Kategorie
Szukaj

Gładzie we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 520 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi we Wrocławiu

SM-Rembud

11 opinii
Gładzie Wrocław

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? SM-Rembud z Wrocławia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

BC Remont

9 opinii
BC Remont - Solidne Gładzie Wrocław

Firma BC Remont to prawdziwi wyjadacze w branży gładzi. Swoje usługi oferują w okolicy miejscowości Wrocław. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

LIWYDDIANT Sp. z o.o.

13 opinii
LIWYDDIANT Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Wrocław

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry LIWYDDIANT Sp. z o.o.. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe Wrocław

21 opinii
Łukasz Będkowski - Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe Wrocław

Jeżeli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Łukasz Będkowski. Wrocław i okolice to główny obszar ich działania. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Wrocław

6 opinii
Sobmatt Mateusz Sobociński - Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Wrocław

Zleć prace dotyczące kładzenia gładzi fachowcom firmy Sobmatt Mateusz Sobociński z miejscowości Wrocław. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Wrocławia są jednymi z najlepszych. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Cel Plus Maciej Mosiek

6 opinii
Cel Plus Maciej Mosiek - Solidne Gładzie Szpachlowe Wrocław

Jeżeli potrzebujesz dobrej firmy od gładzi szpachlowych to zaufaj doświadczeniu Cel Plus Maciej Mosiek. Wrocław - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ażeby poznać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Profesjonalne Gładzenie Ścian

4 opinie
STEMPLE-BUDO Krzysztof Michnik - Profesjonalne Gładzenie Ścian Wrocław

Firma STEMPLE-BUDO Krzysztof Michnik świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z miejscowości Wrocław i okolic. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

REGIDOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4 opinie
REGIDOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Świetne Gładzie Gipsowe Wrocław

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? REGIDOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ jest na to skuteczną metodą. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

AKO-BUD ADAM TOŁKACZEWSKI

6 opinii
AKO-BUD ADAM TOŁKACZEWSKI - Doskonałej Jakości Gładzie Na Mokro Wrocław

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z AKO-BUD ADAM TOŁKACZEWSKI są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi we Wrocławiu

2 opinie
Poitr Ogonowski - Perfekcyjne Kładzenie Gładzi we Wrocławiu

Od lat pracownicy firmy Poitr Ogonowski oferują usługi z zakresu perfekcyjnego kładzenia gładzi, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Aby poznać ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi we Wrocławiu (47)

Doskonałe Gładzie Wrocław

Jeżeli wciąż jako profesjonalista od gładzi potrzebujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam firmy do położenia gładzi, 101-200m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca na pewno udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-02-19 do 2024-02-27
dodano 5 dni temu

 • Wrocław

Położenie gładzi, 21-50m², Wrocław

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-18 do 2024-02-26
dodano 6 dni temu

 • Wrocław

Położenie gładzi, 201-300m², Wrocław

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-18 do 2024-02-26
dodano 6 dni temu

 • Wrocław

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, do 20m², Wrocław

Ten Zleceniodawca potrzebuje profesjonalistów od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, do 20m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-02-18 do 2024-02-26
dodano 6 dni temu

 • Wrocław

Fantastyczne Położenie Gładzi Wrocław

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na fantastyczne położenie gładzi w rejonie Wrocławia i szukasz najlepszych zleceń to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o położenia gładzi, do 20m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej fachowej firmy. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-02-18 do 2024-02-26
dodano 6 dni temu

 • Wrocław

Rewelacyjne Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-13 do 2024-02-13

 • Wrocław

Kładzenie Gładzi Wrocław

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 280m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-13 do 2024-02-13

 • Wrocław

Szukam firmy do położenia gładzi, 101-200m², Wrocław

Bądź pewny, że Klienci zlecający kładzenie gładzi są wiarygodni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od kładzenia gładzi. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 130m², Wrocław

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi położenia gładzi na bardzo wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest rzetelny. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Wrocław

Gładzie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m², Wrocław

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: położenie gładzi na istniejący tynk gipsowy. Termin skorzystania z oferty: najbliższy wol...

2024-01-31 do 2024-01-31

 • Wrocław

Najlepsze Gładzie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Wrocław

Gładzenie Ścian Wrocław

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Wrocławia. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dłużej nie zwlekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Wrocław

Pierwszorzędne Położenie Gładzi

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne atuty jako eksperta od położenia gładzi to wykonaj zlecenie - Położenie gładzi, 51-100m². Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Wrocław

Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 8m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Wrocław

Zapytanie o położenia gładzi, 2000m², Wrocław

W dalszym ciągu masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

2024-01-19 do 2024-01-27

 • Wrocław

Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m², Wrocław

Jeżeli realizujesz zlecenia na rewelacyjne kładzenie gładzi w rejonie Wrocławia i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Wrocław

Zapytanie o położenia gładzi, 200m², Wrocław

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zlecającego jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2024-01-11 do 2024-01-11

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty