Kategorie
Szukaj

Gładzie w Rawie Mazowieckiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 282 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Rawie Mazowieckiej

Świetne Gładzie Gipsowe w Rawie Mazowieckiej

4 opinie
Gładzie Rawa Mazowiecka

Jesteś zdania, że świetne gładzie gipsowe to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Mich-bud doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Perfekcyjne Gładzie Gipsowe Rawa Mazowiecka

13 opinii
Ambasada Remontowa - Perfekcyjne Gładzie Gipsowe Rawa Mazowiecka

Zrealizowanie gładzi gipsowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Ambasada Remontowa ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Już nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

M2Complex - Malowanie i Gładzie Hydrodynamiczne

3 opinie
M2Complex - Malowanie i Gładzie Hydrodynamiczne - Staranne Gładzie Bezpyłowe Rawa Mazowiecka

Jeszcze szukasz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje M2Complex - Malowanie i Gładzie Hydrodynamiczne. Umów się na rozmowę jak najszybciej i poznaj ofertę.

Świetne Gładzie Bezpyłowe

2 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane Sylwester Gierach - Świetne Gładzie Bezpyłowe Rawa Mazowiecka

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Usługi Remontowo-Budowlane Sylwester Gierach z Rawy Mazowieckiej będzie najszybszą drogą. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Najlepsze Gładzie Gipsowe

3 opinie
Jakub Parkiety-Malowanie - Najlepsze Gładzie Gipsowe Rawa Mazowiecka

Szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Jakub Parkiety-Malowanie. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zobacz!

Solidne Gładzie Gipsowe

15 opinii
KIEL-PLAST - Okna, Drzwi, Docieplenia, Kieliszek J. - Solidne Gładzie Gipsowe Rawa Mazowiecka

Jeśli poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z KIEL-PLAST - Okna Drzwi Docieplenia Kieliszek J. są dla Ciebie stworzeni. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Perfekcyjne Gładzie Szpachlowe

3 opinie
ProGress - Perfekcyjne Gładzie Szpachlowe Rawa Mazowiecka

Zrealizowanie gładzi szpachlowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. ProGress ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

ART-REM Dawid Bartnik

2 opinie
ART-REM Dawid Bartnik - Doskonałe Gładzie Gipsowe Rawa Mazowiecka

Jeżeli szukasz dobrej firmy od gładzi gipsowych to trafiłeś w dobre miejsce - ART-REM Dawid Bartnik jest do Twoich usług. Rawa Mazowiecka to teren, na którym koncentrują swoje działania. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Rawa Mazowiecka

4 opinie
WYMIAR Studio Projektowe - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Rawa Mazowiecka

Według Ciebie rewelacyjne gładzie gipsowe to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

SpeedMal

1 opinia
SpeedMal - Perfekcyjne Gładzie Rawa Mazowiecka

Ten fachowiec działa na terenie województwa i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnego gładzi. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Rawie Mazowieckiej (15)

Gładzenie Ścian Rawa Mazowiecka

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 900m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-03 do 2024-02-13

 • Cielądz

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Żelechlinek

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-11-15...

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Żelechlinek

Dam zlecenie na położenie gładzi, 55m², Żyrardów

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 55m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Żyrardowa i z sąsiednich miast. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-11-29 do 2023-12-07

 • Żyrardów

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Rawa Mazowiecka

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Żyrardów

Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m², Żyrardów

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Mieszkanie 38m2 w calosci do gładziowania włącznie z sufitem i do malowania. ok. 70-100m2...

2023-12-18 do 2023-12-19

 • Żyrardów

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Grójec

Pragniesz znaleźć Klienta jako solidny fachowiec z zakresu fantastycznego gładzenia ścian z Grójca? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Grójec

Szukam firmy do położenia gładzi, 70m², Żabia Wola

Miejsce położenia gładzi: sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 70m² Rodzaj prac: Szpachlowanie na mokro Informacje dodatkowe: Interesuje mnie wyłącznie gładź na mokro Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesię...

2023-12-17 do 2023-12-25

 • Żabia Wola

Położenie gładzi, 301-500m², Jaktorów-Kolonia

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Dom jest wykonany ze ścian keramzytowaych odlewanych w fabryce, co oznacza, że jedna jego strona jest idealn...

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Jaktorów-Kolonia

Świetne Gładzie Rawa Mazowiecka

Przygotowanie gładzi dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Szukam firmy do położenia gładzi, 301-500m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-02-03 do 2024-02-11

 • Tomaszów Mazowiecki

Położenie Gładzi Rawa Mazowiecka

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Zlecę położenie gładzi na ok. 400 m2 Prace w Lesznowoli 05-506 Kontakt : 504•••••••• Termin rozpoczęcia...

2023-11-20 do 2023-11-20

 • Lesznowola

Dam zlecenie na położenie gładzi, 201-300m², Lesznowola

Zleceniodawca szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Dam zlecenie na położenie gładzi, 201-300m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Lesznowola

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Rewelacyjne kładzenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Grodzisk Mazowiecki

Gładzie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: dobudowanie 2 scianek Informacje dodatkowe: zlecę wykonanie gładzi w nowym mieszkaniu dodatkowa wycena malowania Termin sko...

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Grodzisk Mazowiecki

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Grodzisk Mazowiecki

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Grodzisk Mazowiecki

Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m², Grodzisk Mazowiecki

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: inne. Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-02 do 2024-02-12

 • Grodzisk Mazowiecki
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty