Kategorie
Szukaj

Gładzie w Kościerzynie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 282 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Kościerzynie

Porządne Gładzie Bezpyłowe Kościerzyna

12 opinii
Gładzie Kościerzyna

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Zaufaj doświadczeniu USŁUGI WYKOŃCZENIOWE - ŻANETA I KRYSTIAN KASZYŃSCY. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie.

Solidne Położenie Gładzi Kościerzyna

4 opinie
Remonter - Solidne Położenie Gładzi Kościerzyna

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest położenie gładzi. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się!

Profesjonalne Gładzie Na Mokro w Kościerzynie

6 opinii
DOM-BUD USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE - Profesjonalne Gładzie Na Mokro w Kościerzynie

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Powierz tę kwestię specjalistom z DOM-BUD USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Michał

2 opinie
Michał - Znakomite Gładzie Gipsowe Kościerzyna

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Michał. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

"ZEUS" Budownictwo

4 opinie
"ZEUS" Budownictwo - Najlepsze Kładzenie Gładzi Kościerzyna

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii kładzenia gładzi z miejscowości Kościerzyna. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

ŚWIECA INVEST ŁUKASZ ŚWIECZKOWSKI

10 opinii
ŚWIECA INVEST ŁUKASZ ŚWIECZKOWSKI - Solidne Gładzie Gipsowe Kościerzyna

Myślisz, że solidne gładzie gipsowe to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Remonty i Wykończenia Michał Otta- Kropidłowski

2 opinie
Remonty i Wykończenia Michał Otta- Kropidłowski - Profesjonalne Położenie Gładzi Kościerzyna

Zleć usługę profesjonalnego położenia gładzi fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Kościerzyna i okolicznych miast. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

RAF-TOM Knopik Rafał

15 opinii
RAF-TOM Knopik Rafał - Staranne Gładzie Gipsowe Kościerzyna

Myślisz, że staranne gładzie gipsowe to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

TYNKI MASZYNOWE I RĘCZNE MAŁE I DUŻE PRACE

1 opinia
TYNKI MASZYNOWE I RĘCZNE MAŁE I DUŻE PRACE - Świetne Gładzie Gipsowe Kościerzyna

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? TYNKI MASZYNOWE I RĘCZNE MAŁE I DUŻE PRACE jest na to skuteczną metodą. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

MAT-BUD MATEUSZ MASNY

3 opinie
MAT-BUD MATEUSZ MASNY - Świetne Gładzie Bezpyłowe Kościerzyna

Potrzebujesz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje MAT-BUD MATEUSZ MASNY. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Kościerzynie (14)

Położenie gładzi, 201-300m², Stężyca

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 6 dni temu

 • Stężyca

Gładzie Kościerzyna

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Interesuje mnie polozenie gładzi wapiennych. Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesię...

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Czarna Woda

Zapytanie o położenie gładzi, 301-500m², Skarszewy

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Cekolowanie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-12-05 do 2023-12-13

 • Skarszewy

Szukam firmy do położenia gładzi, 51-100m², Kartuzy

Wykonaj zadanie profesjonalnego kładzenia gładzi o treści "Szukam firmy do położenia gładzi, 51-100m²", jako specjalista z miejscowości Kartuzy. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Kartuz jesteś w ścisłej czołówce. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Kartuzy

Rewelacyjne Gładzie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 140m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Kartuzy

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 301-500m², Starogard Gdański

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-12-16 do 2023-12-24

 • Starogard Gdański

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 5000m², Starogard Gdański

Ten Klient jest zdania, że znakomite gładzie to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 5000m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Starogard Gdański

Położenie gładzi, 50m², Starogard Gdański

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi kładzenia gładzi na najwyższym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest wiarygodny. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Starogard Gdański

Kładzenie Gładzi Kościerzyna

Bądź pewny, że Klienci zlecający kładzenie gładzi są wiarygodni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od kładzenia gładzi. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Starogard Gdański

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Starogard Gdański

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: Dekoracje Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Starogard Gdański

Najlepsze Gładzenie Ścian Kościerzyna

Chcesz znaleźć Klienta jako warty uwagi profesjonalista z zakresu najlepszego gładzenia ścian z Pomorskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2024-04-09 do 2024-04-17
dodano 7 dni temu

 • Trąbki Wielkie

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Bąkowo

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Bąkowo

Położenie gładzi, 800m², Żukowo

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 800m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Żukowo

Perfekcyjne Gładzie

Nadal jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od gładzi. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Żukowo
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty