Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 282 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników we Wrocławiu

Progaz

6 opinii
Instalacje gazowe Wrocław

Od wielu lat pracownicy firmy Progaz wykonują usługi z zakresu montażu instalacji gazowych, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

WOMAR

2 opinie
WOMAR - Profesjonalny Gazownik Wrocław

Zwróć się do WOMAR jeśli szukasz profesjonalnych gazowników działających na terenie Wrocławia oraz w okolicy. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Znakomite Usługi Gazowe we Wrocławiu

1 opinia
MICHAŁ MAKAREWICZ MAK-TECH - Znakomite Usługi Gazowe we Wrocławiu

Wybitni pracownicy firmy MICHAŁ MAKAREWICZ MAK-TECH spełnią Państwa oczekiwania odnośnie usług gazowych. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

eco instalacje Paweł Engelke

20 opinii
eco instalacje Paweł Engelke - Rewelacyjny Montaż Instalacji Gazowych Wrocław

W przypadku, gdy szukasz rewelacyjnego montażu instalacji gazowych w rejonie Wrocławia i oczekujesz dużego zaangażowania to zaufaj doświadczeniu eco instalacje Paweł Engelke. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

COOLING&HEATING 4U S.C

8 opinii
COOLING&HEATING 4U S.C - Tanie Usługi Gazowe Wrocław

Szukasz rzetelnego specjalisty świadczącego usługi gazowe? Ci gazownicy są wyjątkowi na terenie Wrocławia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Wrocław

13 opinii
Usługi instalacyjno hydrauliczne Jurczyk Waldemar - Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Wrocław

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Usługi instalacyjno hydrauliczne Jurczyk Waldemar. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjny Gazownik

6 opinii
Usługi Wodno-Kanalizacyjne Radosław Kaszak - Rewelacyjny Gazownik Wrocław

Klient, który potrzebuje usługi gazowej winien koniecznie zgłosić się do tego gazownika i poznać dobre ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Tanie Usługi Gazownicze Wrocław

15 opinii
Spm s.c. Michał Malinowski, Paweł Zieliński, Sebastian Kmieć - Tanie Usługi Gazownicze Wrocław

Ten, kto szuka usługi gazowniczej winien niezwłocznie zgłosić się do Spm s.c. Michał Malinowski Paweł Zieliński Sebastian Kmieć i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz oferowaną jakość. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Glewer Life Energy

3 opinie
Glewer Life Energy - Sumienny Gazownik Wrocław

Nie możesz znaleźć fachowca wykonującego usługi gazownicze? Ci gazownicy są wyjątkowi na terenie Wrocławia. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Sunlike Polska sp. z o.o.

16 opinii
Sunlike Polska sp. z o.o. - Najlepsze Instalacje Gazowe Wrocław

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz ekspertów od instalacji gazowych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Sunlike Polska sp. z o.o.. Wrocław i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe we Wrocławiu (132)

Świetne Instalacje Gazowe w Domu Wrocław

Przygotowanie instalacji gazowych w domu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecenie na prace związane z instalacją gazową. Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 4 dni temu

 • Wrocław

Zlecenie na próbę szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, 36-70m², Wrocław

Wybierz zlecenie dotyczące najwyższej klasy montażu instalacji gazowych od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Wrocławia. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 4 dni temu

 • Wrocław

Zapytanie o montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Wrocław

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: Kli...

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 6 dni temu

 • Wrocław

Perfekcyjne Usługi Gazowe Wrocław

Nie możesz znaleźć pasującego do Ciebie zlecenia? Jako profesjonalista wykonujący usługi gazowe i gazownik pierwszej klasy w mieście Wrocław poznaj treść zlecenia o treści "Zlecę wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu". Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 6 dni temu

 • Wrocław

Pierwszorzędne Wykonanie Instalacji Gazowej Wrocław

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 6 dni temu

 • Wrocław

Perfekcyjne Wykonanie Instalacji Gazowej

Starasz się odnaleźć zlecenia do wykonania jako dobry specjalista z zakresu perfekcyjnego wykonania instalacji gazowej z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Dlatego, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-04-08 do 2024-04-16
dodano 8 dni temu

 • Wrocław

Zlecę wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym, Wrocław

Ten Zleceniodawca nadal szuka specjalisty od instalacji gazowych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Wrocław

Zlecenie na montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Wrocław

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: Kli...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Wrocław

Wysokiej Klasy Montaż Instalacji Gazowych Wrocław

Zakres zlecenia: Nieszczelna instalacja Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Wrocław

Solidne Wykonanie Instalacji Gazowej

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient posiada projekt Informacje dodatkowe: Wykonanie instalacji około 15 ml. od licznika do pieca gazowego w...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Wrocław

Zlecenie na montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 71-100m², Wrocław

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: Kl...

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Wrocław

Zapytanie o wymianę pieca w mieszkaniu, Wrocław

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: mieszkanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Wrocław

Dobre Usługi Gazownicze Wrocław

Będąc obecnym w branży usług gazowniczych od kilku lat, szczególnie na obszarze miejscowości Wrocław, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Wrocław

Kompetentni Gazownicy

Ten Klient napisał "Zlecenie na podłączenie kuchenki gazowej". Skontaktuj się w odpowiedzi na potrzebę kompetentnego gazownika z zakresu wykonania instalacji gazowej. Przekonaj Klienta, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej oferty jest słuszną decyzją. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

2024-03-21 do 2024-03-25

 • Wrocław

Szukam firmy do podłączenia płyty gazowej, Wrocław

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako solidny profesjonalista z zakresu wysokiej klasy wykonania instalacji gazowej z Wrocławia? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Ustal pasujący termin!

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Wrocław

Wysokiej Klasy Montaż Instalacji Gazowych

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na wysokiej klasy montaż instalacji gazowych w rejonie Wrocławia i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Wrocław

Szukam firmy, wymianę pieca w mieszkaniu, Wrocław

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy, wymianę pieca w mieszkaniu". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie instalacji gazowych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Wrocław

Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Wrocław

Skontaktuj się z Klientem jako znakomity gazownik z właściwym doświadczeniem w kwestii znakomitych usług gazowniczych. W Twojej firmie uznanie wśród Klientów to zwykła rzecz. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty