Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 985 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników we Wrocławiu

Perfekt Jarosław Zieliński

44 opinie
Instalacje gazowe Wrocław

Od wielu lat pracownicy firmy Perfekt Jarosław Zieliński wykonują usługi z zakresu montażu instalacji gazowych, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

UNIMOT PALIWA SP. Z O.O.

27 opinii
UNIMOT PALIWA SP. Z O.O. - Profesjonalny Gazownik Wrocław

Zwróć się do UNIMOT PALIWA SP. Z O.O. jeśli szukasz profesjonalnych gazowników działających na terenie Wrocławia oraz w okolicy. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Znakomite Usługi Gazowe we Wrocławiu

27 opinii
Fach-Mach Paweł Kalisz - Znakomite Usługi Gazowe we Wrocławiu

Wybitni pracownicy firmy Fach-Mach Paweł Kalisz spełnią Państwa oczekiwania odnośnie usług gazowych. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

WART-INSTAL Wartanowicz Robert

16 opinii
WART-INSTAL Wartanowicz Robert - Rewelacyjny Montaż Instalacji Gazowych Wrocław

W przypadku, gdy szukasz rewelacyjnego montażu instalacji gazowych w rejonie Wrocławia i oczekujesz dużego zaangażowania to zaufaj doświadczeniu WART-INSTAL Wartanowicz Robert. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Euro-Gaz Krzysztof Szczęśniak

10 opinii
Euro-Gaz Krzysztof Szczęśniak - Tanie Usługi Gazowe Wrocław

Szukasz rzetelnego specjalisty świadczącego usługi gazowe? Ci gazownicy są wyjątkowi na terenie Wrocławia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Wrocław

9 opinii
IGAS - Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Wrocław

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia IGAS. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjny Gazownik

8 opinii
INSTALMONT Sp. z o.o. - Rewelacyjny Gazownik Wrocław

Klient, który potrzebuje usługi gazowej winien koniecznie zgłosić się do tego gazownika i poznać dobre ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Tanie Usługi Gazownicze Wrocław

9 opinii
Martech - Tanie Usługi Gazownicze Wrocław

Ten, kto szuka usługi gazowniczej winien niezwłocznie zgłosić się do Martech i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz oferowaną jakość. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

MICHAŁ MAKAREWICZ MAK-TECH

1 opinia
MICHAŁ MAKAREWICZ MAK-TECH - Sumienny Gazownik Wrocław

Nie możesz znaleźć fachowca wykonującego usługi gazownicze? Ci gazownicy są wyjątkowi na terenie Wrocławia. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Uslugi Hydrauliczne Jozef Szymanski

1 opinia
Uslugi Hydrauliczne Jozef Szymanski - Najlepsze Instalacje Gazowe Wrocław

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz ekspertów od instalacji gazowych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Uslugi Hydrauliczne Jozef Szymanski. Wrocław i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe we Wrocławiu (133)

Zlecenie na podłączenie płyty gazowej, Wrocław

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od instalacji gazowych w domu. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2024-03-03 do 2024-03-11
dodano 2 dni temu

 • Wrocław

Potrzebuję ekipy do wykonanie przyłącza gazowego, Wrocław

Rodzaj budynku: lokal użytkowy w budynku wielorodzinnym Typ przyłącza gazowego: do uzgodnienia w rozmowie Długość przyłącza: 6-10m Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Wykonanie przyłącza gazow...

2024-03-01 do 2024-03-09
dodano 4 dni temu

 • Wrocław

Szukam firmy do montaż instalacji gazowej w biurze, 500m², Wrocław

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: budynek biurowy Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 500m² Liczba pięter: 2 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt instal...

2024-03-01 do 2024-03-09
dodano 4 dni temu

 • Wrocław

Profesjonalne Usługi Gazownicze Wrocław

Zakres zlecenia: naprawa uszczelki w piecu gazowym Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-02-28 do 2024-03-07
dodano 6 dni temu

 • Wrocław

Szukam firmy do podłączenia kuchenki gazowej, Wrocław

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Informacje dodatkowe: Zalecenie pokontrolne - usunięcie nieszczelności na podłączeniu płyty gazowej wraz z protokołem szczelności. Termin skor...

2024-03-04 do 2024-03-04

 • Wrocław

Zapytanie o wymianę pieca w mieszkaniu, Wrocław

Usługi gazowe nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania instalacji gazowej. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które brzmi "Zapytanie o wymianę pieca w mieszkaniu". Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-02-24 do 2024-03-03

 • Wrocław

Dobrzy Gazownicy Wrocław

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: Przesuniecie gazomierza Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Chciałabym przesunąć gazomierz w obrębie tego samego pomieszcz...

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Wrocław

Zlecę podłączenie kuchenki gazowej, Wrocław

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi gazowej Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Reputacja, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie zachwycić zleceniodawców. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Wrocław

Potrzebuję ekipy do montażu pieca w mieszkaniu, Wrocław

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: mieszkanie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-22 do 2024-02-22

 • Wrocław

Zlecenie na prace związane z instalacją gazową, Wrocław

Jako specjalista działający na terenie Wrocławia i oferujący rozmaite usługi gazowe podejmij współpracę z Klientem, który zgłosił zapytanie o treści "Zlecenie na prace związane z instalacją gazową". Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - sprawdź!

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Wrocław

Zlecenie na montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 230m², Wrocław

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi gazowej Twoja firma przewyższa konkurentów. Sława, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić zlecających. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Wrocław

Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe Wrocław

Ten Zlecający poszukuje profesjonalistów od instalacji gazowych. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Przedłóż dobrą ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej.

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Wrocław

Szukam firmy do próby szczelności inst. gaz. w domu jednorodzinnym, 151-200m², Wrocław

Przekonaj się, że Zleceniodawcy zlecający montaż instalacji gazowych są sprawdzeni. Wyślij ofertę jako profesjonalista od montażu instalacji gazowych. Nie czekaj - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-02-20 do 2024-02-21

 • Wrocław

Instalacje Gazowe w Domu Wrocław

Zakres usługi: wymiana starej instalacji gazowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 201-300m² Liczba pięter: 3 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt ...

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Wrocław

Zlecę montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Wrocław

Jako znakomici specjaliści możecie spełnić oczekiwania w temacie usług gazowych. Zlecenie brzmi "Zlecę montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m²". Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Wrocław

Zlecenie na prace związane z instalacją gazową, Wrocław

Zakres zlecenia: Rutynowa kontrola szczelności instalacji wykazała nieszczelność na dwóch kolankach za gazomierzem. Szukam fachowca do usunięcia usterki. Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-02-13 do 2024-02-15

 • Wrocław

Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Wrocław

Usługi gazownicze nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zapytania o treści "Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu". Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Wrocław

Profesjonalne Usługi Gazownicze

Zlecający, który szuka profesjonalnej usługi gazowniczej powinien już teraz zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty