczyzny ocieplane, schody zewnętrzne, mocowania poręczy i balustrad itp.

Małgorzata Bartela Jak uzyskać najlepszy współczynnik U dla ściany jedno- i dwuwarstwowej?

Jak uzyskać najlepszy współczynnik U dla ściany jedno- i dwuwarstwowej? Jak uzyskać najlepszy współczynnik U dla ściany jedno- i dwuwarstwowej?

Jakie materiały wykorzystać do budowy ciepłych ścian, zgodnych z obecnymi wymogami?

Jakie materiały wykorzystać do budowy ciepłych ścian, zgodnych z obecnymi wymogami?

Redakcja Parapet – jak wybrać odpowiedni?

Parapet – jak wybrać odpowiedni? Parapet – jak wybrać odpowiedni?

Podpowiadamy, jak dobrać i prawidłowo zamontować parapet wewnętrzny i zewnętrzny.

Podpowiadamy, jak dobrać i prawidłowo zamontować parapet wewnętrzny i zewnętrzny.

Redakcja Jak zamontować listwy przypodłogowe?

Jak zamontować listwy przypodłogowe? Jak zamontować listwy przypodłogowe?

Kiedy podłogi są już ułożone, a ściany pomalowane, pora na montaż listew przypodłogowych. A sposobów ich montażu jest kilka.

Kiedy podłogi są już ułożone, a ściany pomalowane, pora na montaż listew przypodłogowych. A sposobów ich montażu jest kilka.

Marcin Śmietanko Czy warto łączyć pompy ciepła z systemami solarnymi?

Czy warto łączyć pompy ciepła z systemami solarnymi? Czy warto łączyć pompy ciepła z systemami solarnymi?

Bardzo upraszczając zagadnienie, pompy ciepła można podzielić na urządzenia przeznaczone tylko do produkcji ciepłej wody oraz na urządzenia stanowiące kompleksowe źródło ciepła w domu, produkujące ciepło...

Bardzo upraszczając zagadnienie, pompy ciepła można podzielić na urządzenia przeznaczone tylko do produkcji ciepłej wody oraz na urządzenia stanowiące kompleksowe źródło ciepła w domu, produkujące ciepło zarówno na potrzeby ogrzewania, jak i ciepłej wody.

Magdalena Ćwikła Dalie ogrodowe

Dalie ogrodowe Dalie ogrodowe

Dalie to niezwykle dekoracyjne rośliny. Są piękne, okazałe i występują w wielu odmianach o bardzo zróżnicowanych kwiatach. Nic dziwnego, że należą do najpopularniejszych i najbardziej znanych kwiatów....

Dalie to niezwykle dekoracyjne rośliny. Są piękne, okazałe i występują w wielu odmianach o bardzo zróżnicowanych kwiatach. Nic dziwnego, że należą do najpopularniejszych i najbardziej znanych kwiatów. Niestety w naszych warunkach klimatycznych nie mogą pozostać w ziemi. Trzeba je wykopać.

Magdalena Ćwikła Jesienne porządki w ogrodzie – narzędzia do usuwania liści

Jesienne porządki w ogrodzie – narzędzia do usuwania liści Jesienne porządki w ogrodzie – narzędzia do usuwania liści

Widok spadających, kolorowych liści w słoneczną pogodę jest piękny, ale gdy już mokre zalegają na trawie i chodnikach – tworzą niebezpieczną warstwę, na której łatwo się poślizgnąć. Dlatego sprzątanie...

Widok spadających, kolorowych liści w słoneczną pogodę jest piękny, ale gdy już mokre zalegają na trawie i chodnikach – tworzą niebezpieczną warstwę, na której łatwo się poślizgnąć. Dlatego sprzątanie liści należy do podstawowych zadań wśród jesiennych porządków w ogrodzie. Już najwyższy czas zaopatrzyć się w narzędzia do usuwania liści.

Magdalena Ćwikła Jakie rośliny przycinać we wrześniu?

Jakie rośliny przycinać we wrześniu? Jakie rośliny przycinać we wrześniu?

Wrzesień to idealna pora na jesienne przycinanie. Póki pogoda dopisuje, weź sekator w dłoń i rozpocznij porządki. Zanim jednak zabierzesz się do pracy, sprawdź, jakie rośliny przycinać we wrześniu.

Wrzesień to idealna pora na jesienne przycinanie. Póki pogoda dopisuje, weź sekator w dłoń i rozpocznij porządki. Zanim jednak zabierzesz się do pracy, sprawdź, jakie rośliny przycinać we wrześniu.

Redakcja Jesienne prace w ogrodzie

Jesienne prace w ogrodzie Jesienne prace w ogrodzie

Każdy sezon charakteryzuje się odmiennym zestawem prac ogrodowych, których wykonanie jest niezbędne, by utrzymać swój kawałek zieleni w dobrej kondycji. Już teraz zaplanuj jesienne prace w ogrodzie, by...

Każdy sezon charakteryzuje się odmiennym zestawem prac ogrodowych, których wykonanie jest niezbędne, by utrzymać swój kawałek zieleni w dobrej kondycji. Już teraz zaplanuj jesienne prace w ogrodzie, by odpowiednio zabezpieczyć swój ogród przed zimą i przygotować go na przyszły sezon.

Ogrodnik Modrzew w ogrodzie zaczął tracić igły

Modrzew w ogrodzie zaczął tracić igły Modrzew w ogrodzie zaczął tracić igły

Jesień mamy już na półmetku. Modrzew w ogrodzie zrobił się z dnia na dzień zielonożółty i zaczął tracić igły.

Jesień mamy już na półmetku. Modrzew w ogrodzie zrobił się z dnia na dzień zielonożółty i zaczął tracić igły.

Ogrodnik Jesienne porządki w ogrodzie

Jesienne porządki w ogrodzie Jesienne porządki w ogrodzie

Już koniec października. Czas zintensyfikować przedzimowe porządki w ogrodzie.

Już koniec października. Czas zintensyfikować przedzimowe porządki w ogrodzie.

Ekspert Cięcie z Tukanem

Cięcie z Tukanem Cięcie z Tukanem

Październik to pracowity miesiąc dla tych wszystkich, którzy mają ogród lub działkę. Żebyśmy cieszyli się pięknym ogrodem na wiosnę, teraz trzeba o rośliny odpowiednio zadbać.

Październik to pracowity miesiąc dla tych wszystkich, którzy mają ogród lub działkę. Żebyśmy cieszyli się pięknym ogrodem na wiosnę, teraz trzeba o rośliny odpowiednio zadbać.

Ekspert Ogrodowe prace z Fiskarsem

Ogrodowe prace z Fiskarsem Ogrodowe prace z Fiskarsem

Ostatnio testowaliśmy grabie uniwersalne i miotłę Fiskarsa z serii QuikFit. Teraz pora na kultywator z motyką i ponownie grabie, tym razem 14-zębne.

Ostatnio testowaliśmy grabie uniwersalne i miotłę Fiskarsa z serii QuikFit. Teraz pora na kultywator z motyką i ponownie grabie, tym razem 14-zębne.

Ogrodnik Czasem trzeba się ubrudzić czyli coś o kompoście

Czasem trzeba się ubrudzić czyli coś o kompoście Czasem trzeba się ubrudzić czyli coś o kompoście

Rośliny w ogrodzie jak każdy organizm wymagają dobrego odżywiania. Najlepszym posiłkiem dla nich jest to co naturalne czyli kompost.

Rośliny w ogrodzie jak każdy organizm wymagają dobrego odżywiania. Najlepszym posiłkiem dla nich jest to co naturalne czyli kompost.

Ogrodnik Listopad w ogrodzie - czas przygotować ogród do zimy

Listopad w ogrodzie - czas przygotować ogród do zimy Listopad w ogrodzie - czas przygotować ogród do zimy

Liście z drzew już opadły, a modrzew zrobił się złocisty. Znak to, że zima zbliża się wielkimi krokami. Czas przygotować ogród do zimowania.

Liście z drzew już opadły, a modrzew zrobił się złocisty. Znak to, że zima zbliża się wielkimi krokami. Czas przygotować ogród do zimowania.

Magdalena Ćwikła Rośliny o pięknie przebarwiających się liściach

Rośliny o pięknie przebarwiających się liściach Rośliny o pięknie przebarwiających się liściach

Czerwone, pomarańczowe i złote odcienie liści tworzą jesienią spektakularny widok. Podpowiadamy, jakie wybrać rośliny, aby we własnym ogrodzie stworzyć piękne, barwne widowisko.

Czerwone, pomarańczowe i złote odcienie liści tworzą jesienią spektakularny widok. Podpowiadamy, jakie wybrać rośliny, aby we własnym ogrodzie stworzyć piękne, barwne widowisko.

Magdalena Ćwikła Astry na jesiennej rabacie

Astry na jesiennej rabacie Astry na jesiennej rabacie

Gdy zakwitają marcinki w ogrodzie to znak, że nadchodzi już jesień. Ciepłe kolory ich kwiatów dodają uroku, gdy inne byliny już dawno przekwitną. Astry na jesiennej rabacie kwitną nieprzerwanie aż do pierwszych...

Gdy zakwitają marcinki w ogrodzie to znak, że nadchodzi już jesień. Ciepłe kolory ich kwiatów dodają uroku, gdy inne byliny już dawno przekwitną. Astry na jesiennej rabacie kwitną nieprzerwanie aż do pierwszych przymrozków. Oto praktyczne wskazówki dotyczące uprawy i pielęgnacji astrów.

Wybrane dla Ciebie

Energooszczędna termoizolacja - inwestuj teraz, oszczędzaj w przyszłości »

Energooszczędna termoizolacja - inwestuj teraz, oszczędzaj w przyszłości » Energooszczędna termoizolacja - inwestuj teraz, oszczędzaj w przyszłości »

Jesteś instalatorem? Czekają na Ciebie nagrody »

Jesteś instalatorem? Czekają na Ciebie nagrody » Jesteś instalatorem? Czekają na Ciebie nagrody »

Podstawowe informacje o modułowym rąbku zatrzaskowym »

Podstawowe informacje o modułowym rąbku zatrzaskowym » Podstawowe informacje o modułowym rąbku zatrzaskowym »

Czego można oczekiwać o gruntoemali? »

Czego można oczekiwać o gruntoemali? » Czego można oczekiwać o gruntoemali? »

Innowacyjne produkty dla branży budowlanej i drzewnej »

Innowacyjne produkty dla branży budowlanej i drzewnej » Innowacyjne produkty dla branży budowlanej i drzewnej »

Potrzebujesz pieniędzy? Tu znajdziesz poradnik z dotacjami »

Potrzebujesz pieniędzy? Tu znajdziesz poradnik z dotacjami » Potrzebujesz pieniędzy? Tu znajdziesz poradnik z dotacjami »

Przemysłowe systemy detekcji gazów »

Przemysłowe systemy detekcji gazów » Przemysłowe systemy detekcji gazów »

Ogólnopolski program termomodernizacji - sprawdź co Tobie się należy »

Ogólnopolski program termomodernizacji - sprawdź co Tobie się należy » Ogólnopolski program termomodernizacji - sprawdź co Tobie się należy »

Detektory i systemy monitoringu gazów »

Detektory i systemy monitoringu gazów » Detektory i systemy monitoringu gazów »

Zainspiruj się pięknym miejscem

Zainspiruj się pięknym miejscem Zainspiruj się pięknym miejscem

Najnowsze produkty i technologie

EcoComfort Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji

Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji

Pompy ciepła to najbardziej ekologiczne, ale i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia, systemy ogrzewania dla domu. Wielofunkcyjne modele pomp nie tylko pokryją zapotrzebowanie na ciepło w domu, ale...

Pompy ciepła to najbardziej ekologiczne, ale i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia, systemy ogrzewania dla domu. Wielofunkcyjne modele pomp nie tylko pokryją zapotrzebowanie na ciepło w domu, ale także przygotują ciepłą wodę użytkową (c.w.u.), a latem posłużą do chłodzenia budynku.

Blachy Pruszyński Skuteczny system rynnowy – co wybrać: rynnę półokrągłą czy kwadratową?

Skuteczny system rynnowy – co wybrać: rynnę półokrągłą czy kwadratową? Skuteczny system rynnowy – co wybrać: rynnę półokrągłą czy kwadratową?

Sprawdź, jaki system rynnowy jest najbardziej skuteczny i wybierz rozwiązanie dla siebie.

Sprawdź, jaki system rynnowy jest najbardziej skuteczny i wybierz rozwiązanie dla siebie.

bankier.pl Nawigacja kredytowa – jak znaleźć atrakcyjną ofertę hipoteczną?

Nawigacja kredytowa – jak znaleźć atrakcyjną ofertę hipoteczną? Nawigacja kredytowa – jak znaleźć atrakcyjną ofertę hipoteczną?

Zakup własnego mieszkania stanowi nie tylko spełnienie marzeń, ale również strategiczne posunięcie w budowaniu stabilnej przyszłości. Przed tym trzeba jednak zająć się kluczowym zadaniem, czyli znalezieniem...

Zakup własnego mieszkania stanowi nie tylko spełnienie marzeń, ale również strategiczne posunięcie w budowaniu stabilnej przyszłości. Przed tym trzeba jednak zająć się kluczowym zadaniem, czyli znalezieniem atrakcyjnej oferty kredytu hipotecznego. Od czego zacząć poszukiwania? Na co zwracać przede wszystkim uwagę?

FAKRO Rodzaje schodów strychowych – na które się zdecydować?

Rodzaje schodów strychowych – na które się zdecydować? Rodzaje schodów strychowych – na które się zdecydować?

Wykonanie tradycyjnych schodów zwykle pochłania spore koszty, a w dodatku takie konstrukcje zajmują dużo miejsca. Alternatywą jest montaż schodów składanych z drewna lub metalu. Rozwiązanie sprawdza się...

Wykonanie tradycyjnych schodów zwykle pochłania spore koszty, a w dodatku takie konstrukcje zajmują dużo miejsca. Alternatywą jest montaż schodów składanych z drewna lub metalu. Rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku domów i mieszkań ze strychem. Poznaj właściwości i zalety schodów strychowych drewnianych i metalowych.

LEROY MERLIN Skrzynka na narzędzia – praktyczny prezent dla fachowca

Skrzynka na narzędzia – praktyczny prezent dla fachowca Skrzynka na narzędzia – praktyczny prezent dla fachowca

Zarówno domowi majsterkowicze, jak i osoby zawodowo działające w branży remontowo-budowlanej docenią tak praktyczny prezent, jak skrzynka na narzędzia. Jednak, aby mieć pewność, że będzie to nie tylko...

Zarówno domowi majsterkowicze, jak i osoby zawodowo działające w branży remontowo-budowlanej docenią tak praktyczny prezent, jak skrzynka na narzędzia. Jednak, aby mieć pewność, że będzie to nie tylko przydatne, ale również wytrzymałe akcesorium, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów.

myloview.pl 5 zabiegów, dzięki którym optycznie powiększysz wnętrze

5 zabiegów, dzięki którym optycznie powiększysz wnętrze 5 zabiegów, dzięki którym optycznie powiększysz wnętrze

Każdy z nas pragnie, aby jego domowe wnętrze wydawało się przestronniejsze i jaśniejsze. Często jednak ograniczenia metrażowe stawiają przed nami wyzwanie. Na szczęście, istnieją proste i skuteczne sposoby,...

Każdy z nas pragnie, aby jego domowe wnętrze wydawało się przestronniejsze i jaśniejsze. Często jednak ograniczenia metrażowe stawiają przed nami wyzwanie. Na szczęście, istnieją proste i skuteczne sposoby, dzięki którym możemy optycznie powiększyć przestrzeń. W tym artykule przedstawiamy 5 skutecznych zabiegów, które sprawią, że Twoje wnętrze będzie wyglądało na większe niż jest w rzeczywistości. Niezależnie od stylu, w jakim urządzone jest Twoje mieszkanie, te metody będą pasować do każdego wnętrza.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.