Kategorie
Szukaj

Gładzie w Gdyni

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 229 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Gdyni

Rewelacyjne Położenie Gładzi

53 opinie
Gładzie Gdynia

Powierz prace dotyczące położenia gładzi profesjonalistom firmy FHU MARBUD Marek Chrostowski - wykończenia remonty oraz sprzątanie z miejscowości Gdynia. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Gdyni nie mają sobie równych. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Gdynia

22 opinie
EkoMalarz - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Gdynia

Firma EkoMalarz świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Gdynia oraz przyległych powiatów. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Porządne Gładzie Gipsowe w Gdyni

20 opinii
Joko remont - Porządne Gładzie Gipsowe w Gdyni

Wciąż szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia Joko remont. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Staranne Gładzie Gipsowe Gdynia

26 opinii
KAMIŃSKI INVEST Grzegorz Kamiński - Staranne Gładzie Gipsowe Gdynia

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. KAMIŃSKI INVEST Grzegorz Kamiński ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Świetne Gładzie Bezpyłowe

11 opinii
Pan Konserwator - Świetne Gładzie Bezpyłowe Gdynia

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Pan Konserwator z Gdyni będzie najszybszą drogą. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Firma Handlowo Usługowa BUDMIR - Mirosław Sprada

26 opinii
Firma Handlowo Usługowa BUDMIR - Mirosław Sprada - Perfekcyjne Gładzenie Ścian Gdynia

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest gładzenie ścian. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

DBremonty

7 opinii
DBremonty - Znakomite Gładzie Gipsowe Gdynia

DBremonty świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Gdyni i z sąsiednich miast. Nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Prace Wykończeniowe Wiesław Tryzna

6 opinii
Prace Wykończeniowe Wiesław Tryzna - Profesjonalne Gładzenie Ścian Gdynia

Po prostu zleć zadanie gładzenia ścian profesjonalistom z miejscowości Gdynia. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. Na terenie Gdyni nie mają sobie równych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Gdyńska Ekipa Dawid Bierkus

1 opinia
Gdyńska Ekipa Dawid Bierkus - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Gdynia

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Gdyńska Ekipa Dawid Bierkus z Gdyni jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

MY HOME

4 opinie
MY HOME - Staranne Gładzie Szpachlowe Gdynia

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? MY HOME z Gdyni jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Gdyni (24)

Szukam firmy do położenia gładzi, do 20m², Gdynia

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: Malowanie sufitu Informacje dodatkowe: Wygładzenie ścian, położenie stiuku Wygładzenie sufitu i pomalowanie go na bislo Ter...

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano 8 godzin temu

 • Gdynia

Gładzenie Ścian Gdynia

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 3 dni temu

 • Gdynia

Zlecę położenie gładzi, 135m², Gdynia

Wciąż masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od gładzi. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 3 dni temu

 • Gdynia

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: Stiuk wenecki Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-07-09 do 2024-07-17

 • Gdynia

Kładzenie Gładzi Gdynia

Ten Klient wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m²". Przyjmij usługę najlepszego kładzenia gładzi jako specjalista w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania prac z Gdyni i okolicznych powiatów. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

2024-07-09 do 2024-07-17

 • Gdynia

Najlepsze Gładzie Gdynia

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do położenia gładzi, 101-200m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2024-06-26 do 2024-07-04

 • Gdynia

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Gdynia

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na najwyższej klasy kładzenie gładzi w rejonie Gdyni i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

2024-06-25 do 2024-07-03

 • Gdynia

Świetne Gładzie

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szlifowanie, malowanie Informacje dodatkowe: Usunąć pleśń na ścianach oraz zabezpieczenie przed następnym wyjściem koszt cał...

2024-06-19 do 2024-06-27

 • Gdynia

Zapytanie o położenia gładzi, 201-300m², Gdynia

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający położenie gładzi są pewni. Wyślij ofertę jako specjalista od położenia gładzi. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-06-19 do 2024-06-27

 • Gdynia

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Orientacyjna data: 14.06.2024...

2024-06-13 do 2024-06-21

 • Gdynia

Zapytanie o położenia gładzi, do 20m², Gdynia

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Orientacyjna data: 13.06.2024...

2024-06-13 do 2024-06-21

 • Gdynia

Najlepsze Położenie Gładzi Gdynia

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i realizujesz usługi z zakresu położenia gładzi zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m² i zostało napisane przez rzetelnego Konsumenta. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Gdynia

Szukam firmy do położenia gładzi, 101-200m², Gdynia

Wybierz prace dotyczące rewelacyjnego gładzenia ścian od pewnych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Gdyni. Ustal pasujący termin od razu!

2024-06-09 do 2024-06-17

 • Gdynia

Rewelacyjne Gładzenie Ścian

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o położenia gładzi, 102m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Pokaż bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie.

2024-05-22 do 2024-05-26

 • Gdynia

Doskonałe Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 45m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Gdynia

Zapytanie o położenia gładzi, do 20m², Gdynia

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie na mokro Informacje dodatkowe: zlecę wykonanie gładzi (pod malowanie) ze wcześniejszym zagruntowaniem i późniejszym ...

2024-04-22 do 2024-04-25

 • Gdynia

Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m², Gdynia

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Gdynia

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², Gdynia

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Gdynia
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty