Kategorie
Szukaj

Gładzie w Kłodzku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 833 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Kłodzku

Najlepsze Kładzenie Gładzi

5 opinii
Gładzie Kłodzko

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

eReM-BUD

8 opinii
eReM-BUD - Znakomite Gładzie Gipsowe Kłodzko

Potrzebujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Trafiłeś w dobre miejsce - eReM-BUD jest do Twoich usług. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

5 opinii
Rem-El-Bud - Najwyższej Klasy Położenie Gładzi Kłodzko

Powierz zadanie położenia gładzi profesjonalistom firmy Rem-El-Bud z miejscowości Kłodzko. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Kłodzka są w ścisłej czołówce. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

Artur Sawicki

1 opinia
Artur Sawicki - Staranne Gładzie Gipsowe Kłodzko

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Artur Sawicki są dla Ciebie stworzeni. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Doskonałe Gładzie Gipsowe

1 opinia
KB usługi budowlane - Doskonałe Gładzie Gipsowe Kłodzko

Jeżeli jeszcze poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji KB usługi budowlane. Kłodzko i okolice to główny obszar ich działania. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Najlepsze Gładzie Gipsowe w Kłodzku

6 opinii
Usługi Ogólnobudowlane Pro Art Sławomir Michalski - Najlepsze Gładzie Gipsowe w Kłodzku

Szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Usługi Ogólnobudowlane Pro Art Sławomir Michalski. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zobacz!

Marcin Szychalski uslugi budowlane

2 opinie
Marcin Szychalski uslugi budowlane - Świetne Gładzie Bezpyłowe Kłodzko

Według Ciebie świetne gładzie bezpyłowe to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z Marcin Szychalski uslugi budowlane pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjne Położenie Gładzi

1 opinia
DL Łukasz Danisz - Rewelacyjne Położenie Gładzi Kłodzko

Dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest położenie gładzi. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Kłodzko

1 opinia
Bartlomiej Wajda - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Kłodzko

Uważasz, że staranne gładzie gipsowe to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Bartlomiej Wajda poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Kłodzko

1 opinia
JADARBUD DARIUSZ POPEK - Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Kłodzko

Wybierz specjalistów z JADARBUD DARIUSZ POPEK jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do najwyższej klasy gładzenia ścian na terenie Kłodzka. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Kłodzku (14)

Pierwszorzędne Gładzie Kłodzko

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od gładzi poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 110m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca na pewno udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-01-27 do 2024-02-03

 • Ścinawka Średnia

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m², Dzierżoniów

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-23 do 2024-03-02
dodano 7 dni temu

 • Dzierżoniów

Pierwszorzędne Położenie Gładzi Kłodzko

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne atuty jako eksperta od położenia gładzi to wykonaj zlecenie - Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 301-500m². Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-08-22 do 2023-08-23

 • Wałbrzych

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Kłodzko

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu gładzenia ścian wykonaj zlecenie na gładzenie ścian. Poznaj szczegóły zapytania - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, do 20m². Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

2024-01-07 do 2024-01-07

 • Wałbrzych

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Wałbrzych

Masz zamiar wykonać zlecenie na gładzenie ścian, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m² to świetny wybór. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Wałbrzych

Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m², Wałbrzych

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: Gladzie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-12-11 do 2023-12-19

 • Wałbrzych

Doskonałe Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 35m² Informacje dodatkowe: pokoj maly na podzamczu, wymiary okolo 12 meterow kwadratowych, usuniecie starej tapety, polozenie i zeszlifowanie glazi...

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Wałbrzych

Rewelacyjne Gładzenie Ścian

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-12-26 do 2024-01-03

 • Wałbrzych

Położenie Gładzi

Nie marnuj energii i przyjmij zapytanie o doskonałe położenie gładzi w Świdnicy. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się - naprawdę warto.

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Świdnica

Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m², Nysa

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Nysa

Zapytanie o położenia gładzi, 301-500m², Głuchołazy

Poszukujesz zleceniodawcy jako specjalista od solidnego gładzenia ścian w rejonie Opolskiego lub w okolicznych miastach? Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-12-11 do 2023-12-19

 • Głuchołazy

Położenie gładzi, 301-500m², Grodków

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi kładzenia gładzi na najwyższym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest wiarygodny. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Grodków

Szukam firmy na szpachlowanie, do 100m², Mietków

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Mietków

Dam zlecenie na położenie gładzi, 130m², Niemysłowice

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 130m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Zależy mi wyłącznie na szlifowaniu + poprawki po szlifowaniu w postaci dziurek lub rys powierz...

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Niemysłowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty