Kategorie
Szukaj

Gładzie w Zduńskiej Woli

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 282 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Zduńskiej Woli

PHU CORP-BUD

18 opinii
Gładzie Zduńska Wola

Ten specjalista działa na obszarze Zduńskiej Woli i świadczy różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnego gładzi. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

MIX - BUD WŁODARCZYK PAWEŁ

26 opinii
MIX - BUD WŁODARCZYK PAWEŁ - Najlepsze Kładzenie Gładzi Zduńska Wola

Pracownicy MIX - BUD WŁODARCZYK PAWEŁ to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży gładzi. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

REMONTY & WNĘTRZA Piotr Piestrzyński

8 opinii
REMONTY & WNĘTRZA Piotr Piestrzyński - Profesjonalne Gładzie Zduńska Wola

Oferuje usługi z zakresu gładzi od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Zduńskiej Woli, ale także przyległych powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się!

Wyjątkowe Gładzenie Ścian

2 opinie
Szustecki Łukasz - Wyjątkowe Gładzenie Ścian Zduńska Wola

Uniknij problemów i zleć swoje zadanie tym fachowcom od gładzenia ścian z miejscowości Zduńska Wola. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Zduńska Wola

5 opinii
PLAFO MARTIN - Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Zduńska Wola

Nie marnuj energii i powierz prace tym zawodowcom w kwestii gładzenia ścian z Zduńskiej Woli. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Doskonałe Gładzie Gipsowe

1 opinia
Karol Nowak - Doskonałe Gładzie Gipsowe Zduńska Wola

W dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia Karol Nowak. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Usługi remontowe Przemysław Majda

2 opinie
Usługi remontowe Przemysław Majda - Solidne Gładzie Szpachlowe Zduńska Wola

Jeżeli potrzebujesz dobrej firmy od gładzi szpachlowych to zaufaj doświadczeniu Usługi remontowe Przemysław Majda. Zduńska Wola - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ażeby poznać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Rewelacyjne Położenie Gładzi Zduńska Wola

7 opinii
Artur Rychlik - Rewelacyjne Położenie Gładzi Zduńska Wola

Chesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego położenia gładzi z Zduńskiej Woli do realizacji zaplanowanych działań? Firma Artur Rychlik jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjne Gładzie Szpachlowe w Zduńskiej Woli

1 opinia
Webe Rafał Swędrowski - Perfekcyjne Gładzie Szpachlowe w Zduńskiej Woli

Zrealizowanie gładzi szpachlowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Webe Rafał Swędrowski ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Remulti Damian Serwiński

9 opinii
Remulti Damian Serwiński - Pierwszorzędne Gładzie Zduńska Wola

Osoby z Remulti Damian Serwiński to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny pierwszorzędnego gładzi. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Zduńskiej Woli (14)

Doskonałe Kładzenie Gładzi Zduńska Wola

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 40m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-12-17 do 2023-12-25

 • Zduńska Wola

Położenie gładzi, 20000m², Łask

Gładzenie ścian to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tym fachu. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-12-13 do 2023-12-14

 • Łask

Szukam firmy do położenia gładzi, 101-200m², Sieradz

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: Nie wiem Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-12-27 do 2024-01-04

 • Sieradz

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 501-1000m², Sieradz

Klient napisał "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 501-1000m²". Przyjmij zadanie profesjonalnego gładzenia ścian jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania zleceń z Sieradza i przyległych powiatów. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-11-13 do 2023-11-14

 • Sieradz

Solidne Położenie Gładzi Zduńska Wola

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 2600m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Sieradz

Dam zlecenie na położenie gładzi, 6000m², Sieradz

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 6000m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Sieradz

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 120m², Lutomiersk

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 120m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-23 do 2023-10-26

 • Lutomiersk

Najlepsze Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Lutomiersk

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Bądź pewny, że Zleceniodawcy zlecający kładzenie gładzi są rzetelni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od kładzenia gładzi. Przedstaw propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Pabianice

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Zduńska Wola

Bądź pewny, że Zleceniodawcy zlecający gładzenie ścian są dobrej jakości. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od gładzenia ścian. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Pabianice

Doskonałe Kładzenie Gładzi

Jeśli konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to Twoje główne atuty jako eksperta od kładzenia gładzi to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m². Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Pabianice

Położenie gładzi, 301-500m², Aleksandrów Łódzki

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Aleksandrów Łódzki

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi

Szukasz Zlecającego jako godny uwagi fachowiec z zakresu perfekcyjnego kładzenia gładzi z Łódzkiego? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Ksawerów

Solidne Położenie Gładzi

Zakres prac: gładzie gipsowe Powierzchnia: wykonanie gładzi gipsowych 170m2 Termin realizacji: możliwy jak najszybszy...

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty