Kategorie
Szukaj

Gładzie w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 551 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Gdańsku

Solidne Gładzie

27 opinii
Gładzie Gdańsk

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? FIRMA USŁUGOWA AD-REM DOMINIKA KLIMCZAK z Gdańska będzie najszybszą drogą. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zadzwoń!

Znakomite Gładzie Gipsowe

22 opinie
EkoMalarz - Znakomite Gładzie Gipsowe Gdańsk

Uważasz, że znakomite gładzie gipsowe to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Joko remont

19 opinii
Joko remont - Perfekcyjne Gładzie Gdańsk

Pracownicy Joko remont to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży perfekcyjnego gładzi. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

KAMIŃSKI INVEST Grzegorz Kamiński

26 opinii
KAMIŃSKI INVEST Grzegorz Kamiński - Porządne Gładzie Gipsowe Gdańsk

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij KAMIŃSKI INVEST Grzegorz Kamiński. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Piotr Wasilewski

13 opinii
Piotr Wasilewski - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Gdańsk

Szukasz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje Piotr Wasilewski. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Rewelacyjne Gładzie Na Mokro

12 opinii
zrb - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Gdańsk

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij zrb. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Staranne Gładzie Na Mokro w Gdańsku

11 opinii
EMIPICTON KAWAŁA MICHAŁ - Staranne Gładzie Na Mokro w Gdańsku

Według Ciebie staranne gładzie na mokro to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z EMIPICTON KAWAŁA MICHAŁ udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Znakomite Gładzie Na Mokro Gdańsk

6 opinii
RBM Mariusz Bonk - Znakomite Gładzie Na Mokro Gdańsk

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od gładzi na mokro to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia RBM Mariusz Bonk. Gdańsk to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

TOP-LUX

5 opinii
TOP-LUX - Profesjonalne Gładzie Gdańsk

Oferuje usługi z zakresu gładzi od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Gdańska, ale także przyległych powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się!

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Gdańsk

6 opinii
ROM-BUD USŁUGI BUDOWLANE - Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Gdańsk

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze cechy firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Gdańsku (42)

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 201-300m², Gdańsk

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-26 do 2024-06-03
dodano wczoraj o 18:58

 • Gdańsk

Szukam firmy do położenia gładzi, 51-100m², Gdańsk

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Informacje dodatkowe: Przedpokój pomalowana farba na gładzie deweloperskie, do wykona...

2024-05-26 do 2024-06-03
dodano wczoraj o 10:34

 • Gdańsk

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, do 20m², Gdańsk

Miejsce położenia gładzi: sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Interesuje mnie szlifowanie bezpyłowe...żyrafa lub inną maszyna z odkurzaczem przemysłowym Term...

2024-05-12 do 2024-05-13

 • Gdańsk

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi Gdańsk

Jeśli atrakcyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje główne mocne strony jako specjalisty od położenia gładzi to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 60m². Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Gdańsk

Najlepsze Gładzenie Ścian Gdańsk

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m². To zlecenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2024-05-11 do 2024-05-19

 • Gdańsk

Szukam firmy do położenia gładzi, 301-500m², Gdańsk

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: zdrapanie starych warstw, szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Informacje dodatkowe: Zlecę remont powierzchni ścian na klatce s...

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Gdańsk

Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m², Gdańsk

Miejsce położenia gładzi: sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Gdańsk

Znakomite Gładzie Gdańsk

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

2024-05-04 do 2024-05-06

 • Gdańsk

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Gdańsk

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Gdańsk

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 25m², Gdańsk

Potrzebujesz zleceniodawcy jako ekspert od wysokiej klasy gładzenia ścian w rejonie Gdańska lub w pobliskim rejonie? Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Klientowi - zadzwoń niezwłocznie.

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Gdańsk

Zapytanie o położenia gładzi, do 20m², Gdańsk

Zrealizowanie gładzi dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zapytanie o położenia gładzi, do 20m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Gdańsk

Zlecę położenie gładzi, 350m², Gdańsk

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu położenia gładzi wykonaj zlecenie na położenie gładzi. Poznaj szczegóły zapytania - Zlecę położenie gładzi, 350m². Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Gdańsk

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Gdańsk

Zdecyduj się na prace dotyczące najwyższej klasy położenia gładzi od rzetelnych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Gdańsk lub okolicy. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Gdańsk

Położenie gładzi, 301-500m², Gdańsk

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-10 do 2024-03-11

 • Gdańsk

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m², Gdańsk

Na wypadek jeśli jako dobra firma od gładzi szukasz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Gdańska z pewnością udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Gdańsk

Położenie Gładzi

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej współpracy i pisze - Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m². To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Gdańsk

Gładzenie Ścian

Potrzebujesz klienta jako specjalista od pierwszorzędnego gładzenia ścian w rejonie Pomorskiego lub w pobliskim rejonie? Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Leźno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty