Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Nowym Tomyślu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 899 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Nowym Tomyślu

BOHR Geotechnika S.C

16 opinii
Studnie głębinowe Nowy Tomyśl

Z czystym sumieniem powierz zadanie wysokiej klasy wiercenia studni głębinowej profesjonalistom z firmy BOHR Geotechnika S.C. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Nowego Tomyśla i przyległych miast. Ustal pasujący termin już teraz!

P.H.U. MAGIC ŁUKASZ GÓRKA

5 opinii
P.H.U. MAGIC ŁUKASZ GÓRKA - Perfekcyjne Wiercenie Studni Głębinowej Nowy Tomyśl

Gdy szukasz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z P.H.U. MAGIC ŁUKASZ GÓRKA są dla Ciebie stworzeni. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Porządna Studnia Artezyjska

8 opinii
QUERCUS.AMKG Maciej Górski - Porządna Studnia Artezyjska Nowy Tomyśl

Nadal szukasz dobrej firmy od studni artezyjskiej? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia QUERCUS.AMKG Maciej Górski. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Doskonałe Studnie Głębinowe Nowy Tomyśl

1 opinia
"instalatorstwo Sanitarne, CO, Gazowe i Studniarstwo' - Doskonałe Studnie Głębinowe Nowy Tomyśl

instalatorstwo Sanitarne CO Gazowe i Studniarstwo oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Nowego Tomyśla i okolic. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Profesjonalne Studniarstwo

3 opinie
Krzysztof Kwasny - Profesjonalne Studniarstwo Nowy Tomyśl

Firma Krzysztof Kwasny działa na obszarze powiatu i świadczy liczne usługi z zakresu profesjonalnego studniarstwa. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - sprawdź!

Woodlife

1 opinia
Woodlife - Pierwszorzędne Studniarstwo Nowy Tomyśl

Woodlife oferuje usługi z zakresu studniarstwa od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Nowy Tomyśl, ale także okolicznych powiatów. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Najlepsze Studnie Głębinowe

Karol Kubiak - Najlepsze Studnie Głębinowe Nowy Tomyśl

Poszukujesz specjalisty od studni głębinowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Karol Kubiak. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Firma Ogólnobudowlana Norbert Jaworski

Firma Ogólnobudowlana Norbert Jaworski - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Nowy Tomyśl

Wykonanie studni głębinowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Firma Ogólnobudowlana Norbert Jaworski ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Świetne Studnie Głębinowe w Nowym Tomyślu

POS-REMAL - Świetne Studnie Głębinowe w Nowym Tomyślu

Na wypadek jeśli nadal poszukujesz ekspertów od studni głębinowych to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry POS-REMAL. Nowy Tomyśl i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Doskonałe Studnie Wiercone Nowy Tomyśl

Budownictwo-pawel - Doskonałe Studnie Wiercone Nowy Tomyśl

Budownictwo-pawel oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Nowego Tomyśla i z sąsiednich miast. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Nowym Tomyślu (14)

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Silna Nowa

Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb". Zrealizuj zadanie wyjątkowego budowania studni jako specjalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z Wielkopolskiego i pobliskich powiatów. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Silna nowa

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Konin

Oferując usługi z zakresu studniarstwa od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze Konina, ale także okolicznych powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Konin

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb, Nowy Tomyśl

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Nowy Tomyśl

Doskonała Budowa Studni Głębinowej Nowy Tomyśl

Przeznaczenie wody ze studni: domowe, gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne, Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Potrzebuję fachow...

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Nowy Tomyśl

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Silna Nowa

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Dzień dobry, chciałaby...

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Silna nowa

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Pniewy

Oferujesz propozycję dotyczącą budowy studni? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego potrzeb. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Pniewy

Budowa Studni Nowy Tomyśl

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę znakomitej budowy studni gwarantując przy tym fachową obsługę, a na życzenie też usługi dodatkowe, z pewnością zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2024-04-27 do 2024-05-05

 • Pniewy

Wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Jasieniec

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Informacje dodatkowe: Budowa studni do gł. około 20m. Propozycje? Termin skorzystania z ofe...

2024-03-31 do 2024-04-08

 • Jasieniec

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do 10mb, Trzciel

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Trzciel

Wyjątkowe Kopanie Studni Nowy Tomyśl

Przeznaczenie wody ze studni: domowe, gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnien...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Lewice

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Buk

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Buk

Porządna Studnia Głębinowa Nowy Tomyśl

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-29 do 2024-04-29

 • Plewiska

Bezkonkurencyjna Budowa Studni

Ten Klient szukając budowy studni powinien namierzyć Twoją Firmę, która nie ma sobie równych. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-02-06 do 2024-02-07

 • Rostarzewo

Perfekcyjne Studniarstwo Nowy Tomyśl

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Wielkopolskiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2024-04-29 do 2024-04-29

 • Plewiska
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty