Kategorie
Szukaj

Gładzie w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 513 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Poznaniu

Usługi Ogólnobudowlane Artur Maciejewski

69 opinii
Gładzie Poznań

Potrzebujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Zaufaj doświadczeniu Usługi Ogólnobudowlane Artur Maciejewski. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

M&M-BUD Miłosz Majcher

48 opinii
M&M-BUD Miłosz Majcher - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Poznań

Firma MM-BUD Miłosz Majcher oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Poznania oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Krzysztof Kowalski

42 opinie
Krzysztof Kowalski - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Poznań

Szukasz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje Krzysztof Kowalski. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Porządne Gładzie Szpachlowe w Poznaniu

31 opinii
ReMalFach - Porządne Gładzie Szpachlowe w Poznaniu

Jeśli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z ReMalFach są dla Ciebie stworzeni. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - skontaktuj się!

Porządne Gładzie Gipsowe Poznań

12 opinii
MILEO Firma Remontowo-Budowlana Michał Woźniak - Porządne Gładzie Gipsowe Poznań

Wciąż poszukujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MILEO Firma Remontowo-Budowlana Michał Woźniak. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Staranne Gładzie Bezpyłowe Poznań

12 opinii
ELBUD PARTNER MARCIN MIGA I ILONA BUDNIACZYŃSKA S.C. - Staranne Gładzie Bezpyłowe Poznań

Zaufaj ekspertom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij ELBUD PARTNER MARCIN MIGA I ILONA BUDNIACZYŃSKA S.C.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

SpecBud Muzyka Tomasz Muzyka

8 opinii
SpecBud Muzyka Tomasz Muzyka - Solidne Gładzie Gipsowe Poznań

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji SpecBud Muzyka Tomasz Muzyka. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

FR SABAT

8 opinii
FR SABAT - Doskonałe Gładzie Szpachlowe Poznań

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę do realizacji swoich planów? FR SABAT z Poznania jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Seb Mar Sebastian Trzepizor

6 opinii
Seb Mar Sebastian Trzepizor - Wyjątkowe Gładzenie Ścian Poznań

Powierz usługę gładzenia ścian specjalistom firmy Seb Mar Sebastian Trzepizor z miejscowości Poznań. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Poznania są w ścisłej czołówce. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

Jacek Staniszewski Usługi Ogólnobudowlane

6 opinii
Jacek Staniszewski Usługi Ogólnobudowlane - Solidne Położenie Gładzi Poznań

Potrzebujesz specjalistów od solidnego położenia gładzi w miejscowości Poznań lub w pobliskich powiatach? Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Poznaniu (47)

Położenie Gładzi Poznań

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Zlecę położenie gładzi, 126m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2024-05-13 do 2024-05-21
dodano 7 dni temu

 • Poznań

Gładzenie Ścian Poznań

Poszukujesz pracy jako fachowiec od wyjątkowego gładzenia ścian w rejonie Poznania lub w pobliskim rejonie? Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2024-05-17 do 2024-05-20

 • Poznań

Szukam firmy do położenia gładzi, 101-200m², Poznań

Zrealizowanie gładzi dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy do położenia gładzi, 101-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Poznań

Zapytanie o położenia gładzi, 301-500m², Poznań

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Poznań

Zlecę położenie gładzi, 21-50m², Poznań

To zlecenie o treści - Zlecę położenie gładzi, 21-50m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Poznania i z sąsiednich miast. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Poznań

Doskonałej Jakości Gładzie Poznań

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 686m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-23 do 2024-04-23

 • Poznań

Doskonałe Kładzenie Gładzi Poznań

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi kładzenia gładzi na bardzo dobrym poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest wiarygodny. Zaprezentuj dobrą propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-04-05 do 2024-04-10

 • Poznań

Zapytanie o położenia gładzi, 1000m², Poznań

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi gładzenia ścian na ponadprzeciętnym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest sprawdzony. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Poznań

Najlepsze Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-04 do 2024-04-04

 • Poznań

Pierwszorzędne Położenie Gładzi

Klient wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 30m²". Zrealizuj usługę pierwszorzędnego położenia gładzi jako ekspert w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do realizacji zleceń z okolic Poznania i pobliskich powiatów. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Poznań

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Poznań

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi

Szukasz Zlecającego jako godny uwagi fachowiec z zakresu perfekcyjnego kładzenia gładzi z Poznania? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Poznań

Położenie gładzi, 51-100m², Poznań

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Odbieram mieszkanie od developera: do zrobienia gładzie + szlifowanie, sufit 52 m2, ściany ...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Poznań

Szukam firmy do położenia gładzi, 51-100m², Poznań

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: Mieszkanie w bloku, 4 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta. Wymieniona elektryka w ścia...

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Poznań

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m², Poznań

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Poznań

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m², Poznań

Zleceniodawca szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się już teraz - warto.

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Poznań

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Poznań

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi gładzenia ścian na ponadprzeciętnym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest wiarygodny. Przedłóż ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś.

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Poznań

Perfekcyjne Położenie Gładzi

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 600m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Poznań i z sąsiednich miast. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać ofertę.

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty