Kategorie
Szukaj

Gładzie w Grodzisku Wielkopolskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 982 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Grodzisku Wielkopolskim

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

15 opinii
Gładzie Grodzisk Wielkopolski

Powierz zadanie położenia gładzi profesjonalistom firmy Usługi budowlano remontowe RYSZARD HĘCIAK z miejscowości Grodzisk Wielkopolski. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Grodziska Wielkopolskiego są w ścisłej czołówce. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

Solidne Kładzenie Gładzi Grodzisk Wielkopolski

4 opinie
Usługi remontowo -wykończeniowe - Solidne Kładzenie Gładzi Grodzisk Wielkopolski

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne cechy firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Znakomite Gładzie Gipsowe

5 opinii
Petras - Znakomite Gładzie Gipsowe Grodzisk Wielkopolski

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Petras. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Świetne Gładzie Na Mokro w Grodzisku Wielkopolskim

1 opinia
TOMBUD Tomasz Wołczyk - Świetne Gładzie Na Mokro w Grodzisku Wielkopolskim

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Powierz tę kwestię specjalistom z TOMBUD Tomasz Wołczyk. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Skontaktuj się z nimi od razu i poznaj ofertę.

Krzysztof Szczepaniak

7 opinii
Krzysztof Szczepaniak - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe Grodzisk Wielkopolski

Jeśli poszukujesz dobrej współpracy to specjaliści z Krzysztof Szczepaniak są dla Ciebie stworzeni. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - sprawdź!

MKM Usługi Ogólnobudowlane Michał Meler

6 opinii
MKM Usługi Ogólnobudowlane Michał Meler - Doskonałe Gładzie Gipsowe Grodzisk Wielkopolski

Zaufaj specjalistom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij MKM Usługi Ogólnobudowlane Michał Meler. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe

5 opinii
Zakład Ogólnobudowlany Szczepan Paulus - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Grodzisk Wielkopolski

Według Ciebie rewelacyjne gładzie gipsowe to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Usługi Remontowo-Wykończeniowe Patryk Garcon

1 opinia
Usługi Remontowo-Wykończeniowe Patryk Garcon - Najlepsze Gładzie Gipsowe Grodzisk Wielkopolski

Jeżeli poszukujesz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Usługi Remontowo-Wykończeniowe Patryk Garcon są dla Ciebie stworzeni. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Perfekcyjne Gładzie Grodzisk Wielkopolski

18 opinii
Bud-Paweł firma Remontowo-Wykonczeniowo - Perfekcyjne Gładzie Grodzisk Wielkopolski

Ten fachowiec działa na obszarze powiatu i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnego gładzi. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Zakład Rem.-Bud. "GROMUR"

2 opinie
Zakład Rem.-Bud. "GROMUR" - Staranne Gładzie Bezpyłowe Grodzisk Wielkopolski

Jeszcze szukasz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje Zakład Rem.-Bud. GROMUR. Umów się na rozmowę jak najszybciej i poznaj ofertę.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Grodzisku Wielkopolskim (16)

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Grodzisk Wielkopolski

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ter...

2023-12-18 do 2023-12-26

 • Kamieniec

Najlepsze Położenie Gładzi Grodzisk Wielkopolski

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Opalenica

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Grodzisk Wielkopolski

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Buk

Szukam firmy do położenia gładzi, 1000m², Dopiewo

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 1000m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: proszę o wycenę położenia gładzi w domu dwulokalowym za m2 Termin skorzystania z oferty: 2...

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Dopiewo

Zapotrzebowanie na szpachlowanie, 150m², Nowy Tomyśl

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty zaufania specjalista z zakresu najwyższej klasy położenia gładzi z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-11-24 do 2023-11-25

 • Nowy Tomyśl

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m², Kościan

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Kościan

Fantastyczne Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Kościan

Profesjonalne Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 550m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-05-27 do 2024-06-04
dodano 3 dni temu

 • Sierosław

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Czempiń

Zdecyduj się na zlecenie dotyczące wysokiej klasy gładzenia ścian od pewnych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Wielkopolskie lub okolicy. Nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Czempiń

Profesjonalne Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Czempiń

Doskonałe Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: …….., Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Mosina

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 150m², Kaźmierz

Ten Zlecający jeszcze szuka profesjonalistów od gładzi. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 150m², chcąc trafić w dobre miejsce. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-01-24 do 2024-01-24

 • Kaźmierz

Położenie gładzi, 301-500m², Pniewy

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Pniewy

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: 400m2 scian i sufitów. Stan developerski, pół bliźniaka Termin skorzystania z oferty: w...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Komorniki

Dam zlecenie na położenie gładzi, 160m², Luboń

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 160m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: położenie gładzi oraz zeszlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-25 do 2024-03-07

 • Luboń

Położenie gładzi, 201-300m², Rokietnica

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-13 do 2024-04-21

 • Rokietnica
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty