Kategorie
Szukaj

Gładzie w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 355 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Łodzi

Szymon Szymański

17 opinii
Gładzie Łódź

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Szymon Szymański ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Greg-bud

8 opinii
Greg-bud - Najlepsze Gładzie Gipsowe Łódź

Jeśli nadal poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji Greg-bud. Łódź i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapraszamy do kontaktu.

BMR STYLE

7 opinii
BMR STYLE - Najlepsze Kładzenie Gładzi Łódź

Bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kładzenie gładzi. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

KOWAL-ALEKSANDRA KOWALSKA

7 opinii
KOWAL-ALEKSANDRA KOWALSKA - Doskonałe Kładzenie Gładzi Łódź

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze atuty firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Perfekcyjne Gładzie Gipsowe Łódź

6 opinii
Best Home Tristan Mianowski - Perfekcyjne Gładzie Gipsowe Łódź

Zrealizowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Best Home Tristan Mianowski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

KB Services Kamil Bielawski

5 opinii
KB Services Kamil Bielawski - Porządne Gładzie Na Mokro Łódź

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi na mokro i zatrudnij KB Services Kamil Bielawski. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

M-błysk

4 opinie
M-błysk - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Łódź

Na wypadek jeśli szukasz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia M-błysk. Łódź to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe w Łodzi

4 opinie
DIM-BOX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe w Łodzi

Poszukujesz specjalisty od gładzi szpachlowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom DIM-BOX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Szymon Pikusa

7 opinii
Szymon Pikusa - Rewelacyjne Położenie Gładzi Łódź

Dokonaj najlepszego wyboru i zleć swoje zadanie tym zawodowcom w kwestii położenia gładzi z Łodzi. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

Webe Rafał Swędrowski

1 opinia
Webe Rafał Swędrowski - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Łódź

Jeśli wciąż szukasz ekspertów od gładzi szpachlowych to skorzystaj z kwalifikacji Webe Rafał Swędrowski. Łódź i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Łodzi (26)

Położenie Gładzi Łódź

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 18:11

 • Łódź

Szukam firmy do położenia gładzi, 101-200m², Łódź

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: Wyklejenie siatki Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-20 do 2024-02-28
dodano 2 dni temu

 • Łódź

Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-20 do 2024-02-28
dodano 2 dni temu

 • Łódź

Doskonałe Gładzie Łódź

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Łódź

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Łódź

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-01 do 2024-02-09

 • Łódź

Rewelacyjne Gładzenie Ścian

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Łódź

Dam zlecenie na położenie gładzi, 35m², Łódź

Wybierz zlecenie dotyczące najlepszego położenia gładzi od pewnych zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Łodzi lub okolicy. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Łódź

Położenie gładzi, 101-200m², Łódź

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: 2024-07-18...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Łódź

Gładzie

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Łódź

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², Łódź

Ten Zleceniodawca potrzebuje profesjonalistów od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-01-16 do 2024-01-24

 • Łódź

Zlecę położenie gładzi, 201-300m², Łódź

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zapytanie o pierwszorzędne gładzenie ścian z Łodzi. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Łódź

Położenie gładzi, 800m², Łódź

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 800m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-12-20 do 2023-12-28

 • Łódź

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m², Łódź

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-22 do 2023-11-30

 • Łódź

Solidne Gładzenie Ścian

Nie trać energii i przyjmij zlecenie na solidne gładzenie ścian w Łodzi. Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Łódź

Najlepsze Położenie Gładzi

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o położenie gładzi, do 100m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Pokaż dobrą propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Łódź

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 101-300m², Łódź

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Łódź

Doskonałe Położenie Gładzi

Klient wprowadził zapytanie "Zlecenie na wykonanie 170m2 gładzi". Przyjmij usługę doskonałego położenia gładzi jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji zleceń z okolic Łodzi i sąsiednich miast. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim.

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Łódź

Solidne Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty