Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Brzesku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Brzesku

HomeStyle Robert Rutkowski

4 opinie
Płyty karton gips Brzesko

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od adaptacji poddasza? Wykorzystaj kompetencje HomeStyle Robert Rutkowski. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Fantastyczny Montaż Płyt Gipsowych Brzesko

8 opinii
Janusz Załupski remonty i wykończenia - Fantastyczny Montaż Płyt Gipsowych Brzesko

Powierz usługę montażu płyt gipsowych fachowcom firmy Janusz Załupski remonty i wykończenia z miejscowości Brzesko. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Brzeska są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Usługi budowlane Artur Czernecki

2 opinie
Usługi budowlane Artur Czernecki - Rewelacyjna Zabudowa Płytami GK Brzesko

Usługi budowlane Artur Czernecki oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Brzeska i z sąsiednich miast. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Perfekcyjne Płyty Karton Gips

1 opinia
RS-BUD - Perfekcyjne Płyty Karton Gips Brzesko

Chcesz znaleźć solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? RS-BUD z Brzeska będzie najszybszą drogą. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Doskonała Adaptacja Poddasza w Brzesku

2 opinie
Tomasz pytel - Doskonała Adaptacja Poddasza w Brzesku

Zrealizowanie adaptacji poddasza będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Tomasz pytel ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

Solidne Płyty Karton Gips

10 opinii
F.H.U. "ECOPUR - izolacje natryskowe" Dariusz Tyka - Solidne Płyty Karton Gips Brzesko

Chcesz znaleźć godnego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? F.H.U. ECOPUR - izolacje natryskowe Dariusz Tyka z Brzeska będzie najszybszą drogą. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

R-MAL Grzegorz Reczek

2 opinie
R-MAL Grzegorz Reczek - Świetna Zabudowa Karton Gips Brzesko

Gdy poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z R-MAL Grzegorz Reczek perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Świetna Zabudowa Płytami GK Brzesko

6 opinii
Komfort Dom F.U.B - Świetna Zabudowa Płytami GK Brzesko

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od zabudowy płytami GK? Wykorzystaj doświadczenie Komfort Dom F.U.B. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Perfekcyjny Montaż Sufitu Podwieszanego

5 opinii
POWERPLAY - Perfekcyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Brzesko

Po prostu zleć usługę montażu sufitu podwieszanego ekspertom firmy POWERPLAY z miejscowości Brzesko. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Brzeska są w ścisłej czołówce. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Perfekcyjna Sucha Zabudowa

4 opinie
Franc Bau Zbigniew Franczyk - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Brzesko

Ten fachowiec działa na obszarze Brzeska i świadczy liczne usługi z zakresu perfekcyjnej suchej zabudowy. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Brzesku (15)

Zabudowa Karton Gips Brzesko

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 101...

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Brzesko

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 70m², Bochnia

Zrealizowanie zabudowy GK dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 70m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-02-02 do 2023-02-10

 • Bochnia

Ekipa na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 40m², Bochnia

Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 40m² Informacje dodatkowe: Wełna i z jednej strony podwójna płyta Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-12-06 do 2022-12-14

 • Bochnia

Znakomita Zabudowa GK Brzesko

Zakres prac: sufit napinany Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 50m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Bochnia

Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, 80m², Bochnia

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 80m² Informacje dodatkowe: Poza budową sufitu podwieszanego do stalowej konstrukcji dachu, po...

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Bochnia

Doskonała Zabudowa Karton Gips

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: przykrecenie plyt karton gips ok 100m2 Termin rozpoczęcia prac: możli...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Czechówka

Pierwszorzędne Płyty Karton Gips Brzesko

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-02-10 do 2023-02-18

 • Zakliczyn

Zabudowa Płytami GK Brzesko

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Ostrów szlachecki

Perfekcyjna Zabudowa GK

Ten Klient uważa, że perfekcyjna zabudowa GK to niełatwy temat. Wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-01-01 do 2023-01-09

 • Brzeźnica

Potrzebna firma na sufit napinany, 16m², Moszczenica

Ten Klient uważa, że doskonałej jakości zabudowa karton gips to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Potrzebna firma na sufit napinany, 16m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

2022-12-01 do 2022-12-09

 • Moszczenica

Zabudowa Karton Gips

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia...

2023-02-09 do 2023-02-09

 • Radłów

Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych Brzesko

Dla Zlecającego, który napisał - Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², znalezienie najwyższej klasy montażu płyt gipsowych może być trudne, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego rozwiązania. Przedstaw dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2022-11-18 do 2022-11-26

 • Koszyce małe

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Drwinia

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-01-07 do 2023-01-15

 • Drwinia

Zabudowa Karton Gips

Zakres prac: Płyty gipsowe klejone na tynk. Wykończenie ścian wstępnie pokrytych tynkiem Rodzaj obiektu: Garaż . 30m2 Powierzchnia prac: 30m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-12-28 do 2023-01-05

 • Tarnów

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 251-500m², Tarnów

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: budynek biurowy Powierzchnia prac: 251-500m² Informacje dodatkowe: Generalny wykonawca obiektu budowlanego szuka firmy w zakre...

2023-02-14 do 2023-02-22

 • Tarnów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty