Kategorie
Szukaj

Gładzie w Słupcy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 982 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Słupcy

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi w Słupcy

5 opinii
Gładzie Słupca

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? DARMONT będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego.

ATM-REMDOM Tomasz Adamkiewicz

3 opinie
ATM-REMDOM Tomasz Adamkiewicz - Świetne Gładzie Na Mokro Słupca

Potrzebujesz specjalisty od gładzi na mokro? Zaufaj doświadczeniu ATM-REMDOM Tomasz Adamkiewicz. Zarezerwuj termin od razu!

Firma Remontowo Budowlana Marcin Madaj

3 opinie
Firma Remontowo Budowlana Marcin Madaj - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Słupca

Firma Remontowo Budowlana Marcin Madaj świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Słupca oraz przyległych powiatów. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Staranne Gładzie Bezpyłowe Słupca

1 opinia
Przedsiębiorstwo Handlowe Krzysztof Sawicki - Staranne Gładzie Bezpyłowe Słupca

Zaufaj ekspertom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij Przedsiębiorstwo Handlowe Krzysztof Sawicki. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Jakub Garbaciak

2 opinie
Jakub Garbaciak - Doskonałe Kładzenie Gładzi Słupca

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze atuty firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

P.H.U Ernest Chodkowski

2 opinie
P.H.U Ernest Chodkowski - Porządne Gładzie Gipsowe Słupca

Właśnie wybierasz dobrego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? P.H.U Ernest Chodkowski z Słupcy będzie najszybszą drogą. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Promax

1 opinia
Promax - Staranne Gładzie Gipsowe Słupca

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Promax ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Świetne Gładzie Gipsowe Słupca

2 opinie
Piotr Kluga - Świetne Gładzie Gipsowe Słupca

Uwierz ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Piotr Kluga. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zadzwoń!

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

2 opinie
PutzBud-Instal - Najwyższej Klasy Położenie Gładzi Słupca

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest położenie gładzi. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Usługi budowlano - remontowe

2 opinie
Usługi budowlano - remontowe - Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe Słupca

Firma Usługi budowlano - remontowe oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Słupcy oraz przyległych powiatów. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Słupcy (14)

Perfekcyjne Gładzie Słupca

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od gładzi potrzebujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 301-500m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Wielkopolskiego z pewnością dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Powidz

Szukam firmy do położenia gładzi, do 20m², Zagórów

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Zagórów

Dam zlecenie na położenie gładzi, 700m², Konin

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 700m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Konin

Pierwszorzędne Gładzie

Przygotowanie gładzi z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Położenie gładzi, 301-500m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Konin

Fantastyczne Położenie Gładzi Słupca

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu położenia gładzi wykonaj zlecenie na położenie gładzi. Poznaj szczegóły zapytania - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 21-50m². Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Konin

Zapytanie o położenia gładzi, 110m², Konin

Przekonaj się, że Zleceniodawcy zlecający kładzenie gładzi są dobrej jakości. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od kładzenia gładzi. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Konin

Solidne Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-22 do 2024-01-23

 • Konin

Gładzie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od gładzi szukasz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam firmy do położenia gładzi, 201-300m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Konin bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2024-05-20 do 2024-05-28

 • Konin

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m², Konin

Poszukujesz zleceniodawcy jako fachowiec od najwyższej klasy gładzenia ścian w miejscowości Konin lub w okolicznych miastach? Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Konin

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 400m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Konin

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m², Konin

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: Mam do położenia +-150m2 gładzi na świeże tynki cementowo wapienne, szukam wykon...

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Konin

Kładzenie Gładzi Słupca

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-12-20 do 2023-12-28

 • Konin

Zapytanie o położenia gładzi, 700m², Konin

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 700m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-22 do 2024-01-23

 • Konin

Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m², Lipice

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Lipice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty