Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Zduńskiej Woli

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Zduńskiej Woli

Najwyższej Klasy Kopanie Studni Zduńska Wola

20 opinii
Studnie głębinowe Zduńska Wola

Powierz usługę kopania studni profesjonalistom z miejscowości Zduńska Wola. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Zduńskiej Woli są w ścisłej czołówce. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

HYDROMAR

9 opinii
HYDROMAR - Doskonałe Studniarstwo Zduńska Wola

Studniarstwo nie ma dla firmy HYDROMAR żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Jeśli chcesz uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Znakomita Studnia Kopana w Zduńskiej Woli

2 opinie
Szustecki Łukasz - Znakomita Studnia Kopana w Zduńskiej Woli

Przygotowanie studni kopanej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Szustecki Łukasz ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

Profesjonalne Studnie Głębinowe

2 opinie
Specjalistyczne usługi budowlane Wiesław Laskowski - Profesjonalne Studnie Głębinowe Zduńska Wola

Poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Specjalistyczne usługi budowlane Wiesław Laskowski. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się - naprawdę warto.

Doskonałe Studnie Wiercone Zduńska Wola

1 opinia
MAX-BUD USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE - Doskonałe Studnie Wiercone Zduńska Wola

MAX-BUD USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Zduńskiej Woli i z sąsiednich miast. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Doskonałe Wiercenie Studni Głębinowej

3 opinie
KAN-EKO - Doskonałe Wiercenie Studni Głębinowej Zduńska Wola

Wiercenie studni głębinowej to życiowa pasja ekipy z firmy KAN-EKO - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

DACHY I KONSTRUKCJE Patryk Banasiak

DACHY I KONSTRUKCJE Patryk Banasiak - Solidne Kopanie Studni Zduńska Wola

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty firmy DACHY I KONSTRUKCJE Patryk Banasiak, której specjalnością jest kopanie studni. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Najlepsze Studnie Głębinowe

Betmar Marian Świniarski - Najlepsze Studnie Głębinowe Zduńska Wola

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Zaufaj doświadczeniu Betmar Marian Świniarski. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeśli chcesz poznać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Perfekcyjna Studnia Kopana

BUD-XREM - Perfekcyjna Studnia Kopana Zduńska Wola

Szukasz ekspertów od najwyższej klasy kopania studni w rejonie Zduńskiej Woli lub w przyległych powiatach? Już nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Doskonałe Studnie Głębinowe

Mabudo Sp. z o.o. - Doskonałe Studnie Głębinowe Zduńska Wola

Zaufaj ekspertom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij Mabudo Sp. z o.o.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Zduńskiej Woli (18)

Najwyższej Klasy Budowanie Studni Zduńska Wola

Przyjmij zlecenie najwyższej klasy budowania studni o treści "Potrzebuję wykopać studnię", jako profesjonalista z miejscowości Zduńska Wola. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Zduńskiej Woli jesteś jednym z najlepszych. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-07-15 do 2023-07-23

 • Zduńska Wola

Pierwszorzędna Budowa Studni Głębinowej Zduńska Wola

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł budowy studni głębinowej, mimo że próbuje znaleźć od wielu dni, wysłał nam ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wykopanie studni. To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Klienta. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-06-26 do 2023-07-04

 • Zduńska Wola

Budowanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-19 do 2023-03-27

 • Zduńska Wola

Tania Budowa Studni Zduńska Wola

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Zduńska Wola

Perfekcyjne Studniarstwo Zduńska Wola

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Dymek

Zapytanie o wykopanie studni, Łask

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Łask

Wykonanie studni głębinowej, 20m, Łask

Ten Klient myśli, że rewelacyjna studnia głębinowa to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Wykonanie studni głębinowej, 20m". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zaprezentuj bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Łask

Zlecę wykonanie studni, Wronowice

Rodzaj studni: Wiercenie wody Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Odwiert wody plus doprowadzenie do domu +- 10m Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Wronowice

Zlecę wykonanie studni, Łask

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Studnia przy domu jednorodzinnym. Wymaga pogłębienia. Bardzo ograniczony dostęp. Termin zakupu: do uzgodni...

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Łask

Profesjonalne Studniarstwo

Jeśli Studniarstwo nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Opierając się na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie kopania studni. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Łask

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 45m, Łask

Ten Zleceniodawca, który jeszcze nie znalazł budowy studni głębinowej, mimo iż poszukuje od dłuższego czasu, napisał nam zapytanie o treści - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 45m. To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zleceniodawcy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-07-09 do 2023-07-17

 • Łask

Perfekcyjne Budowanie Studni

Zleceniodawca napisał "Szukam ekipy do wykopania studni". Przyjmij zlecenie perfekcyjnego budowania studni jako ekspert w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z Łódzkiego i przyległych powiatów. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się od razu - warto.

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Lichawa

Studniarstwo

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Marzenin

Dam zlecenie na wykopanie studni, Wrzesiny

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od studni głębinowej poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykopanie studni. Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Łódzkie na pewno pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Wrzesiny

Dam zlecenie na wykopanie studni, Lichawa

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako solidny specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Lichawa

Solidna Studnia Głębinowa Zduńska Wola

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 25m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Wrzesiny

Szukam ekipy do wykopania studni, Sieradz

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Sieradz

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 20m, Sieradz

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: moze byc utrudniony wjzad dla duzych maszyn Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Sieradz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty