Kategorie
Szukaj

Gładzie w Pajęcznie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 551 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Pajęcznie

Pierwszorzędne Gładzie Bezpyłowe Pajęczno

16 opinii
Gładzie Pajęczno

Firma Dariusz Stasiak oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Pajęczno oraz przyległych powiatów. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

AW-BUD

1 opinia
AW-BUD - Solidne Gładzenie Ścian Pajęczno

Zleć prace dotyczące gładzenia ścian ekspertom firmy AW-BUD z miejscowości Pajęczno. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Pajęczna są w ścisłej czołówce. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Pajęczno

1 opinia
Wykończenia wnętrz - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Pajęczno

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Wykończenia wnętrz. Pajęczno i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Jeśli chcesz uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Uslugi Ogolnobudowlane Artemiz-bis

1 opinia
Uslugi Ogolnobudowlane Artemiz-bis - Staranne Gładzie Gipsowe Pajęczno

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Uslugi Ogolnobudowlane Artemiz-bis ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

KARBUD KAROL CHOJNACKI

8 opinii
KARBUD KAROL CHOJNACKI - Doskonałe Gładzie Pajęczno

Ten specjalista działa na terenie województwa i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu doskonałego gładzi. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Budwas

1 opinia
Budwas - Staranne Gładzie Bezpyłowe Pajęczno

Znakomici pracownicy Budwas spełnią Państwa oczekiwania odnośnie gładzi. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Solidne Gładzie Gipsowe w Pajęcznie

1 opinia
Marcin Żurek - Solidne Gładzie Gipsowe w Pajęcznie

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji Marcin Żurek. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Już nie zwlekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Krystian Walaszczyk

1 opinia
Krystian Walaszczyk - Solidne Gładzie Na Mokro Pajęczno

Jeżeli wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi na mokro to zaufaj doświadczeniu Krystian Walaszczyk. Pajęczno i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Remontada

1 opinia
Remontada - Solidne Gładzie Pajęczno

Firma Remontada to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie gładzi. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w rejonie Pajęczna. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Usługi budowlane

Usługi budowlane - Znakomite Gładzie Bezpyłowe Pajęczno

Firma Usługi budowlane świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z Pajęczna i okolic. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Pajęcznie (14)

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Pajęczno

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-19 do 2024-05-27
dodano 8 dni temu

 • Pajęczno

Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m², Łękińsko

Chcesz wykonać zlecenie na położenie gładzi, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m² to rewelacyjny wybór. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Łękińsko

Położenie gładzi, 1500m², Wierzchlas

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 1500m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: 2024-03-01...

2024-01-04 do 2024-01-12

 • Wierzchlas

Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 1000m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-24 do 2024-06-01
dodano 3 dni temu

 • Wierzchlas

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m², Gruszewnia

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Gruszewnia

Doskonałe Kładzenie Gładzi

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi zrealizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Dowiedz się jakie potrzeby ma Klient, który pisze - Szukam firmy do położenia gładzi, 301-500m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Kłobuck

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 20m², Wieluń

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na profesjonalne położenie gładzi w rejonie Wielunia i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, do 20m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej profesjonalnej firmy. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Wieluń

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 21-50m², Wieluń

Szukasz pracy jako specjalista od najwyższej klasy kładzenia gładzi w rejonie Wielunia lub w przyległych miastach? Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Wieluń

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Wieluń

Zrealizuj zlecenie rewelacyjnego położenia gładzi o treści "Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m²", jako fachowiec z miejscowości Wieluń. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Wielunia jesteś jednym z najlepszych. Złóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Wieluń

Położenie gładzi, 21-50m², Wieluń

Miejsce położenia gładzi: sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Wieluń

Zapytanie o położenia gładzi, 201-300m², Bełchatów

Jeżeli wykonujesz zlecenia na wyjątkowe gładzenie ścian w rejonie Bełchatowa i oczekujesz rzetelnego klienta to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o położenia gładzi, 201-300m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Bełchatów

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m², Bełchatów

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: Położenie płyt GK plus obróbka nowych okien GK Informacje dodatkowe: Położenie gładzi na ścianach , powierzchnia ( podłogi ok. 30 ...

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Bełchatów

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Pajęczno

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: Sufit podwieszany, szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-08 do 2024-05-15

 • Bełchatów

Szukam firmy do położenia gładzi, 101-200m², Bełchatów

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Bełchatów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty