Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 620 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Łodzi

Adrian Zakrzewski

78 opinii
Instalacje gazowe Łódź

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od instalacji gazowych? Skorzystaj z doświadczenia Adrian Zakrzewski. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Centrumgaz Sp. z o.o.

13 opinii
Centrumgaz Sp. z o.o. - Solidna Instalacja Gazowa w Domu Łódź

Nadal potrzebujesz specjalisty od instalacji gazowe w domu? Skorzystaj z doświadczenia Centrumgaz Sp. z o.o.. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

ipd Łódź

8 opinii
ipd Łódź - Dobry Gazownik Łódź

Dobry gazownik z właściwym doświadczeniem w temacie dobrych usług gazowych cieszący się uznaniem wśród Klientów. Już teraz zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Aqua-Therm Andrzej Darowski

4 opinie
Aqua-Therm Andrzej Darowski - Wysokiej Klasy Podłączenie Kuchenki Gazowej Łódź

Jeśli szukasz wysokiej klasy podłączenia kuchenki gazowej w rejonie Łodzi i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to skorzystaj z kwalifikacji Aqua-Therm Andrzej Darowski. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

Fantastyczne Podłączenie Kuchenki Gazowej Łódź

3 opinie
Chudzik Maciej - Fantastyczne Podłączenie Kuchenki Gazowej Łódź

Ich specjalność to fantastyczne usługi gazownicze i podłączenie kuchenki gazowej na terenie miejscowości Łódź oraz pobliskich powiatów. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Solidne Podłączenie Kuchenki Gazowej w Łodzi

2 opinie
PPHU NIG NOWOCZESNE INSTALACJE GRZEWCZE - Solidne Podłączenie Kuchenki Gazowej w Łodzi

Powierz usługę podłączenia kuchenki gazowej profesjonalistom firmy PPHU NIG NOWOCZESNE INSTALACJE GRZEWCZE z miejscowości Łódź. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Łodzi są jednymi z najlepszych. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Accord Master Lodz

2 opinie
Accord Master Lodz - Fantastyczny Gazownik Łódź

Jeśli wciąż nie wybrałeś gazownika dla siebie, to zwróć uwagę na firmę Accord Master Lodz. Oferuje wszechstronne spektrum usług gazowych w korzystnych cenach. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i poznaj ofertę.

Instal Serwis Marek Grabowski

1 opinia
Instal Serwis Marek Grabowski - Świetna Instalacja Gazowa w Domu Łódź

Wykonanie instalacji gazowe w domu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Instal Serwis Marek Grabowski ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Therm-System

1 opinia
Therm-System - Najwyższej Klasy Podłączenie Kuchenki Gazowej Łódź

Zleć usługę podłączenia kuchenki gazowej profesjonalistom z miejscowości Łódź. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Łodzi są w ścisłej czołówce. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Volta Mirosław Kaskiewicz

1 opinia
Volta Mirosław Kaskiewicz - Nieprzeciętny Gazownik Łódź

Jeśli wciąż nie wybrałeś gazownika dla siebie, to zwróć uwagę na firmę Volta Mirosław Kaskiewicz. Świadczy całe spektrum usług w konkurencyjnych cenach. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Łodzi (81)

Zapytanie o wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 700m², Łódź

Próbujesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 6 dni temu

 • Łódź

Wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 51-100m², Łódź

Ten Klient jest zdania, że profesjonalne instalacje gazowe w domu to niełatwe zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 51-100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako gazownik dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Łódź

Kompetentni Gazownicy Łódź

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Wykonaw...

2023-01-22 do 2023-01-30

 • Łódź

Dam zlecenie na instalację gazową, 101-200m², Łódź

Jeśli usługi gazownicze nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-01-22 do 2023-01-30

 • Łódź

Wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 4m², Łódź

Usługi gazownicze nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie montażu instalacji gazowych. Poznaj szczegóły zapytania o treści "Wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 4m²". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

2023-01-20 do 2023-01-28

 • Łódź

Dam zlecenie na wykonanie nowej instalacji gazowej, do 50m², Łódź

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Informacje dodatkowe: ...

2023-01-20 do 2023-01-20

 • Łódź

Zapytanie o wykonanie montażu pieca gazowego, 101-200m², Łódź

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnieni...

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Łódź

Wybitni Gazownicy

Będąc w gronie gazowników z tak bogatym doświadczeniem pracujesz w miejscowości Łódź i w całym powiecie? Jesteś świetnym kandydatem do tego zlecenia. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-01-14 do 2023-01-22

 • Łódź

Dam zlecenie na wykonanie montażu pieca gazowego, do 50m², Łódź

Wciąż możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od instalacji gazowych. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Łódź

Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, do 50m², Łódź

Zakres zlecenia: Instalacja kuchnie gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: Klient prosi o poradę Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Zleceniodawca Termin rozpoczęcia p...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Łódź

Doskonałe Usługi Gazownicze Łódź

Oferując usługi gazownicze od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Łodzi, ale także pobliskich miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem.

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Łódź

Zapotrzebowanie na wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, do 50m², Łódź

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Łódź

Dam zlecenie na instalację gazową, do 50m², Łódź

Zleceniodawca złożył zapytanie "Dam zlecenie na instalację gazową, do 50m²". Odpowiedz na potrzebę gazownika do realizacji usług z zakresu montażu instalacji gazowych. Udowodnij Klientowi, że nie musi już dłużej szukać i Twoja firma jest najlepszą decyzją. Zachęcamy do zadawania pytań.

2022-12-31 do 2023-01-08

 • Łódź

Szukam firmy do wykonania nowej instalacji gazowej, 101-200m², Łódź

Jako wybitny specjalista z branży wyjątkowych usług gazowniczych i wykonania instalacji gazowej, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Łódź i sąsiednich miast - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Szukam firmy do wykonania nowej instalacji gazowej, 101-200m²". Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

2022-12-29 do 2023-01-06

 • Łódź

Zlecę wykonanie montażu pieca gazowego, 101-200m², Łódź

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: z...

2022-12-17 do 2022-12-25

 • Łódź

Znakomite Usługi Gazowe Łódź

Jako wybitni specjaliści jesteście w stanie spełnić oczekiwania odnośnie usług gazowych. Ogłoszenie brzmi "Wykonanie montażu pieca gazowego, nowej instalacji gazowej, przyłącza gazu, 101-200m²". Pokaż ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-12-16 do 2022-12-31

 • Łódź

Staranne Instalacje Gazowe w Domu Łódź

Ten Klient uważa, że staranne instalacje gazowe w domu to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na instalację gazową, 38m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2022-12-07 do 2022-12-15

 • Łódź

Dam zlecenie na instalację gazową, 38m², Łódź

Zakres zlecenia: sprawdzenie szczelnosci Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 38m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnie...

2022-12-07 do 2022-12-15

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty