Kategorie
Szukaj

Dachy w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 759 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest bardzo ważnym elementem pełniącym wiele funkcji w każdym domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę pomieszczeń przed warunkami atmosferycznymi oraz stanowi warstwę izolacyjną budynku. Jego montaż składa się z kilku etapów, których wykonanie powinno być na najwyższym poziomie. Proces budowy dachu może nieco się różnić w przypadku domów z bali. Bardzo częstą praktyką jest także budowa lukarnyw istniejącym dachu. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się proces budowy dachu oraz jakie są jego rodzaje, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz fachowca w tym temacie – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, dach jako cały element składa się z:

 • połaci dachowej,
 • więźby dachowej,
 • krawędzi koszowej,
 • kalenicy,
 • naroży dachowych,
 • naczółku,
 • przyczółku.

Krycie dachu w domu jednorodzinnym powinien poprzedzić projekt domu, w którym zawarte są takie informacje jak kąty nachylenia, kształt konstrukcji, położenie krokwi oraz spady. Pierwszym elementem jest konstrukcja nośna dachu, którą stanowi więźba dachowa. Jej głównym zadaniem jest przeniesienie ciężaru dachu na ściany nośne budynku. Kolejnym zadaniem jest montaż pokrycia dachowego, które najczęściej stanowi dachówka. Sam kształt dachu warunkuje typ wymagany w danej okolicy oraz nasze własne upodobania. Wyróżniamy kilka głównych możliwości:

 • budowa dachu dwuspadowego (dwupołaciowego),
 • budowa dachu jednospadowego (jednopołaciowego),
 • budowa dachu czterospadowego (czteropołaciowego),
 • budowa dachu naczółkowego,
 • budowa dachu wielopołaciowego,
 • budowa dachu namiotowego,
 • budowa dachu kopertowego,
 • budowa dachu płaskiego.

Decyzja o rodzaju dachu podejmowana jest już na etapie projektu budynku. To właśnie w niej zawarte są wszystkie niezbędne szczegółowe informacje. Warto jednak znać proces budowy dachu krok po kroku. Pierwszym etapem jest przygotowanie ścian budynku pod jego budowę. Przed wzniesieniem więźby dachowej należy wymurować na szczycie ściany kolankowe wraz z wieńcem żelbetowym z kotwami, do których później przymocowane zostaną murłaty. Kolejnym krokiem jest budowa ścian szczytowych oraz kominów. Do tak przygotowanej konstrukcji można przymocować więźbę dachową oraz pokrycie dachu. Na tym etapie należy również uwzględnić ewentualne okna dachowe naszego domu oraz wszelkie dodatki i otwory.

Po ukończeniu budowy więźby dachowej można bez przeszkód rozpocząć zakrywanie dachu deskami oraz odpowiednim poszyciem. Budowa dachu w budynku jednorodzinnym jest bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem. Warto również zadbać o odpowiednią termoizolację dachu, która dodatkowo zwiększy jego wodoodporność i bez przeszkód będzie można zlecić od czasu do czasu mycie dachu.

W przypadku remontu bądź naprawy dachów wszystkie czynności oraz koszty ustalane są indywidualnie – odpowiednio do niezbędnych prac.

Sprawdź najlepszych cieśli w Łodzi

Wysokiej Klasy Budowa Dachu

27 opinii
Dachy Łódź

Zrealizuj swoje założenia dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy VIP DACHY, która świadczy usługi budowy dachu na wysokim poziomie. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Kasmo Sp. z o.o.

18 opinii
Kasmo Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Dachy Łódź

Właśnie wybierasz solidnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Kasmo Sp. z o.o. z Łodzi jest na to skuteczną metodą. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Profesjonalna Budowa Dachu w Łodzi

15 opinii
Rock Solid - Profesjonalna Budowa Dachu w Łodzi

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze walory firmy Rock Solid, której specjalnością jest budowa dachu. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Znakomite Dachy Łódź

12 opinii
Usługi Budowlane Bartosz Ziółczyk - Znakomite Dachy Łódź

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz profesjonalistów od dachów to skorzystaj z kwalifikacji Usługi Budowlane Bartosz Ziółczyk. Łódź i okolice to główny obszar ich działania. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Dach Servis GBH

13 opinii
Dach Servis GBH - Pierwszorzędne Przebudowy Dachu Łódź

Uwierz fachowcom w dziedzinie przebudów dachu i zatrudnij Dach Servis GBH. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Świetne Dachy

7 opinii
KRZYCH-BUD - Świetne Dachy Łódź

KRZYCH-BUD świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z Łodzi i z sąsiednich miast. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Utalentowany Cieśla

4 opinie
Cieślak-Dach - Utalentowany Cieśla Łódź

Ten cieśla posiada olbrzymie doświadczenie i jest specjalistą zawsze przygotowanym do podjęcia nowego zlecenia - Cieślak-Dach to doskonały fachowiec dla Ciebie. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Ruukki Polska Sp. z o.o.

1 opinia
Ruukki Polska Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Konstrukcja Dachu Łódź

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od dachów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Ruukki Polska Sp. z o.o.. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Perfekcyjne Usługi Dekarskie Łódź

1 opinia
ZAKŁAD USŁUGOWO BUDOWLANY TOMASZ KENDZIERSKI - Perfekcyjne Usługi Dekarskie Łódź

Każdy, kto potrzebuje usługi dekarskiej winien koniecznie zgłosić się do tego cieśli i poznać świetne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Wybierz ich numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wyjątkowe Wykonanie Dachu Jednospadowego

2 opinie
Job Well Done - Wyjątkowe Wykonanie Dachu Jednospadowego Łódź

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne cechy firmy Job Well Done, której specjalnością jest wykonanie dachu jednospadowego. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Aktualne zlecenia na budowę dachu w Łodzi (41)

Świetni Cieśle Łódź

Zakres zlecenia: napeawa przecieku Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny Dodatkowe prace: położenie papy Materiały zapewnia: do uz...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Łódź

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Łódź

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Do...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Łódź

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Łódź

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i realizujesz usługi z zakresu wysokiej klasy wykonania dachu odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m² i zostało złożone przez rzetelnego Konsumenta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Łódź

Doskonałej Jakości Dachy Łódź

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Łódź

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Łódź

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Łódź

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Łódź

Jako utalentowani profesjonaliści macie możliwość spełnić wymagania z zakresu usług ciesielskich. Zlecenie ma treść "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-04-18 do 2023-04-26

 • Łódź

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 550m² , Łódź

Nie możesz znaleźć dopasowanego do Ciebie zapytania? Jako sprawdzony specjalista realizujący usługi dekarskie i cieśla pierwszej klasy w mieście Łódź zapoznaj się ze zleceniem o treści "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 550m² ". Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-04-17 do 2023-04-25

 • Łódź

Wyjątkowe Wykonanie Dachu

Masz zamiar wykonać zlecenie na wykonanie dachu, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m² to świetny pomysł. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-04-13 do 2023-04-21

 • Łódź

Fenomenalni Cieśle

Klient szuka fenomenalnego cieśli dla siebie i napisał - Zlecę prace na dachu, 301-500m². Jeśli świadczysz bogaty zakres usług dekarskich w konkurencyjnych cenach odpowiedz na to zapytanie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-04-12 do 2023-04-20

 • Łódź

Pierwszorzędne Budowanie Dachu Łódź

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Łodzi. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-04-12 do 2023-04-20

 • Łódź

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 301-500m², Łódź

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka ...

2023-04-07 do 2023-04-15

 • Łódź

Fachowe Usługi Ciesielskie Łódź

Należąc do cieśli z tak dużym dorobkiem zawodowym świadczysz usługi ciesielskie na terenie miejscowości Łódź i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym ekspertem do tego ogłoszenia. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-03-27 do 2023-04-04

 • Łódź

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 206m², Łódź

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 206m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dodat...

2023-03-22 do 2023-03-30

 • Łódź

Zlecę prace na dachu, do 150m², Łódź

Bądź pewny, że Zleceniodawcy zlecający budowanie dachu są rzetelni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako specjalista od budowania dachu. Przedłóż propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Łódź

Zlecę kompleksową budowę dachu, 255m², Łódź

Daj znać Klientowi, że takiej oferty budowy dachu nie znajdzie w miejscowości Łódź i okolicy, więc jeśli szuka taniej budowy dachu to bez wahania powinien poznać Twoją Firmę. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-03-10 do 2023-03-15

 • Łódź

Świetna Budowa Dachu

Zdecydowanie o wyborze budowy dachu nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i wybierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zlecę kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 4000m². Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-03-03 do 2023-03-11

 • Łódź

Cieśle

Należąc do cieśli z tak bogatym dorobkiem zawodowym świadczysz usługi dekarskie w miejscowości Łódź i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym ekspertem do tego zlecenia. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Łódź

Tanie Usługi Dekarskie

Poszukiwane są tanie usługi dekarskie w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji wymagań Klienta z dziedziny budowania dachu, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Częste pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów?

Na rynku istnieje wiele popularnych rodzajów zadaszenia, a wybór danego rozwiązania warunkują nasze indywidualne upodobania oraz rodzaj budownictwa. Wyróżniamy takie typy dachów jak:

 • jednopołaciowe,
 • dwupołaciowe,
 • czteropołaciowe,
 • płaskie,
 • naczółkowe,
 • kopertowe,
 • namiotowe.

Są to tylko niektóre dostępne rozwiązania, a o ostatecznym kształcie dachu stanowi jedynie nasza kreatywność. Istnieją okolice, które narzucają dany styl dachów obowiązujący w każdym budynku.

Z jakich materiałów najlepiej wybudować dach?

Rodzaj oraz ilość materiałów niezbędnych do budowy dachu, powinien określać projekt domu i na jego podstawie należy składać zamówienie. Do budowy więźby dachowej wymagana jest duża ilość tarcicy. Belki i deski najlepiej zakupić zaimpregnowane ciśnieniowo, ponieważ są one bardziej odporne na szkodniki oraz wilgoć, a także są bardziej ognioodporne. Nie należy impregnować drewna na placu budowy, ponieważ impregnat jest toksyczny. Kolejnym krokiem jest zakup materiału na obróbki blacharskie oraz rynny wraz z hakami. Nie możemy zapomnieć o membranie oraz folii wstępnego krycia. Następnym elementem, o który musimy zadbać, jest sztywne poszycie dachu oraz materiały do budowy samego stropodachu. Deskowanie na krokwiach najlepiej wykonać z płyt MFP lub sklejek wodoodpornych. Gwarantują one wysoką trwałość oraz odporność na wilgoć konstrukcji.

Jakie są procedury przy budowie dachu?

Budowę dachu można podzielić na sześć podstawowych etapów. Są nimi: projekt konstrukcji, budowa więźby dachowej, deskowanie oraz foliowanie, wykonanie łat, montaż rynien i okien dachowych oraz układanie pokrycia dachowego. Ostatnim etapem, na który warto się zdecydować, jest zaizolowanie termiczne dachu. Warto pamiętać, że w przypadku naprawy bądź remontu dachu w starym budynku, może być wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Budowa dachu krok po kroku – na co należy zwrócić uwagę?

Podczas budowy więźby dachowej należy zwrócić uwagę na jej typ oraz rodzaj zastosowanego drewna. To właśnie od niej zależy ogólna stabilność i trwałość konstrukcji dachowej. Nie należy zapominać o wysokiej jakości folii, która ma bezpośredni wpływ na szczelność dachu. Z dużą starannością należy podejść do montażu systemu orynnowania, która ma za zadanie dobrze odprowadzać wodę deszczową. Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest ocieplenie dachu, które ma duży wpływ na energooszczędność budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plDekarze i Cieśle złożą Ci bezpłatne oferty