Kategorie
Szukaj

Gładzie w Śremie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 562 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Śremie

Krzysztof Kowalski

43 opinie
Gładzie Śrem

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi na mokro i zatrudnij Krzysztof Kowalski. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Doskonałe Gładzie Bezpyłowe Śrem

6 opinii
Seb Mar Sebastian Trzepizor - Doskonałe Gładzie Bezpyłowe Śrem

Seb Mar Sebastian Trzepizor oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Śremu oraz przyległych powiatów. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Śrem

2 opinie
Usługi ogólnobudowlane - Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Śrem

Gdy poszukujesz rewelacyjnej współpracy to eksperci z Usługi ogólnobudowlane są dla Ciebie idealni. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Pro-budownictwo Tomasz Błaszczyk

17 opinii
Pro-budownictwo Tomasz Błaszczyk - Najlepsze Gładzie Gipsowe Śrem

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Pro-budownictwo Tomasz Błaszczyk. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Staranne Gładzie Bezpyłowe w Śremie

16 opinii
SUPRA PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE - Staranne Gładzie Bezpyłowe w Śremie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij SUPRA PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi

3 opinie
RMB system - Wysokiej Klasy Położenie Gładzi Śrem

Z czystym sumieniem powierz zadanie wysokiej klasy położenia gładzi fachowcom z firmy RMB system. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Śremu i pobliskich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Solidne Gładzie

1 opinia
Firma Remontowa Bartosz Paterczyk - Solidne Gładzie Śrem

Zawodowcy z Firma Remontowa Bartosz Paterczyk to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od solidnego gładzi. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Kamil Piasecki

27 opinii
Kamil Piasecki - Porządne Gładzie Gipsowe Śrem

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Kamil Piasecki. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Zakład Ogólnobudowlany

1 opinia
Zakład Ogólnobudowlany - Świetne Gładzie Bezpyłowe Śrem

Jeśli potrzebujesz ekspertów od gładzi bezpyłowych to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Zakład Ogólnobudowlany. Śrem i okolice to główny obszar ich działania. Nie czekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Perpaspeed Marek Gołembiewski

2 opinie
Perpaspeed Marek Gołembiewski - Solidne Gładzie Gipsowe Śrem

Firma Perpaspeed Marek Gołembiewski świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Śremu i z sąsiednich miast. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Śremie (14)

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Śrem

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zapytanie o pierwszorzędne gładzenie ścian z Śremu. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Śrem

Dam zlecenie na położenie gładzi, 450m², Śrem

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 450m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Śrem

Szukam firmy do położenia gładzi, 500m², Śrem

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 500m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Śrem

Dam zlecenie na położenie gładzi, 201-300m², Śrem

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-23 do 2024-01-23

 • Śrem

Pierwszorzędne Położenie Gładzi Śrem

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-20 do 2024-02-20

 • Gostyń

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Czempiń

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z Wielkopolskiego i okolic. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Czempiń

Kładzenie Gładzi Śrem

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi kładzenia gładzi na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Czempiń

Położenie gładzi, 51-100m², Mosina

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: …….., Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Mosina

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-04 do 2024-01-12

 • Środa Wielkopolska

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m², Środa Wielkopolska

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Środa Wielkopolska

Gładzenie Ścian Śrem

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Kościan

Szukam firmy do położenia gładzi, 101-200m², Kościan

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Kościan

Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Dachowa

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec z zakresu wysokiej klasy gładzenia ścian? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Borówiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty