Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 653 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników we Wrocławiu

Perfekt Jarosław Zieliński

41 opinii
Instalacje gazowe Wrocław

Od wielu lat pracownicy firmy Perfekt Jarosław Zieliński wykonują usługi z zakresu montażu instalacji gazowych, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

UNIMOT PALIWA SP. Z O.O.

21 opinii
UNIMOT PALIWA SP. Z O.O. - Profesjonalny Gazownik Wrocław

Zwróć się do UNIMOT PALIWA SP. Z O.O. jeśli szukasz profesjonalnych gazowników działających na terenie Wrocławia oraz w okolicy. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Znakomite Usługi Gazowe we Wrocławiu

20 opinii
Fach-Mach Paweł Kalisz - Znakomite Usługi Gazowe we Wrocławiu

Wybitni pracownicy firmy Fach-Mach Paweł Kalisz spełnią Państwa oczekiwania odnośnie usług gazowych. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

IGAS

9 opinii
IGAS - Rewelacyjny Montaż Instalacji Gazowych Wrocław

W przypadku, gdy szukasz rewelacyjnego montażu instalacji gazowych w rejonie Wrocławia i oczekujesz dużego zaangażowania to zaufaj doświadczeniu IGAS. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

INSTALMONT Sp. z o.o.

8 opinii
INSTALMONT Sp. z o.o. - Tanie Usługi Gazowe Wrocław

Szukasz rzetelnego specjalisty świadczącego usługi gazowe? Ci gazownicy są wyjątkowi na terenie Wrocławia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Wrocław

9 opinii
Martech - Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Wrocław

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Martech. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjny Gazownik

6 opinii
Euro-Gaz Krzysztof Szczęśniak - Rewelacyjny Gazownik Wrocław

Klient, który potrzebuje usługi gazowej winien koniecznie zgłosić się do tego gazownika i poznać dobre ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Tanie Usługi Gazownicze Wrocław

8 opinii
WART-INSTAL Wartanowicz Robert - Tanie Usługi Gazownicze Wrocław

Ten, kto szuka usługi gazowniczej winien niezwłocznie zgłosić się do WART-INSTAL Wartanowicz Robert i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz oferowaną jakość. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

MICHAŁ MAKAREWICZ MAK-TECH

1 opinia
MICHAŁ MAKAREWICZ MAK-TECH - Sumienny Gazownik Wrocław

Nie możesz znaleźć fachowca wykonującego usługi gazownicze? Ci gazownicy są wyjątkowi na terenie Wrocławia. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Uslugi Hydrauliczne Jozef Szymanski

1 opinia
Uslugi Hydrauliczne Jozef Szymanski - Najlepsze Instalacje Gazowe Wrocław

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz ekspertów od instalacji gazowych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Uslugi Hydrauliczne Jozef Szymanski. Wrocław i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe we Wrocławiu (97)

Szukam firmy do podłączenia płyty gazowej, Wrocław

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-09-29 do 2023-10-07
dodano 9 godzin temu

 • Wrocław

Profesjonalne Instalacje Gazowe w Domu Wrocław

Na wypadek jeśli jako profesjonalista od instalacji gazowych w domu potrzebujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na wymianę instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Wrocław na pewno dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-09-29 do 2023-10-07
dodano 11 godzin temu

 • Wrocław

Zlecę wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Wrocław

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: prace naprawcze lub serwisowe Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Założenie zaworu gazowego Termin skorzystania z oferty:...

2023-09-28 do 2023-10-06
dodano wczoraj o 16:14

 • Wrocław

Potrzebuję ekipy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Wrocław

Jeśli usługi gazownicze na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten składający zapytanie napisał "Potrzebuję ekipy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu". Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

2023-09-28 do 2023-10-06
dodano wczoraj o 15:22

 • Wrocław

Potrzebuję ekipy do podłączenia kuchenki gazowej, Wrocław

Poszukujesz pasującego do Twojej firmy zlecenia? Jako rzetelny profesjonalista oferujący usługi gazowe i gazownik bez konkurencji w Wrocławiu poznaj szczegóły zapytania o treści "Potrzebuję ekipy do podłączenia kuchenki gazowej". Pokaż wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś.

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 2 dni temu

 • Wrocław

Projekt i przeniesienie inst. gazowej wraz z nowym piecem, Wrocław

Zakres zlecenia: projekt i przeniesienie inst. gazowej wraz z nowym piecem 2-funkcyjnym Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz Typ obiektu: mieszkanie w kamienicy (2 piętro)...

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 2 dni temu

 • Wrocław

Potrzebuję ekipy do podłączenia kuchenki gazowej, Wrocław

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: wymaga zmian w instalacji gazowej Informacje dodatkowe: Naprawa dysz w palnikach kuchenki gazowej 4- palnikowej AMICA Termin skorzystania z oferty: 2023-09-28...

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 2 dni temu

 • Wrocław

Potrzebuję ekipy do wykonanie przyłącza gazowego, Wrocław

Jako gazownik z olbrzymim doświadczeniem i specjalista przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Potrzebuję ekipy do wykonanie przyłącza gazowego". Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 2 dni temu

 • Wrocław

Zapytanie o podłączenie płyty gazowej, Wrocław

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 5 dni temu

 • Wrocław

Potrzebuję ekipy do prac związanych z instalacją gazową, Wrocław

Zlecający napisał zlecenie o treści "Potrzebuję ekipy do prac związanych z instalacją gazową". Jako zaufany specjalista w dziedzinie instalacji gazowych w domu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Przedzwoń i dowiedz się więcej.

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 7 dni temu

 • Wrocław

Usługi Gazownicze Wrocław

Zakres zlecenia: Witam , Poszukuję specjalisty od przegladów gazowych oraz inspektora do uzupłnienia i wpisów książki obiektu budowlanego KOB-E. Proszę o przesyłanie zapytań na maila •••••••@••••••••.•• Pozdrawiam, D•••••• Walas...

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 7 dni temu

 • Wrocław

Zlecenie na podłączenie płyty gazowej, Wrocław

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 8 dni temu

 • Wrocław

Potrzebuję ekipy do podłączenia kuchenki gazowej, Wrocław

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Dodatkowo trzeba odłaczyc starą kuchenkę, jest to Ewa wrozamet, nowa to beko g20.20.mbar, może będą państwo wiedzieli czy trzeba robi...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 8 dni temu

 • Wrocław

Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym, Wrocław

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: usuwanie nieszczelności Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-22 do 2023-09-22

 • Wrocław

Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w domu jednorodzinnym, Wrocław

Zlecający, który planuje zakup doskonałej usługi gazowniczej musi niezwłocznie zgłosić się do gazownika takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Zaproponuj termin!

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Wrocław

Szukam firmy prac związanych z instalacją gazową, Wrocław

Zakres zlecenia: naprawa kotła gazowego Termaster Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Wrocław

Montaż Instalacji Gazowych Wrocław

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 2 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt ins...

2023-09-17 do 2023-09-25

 • Wrocław

Solidne Usługi Gazowe Wrocław

Usługi gazowe w wykonaniu Twojej firmy to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako solidny gazownik skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Zlecę podłączenie płyty gazowej. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-09-16 do 2023-09-24

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty