Kategorie
Szukaj

Gładzie we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
652 372 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi we Wrocławiu

LUK SERVICES Łukasz Grzybowski

27 opinii
Gładzie Wrocław

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? LUK SERVICES Łukasz Grzybowski z Wrocławia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

House Renovation Jakub Łuczyński

15 opinii
House Renovation Jakub Łuczyński - Solidne Gładzie Wrocław

Firma House Renovation Jakub Łuczyński to prawdziwi wyjadacze w branży gładzi. Swoje usługi oferują w okolicy miejscowości Wrocław. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Regina Łakomiec

15 opinii
Regina Łakomiec - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Wrocław

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Regina Łakomiec. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe Wrocław

14 opinii
Remonty Volodymyr Muzyka - Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe Wrocław

Jeżeli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Remonty Volodymyr Muzyka. Wrocław i okolice to główny obszar ich działania. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Wrocław

11 opinii
Przedsiębiorstwo Usługowe Sylwester Filipowski - Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Wrocław

Zleć prace dotyczące kładzenia gładzi fachowcom firmy Przedsiębiorstwo Usługowe Sylwester Filipowski z miejscowości Wrocław. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Wrocławia są jednymi z najlepszych. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

PB Doradztwo Usługowe

8 opinii
PB Doradztwo Usługowe - Solidne Gładzie Szpachlowe Wrocław

Jeżeli potrzebujesz dobrej firmy od gładzi szpachlowych to zaufaj doświadczeniu PB Doradztwo Usługowe. Wrocław - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ażeby poznać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Profesjonalne Gładzenie Ścian

5 opinii
solid-house - Profesjonalne Gładzenie Ścian Wrocław

Firma solid-house świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z miejscowości Wrocław i okolic. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

AKO-BUD ADAM TOŁKACZEWSKI

7 opinii
AKO-BUD ADAM TOŁKACZEWSKI - Świetne Gładzie Gipsowe Wrocław

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? AKO-BUD ADAM TOŁKACZEWSKI jest na to skuteczną metodą. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Denys Kovalov

1 opinia
Denys Kovalov - Doskonałej Jakości Gładzie Na Mokro Wrocław

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Denys Kovalov są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi we Wrocławiu

2 opinie
Poitr Ogonowski - Perfekcyjne Kładzenie Gładzi we Wrocławiu

Od lat pracownicy firmy Poitr Ogonowski oferują usługi z zakresu perfekcyjnego kładzenia gładzi, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Aby poznać ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi we Wrocławiu (67)

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Wrocław

Poszukujesz pracy jako specjalista od perfekcyjnego kładzenia gładzi w miejscowości Wrocław lub w rejonie powiatu? Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2024-07-11 do 2024-07-19
dodano 5 dni temu

 • Wrocław

Położenie gładzi, 21-50m², Wrocław

Wykonanie gładzi dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Położenie gładzi, 21-50m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

2024-07-09 do 2024-07-17
dodano 7 dni temu

 • Wrocław

Położenie gładzi, 1000m², Wrocław

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Wrocławia. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się dziś - warto.

2024-07-11 do 2024-07-11

 • Wrocław

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, do 20m², Wrocław

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-07-03 do 2024-07-11

 • Wrocław

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Wrocław

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec z zakresu wysokiej klasy gładzenia ścian? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2024-06-24 do 2024-07-02

 • Wrocław

Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-06-16 do 2024-06-24

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m², Wrocław

Wykonanie gładzi dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2024-06-12 do 2024-06-20

 • Wrocław

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-09 do 2024-06-17

 • Wrocław

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Wrocław

Wykonaj usługę doskonałego położenia gładzi o treści "Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m²", jako specjalista z miejscowości Wrocław. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Wrocławia jesteś jednym z najlepszych. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2024-06-01 do 2024-06-09

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², Wrocław

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-05-30 do 2024-05-30

 • Wrocław

Położenie gładzi, 5m², Wrocław

Wykonaj prace dotyczące najlepszego gładzenia ścian od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Wrocławia lub okolicy. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Wrocław

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m², Wrocław

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-26 do 2024-06-03

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m², Wrocław

Zrealizowanie gładzi dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-05-20 do 2024-05-24

 • Wrocław

Najlepsze Położenie Gładzi Wrocław

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 640m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Pytajac sie jakie jeszcze ja przewiduje uslugi, to jako ktos kto sie na takich rzeczach nie zna,...

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Wrocław

Porządne Gładzie Wrocław

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 301-500m², Wrocław

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 301-500m² Termin skorzystania z oferty: 2024-05-15...

2024-05-08 do 2024-05-08

 • Wrocław

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Wrocław

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Wrocław

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Wrocław

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty