Kategorie
Szukaj

Gładzie w Zgorzelcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 982 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Zgorzelcu

Doskonałe Gładzie Gipsowe w Zgorzelcu

3 opinie
Gładzie Zgorzelec

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji Es-Bud usługi ogólnobudowlane. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

MAT-BUD USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE

3 opinie
MAT-BUD USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Zgorzelec

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? MAT-BUD USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE z Zgorzelca jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Blok-Bud Anna Szyszkowska

7 opinii
Blok-Bud Anna Szyszkowska - Doskonałe Kładzenie Gładzi Zgorzelec

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze atuty firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

J.W. USŁUGI BUDOWLANE I REMONTOWE JACEK WILGA

3 opinie
J.W. USŁUGI BUDOWLANE I REMONTOWE JACEK WILGA - Porządne Gładzie Gipsowe Zgorzelec

Jeżeli jeszcze poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji J.W. USŁUGI BUDOWLANE I REMONTOWE JACEK WILGA. Zgorzelec i okolice to główny obszar ich działania. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Tomasz Orłowski

1 opinia
Tomasz Orłowski - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Zgorzelec

Jeśli wciąż szukasz ekspertów od gładzi szpachlowych to skorzystaj z kwalifikacji Tomasz Orłowski. Zgorzelec i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Q- Bau Fabian Leciejewski

1 opinia
Q- Bau Fabian Leciejewski - Znakomite Gładzie Na Mokro Zgorzelec

Firma Q- Bau Fabian Leciejewski świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z Zgorzelca i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

PSBUD

3 opinie
PSBUD - Doskonałej Jakości Gładzie Na Mokro Zgorzelec

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z PSBUD są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Zgorzelec

2 opinie
Rafał Forster-wykończenia wnętrz - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Zgorzelec

Zrealizowanie gładzi bezpyłowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Rafał Forster-wykończenia wnętrz ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

PIOTREX

1 opinia
PIOTREX - Rewelacyjne Gładzenie Ścian Zgorzelec

Właśnie wybierasz godnego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? PIOTREX z Zgorzelca będzie najszybszą drogą. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

PEPO

2 opinie
PEPO - Solidne Położenie Gładzi Zgorzelec

Oddaj sprawę we właściwe ręce i powierz swoje zadanie tym fachowcom od położenia gładzi z Zgorzelca. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Zgorzelcu (14)

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Zgorzelec

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-06-11 do 2024-06-19

 • Zgorzelec

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Zgorzelec

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne gładzie to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-05-09 do 2024-05-09

 • Zgorzelec

Rewelacyjne Gładzie Zgorzelec

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Bolesławiec

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Zgorzelec

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 123m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Szklarska Poręba

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Szklarska Poręba

Zdecyduj się na zlecenie dotyczące wysokiej klasy gładzenia ścian od pewnych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Dolnośląskie lub okolicy. Nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Szklarska Poręba

Szukam firmy do położenia gładzi, 850m², Jelenia Góra

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 850m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: 850 m2 sian i sufitów, Proszę o podanie wstępnej ceny za m2 Termin skorzystania z oferty: w cią...

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Jelenia Góra

Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m², Jelenia Góra

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Jelenia Góra

Solidne Kładzenie Gładzi

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Jelenia Góra

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Jelenia Góra

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Jelenia Góra

Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m², Jelenia Góra

Zleceniodawca szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się już teraz - warto.

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Jelenia Góra

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m², Jelenia Góra

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Jelenia Góra

Dam zlecenie na położenie gładzi, 900m², Żagań

W dalszym ciągu masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

2024-01-04 do 2024-01-12

 • Żagań

Położenie gładzi, 51-100m², Żagań

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Żagań

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², Mysłakowice

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Informacje dodatkowe: Poprawki po innej firmie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąc...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Mysłakowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty