Kategorie
Szukaj

Gładzie w Kościanie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 149 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Kościanie

Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Kościan

11 opinii
Gładzie Kościan

W dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od gładzi szpachlowych? Wykorzystaj doświadczenie Firma ogólnobudowlana Piotr Borowiak. Nie czekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian

3 opinie
Firma remontowo-wykończeniowa Marek Frąckowiak - Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Kościan

Bez oporów zleć usługę wysokiej klasy gładzenia ścian ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Kościana i okolicznych miast. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Doskonałe Gładzie Bezpyłowe w Kościanie

6 opinii
Seb Mar Sebastian Trzepizor - Doskonałe Gładzie Bezpyłowe w Kościanie

Seb Mar Sebastian Trzepizor oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Kościana oraz przyległych powiatów. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Perfekcyjne Gładzie Gipsowe

3 opinie
Usługi ogólnobudowlane Przemysław Marcinowski - Perfekcyjne Gładzie Gipsowe Kościan

Gdy poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Usługi ogólnobudowlane Przemysław Marcinowski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Adaptacja i wykończenia wnętrz Sebastian Bisiorek

2 opinie
Adaptacja i wykończenia wnętrz Sebastian Bisiorek - Doskonałe Gładzie Kościan

Ten specjalista działa na terenie województwa i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu doskonałego gładzi. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Dawid.K

2 opinie
Dawid.K - Profesjonalne Gładzie Kościan

Nadal poszukujesz profesjonalistów od gładzi szpachlowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Dawid.K. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Fantastyczne Kładzenie Gładzi Kościan

1 opinia
Firma remontowo-wykonczeniowa - Fantastyczne Kładzenie Gładzi Kościan

Starasz się odnaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu fantastycznego kładzenia gładzi, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Firma remontowo-wykonczeniowa jest gotowa Ci pomóc. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

DUET

1 opinia
DUET - Profesjonalne Położenie Gładzi Kościan

Pragniesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu profesjonalnego położenia gładzi, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma DUET jest gotowa Ci pomóc. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Staranne Gładzie Gipsowe

2 opinie
Usługi ogólnobudowlane Hubert Kubicki - Staranne Gładzie Gipsowe Kościan

Właśnie wybierasz dobrego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi ogólnobudowlane Hubert Kubicki jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego.

Firma Budowlana "Foltyn"

6 opinii
Firma Budowlana "Foltyn" - Świetne Gładzie Bezpyłowe Kościan

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz ekspertów od gładzi szpachlowych to skorzystaj z kwalifikacji Firma Budowlana Foltyn. Kościan i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ustal pasujący termin!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Kościanie (14)

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m², Czempiń

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m²". Wykonaj zadanie wysokiej klasy położenia gładzi jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji działalności z Wielkopolskiego i pobliskich powiatów. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Czempiń

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Czempiń

Zrealizuj prace dotyczące wyjątkowego gładzenia ścian od wiarygodnych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Wielkopolskie lub sąsiednim mieście. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Czempiń

Rewelacyjne Gładzie Kościan

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Kościan

Kładzenie Gładzi Kościan

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Kościan

Szukam firmy do położenia gładzi, do 20m², Osieczna

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Osieczna

Zapytanie o położenia gładzi, 650m², Krzycko Małe

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 650m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Krzycko małe

Dam zlecenie na położenie gładzi, 450m², Śrem

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 450m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Śrem

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Śrem

Starasz się odnaleźć Klienta jako solidny profesjonalista z zakresu najlepszego gładzenia ścian z Śremu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Śrem

Położenie Gładzi Kościan

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 500m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Śrem

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-23 do 2024-01-23

 • Śrem

Położenie gładzi, 51-100m², Mosina

Próbujesz znaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Wielkopolskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Mosina

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 220m², Leszno

Wykonaj usługę doskonałego położenia gładzi o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 220m²", jako specjalista z miejscowości Leszno. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Leszna jesteś jednym z najlepszych. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Leszno

Zapytanie o położenia gładzi, 301-500m², Leszno

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-07-13 do 2024-07-20
dodano 5 dni temu

 • Leszno

Perfekcyjne Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 650m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Informacje dodatkowe: Położenie gładzi, na wytynkowane ściany. Podwieszane sufity Termin skorzystan...

2024-05-31 do 2024-06-08

 • Leszno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty