Kategorie
Szukaj

Dachy w Aleksandrowie Kujawskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest bardzo ważnym elementem pełniącym wiele funkcji w każdym domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę pomieszczeń przed warunkami atmosferycznymi oraz stanowi warstwę izolacyjną budynku. Jego montaż składa się z kilku etapów, których wykonanie powinno być na najwyższym poziomie. Proces budowy dachu może nieco się różnić w przypadku domów z bali. Bardzo częstą praktyką jest także budowa lukarnyw istniejącym dachu. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się proces budowy dachu oraz jakie są jego rodzaje, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz fachowca w tym temacie – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, dach jako cały element składa się z:

 • połaci dachowej,
 • więźby dachowej,
 • krawędzi koszowej,
 • kalenicy,
 • naroży dachowych,
 • naczółku,
 • przyczółku.

Krycie dachu w domu jednorodzinnym powinien poprzedzić projekt domu, w którym zawarte są takie informacje jak kąty nachylenia, kształt konstrukcji, położenie krokwi oraz spady. Pierwszym elementem jest konstrukcja nośna dachu, którą stanowi więźba dachowa. Jej głównym zadaniem jest przeniesienie ciężaru dachu na ściany nośne budynku. Kolejnym zadaniem jest montaż pokrycia dachowego, które najczęściej stanowi dachówka. Sam kształt dachu warunkuje typ wymagany w danej okolicy oraz nasze własne upodobania. Wyróżniamy kilka głównych możliwości:

 • budowa dachu dwuspadowego (dwupołaciowego),
 • budowa dachu jednospadowego (jednopołaciowego),
 • budowa dachu czterospadowego (czteropołaciowego),
 • budowa dachu naczółkowego,
 • budowa dachu wielopołaciowego,
 • budowa dachu namiotowego,
 • budowa dachu kopertowego,
 • budowa dachu płaskiego.

Decyzja o rodzaju dachu podejmowana jest już na etapie projektu budynku. To właśnie w niej zawarte są wszystkie niezbędne szczegółowe informacje. Warto jednak znać proces budowy dachu krok po kroku. Pierwszym etapem jest przygotowanie ścian budynku pod jego budowę. Przed wzniesieniem więźby dachowej należy wymurować na szczycie ściany kolankowe wraz z wieńcem żelbetowym z kotwami, do których później przymocowane zostaną murłaty. Kolejnym krokiem jest budowa ścian szczytowych oraz kominów. Do tak przygotowanej konstrukcji można przymocować więźbę dachową oraz pokrycie dachu. Na tym etapie należy również uwzględnić ewentualne okna dachowe naszego domu oraz wszelkie dodatki i otwory.

Po ukończeniu budowy więźby dachowej można bez przeszkód rozpocząć zakrywanie dachu deskami oraz odpowiednim poszyciem. Budowa dachu w budynku jednorodzinnym jest bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem. Warto również zadbać o odpowiednią termoizolację dachu, która dodatkowo zwiększy jego wodoodporność i bez przeszkód będzie można zlecić od czasu do czasu mycie dachu.

W przypadku remontu bądź naprawy dachów wszystkie czynności oraz koszty ustalane są indywidualnie – odpowiednio do niezbędnych prac.

Sprawdź najlepszych cieśli w Aleksandrowie Kujawskim

Najlepsze Przebudowy Dachu

46 opinii
Dachy Aleksandrów Kujawski

Poszukujesz profesjonalistów od przebudów dachu? Zaufaj doświadczeniu Marian Przemysław Nowakowski Firma Ogólnobudowlana NOW-DACH. Zarezerwuj termin od razu!

Fantastyczne Usługi Ciesielskie

1 opinia
Zakład Ogólnobudowlany Dawid Zwoliński - Fantastyczne Usługi Ciesielskie Aleksandrów Kujawski

Szukasz fachowca świadczącego usługi ciesielskie? Ten cieśla jest liderem na terenie Aleksandrowa Kujawskiego. Ustal pasujący termin od razu!

Znakomite Dachy w Aleksandrowie Kujawskim

1 opinia
ZAKŁAD REMONTOWO BUDOWLANY - Znakomite Dachy w Aleksandrowie Kujawskim

Szukasz specjalisty od dachów? Trafiłeś w dobre miejsce - ZAKŁAD REMONTOWO BUDOWLANY jest do Twoich usług. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjne Przebudowy Dachu

3 opinie
"IWBUD" KACZOROWSKI ARTUR - Perfekcyjne Przebudowy Dachu Aleksandrów Kujawski

Zaufaj ekspertom w dziedzinie przebudów dachu i zatrudnij IWBUD KACZOROWSKI ARTUR. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Aleksandrów Kujawski

2 opinie
Zakład Murarski Bernard Fabisiak - Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Aleksandrów Kujawski

Sprawdź tę firmę jeśli potrzebujesz doświadczonych ludzi do wysokiej klasy wykonania dachu na terenie Aleksandrowa Kujawskiego. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie.

Perfekcyjne Dachy

1 opinia
Budownictwo Kujawy Bartłomiej Golec - Perfekcyjne Dachy Aleksandrów Kujawski

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od dachów? Skorzystaj z kwalifikacji Budownictwo Kujawy Bartłomiej Golec. Zarezerwuj termin!

Transport-usługi remontowo budowlane i ogrodnicze

1 opinia
Transport-usługi remontowo budowlane i ogrodnicze - Profesjonalne Wykonanie Dachu Aleksandrów Kujawski

Według Ciebie perfekcyjne dachy to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

DAR MAR

1 opinia
DAR MAR - Staranne Dachy Aleksandrów Kujawski

Planujesz wybrać solidnego partnera do realizacji swoich planów? DAR MAR z Aleksandrowa Kujawskiego jest na to skuteczną metodą. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Utalentowany Cieśla Aleksandrów Kujawski

JANUSZ MALCZAK - Utalentowany Cieśla Aleksandrów Kujawski

Według Ciebie perfekcyjne dachy to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

NOWAK Wojciech Nowak

NOWAK Wojciech Nowak - Znakomite Usługi Ciesielskie Aleksandrów Kujawski

Chesz znaleźć solidnego profesjonalistę od znakomitych usług ciesielskich z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma NOWAK Wojciech Nowak jest gotowa Ci pomóc. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na budowę dachu w Aleksandrowie Kujawskim (14)

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 251-300m², Kalinowiec

Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 251-300m² Rodzaj pokrycia: Płyta warstwowa 10cm Informacje dodatkowe: Witam Szukam ekipy do montażu k...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Kalinowiec

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 50m², Aleksandrów Kujawski

Jako cieśla pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Klient napisał "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 50m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Aleksandrów Kujawski

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-250m², Aleksandrów Kujawski

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-250m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Aleksandrów Kujawski

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-250m², Ciechocinek

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od dachów poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-250m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Kujawsko-pomorskie z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Ciechocinek

Świetni Cieśle Aleksandrów Kujawski

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 201-250m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Ciechocinek

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 51-100m², Aleksandrów Kujawski

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: płaski Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 51-100m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Aleksandrów Kujawski

Najwyższej Klasy Wykonanie Dachu Aleksandrów Kujawski

Szukasz Zlecającego jako sprawdzony specjalista z zakresu najwyższej klasy wykonania dachu z Kujawsko-pomorskiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-12-28 do 2024-01-05

 • Zakrzewo

Najwyższej Klasy Budowa Dachu Aleksandrów Kujawski

Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: do 50m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Informacje dodatkowe: Zlecę kompleksowe (projekt, materiał, ro...

2023-12-08 do 2023-12-16

 • Bądkowo

Doskonałe Dachy Aleksandrów Kujawski

Nadal możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od dachów. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Umów się na rozmowę jak najszybciej.

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Aleksandrów Kujawski

Dobra Budowa Dachu

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Bobrowniki

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 101-150m², Toruń

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Toruń

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Toruń

Chcesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Toruń

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Toruń

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: jednospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Toruń

Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m², Toruń

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-12-20 do 2023-12-28

 • Toruń
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Dachów

Częste pytania o dachach

Jakie są rodzaje dachów?

Na rynku istnieje wiele popularnych rodzajów zadaszenia, a wybór danego rozwiązania warunkują nasze indywidualne upodobania oraz rodzaj budownictwa. Wyróżniamy takie typy dachów jak:

 • jednopołaciowe,
 • dwupołaciowe,
 • czteropołaciowe,
 • płaskie,
 • naczółkowe,
 • kopertowe,
 • namiotowe.

Są to tylko niektóre dostępne rozwiązania, a o ostatecznym kształcie dachu stanowi jedynie nasza kreatywność. Istnieją okolice, które narzucają dany styl dachów obowiązujący w każdym budynku.

Z jakich materiałów najlepiej wybudować dach?

Rodzaj oraz ilość materiałów niezbędnych do budowy dachu, powinien określać projekt domu i na jego podstawie należy składać zamówienie. Do budowy więźby dachowej wymagana jest duża ilość tarcicy. Belki i deski najlepiej zakupić zaimpregnowane ciśnieniowo, ponieważ są one bardziej odporne na szkodniki oraz wilgoć, a także są bardziej ognioodporne. Nie należy impregnować drewna na placu budowy, ponieważ impregnat jest toksyczny. Kolejnym krokiem jest zakup materiału na obróbki blacharskie oraz rynny wraz z hakami. Nie możemy zapomnieć o membranie oraz folii wstępnego krycia. Następnym elementem, o który musimy zadbać, jest sztywne poszycie dachu oraz materiały do budowy samego stropodachu. Deskowanie na krokwiach najlepiej wykonać z płyt MFP lub sklejek wodoodpornych. Gwarantują one wysoką trwałość oraz odporność na wilgoć konstrukcji.

Jakie są procedury przy budowie dachu?

Budowę dachu można podzielić na sześć podstawowych etapów. Są nimi: projekt konstrukcji, budowa więźby dachowej, deskowanie oraz foliowanie, wykonanie łat, montaż rynien i okien dachowych oraz układanie pokrycia dachowego. Ostatnim etapem, na który warto się zdecydować, jest zaizolowanie termiczne dachu. Warto pamiętać, że w przypadku naprawy bądź remontu dachu w starym budynku, może być wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Budowa dachu krok po kroku – na co należy zwrócić uwagę?

Podczas budowy więźby dachowej należy zwrócić uwagę na jej typ oraz rodzaj zastosowanego drewna. To właśnie od niej zależy ogólna stabilność i trwałość konstrukcji dachowej. Nie należy zapominać o wysokiej jakości folii, która ma bezpośredni wpływ na szczelność dachu. Z dużą starannością należy podejść do montażu systemu orynnowania, która ma za zadanie dobrze odprowadzać wodę deszczową. Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest ocieplenie dachu, które ma duży wpływ na energooszczędność budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Dachów złożą Ci bezpłatne oferty