Kategorie
Szukaj

Gładzie w Ostrowie Wielkopolskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Ostrowie Wielkopolskim

Najlepsze Gładzie Szpachlowe

2 opinie
Gładzie Ostrów Wielkopolski

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od gładzi szpachlowych? Powierz tę kwestię specjalistom z COMPLEX Usługi Remontowo-Budowlane. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Porządne Gładzie Bezpyłowe

30 opinii
MALER PIOTR TYKOCIŃSKI - Porządne Gładzie Bezpyłowe Ostrów Wielkopolski

Myślisz, że porządne gładzie bezpyłowe to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy poradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

B&B Dawid Barczak

2 opinie
B&B Dawid Barczak - Pierwszorzędne Gładzie Ostrów Wielkopolski

BB Dawid Barczak oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Ostrowa Wielkopolskiego i z sąsiednich miast. Aby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

SAAN-BUD

1 opinia
SAAN-BUD - Fantastyczne Gładzenie Ścian Ostrów Wielkopolski

Zleć usługę gładzenia ścian profesjonalistom firmy SAAN-BUD z miejscowości Ostrów Wielkopolski. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego są jednymi z najlepszych. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Solidne Gładzie Gipsowe w Ostrowie Wielkopolskim

12 opinii
Aero Invest Maciej Adamczyk - Solidne Gładzie Gipsowe w Ostrowie Wielkopolskim

W dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia Aero Invest Maciej Adamczyk. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

ERW Mariusz Wielgosz

1 opinia
ERW Mariusz Wielgosz - Najlepsze Gładzenie Ścian Ostrów Wielkopolski

Zatrudnij specjalistów z ERW Mariusz Wielgosz jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do najlepszego gładzenia ścian na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Ostrów Wielkopolski

18 opinii
Dawid Niełacny - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Ostrów Wielkopolski

Wciąż szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Dawid Niełacny. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeśli chcesz poznać dokładną wycenę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Usługi Ogólnobudowlane

3 opinie
Usługi Ogólnobudowlane - Porządne Gładzie Na Mokro Ostrów Wielkopolski

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi Ogólnobudowlane. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Najlepsze Gładzie Gipsowe

1 opinia
ardaw usługi remontowe - Najlepsze Gładzie Gipsowe Ostrów Wielkopolski

Jeszcze szukasz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Zaufaj doświadczeniu ardaw usługi remontowe. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Pierwszorzędne Kładzenie Gładzi Ostrów Wielkopolski

1 opinia
Grzegorz Mazurek - Pierwszorzędne Kładzenie Gładzi Ostrów Wielkopolski

Stworzona z zamiłowania do gładzi firma oferuje pierwszorzędne kładzenie gładzi na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, jak również pobliskich miast i powiatów. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Ostrowie Wielkopolskim (14)

Szukam firmy na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m², Wojciechówka

Wykonaj usługę doskonałego położenia gładzi o treści "Szukam firmy na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m²", jako specjalista z miejscowości Wielkopolskie. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Wielkopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Wojciechówka

Dam zlecenie na położenie gładzi, 800m², Kalisz

Bądź pewny, że Klienci zlecający kładzenie gładzi są pewni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od kładzenia gładzi. Zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2024-01-03 do 2024-01-11

 • Kalisz

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 301-500m², Kalisz

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-19 do 2024-01-19

 • Kalisz

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Kalisz

Najlepsze gładzenie ścian to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-01-06 do 2024-01-06

 • Kalisz

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m², Kalisz

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-13 do 2024-01-21

 • Kalisz

Zlecę położenie gładzi, 101-200m², Kalisz

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: 2024-07-08...

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Kalisz

Położenie gładzi, 101-200m², Kalisz

Jeśli dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to Twoje główne zalety jako fachowca od kładzenia gładzi to zrealizuj zlecenie - Położenie gładzi, 101-200m². Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Kalisz

Położenie gładzi, 301-500m², Kobylin

Planujesz wykonać zlecenie na gładzenie ścian, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Położenie gładzi, 301-500m² to świetny wybór. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Kobylin

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Ostrów Wielkopolski

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 2000m² Rodzaj prac: ----- Informacje dodatkowe: Szczegóły mailowo lub telefonicznie. Do wykonania ok. 2000 m2 gładzi. Termin otwarcia frontu robót: czerwie...

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Syców

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 3000m², Korzeniew

Zleceniodawca szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 3000m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się już teraz - warto.

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Korzeniew

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m², Kępno

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zaproponuj termin!

2024-04-07 do 2024-04-15
dodano 7 dni temu

 • Kępno

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m², Kępno

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące najlepszego gładzenia ścian od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Kępno lub sąsiednim mieście. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-02-14 do 2024-02-14

 • Kępno

Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m², Lipice

Ten Klient uważa, że rewelacyjne gładzie to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Lipice

Zlecę położenie gładzi, 21-50m², Jenkowice

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-03 do 2024-02-11

 • Jenkowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty