Kategorie
Szukaj

Tynkowanie maszynowe Kraków

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 586 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Tynkowanie ścian zaprawą gipsową przy użyciu specjalistycznego sprzętu może skutecznie rozwiązać wiele problemów, które zwykle pojawiają się przy wykonywaniu podobnych prac ręcznie. Tynkowanie maszynowe ścian i elewacji to jeden z nowoczesnych obszarów budownictwa, zapewniający natychmiastowe efekty. Wynika to ze specyfiki technologii pracy z mieszankami budowlanymi, zapewniając gwarantowany, wysokiej jakości efekt. Aby zautomatyzować ten proces, konieczne jest zastosowanie specjalnych urządzeń zdolnych do przygotowania mieszanki o wymaganej konsystencji i nałożenia jej bezpośrednio na powierzchnię.

Specjalne pojemniki napełniane są suchą mieszanką tynkarską i wodą w proporcjach wcześniej ustalonych za pomocą specjalnego programu. Następnie składniki są ze sobą mieszane i tworzą jednorodną masę o wymaganej konsystencji. Dzięki temu kompleksowe wykonanie elewacji czy wnętrz budynków staje się o wiele szybsze, jednocześnie pozwalając na uzyskanie zadowalającego efektu.

Tynkowanie maszynowe elewacji odbywa się tylko w dodatnim reżimie temperaturowym. Niezbędne jest również zapewnienie warunków, w których tynkarze będą mogli komfortowo pracować.

Główną cechą prac elewacyjnych jest stosowanie kompozycji cementowych, które są mocniejsze mechanicznie, niestraszne im deszcze czy mrozy, a także poważne gradobicia. Ponadto do kompozycji elewacyjnych włączane są składniki o dużej frakcji, aby zabezpieczyć np. ocieplenie elewacji znajdującej się pod natryskiwanym mechanicznie tynkiem.

Podczas tynkowania maszynowego ścian stosuje się głównie kompozycje gipsowe lub wapienno-gipsowe. W pomieszczeniach o dużej wilgotności zdadzą się z kolei mieszanki cementowe. Praca z masą gipsową wymaga wysokiej wydajności pracy. Sprzęt jest myty natychmiast po nałożeniu na ścianę warstwy, gdyż zbytnie opóźnienie może spowodować zacementowanie elementów wrażliwych sprzętu.

Maszyny tynkarskie to inteligentne systemy, które zapewniają idealną aplikację, skracają czas tynkowania i oszczędzają na rozwiązaniu. W porównaniu z ręczną zmechanizowana metoda mieszania tynku jest znacznie wydajniejsza, ponieważ powstały roztwór zostaje wzbogacony o tlen. Specjalne dysze umożliwiają szybką obróbkę dużych powierzchni. Za pomocą szpachelki dokładnie wyrównuje się końcowo otrzymaną powierzchnię ścian, sufitów i elewacji budynków.

W przypadku tynkowania mechanicznego należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy związanych z wycenianiem usługi:

 • Wielkość obszaru do powlekania;
 • Rodzaj zastosowanego tynku;
 • Wymagana jakość wykonania;
 • Ile godzin potrzebnych jest na wykonanie tynkowania;
 • Dodatkowa praca tynkarza.

Każda firma kalkuluje nieco inaczej i często występują znaczne regionalne różnice cen. Jak zatem wygląda cena za metr tynkowania maszynowego? Zwykle można spodziewać się kosztów w przedziale 30-40 zł/m2. Należy liczyć się także z dodatkowymi kosztami związanymi z wykończeniem powierzchni w przedziale od 5 do 8 zł/m2.

Sprawdź najlepszych specjalistów od tynkowania maszynowego w Krakowie

Najlepsze Tynki Maszynowe w Krakowie

31 opinii
Tynki maszynowe Kraków

Firma KROMBUD Jacek Karuś świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Krakowa i okolic. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - warto.

DOMPLUS Marcin Chorąży

20 opinii
DOMPLUS Marcin Chorąży - Doskonałej Jakości Tynki Maszynowe Cementowo Wapienne Kraków

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od tynków maszynowych cementowo wapiennych? Powierz tę kwestię specjalistom z DOMPLUS Marcin Chorąży. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Eterna Tomasz Toboła

13 opinii
Eterna Tomasz Toboła - Doskonały Tynk Natryskowy Kraków

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od tynku natryskowego? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Eterna Tomasz Toboła. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Pierwszorzędne Tynki Mechaniczne

10 opinii
SERHII ZOSYK - Pierwszorzędne Tynki Mechaniczne Kraków

Wykonanie tynków mechanicznych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. SERHII ZOSYK ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Pierwszorzędne Tynki Maszynowe

9 opinii
NesterBud - Pierwszorzędne Tynki Maszynowe Kraków

Przygotowanie tynków maszynowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. NesterBud ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Najlepsze Tynki Maszynowe Gipsowe Kraków

8 opinii
ZAZEX - Najlepsze Tynki Maszynowe Gipsowe Kraków

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od tynków maszynowych gipsowych? Trafiłeś w dobre miejsce - ZAZEX jest do Twoich usług. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Już nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Znakomite Tynki Maszynowe

6 opinii
MAR-BAU Marcin Dulik - Znakomite Tynki Maszynowe Kraków

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz ekspertów od tynków maszynowych to skorzystaj z kwalifikacji MAR-BAU Marcin Dulik. Kraków i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Perfekcyjne Tynkowanie

5 opinii
Krzysztof Uchacz-AUTORYTET - Perfekcyjne Tynkowanie Kraków

Zleć prace dotyczące tynkowania specjalistom firmy Krzysztof Uchacz-AUTORYTET z miejscowości Kraków. Urzekną Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Krakowa są w ścisłej czołówce. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

FPUH Profix Katarzyna Sokół

5 opinii
FPUH Profix Katarzyna Sokół - Wyjątkowe Tynkowanie Kraków

Zrealizuj swoje założenia dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi tynkowania na ponadprzeciętnym poziomie. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Świetny Tynk Gipsowy Kraków

12 opinii
Kamiltynki@onet.pl - Świetny Tynk Gipsowy Kraków

Firma Kamiltynkionet.pl oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Krakowa oraz przyległych powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zobacz!

Aktualne zlecenia na tynkowanie maszynowe w Krakowie (123)

Solidne Tynkowanie Kraków

Zlecający poszukuje świetnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zapotrzebowanie na tynkowanie maszynowe domu, 301-400m². To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2024-06-12 do 2024-06-20
dodano 5 dni temu

 • Kraków

Pierwszorzędni Tynkarze Kraków

Poszukujesz skrojonego pod Twojej firmy zlecenia? Jako sprawdzony wykonawca realizujący usługi tynkarskie i tynkarz pierwszej klasy na terenie Krakowa poznaj treść zlecenia o treści "Potrzebna firma do tynkowania maszynowego domu typu bliźniak, 301-400m²". Zaproponuj termin już teraz!

2024-06-11 do 2024-06-19
dodano 6 dni temu

 • Kraków

Zapotrzebowanie na tynkowanie maszynowe domu, 101-200m², Kraków

Rodzaj budynku: jednorodzinny Zakres prac: ściany Stan budynku: budynek był użytkowany, bez tynków Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj tynku: cementowo-wapienny Informacje dodatkowe: Budynek stary z cegły . Tynki pozbijane . ...

2024-06-09 do 2024-06-17
dodano 8 dni temu

 • Kraków

Zapytanie o tynkowanie maszynowe domu, 101-200m², Kraków

Jeżeli jako dobra firma od tynków mechanicznych poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o tynkowanie maszynowe domu, 101-200m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Krakowa na pewno dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2024-06-09 do 2024-06-17
dodano 8 dni temu

 • Kraków

Pierwszorzędne Tynkowanie Maszynowe Kraków

Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Zakres prac: ściany, sufity Stan budynku: nowy budynek, bez tynków Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj tynku: cementowo-wapienny Informacje dodatkowe: termin na czerwiec najlepiej Termin sko...

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Kraków

Tynkowanie Maszynowe

Starasz się odnaleźć zlecenia do wykonania jako godny uwagi fachowiec z zakresu doskonałego tynkowania maszynowego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Przedłóż ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś.

2024-06-02 do 2024-06-10

 • Kraków

Tynkowanie

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na doskonałe tynkowanie w rejonie Krakowa i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna firma do tynkowania maszynowego domu, do 100m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2024-05-31 do 2024-06-08

 • Kraków

Świetne Tynki Mechaniczne Kraków

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Zapytanie o tynkowanie maszynowe domu, 301-400m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2024-05-31 do 2024-06-08

 • Kraków

Zapotrzebowanie na tynkowanie maszynowe domu, 401-500m², Kraków

Rodzaj budynku: jednorodzinny Zakres prac: ściany, sufity Stan budynku: nowy budynek, bez tynków Powierzchnia prac: 401-500m² Rodzaj tynku: cementowo-wapienny Informacje dodatkowe: Dom 160m2, parter i poddasze użytkowe. Tynki...

2024-05-31 do 2024-05-31

 • Kraków

Zapotrzebowanie na tynkowanie maszynowe domu, 401-500m², Kraków

Rodzaj budynku: jednorodzinny Zakres prac: ściany, sufity Stan budynku: nowy budynek, bez tynków Powierzchnia prac: 401-500m² Rodzaj tynku: cementowo-wapienny Informacje dodatkowe: Dom z poddaszem użytkowym ok 160m2. Wcześnie...

2024-05-30 do 2024-05-31

 • Kraków

Zapotrzebowanie na tynkowanie maszynowe domu, 301-400m², Kraków

Rodzaj budynku: jednorodzinny Zakres prac: ściany Stan budynku: budynek był użytkowany, bez tynków Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj tynku: cementowo-wapienny Informacje dodatkowe: Dom w trakcie remontu generalnego, obecnie...

2024-05-30 do 2024-06-07

 • Kraków

Wyjątkowe Usługi Tynkarskie Kraków

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Zakres prac: ściany Stan budynku: budynek był użytkowany, bez tynków Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj tynku: cementowo-wapienny Informacje dodatkowe: Poszukuję wykonaw...

2024-05-30 do 2024-05-30

 • Kraków

Szukam firmy do tynkowania maszynowego domu, 301-400m², Kraków

Rodzaj budynku: jednorodzinny Zakres prac: ściany, sufity Stan budynku: nowy budynek, bez tynków Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj tynku: gipsowy Termin skorzystania z oferty: 2024-09-01...

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Kraków

Zapytanie o tynkowanie maszynowe domu, 400m², Kraków

Ten Zlecający nadal szuka profesjonalistów od tynków maszynowych. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o tynkowanie maszynowe domu, 400m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Kraków

Świetne Tynki Maszynowe

Zrealizowanie tynków maszynowych dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Potrzebna firma do tynkowania maszynowego domu typu bliźniak, 2000m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę.

2024-05-28 do 2024-06-06

 • Kraków

Tanie Usługi Tynkarskie

Zlecający, który szuka taniej usługi tynkarskiej winien koniecznie zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Przedstaw wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Kraków

Świetni Tynkarze

Rodzaj budynku: jednorodzinny Zakres prac: ściany, sufity Stan budynku: nowy budynek, bez tynków Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj tynku: gipsowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Kraków

Tynkowanie Maszynowe

Jeśli interesuje Cię zlecenie na solidne tynkowanie maszynowe w rejonie Krakowa i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebna firma do tynkowania maszynowego domu, do 100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Tynkarzy Maszynowych

Częste pytania o tynkach maszynowych

Tynkowanie ścian - jakie pracę są przed Tobą?

W celu szybszego otynkowania dużych powierzchni ścian skorzystaj z tynkowania maszynowego, które wykonuje się agregatem tynkarskim.

Jak wygląda tynkowanie ścian agregatem tynkarskim:

 1. Należy zabezpieczyć i przygotować podłoże pod tynk (tynk cementowo-wapienny lub tynk gipsowy).
 2. Trzeba rozrobić tynk w agregacie tynkarskim, sprawdzić jego konsystencję i wtedy można zabrać się za prace tynkarskie.
 3. Powinno się ściągnąć tynk łatą typu "H", uzupełnić ubytki (jeśli wystąpiły) i wyrównać całą powierzchnię łatą trapezową.
 4. Trzeba wygładzić powierzchnię, zrosić tynk wodą i zatrzeć pacą styropianową. Gładką powierzchnię uzyskasz, obrabiając tynk pacą filcową.

Jaki jest koszt tynkowania maszynowego?

Ile kosztują tynki maszynowe? Cena w znacznej mierze zależy od rodzaju i składu tynku, producenta i wielkości opakowania.

Za tynki maszynowe cementowo-wapienne i wapienne zapłacisz średnio ok. 35-42 zł/m2 (usługa + materiał).

Natomiast za tynki maszynowe gipsowe ok. 32-45 zł/m2 (usługa + materiał).

Czyszczenie, przygotowanie i gruntowanie podłoża to dodatkowe koszty ok. 5-15 zł/m2.

Kiedy należy wykonać tynkowanie?

Za tynkowanie najlepiej się zabrać, gdy są zapewnione odpowiednie warunki na miejscu, tj.:

 • Podłoże o właściwej chłonności, równości, wilgotności, czystości i odkształcalności.
 • Wilgotność powietrza do 70%.
 • Temperatura 5-25°C (okres wiosenny lub jesienny).

Tynki maszynowe lub tynki ręczne ścian wewnętrznych budynku warto wykonać po ok. 3-4 miesiącach od postawienia murów obiektu (po instalacjach podtynkowych i po otynkowaniu sufitu).

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plTynkarze Maszynowi złożą Ci bezpłatne oferty