EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Trwałe i skuteczne ocieplenie pianą PUR Crossin® Attic Soft

Trwałe i skuteczne ocieplenie pianą PUR Crossin® Attic Soft

Trwałe i skuteczne ocieplenie pianą PUR Crossin® Attic Soft

Elementy mające decydujący wpływ na skuteczność izolacji to: materiał, szczelność, technologia, jakość wykonania oraz utrzymanie parametrów izolacji w czasie.

treść sponsorowana

Podczas budowy domu szukamy nowoczesnych i optymalnych z naszego punktu widzenia rozwiązań. Skuteczna izolacja to jeden z kluczowych elementów konstrukcji. To właśnie na etapie ocieplenia budynku decydujemy o przyszłych kosztach eksploatacji oraz jakości i komforcie życia w nowym domu.

Przy wyborze rodzaju ocieplenia często skupiamy się na kosztach, zapominając o innej korzyści skutecznej izolacji, jaką jest chłód latem i tym samym większy komfort mieszkania. W tym przypadku jednym z kluczowych elementów jest dobre ocieplenie poddasza. Właściwa izolacja poddasza pozwoli na utrzymanie niższej temperatury w upalne dni i znacznie poprawi standard życia w całym okresie letnim. Co zatem decyduje o jakości izolacji? 

Dowiedz się więcej o skutecznej izolacji poddasza >>

Skuteczna izolacja poddasza – dobór materiałów

Wybierając materiał, należy zwrócić uwagę na jego właściwości izolacyjne oraz sposób montażu. Kluczowe parametry materiału do izolacji to niski współczynnik przewodzenia ciepła λ oraz niska nasiąkliwość. Rozpatrując wybór technologii pod kątem sposobu montażu, należy zwrócić uwagę, czy szczelnie wypełni wszystkie izolowane przestrzenie i czy może ona zagwarantować instalację, która pozwoli wyeliminować mostki termiczne. Mostki termiczne to miejsca, przez które ucieka najwięcej ciepła zimą lub dostaje się go najwięcej latem. Technologia zapewniająca szczelność jest zatem jednym z kluczowych elementów zapewniających efektywność energetyczną budynku.

Jednym z rozwiązań posiadających wszystkie cechy, jakich wymaga się od nowoczesnych materiałów izolacyjnych, są natryskowe systemy pian poliuretanowych Crossin. Piany PUR Crossin mają niski współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,037 W/(m·K) oraz bardzo niską nasiąkliwość Wp = 0,85 kg/m2. Użycie piany Crossin Attic Soft przy niewielkiej grubości izolacji równej 25 cm, pozwala uzyskać wartość współczynnika U = 0,148 W/(m2·K). Spełnia to narzucone od 2021 r. wymagania dotyczące efektywności energetycznej budynków dla dachów i stropodachów, które określają wartość współczynnika przenikania ciepła U na poziomie 0,15 W/(m2·K).

Kolejną ważną cechą dobrej izolacji jest szczelność. Sposób aplikacji piany gwarantuje bezspoinowość izolacji. Piana PUR nawet przy skomplikowanych konstrukcjach w 100% eliminuje możliwość pojawienia się mostków termicznych, co jest trudne do uzyskania przy wykorzystaniu innych materiałów izolacyjnych. 

Utrzymanie parametrów izolacji w czasie

Budując dom oczekujemy, że zastosowane technologie będą się sprawdzały przez cały okres jego użytkowania. Wszelkie błędy wykonawcze oraz niewłaściwy wybór materiału lub technologii najczęściej nie ujawniają się od razu, lecz dopiero po kilku latach od zakończenia inwestycji. Warto zatem wybrać technologię i materiał, który umożliwi bezawaryjną eksploatację domu, bez potrzeb modernizacji i remontów, a co za tym idzie, kosztów. Taki komfort daje aplikowana natryskowo piana PUR. Izolacja w trakcie natrysku trwale łączy się z podłożem i jest odporna na osuwanie oraz przemieszczanie wraz z upływem lat, nie tracąc przy tym swoich właściwości izolujących.

Sprawdź >>

Crossin Attic Soft – ocieplenie nowej generacji

Pianka Crossin Attic Soft przeznaczona jest do wykonywania wewnętrznej izolacji termicznej oraz akustycznej metodą natrysku. Służy do skutecznego ocieplania poddaszy, różnego rodzaju zadaszeń, stropów, jak również ścian wewnętrznych. Doskonale sprawdza się w konstrukcjach drewnianych, murowanych, stalowych i w systemach szkieletowych. Stosowana jest w obiektach mieszkalnych, przemysłowych, użyteczności publicznej, hangarach oraz lokalach medialnych.

PARAMETRY TECHNICZNE PIANY CROSSIN ATTIC SOFT

 • Pianka otwartokomórkowa, półsztywna (miękka)
 • Niski współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,037 W/(m·K)
 • Krótkotrwała nasiąkliwość wodą przy częściowym zanurzeniu Wp ≤ 0,85 kg/m2
 • Zawartość komórek zamkniętych ≤ 20%
 • Bezspoinowa warstwa izolacji
 • Gęstość pozorna rdzenia natryśniętej pianki 7 ± 1,5 kg/m3
 • Współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej μ: 3
 • Spienianie dwutlenkiem węgla (bez użycia środków zubożających warstwę ozonową)
 • Bezpieczeństwo dla środowiska – nie zawiera HFC ani PBDE
 • Klasa D pochłaniania dźwięku
 • Klasa E w reakcji na ogień

Profesjonalne wykonanie izolacji 

Wybór sposobu izolacji to również kalkulacja ekonomiczna. Na całkowity koszt ocieplenia poddasza składa się koszt materiału, robocizny i czasu, jaki poświęcamy na realizację. Warto mieć to na uwadze analizując oferty wykonawców. Często podsumowanie kosztów innego, dobrej jakości materiału izolacyjnego i wykonania przez dobrą ekipę monterską, okazuje się droższe od natrysku pianki PUR Crossin. Dodatkowy atut to czas. Ocieplenie poddasza pianą PUR trwa najczęściej jeden dzień, co pozwala przyspieszyć realizację dalszych etapów budowy.

Niezależnie od decyzji co do technologii i materiału, wykonanie izolacji zawsze najlepiej powierzyć sprawdzonemu specjaliście, a przy decyzji nie kierować się ceną jako jedynym kryterium. Na rynku jest wiele firm zajmujących się tego typu działalnością, nie każda jednak ma odpowiednią wiedzę, sprzęt oraz doświadczenie.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji >>

Poszukując wykonawcy, warto sprawdzić czy dana firma współpracuje z jednym z producentów i posiada certyfikat potwierdzający doświadczenie oraz umiejętności aplikatorów. Taką certyfikację posiadają Autoryzowani Wykonawcy Crossin, którzy są stale szkoleni i monitorowani pod względem zapewnienia jakości wykonywania izolacji.

Przed podjęciem decyzji warto skorzystać z konsultacji z wykonawcą. Porady doświadczonego specjalisty pozwalają na uniknięcie błędów oraz realne oszczędności.

Bezpłatna konsultacja i wycena ocieplenia

Autoryzację do wykorzystywania produktów Crossin posiada 17 firm w Polsce oraz 10 w Czechach, Słowacji i Litwie.   

Umów się na bezpłatną konsultację oraz wycenę wykonania izolacji z Autoryzowanym Wykonawcą ocieplenia pianą PUR. Wystarczy zadzwonić pod numer 665 000 888 lub zostawić kontakt na stronie: crossin.pl.

crossin-logo

PCC Prodex Sp. z o.o.

ul. Sienkiewicza 4
56-120 Brzeg Dolny
Dział Obsługi Klienta
tel. 71 794 34 13
crossin@pcc.eu,
www.crossin.pl

Komentarze

Powiązane

PCC Prodex Sp. z o.o. Najlepsze ocieplenie? Crossin Spray Insulation

Najlepsze ocieplenie? Crossin Spray Insulation Najlepsze ocieplenie? Crossin Spray Insulation

Najlepsze ocieplenie? Crossin Spray Insulation

Najlepsze ocieplenie? Crossin Spray Insulation

Wybrane dla Ciebie

CREATON Polska sp. z o.o. Jak wybrać odpowiednią taśmę kalenicową na dach z dachówki ceramicznej lub cementowej?

Jak wybrać odpowiednią taśmę kalenicową na dach z dachówki ceramicznej lub cementowej? Jak wybrać odpowiednią taśmę kalenicową na dach z dachówki ceramicznej lub cementowej?

Taśma podgąsiorowa jest to jeden z elementów łączących dwie połacie dachu. Montowana jest w kalenicy lub narożach dachu. Głównym jej zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się wody opadowej pod połać...

Taśma podgąsiorowa jest to jeden z elementów łączących dwie połacie dachu. Montowana jest w kalenicy lub narożach dachu. Głównym jej zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się wody opadowej pod połać oraz umożliwienie przepływu powietrza spod połaci dachu na zewnątrz. Inwestorzy najczęściej nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważna jest wspomniana wentylacja, dlatego nie przykładają dużej wagi do doboru taśm podgąsiorowych, nie wspominając już o tym, że część z nich nawet nie wie o istnieniu takich...

CREATON Polska sp. z o.o. Dach jak obraz z dachówek… dzięki karpiówkom KLASSIK marki CREATON

Dach jak obraz z dachówek… dzięki karpiówkom KLASSIK marki CREATON Dach jak obraz z dachówek… dzięki karpiówkom KLASSIK marki CREATON

Ceramika, jeden z najstarszych materiałów budowlanych, ceniona jest niezmiennie za liczne zalety. Pozwala na zbudowanie trwałego i eleganckiego dachu. Jest bezkonkurencyjna w zakresie tworzenia na połaci...

Ceramika, jeden z najstarszych materiałów budowlanych, ceniona jest niezmiennie za liczne zalety. Pozwala na zbudowanie trwałego i eleganckiego dachu. Jest bezkonkurencyjna w zakresie tworzenia na połaci zachwycającego, niepowtarzalnego arcydzieła. Daje praktycznie nieograniczone możliwości kreacji, dzięki którym dach staje się wyjątkową i niebanalną ozdobą budynku.

Co zrobić by odebrać 1250 zł? »

Co zrobić by odebrać 1250 zł? » Co zrobić by odebrać 1250 zł? »

Najnowsze produkty i technologie

Nobless Polska Jak prawidłowo nałożyć olej na taras – krok po kroku

Jak prawidłowo nałożyć olej na taras – krok po kroku Jak prawidłowo nałożyć olej na taras – krok po kroku

Właściwe zabezpieczenie tarasu jest kluczowe dla jego trwałości i estetyki. Jednym z najpopularniejszych sposobów ochrony drewna tarasowego jest stosowanie oleju. W tym szczegółowym przewodniku przedstawiamy...

Właściwe zabezpieczenie tarasu jest kluczowe dla jego trwałości i estetyki. Jednym z najpopularniejszych sposobów ochrony drewna tarasowego jest stosowanie oleju. W tym szczegółowym przewodniku przedstawiamy krok po kroku, jak prawidłowo nałożyć olej na taras, zapewniając mu optymalną ochronę.

De Dietrich Nowość! Stojące gazowe kotły kondensacyjne C 230 EVO od De Dietrich

Nowość! Stojące gazowe kotły kondensacyjne C 230 EVO od De Dietrich Nowość! Stojące gazowe kotły kondensacyjne C 230 EVO od De Dietrich

Nowa seria kotłów C230 EVO z zakresu Techniki Komercyjnej stanowi kontynuację dobrze przyjętej przez rynek serii C230 ECO.

Nowa seria kotłów C230 EVO z zakresu Techniki Komercyjnej stanowi kontynuację dobrze przyjętej przez rynek serii C230 ECO.

KFA Armatura Obalamy mity o grzejniku aluminiowym

Obalamy mity o grzejniku aluminiowym Obalamy mity o grzejniku aluminiowym

Grzejniki aluminiowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w domach i mieszkaniach. Choć są znane od lat i sprawdzone przez miliony użytkowników, wciąż krąży wokół nich wiele mitów oraz...

Grzejniki aluminiowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w domach i mieszkaniach. Choć są znane od lat i sprawdzone przez miliony użytkowników, wciąż krąży wokół nich wiele mitów oraz fałszywych przekonań. Postanowiliśmy więc obalić niektóre z nich i podzielić się wiedzą, podając kilka niezaprzeczalnych faktów.

DOMITECH P. Janiszewski T. Wąż Sp. k. Pięlęgnacja trawnika z domitech

Pięlęgnacja trawnika z domitech Pięlęgnacja trawnika z domitech

Według niektórych dbanie o trawnik w ogrodzie to tylko jej koszenie. Jednak koszenie to jeden z wielu elementów pielęgnacji. Aby trawnik wyglądał zdrowo i pięknie, należy wykonać szereg czynności w odpowiednim...

Według niektórych dbanie o trawnik w ogrodzie to tylko jej koszenie. Jednak koszenie to jeden z wielu elementów pielęgnacji. Aby trawnik wyglądał zdrowo i pięknie, należy wykonać szereg czynności w odpowiednim czasie. Dowiedz się, jak dbać o trawnik w Twoim ogrodzie.

DOMITECH P. Janiszewski T. Wąż Sp. k. Jaką szlifierkę wybrać? Szlifierka oscylacyjna vs mimośrodowa

Jaką szlifierkę wybrać? Szlifierka oscylacyjna vs mimośrodowa Jaką szlifierkę wybrać? Szlifierka oscylacyjna vs mimośrodowa

Jeżeli zastanawiasz się, którą szlifierkę wybrać, mimośrodową czy oscylacyjną, lub nie wiesz, jakie różnice występują między tymi dwoma urządzeniami, ten artykuł jest dla Ciebie! Przedstawiamy charakterystykę...

Jeżeli zastanawiasz się, którą szlifierkę wybrać, mimośrodową czy oscylacyjną, lub nie wiesz, jakie różnice występują między tymi dwoma urządzeniami, ten artykuł jest dla Ciebie! Przedstawiamy charakterystykę tych urządzeń, porównujemy ich zastosowanie oraz wyjaśniamy wątpliwości.

DOMITECH P. Janiszewski T. Wąż Sp. k. Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować?

Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować? Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować?

Meble z palet to nieustannie popularny trend wśród majsterkowiczów i osób, które nie lubią gotowych, marketowych rozwiązań, bądź chcą żyć w zgodzie z ideą zero waste. Pomysłów na wykorzystanie dostępnych...

Meble z palet to nieustannie popularny trend wśród majsterkowiczów i osób, które nie lubią gotowych, marketowych rozwiązań, bądź chcą żyć w zgodzie z ideą zero waste. Pomysłów na wykorzystanie dostępnych niemal wszędzie palet jest mnóstwo. Często można natknąć się na nietypowe i zaskakujące projekty wykonane z tego materiału. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie palet.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.