Kategorie
Szukaj

Dachy w Toruniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest bardzo ważnym elementem pełniącym wiele funkcji w każdym domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę pomieszczeń przed warunkami atmosferycznymi oraz stanowi warstwę izolacyjną budynku. Jego montaż składa się z kilku etapów, których wykonanie powinno być na najwyższym poziomie. Proces budowy dachu może nieco się różnić w przypadku domów z bali. Bardzo częstą praktyką jest także budowa lukarnyw istniejącym dachu. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się proces budowy dachu oraz jakie są jego rodzaje, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz fachowca w tym temacie – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, dach jako cały element składa się z:

 • połaci dachowej,
 • więźby dachowej,
 • krawędzi koszowej,
 • kalenicy,
 • naroży dachowych,
 • naczółku,
 • przyczółku.

Krycie dachu w domu jednorodzinnym powinien poprzedzić projekt domu, w którym zawarte są takie informacje jak kąty nachylenia, kształt konstrukcji, położenie krokwi oraz spady. Pierwszym elementem jest konstrukcja nośna dachu, którą stanowi więźba dachowa. Jej głównym zadaniem jest przeniesienie ciężaru dachu na ściany nośne budynku. Kolejnym zadaniem jest montaż pokrycia dachowego, które najczęściej stanowi dachówka. Sam kształt dachu warunkuje typ wymagany w danej okolicy oraz nasze własne upodobania. Wyróżniamy kilka głównych możliwości:

 • budowa dachu dwuspadowego (dwupołaciowego),
 • budowa dachu jednospadowego (jednopołaciowego),
 • budowa dachu czterospadowego (czteropołaciowego),
 • budowa dachu naczółkowego,
 • budowa dachu wielopołaciowego,
 • budowa dachu namiotowego,
 • budowa dachu kopertowego,
 • budowa dachu płaskiego.

Decyzja o rodzaju dachu podejmowana jest już na etapie projektu budynku. To właśnie w niej zawarte są wszystkie niezbędne szczegółowe informacje. Warto jednak znać proces budowy dachu krok po kroku. Pierwszym etapem jest przygotowanie ścian budynku pod jego budowę. Przed wzniesieniem więźby dachowej należy wymurować na szczycie ściany kolankowe wraz z wieńcem żelbetowym z kotwami, do których później przymocowane zostaną murłaty. Kolejnym krokiem jest budowa ścian szczytowych oraz kominów. Do tak przygotowanej konstrukcji można przymocować więźbę dachową oraz pokrycie dachu. Na tym etapie należy również uwzględnić ewentualne okna dachowe naszego domu oraz wszelkie dodatki i otwory.

Po ukończeniu budowy więźby dachowej można bez przeszkód rozpocząć zakrywanie dachu deskami oraz odpowiednim poszyciem. Budowa dachu w budynku jednorodzinnym jest bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem. Warto również zadbać o odpowiednią termoizolację dachu, która dodatkowo zwiększy jego wodoodporność i bez przeszkód będzie można zlecić od czasu do czasu mycie dachu.

W przypadku remontu bądź naprawy dachów wszystkie czynności oraz koszty ustalane są indywidualnie – odpowiednio do niezbędnych prac.

Sprawdź najlepszych cieśli w Toruniu

Król Firma Budowlana - Mateusz Król

68 opinii
Dachy Toruń

Poszukujesz fachowca wykonującego usługi ciesielskie? Ci cieśle są wyjątkowi na terenie Torunia. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Świetne Dachy

15 opinii
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mar-bud Mariusz Bondarenko - Świetne Dachy Toruń

Z chwilą, gdy będziesz szukać świetnej usługi dekarskiej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu dachów. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

Firma SŁOWIŃSKI

19 opinii
Firma SŁOWIŃSKI - Doskonałej Jakości Dachy Toruń

Szukasz profesjonalistów od dachów? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Firma SŁOWIŃSKI. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Solidne Dachy Toruń

10 opinii
Profitech Plus Sp. z o.o. - Solidne Dachy Toruń

Z chwilą, gdy będziesz szukać solidnej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do sprostania Twoim oczekiwaniom z zakresu dachów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

Wyjątkowa Budowa Dachu

1 opinia
DACH-KOL - Wyjątkowa Budowa Dachu Toruń

Zatrudnij tę firmę jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do wyjątkowej budowy dachu na terenie Torunia lub okolicy. Zachęcamy do zadawania pytań.

Tanie Usługi Dekarskie

1 opinia
Firma Ogólnobudowlana MARDACH - Tanie Usługi Dekarskie Toruń

Próbujesz dotrzeć do sprawdzonego specjalisty realizującego usługi dekarskie? Ci cieśle są wyjątkowi na terenie Torunia. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Wybitny Cieśla w Toruniu

1 opinia
Zakład ogólnobudowlany - Wybitny Cieśla w Toruniu

Ten cieśla pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą przygotowanym do współpracy - Zakład ogólnobudowlany to doskonały wybór dla Ciebie. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - sprawdź!

Group Building Przedsiebiorstwo - Dom Budowa Plus -

1 opinia
Group Building Przedsiebiorstwo - Dom Budowa Plus - - Staranne Dachy Toruń

Z chwilą, gdy będziesz szukać starannej usługi dekarskiej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do sprostania Twoim oczekiwaniom z zakresu dachów. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Pierwszorzędne Budowanie Dachu Toruń

1 opinia
Tomasz Mazurkiewicz - Pierwszorzędne Budowanie Dachu Toruń

Bądź pewny, że firma, którą zatrudnisz do budowania dachu ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

BiKD DACH-BUD

5 opinii
BiKD DACH-BUD - Najlepsza Budowa Dachu Toruń

W przypadku, gdy szukasz najlepszej budowy dachu i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to BiKD DACH-BUD jest do Twoich usług. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na budowę dachu w Toruniu (16)

Fantastyczne Usługi Dekarskie Toruń

Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: do 50m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Toruń

Rewelacyjne Wykonanie Dachu Toruń

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: 2024-05-15...

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Toruń

Wyjątkowe Usługi Ciesielskie Toruń

Odpowiedz na zapytanie jako wyjątkowy cieśla z wieloletnią praktyką w kwestii wyjątkowych usług ciesielskich. W Twojej firmie dbanie o zadowolenie swoich Klientów to standard. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Toruń

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 101-150m², Toruń

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: czterospadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej, instalacja elementów dodatkowych, montaż pokrycia dachowego, kompleksowa budowa dachu, montaż membrany i izolacji Powierzchnia dachu:...

2024-02-13 do 2024-02-13

 • Toruń

Zlecę kompleksową budowę dachu, 101-150m², Toruń

Jeśli oferujesz pierwszorzędne usługi dekarskie i wykonanie dachu na terenie miejscowości Toruń oraz pobliskich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Toruń

Dobrzy Cieśle Toruń

Budowanie dachu to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w fachu cieśli. Przedłóż wyjątkową propozycję temu Klientowi - zadzwoń niezwłocznie.

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Toruń

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-250m², Toruń

Rodzaj budynku: wielorodzinny Dach: płaski Zakres usługi: montaż membrany i izolacji Powierzchnia dachu: 201-250m² Rodzaj pokrycia: blacha trapezowa Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Toruń

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Toruń

Jako dobry cieśla proponujesz swoje usługi na terenie Torunia i na obszarze Torunia? Nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Toruń

Profesjonalne Wykonanie Dachu

Nie trać czasu i zrealizuj zlecenie na profesjonalne wykonanie dachu z miejscowościToruń. Żeby poznać Klienta skontaktuj się - warto.

2023-12-29 do 2024-01-06

 • Toruń

Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m², Toruń

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na ogłoszenie Klienta jako profesjonalista od dachów. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2023-12-20 do 2023-12-28

 • Toruń

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 50m², Toruń

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: do 50m² Rodzaj pokrycia: blacha trapezowa Informacje dodatkowe: YU87OI Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny...

2023-12-18 do 2023-12-26

 • Toruń

Najwyższej Klasy Budowa Dachu Toruń

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: wielospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 251-300m² Rodzaj pokrycia: dachówka cementowa Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-12-15 do 2023-12-23

 • Toruń

Znakomite Usługi Dekarskie

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: jednospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Toruń

Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: prace ciesielsko-dekarskie - wykonanie dachów Powierzchnia prac: ok. 4000m2 Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Toruń

Perfekcyjne Dachy

Zleceniodawca napisał zgłoszenie brzmiące "Wykonanie dachów, ok. 4000m2". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie dachów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Toruń

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 101-150m², Toruń

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty budowy dachu prędko nie znajdzie w miejscowości Toruń i okolicy, więc jeśli szuka taniej budowy dachu to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Toruń
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Dachów

Częste pytania o dachach

Jakie są rodzaje dachów?

Na rynku istnieje wiele popularnych rodzajów zadaszenia, a wybór danego rozwiązania warunkują nasze indywidualne upodobania oraz rodzaj budownictwa. Wyróżniamy takie typy dachów jak:

 • jednopołaciowe,
 • dwupołaciowe,
 • czteropołaciowe,
 • płaskie,
 • naczółkowe,
 • kopertowe,
 • namiotowe.

Są to tylko niektóre dostępne rozwiązania, a o ostatecznym kształcie dachu stanowi jedynie nasza kreatywność. Istnieją okolice, które narzucają dany styl dachów obowiązujący w każdym budynku.

Z jakich materiałów najlepiej wybudować dach?

Rodzaj oraz ilość materiałów niezbędnych do budowy dachu, powinien określać projekt domu i na jego podstawie należy składać zamówienie. Do budowy więźby dachowej wymagana jest duża ilość tarcicy. Belki i deski najlepiej zakupić zaimpregnowane ciśnieniowo, ponieważ są one bardziej odporne na szkodniki oraz wilgoć, a także są bardziej ognioodporne. Nie należy impregnować drewna na placu budowy, ponieważ impregnat jest toksyczny. Kolejnym krokiem jest zakup materiału na obróbki blacharskie oraz rynny wraz z hakami. Nie możemy zapomnieć o membranie oraz folii wstępnego krycia. Następnym elementem, o który musimy zadbać, jest sztywne poszycie dachu oraz materiały do budowy samego stropodachu. Deskowanie na krokwiach najlepiej wykonać z płyt MFP lub sklejek wodoodpornych. Gwarantują one wysoką trwałość oraz odporność na wilgoć konstrukcji.

Jakie są procedury przy budowie dachu?

Budowę dachu można podzielić na sześć podstawowych etapów. Są nimi: projekt konstrukcji, budowa więźby dachowej, deskowanie oraz foliowanie, wykonanie łat, montaż rynien i okien dachowych oraz układanie pokrycia dachowego. Ostatnim etapem, na który warto się zdecydować, jest zaizolowanie termiczne dachu. Warto pamiętać, że w przypadku naprawy bądź remontu dachu w starym budynku, może być wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Budowa dachu krok po kroku – na co należy zwrócić uwagę?

Podczas budowy więźby dachowej należy zwrócić uwagę na jej typ oraz rodzaj zastosowanego drewna. To właśnie od niej zależy ogólna stabilność i trwałość konstrukcji dachowej. Nie należy zapominać o wysokiej jakości folii, która ma bezpośredni wpływ na szczelność dachu. Z dużą starannością należy podejść do montażu systemu orynnowania, która ma za zadanie dobrze odprowadzać wodę deszczową. Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest ocieplenie dachu, które ma duży wpływ na energooszczędność budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Dachów złożą Ci bezpłatne oferty