Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 630 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Krakowie

Fantastyczne Podłączenie Kuchenki Gazowej

70 opinii
Instalacje gazowe Kraków

Jeżeli poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Inowa Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Profesjonalne Przeniesienie Licznika Gazowego Kraków

12 opinii
Zakład Instalacji Sanitarnych - Profesjonalne Przeniesienie Licznika Gazowego Kraków

Dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne atuty firmy, której specjalnością jest przeniesienie licznika gazowego. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Perfekcyjny Montaż Instalacji Gazowych

7 opinii
Firma Usługowo Handlowa Jacek Żmigrodzki - Perfekcyjny Montaż Instalacji Gazowych Kraków

Kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze cechy firmy Firma Usługowo Handlowa Jacek Żmigrodzki, której specjalnością jest montaż instalacji gazowych. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Wyjątkowe Przeniesienie Licznika Gazowego

8 opinii
Andrzej Tomporowski - Wyjątkowe Przeniesienie Licznika Gazowego Kraków

Starasz się odnaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu wyjątkowego przeniesienia licznika gazowego z Krakowa do realizacji zaplanowanych działań? Firma Andrzej Tomporowski jest gotowa Ci pomóc. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Świetna Instalacja Gazowa w Domu

4 opinie
EUROTECH Spółka z o.o. - Świetna Instalacja Gazowa w Domu Kraków

Gdy poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z EUROTECH Spółka z o.o. są dla Ciebie idealni. Już nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

F.H.U. RAFEX

3 opinie
F.H.U. RAFEX - Tanie Usługi Gazowe Kraków

Przez zapewnianie taniej usługi gazowej F.H.U. RAFEX przewyższa konkurentów. Markę budują recenzje zachwyconych Klientów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe w Krakowie

2 opinie
FUEGO AZUL - Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe w Krakowie

Uwierz specjalistom w dziedzinie instalacji gazowych i zatrudnij FUEGO AZUL. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Dobry Gazownik Kraków

2 opinie
EKO-INSTAL MARIA LEŚNIAK - Dobry Gazownik Kraków

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? EKO-INSTAL MARIA LEŚNIAK będzie najszybszą drogą. Przedzwoń i poznaj ofertę.

AQUA-GAZ Piotr Turała

1 opinia
AQUA-GAZ Piotr Turała - Kompetentny Gazownik Kraków

Szukasz gazownika do realizacji usług z zakresu przeniesienia licznika gazowego? Właśnie go znalazłeś, ta firma jest tym, czego potrzebujesz. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Najlepsze Usługi Gazownicze

12 opinii
F.H.U.SARGA - Najlepsze Usługi Gazownicze Kraków

Poszukujesz sprawdzonego specjalisty świadczącego usługi gazownicze? Ci gazownicy są wyjątkowi w Krakowie. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Krakowie (97)

Świetni Gazownicy Kraków

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Dam zlecenie na wykonanie nowej instalacji gazowej, przyłącza gazu, do 50m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano wczoraj o 17:40

 • Kraków

Ekipa do instalacji gazowej, 101-200m², Kraków

Zakres zlecenia: Zbiornik gazowy Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia w rozmowie Termin rozpoczęcia pr...

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Wysokiej Klasy Wykonanie Instalacji Gazowej Kraków

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia prac: na...

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 5 dni temu

 • Kraków

Dam zlecenie na instalację gazową, 51-100m², Kraków

Zakres zlecenia: Sprawdzenie instalacji gazowej w mieszkaniu Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia w ...

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Kraków

Dam zlecenie na instalację gazową, do 50m², Kraków

Skontaktuj się z Klientem jako perfekcyjny gazownik z wieloletnim doświadczeniem w temacie perfekcyjnych usług gazowniczych. W Twojej firmie bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to standard. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2023-01-21 do 2023-01-29

 • Kraków

Najlepsze Usługi Gazowe Kraków

Jako wybitny specjalista z branży najlepszych usług gazowych, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Kraków i pobliskich miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Szukam firmy do wykonania montażu pieca gazowego, 50m²". Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-01-20 do 2023-01-28

 • Kraków

Szukam firmy do wykonania przyłącza gazu, 101-200m², Kraków

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi gazowej Twoja firma wybija się w branży. Renoma, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Kraków

Ekipa do instalacji gazowej, 70m², Kraków

Zakres zlecenia: czyszczenie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 70m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Zleceniodawca Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonaw...

2023-01-15 do 2023-01-17

 • Kraków

Zlecę wykonanie nowej instalacji gazowej, 51-100m², Kraków

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia prac: K...

2023-01-13 do 2023-01-21

 • Kraków

Montaż Instalacji Gazowych Kraków

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Term...

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Kraków

Wyjątkowe Usługi Gazownicze Kraków

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 48m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Informacje dodatkowe: Montaż pi...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 3m², Kraków

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 3m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia prac: do uzgo...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Kraków

Szukam firmy do wykonania przebudowy istniejącej instalacji, nowej instalacji gazowej, 42m², Kraków

Poszukiwane są perfekcyjne usługi gazowe w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Szukam firmy do wykonania przebudowy istniejącej instalacji, nowej instalacji gazowej, 42m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu instalacji gazowych w domu, poznaj szczegóły zlecenia. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Kraków

Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, 51-100m², Kraków

Zakres zlecenia: przeniesienie licznika gazowego Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Informacje do...

2022-12-30 do 2023-01-07

 • Kraków

Zapytanie o wykonanie montażu pieca gazowego, do 50m², Kraków

Jeżeli wciąż jako ekspert od instalacji gazowych szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wykonanie montażu pieca gazowego, do 50m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2022-12-29 do 2023-01-06

 • Kraków

Fantastyczne Usługi Gazowe

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia pra...

2022-12-26 do 2023-01-03

 • Kraków

Usługi Gazowe

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instala...

2022-12-25 do 2023-01-02

 • Kraków wielka wies

Pierwszorzędne Instalacje Gazowe w Domu

Zakres zlecenia: uszczelnienie instalacji gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczę...

2022-12-23 do 2022-12-31

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty