Kategorie
Szukaj

Gładzie w Człuchowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 979 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Człuchowie

INOMHUS Prace Wykończeniowe i Budownictwo

17 opinii
Gładzie Człuchów

Po prostu zleć prace dotyczące gładzenia ścian ekspertom firmy INOMHUS Prace Wykończeniowe i Budownictwo z miejscowości Człuchów. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Człuchowa są jednymi z najlepszych. Wybierz ich numer, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Solidne Gładzie Szpachlowe

1 opinia
Artbuildingcompany - Solidne Gładzie Szpachlowe Człuchów

Artbuildingcompany świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Człuchów i okolic. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najlepsze Gładzie Gipsowe

3 opinie
"LAVADO CZARTOWSKI KRYSTIAN" - Najlepsze Gładzie Gipsowe Człuchów

Wykonanie gładzi gipsowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. LAVADO CZARTOWSKI KRYSTIAN ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Zarezerwuj termin już teraz!

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Człuchów

8 opinii
Limpiador - Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Człuchów

Powierz zadanie kładzenia gładzi ekspertom firmy Limpiador z miejscowości Człuchów. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Człuchowa są w ścisłej czołówce. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Znakomite Gładzie Szpachlowe Człuchów

8 opinii
Woodmar - Znakomite Gładzie Szpachlowe Człuchów

Powierz usługę kładzenia gładzi specjalistom firmy Woodmar z miejscowości Człuchów. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Człuchowa nie mają sobie równych. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

SOLID BUD

2 opinie
SOLID BUD - Doskonałe Gładzie Gipsowe Człuchów

Zaufaj specjalistom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij SOLID BUD. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe

2 opinie
Komplex-Pro - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Człuchów

Według Ciebie rewelacyjne gładzie gipsowe to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian w Człuchowie

1 opinia
Firma Ogólnobudowlana Piotr Rybacki - Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian w Człuchowie

Bez oporów zleć usługę wysokiej klasy gładzenia ścian ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Człuchowa i okolicznych miast. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Agbud

1 opinia
Agbud - Najlepsze Gładzie Bezpyłowe Człuchów

Myślisz, że najlepsze gładzie bezpyłowe to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

STYLOVE

3 opinie
STYLOVE - Solidne Gładzie Gipsowe Człuchów

Według Ciebie solidne gładzie gipsowe to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z STYLOVE poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Żeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Człuchowie (14)

Położenie gładzi, 301-500m², Konarzyny

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-12-25 do 2024-01-02

 • Konarzyny

Doskonałe Gładzenie Ścian Człuchów

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Chojnice

Solidne Kładzenie Gładzi Człuchów

Zaoszczędź sobie kłopotów i wybierz zlecenie na solidne kładzenie gładzi z miejscowościChojnice. Zapraszamy do zadawania pytań.

2024-05-20 do 2024-05-23

 • Chojnice

Solidne Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 90m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Złotów

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², Borne Sulinowo

Najwyższej klasy kładzenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tym fachu. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2024-05-31 do 2024-06-08

 • Borne Sulinowo

Zapytanie o położenia gładzi, 301-500m², Czarna Woda

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Interesuje mnie polozenie gładzi wapiennych. Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesię...

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Czarna Woda

Położenie gładzi, 127m², Kościerzyna

Przyjmij usługę solidnego położenia gładzi o treści "Położenie gładzi, 127m²", jako specjalista z miejscowości Kościerzyna. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Kościerzyny jesteś jednym z najlepszych. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-06-18 do 2024-06-26
dodano 2 dni temu

 • Kościerzyna

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Wałcz

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Polozenie gladzi sufit kuchnia 15m2, oraz przedpokoj sufit i sciany 20m2 Termin skorzys...

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Wałcz

Położenie gładzi, 201-300m², Nakło Nad Notecią

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne gładzie to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Położenie gładzi, 201-300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-01-13 do 2024-01-21

 • Nakło nad Notecią

Staranne Gładzie Człuchów

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Nakła nad Notecią. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Nakło nad Notecią

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², Nakło Nad Notecią

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Nakło nad Notecią

Pierwszorzędne Położenie Gładzi Człuchów

Zapytanie o treści - Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Nakła nad Notecią i z sąsiednich miast. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Nakło nad Notecią

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Nakło Nad Notecią

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Nakło nad Notecią

Doskonałe Kładzenie Gładzi

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi zrealizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Dowiedz się jakie potrzeby ma Klient, który pisze - Szukam firmy do położenia gładzi, 51-100m². Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Trzemiętowo
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty