Kategorie
Szukaj

Gładzie w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Krakowie

Perfekcyjne Gładzie

61 opinii
Gładzie Kraków

Właśnie wybierasz dobrego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Cracov Builders Robert Wanias jest na to skuteczną metodą. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Mat-bud

24 opinie
Mat-bud - Najlepsze Kładzenie Gładzi Kraków

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii kładzenia gładzi z miejscowości Kraków. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

S.M. InSbau Marcin Starzyk

19 opinii
S.M. InSbau Marcin Starzyk - Świetne Gładzie Gipsowe Kraków

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji S.M. InSbau Marcin Starzyk. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonałe Położenie Gładzi Kraków

20 opinii
DOMPLUS Marcin Chorąży - Doskonałe Położenie Gładzi Kraków

Chesz znaleźć solidnego profesjonalistę z zakresu doskonałego położenia gładzi z Krakowa do realizacji zaplanowanych działań? Firma DOMPLUS Marcin Chorąży jest gotowa Ci pomóc. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Remo-Tech

11 opinii
Remo-Tech - Doskonałe Gładzie Gipsowe Kraków

Potrzebujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia Remo-Tech. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Staranne Gładzie Bezpyłowe

12 opinii
Krzysztof Jurek Usługi Remontowo-Budowlane - Staranne Gładzie Bezpyłowe Kraków

Pracownicy Krzysztof Jurek Usługi Remontowo-Budowlane to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży gładzi. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Adam Nalepa

8 opinii
Adam Nalepa - Porządne Gładzie Na Mokro Kraków

Chcesz znaleźć sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Adam Nalepa z Krakowa będzie najszybszą drogą. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Profesjonalne Gładzie w Krakowie

6 opinii
Profesjonalne Instalacje Wojciech Spólnik - Profesjonalne Gładzie w Krakowie

Profesjonalne gładzie to życiowa pasja ekipy z firmy Profesjonalne Instalacje Wojciech Spólnik - nie mają sobie równych w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Kraków

6 opinii
Kambud - Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Kraków

Oferuje usługi z zakresu gładzi od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Krakowa, ale także przyległych powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się!

Usługi minikoparką Edengard Andrzej Folwarski

6 opinii
Usługi minikoparką Edengard Andrzej Folwarski - Pierwszorzędne Gładzie Szpachlowe Kraków

Uważasz, że pierwszorzędne gładzie szpachlowe to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z Usługi minikoparką Edengard Andrzej Folwarski doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Krakowie (46)

Położenie Gładzi Kraków

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 309m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-13 do 2024-04-21
dodano wczoraj o 19:45

 • Kraków

Kładzenie Gładzi Kraków

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-07 do 2024-04-15
dodano 7 dni temu

 • Kraków

Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m², Kraków

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: sufit podwieszany Informacje dodatkowe: 1 pokój 3x3m Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Kraków

Zlecę położenie gładzi, 51-100m², Kraków

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Kraków

Perfekcyjne Gładzenie Ścian Kraków

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na perfekcyjne gładzenie ścian w rejonie Krakowa i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Kraków

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m², Kraków

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Kraków

Zlecę położenie gładzi, 201-300m², Kraków

Zrealizowanie gładzi z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zlecę położenie gładzi, 201-300m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Kraków

Doskonałe Położenie Gładzi

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Kraków

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu gładzenia ścian wykonaj zlecenie na gładzenie ścian. Poznaj szczegóły zapytania - Położenie gładzi, 51-100m². Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Kraków

Staranne Gładzie Kraków

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Po gładzi należy zagruntować Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Kraków

Profesjonalne Kładzenie Gładzi

Zapytanie o treści - Zapytanie o położenia gładzi, 301-500m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Krakowa i z sąsiednich miast. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Kraków

Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m², Kraków

Zrealizuj zlecenie najlepszego kładzenia gładzi o treści "Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m²", jako profesjonalista z miejscowości Kraków. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że na terenie Krakowa jesteś w ścisłej czołówce. Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-03-15 do 2024-03-16

 • Kraków

Gładzenie Ścian

Próbujesz znaleźć zlecenia jako solidny fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Krakowa. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Kraków

Wyjątkowe Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Kraków

Zapytanie o położenia gładzi, 240m², Kraków

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako dobry specjalista z zakresu profesjonalnego położenia gładzi z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Kraków

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 21-50m², Kraków

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Kraków

Dam zlecenie na położenie gładzi, 12m², Kraków

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający położenie gładzi są pewni. Wyślij ofertę jako specjalista od położenia gładzi. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-02-16 do 2024-02-16

 • Kraków

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², Kraków

Na wypadek jeśli jako dobra firma od gładzi szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty