Kategorie
Szukaj

Gładzie w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 325 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Krakowie

Perfekcyjne Gładzie

66 opinii
Gładzie Kraków

Właśnie wybierasz dobrego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Cracov Builders Robert Wanias jest na to skuteczną metodą. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Mat-bud

24 opinie
Mat-bud - Najlepsze Kładzenie Gładzi Kraków

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii kładzenia gładzi z miejscowości Kraków. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

S.M. InSbau Marcin Starzyk

19 opinii
S.M. InSbau Marcin Starzyk - Świetne Gładzie Gipsowe Kraków

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji S.M. InSbau Marcin Starzyk. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonałe Położenie Gładzi Kraków

20 opinii
DOMPLUS Marcin Chorąży - Doskonałe Położenie Gładzi Kraków

Chesz znaleźć solidnego profesjonalistę z zakresu doskonałego położenia gładzi z Krakowa do realizacji zaplanowanych działań? Firma DOMPLUS Marcin Chorąży jest gotowa Ci pomóc. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Krzysztof Jurek Usługi Remontowo-Budowlane

13 opinii
Krzysztof Jurek Usługi Remontowo-Budowlane - Doskonałe Gładzie Gipsowe Kraków

Potrzebujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia Krzysztof Jurek Usługi Remontowo-Budowlane. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Staranne Gładzie Bezpyłowe

11 opinii
Remo-Tech - Staranne Gładzie Bezpyłowe Kraków

Pracownicy Remo-Tech to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży gładzi. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Adam Nalepa

8 opinii
Adam Nalepa - Porządne Gładzie Na Mokro Kraków

Chcesz znaleźć sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Adam Nalepa z Krakowa będzie najszybszą drogą. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Profesjonalne Gładzie w Krakowie

7 opinii
Kambud - Profesjonalne Gładzie w Krakowie

Profesjonalne gładzie to życiowa pasja ekipy z firmy Kambud - nie mają sobie równych w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Kraków

6 opinii
Profesjonalne Instalacje Wojciech Spólnik - Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Kraków

Oferuje usługi z zakresu gładzi od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Krakowa, ale także przyległych powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się!

Usługi minikoparką Edengard Andrzej Folwarski

6 opinii
Usługi minikoparką Edengard Andrzej Folwarski - Pierwszorzędne Gładzie Szpachlowe Kraków

Uważasz, że pierwszorzędne gładzie szpachlowe to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z Usługi minikoparką Edengard Andrzej Folwarski doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Krakowie (64)

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 20m², Kraków

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-14 do 2024-06-22
dodano wczoraj o 16:32

 • Kraków

Zapytanie o położenia gładzi, 60m², Kraków

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 60m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-09 do 2024-06-17
dodano 6 dni temu

 • Kraków

Rewelacyjne Gładzenie Ścian Kraków

Chcesz znaleźć Zlecającego jako godny zaufania fachowiec z zakresu rewelacyjnego gładzenia ścian z Krakowa? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Kraków

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m², Kraków

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec z zakresu pierwszorzędnego położenia gładzi z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Jeśli chcesz poznać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2024-06-01 do 2024-06-03

 • Kraków

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Kraków

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 12000m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie gładzi na tynkach gipsowych Termin skorzystania z oferty: n...

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Kraków

Położenie Gładzi Kraków

Planujesz wykonać zlecenie na położenie gładzi, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 4m² to rewelacyjny pomysł. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Kraków

Pierwszorzędne Gładzenie Ścian

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu gładzenia ścian zrealizuj zlecenie na gładzenie ścian. Zapoznaj się ze zleceniem - Zlecę położenie gładzi, 21-50m². Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-05-26 do 2024-06-03

 • Kraków

Pierwszorzędne Położenie Gładzi

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi położenia gładzi na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest wiarygodny. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Kraków

Zapytanie o położenia gładzi, 301-500m², Kraków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Do wykonania gładzie na tynkach cementowo wapiennych w nowym budy...

2024-05-20 do 2024-05-28

 • Kraków

Perfekcyjne Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: 2024-08-15...

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Kraków

Profesjonalne Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 525m² Rodzaj prac: Usunięcie ościeżnic. Montaż oscieznic . Zrywka tapety gruntowanie zabudowa gk zabezpieczenie okien montaż naroznikow, szpachl...

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Kraków

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 290m² Rodzaj prac: szpachlowanie, malowanie Informacje dodatkowe: Witam, do wykonania są gładzie ...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Kraków

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 50m², Kraków

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-05-06 do 2024-05-13

 • Kraków

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi realizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Zapoznaj się ze zleceniem - Szukam firmy do położenia gładzi, do 20m². Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Kraków

Profesjonalne Kładzenie Gładzi

Poszukujesz klienta jako ekspert od profesjonalnego kładzenia gładzi w miejscowości Kraków lub na terenie Krakowa? Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Kraków

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 20m², Kraków

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Kraków

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 20m², Kraków

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Kraków

Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m², Kraków

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-17 do 2024-04-17

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty