Kategorie
Szukaj

Gładzie w Bolesławcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 355 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Bolesławcu

Oliwa Service Oliwa Sebastian

1 opinia
Gładzie Bolesławiec

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji Oliwa Service Oliwa Sebastian. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Firma remontowo-budowlana "Mistrzowskie remonty"Daniel Nierobiś

7 opinii
Firma remontowo-budowlana "Mistrzowskie remonty"Daniel Nierobiś - Solidne Gładzie Na Mokro Bolesławiec

Przygotowanie gładzi na mokro będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Firma remontowo-budowlana Mistrzowskie remontyDaniel Nierobiś ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe w Bolesławcu

12 opinii
Horyzont Sebastian Zapora - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe w Bolesławcu

Zaufaj specjalistom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Horyzont Sebastian Zapora. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Profesjonalne Gładzenie Ścian Bolesławiec

8 opinii
PNC - Profesjonalne Gładzenie Ścian Bolesławiec

Firma PNC świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z miejscowości Bolesławiec i okolic. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

Doskonałe Gładzie Bolesławiec

4 opinie
PROPAINT - Zajączkowski Jakub - Doskonałe Gładzie Bolesławiec

Firma PROPAINT - Zajączkowski Jakub to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie gładzi. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w rejonie Bolesławca. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

KARBUD KRZYSZTOF KOPTYRA

3 opinie
KARBUD KRZYSZTOF KOPTYRA - Staranne Gładzie Bezpyłowe Bolesławiec

Potrzebujesz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia KARBUD KRZYSZTOF KOPTYRA. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Usługi Remontowo - Budowlane Plichta

2 opinie
Usługi Remontowo - Budowlane Plichta - Doskonałe Gładzie Gipsowe Bolesławiec

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji Usługi Remontowo - Budowlane Plichta. Bolesławiec i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Bartez-Bud

15 opinii
Bartez-Bud - Świetne Gładzie Szpachlowe Bolesławiec

Zrealizowanie gładzi szpachlowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Bartez-Bud ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Usługi Remontowo-Budowlane SEB-BUD Sebastian Nowiński

6 opinii
Usługi Remontowo-Budowlane SEB-BUD Sebastian Nowiński - Wysokiej Klasy Położenie Gładzi Bolesławiec

Potrzebujesz fachowców od wysokiej klasy położenia gładzi w miejscowości Bolesławiec lub w rejonie powiatu? Jeszcze dziś zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Firma budowlana Szczur Wojciech

7 opinii
Firma budowlana Szczur Wojciech - Wyjątkowe Położenie Gładzi Bolesławiec

Starasz się odnaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu wyjątkowego położenia gładzi z Bolesławca, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Firma budowlana Szczur Wojciech jest Twoim rozwiązaniem. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Bolesławcu (16)

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Bolesławiec

Masz zamiar wykonać zlecenie na gładzenie ścian, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m² to świetny wybór. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-08-21 do 2023-08-21

 • Bolesławiec

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Bolesławiec

Szukasz Zlecającego jako godny uwagi fachowiec z zakresu perfekcyjnego kładzenia gładzi z Lubania? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Lubań

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 101-300m², Tomaszowo

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Tomaszowo

Dam zlecenie na położenie gładzi, 900m², Żagań

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 900m² Rodzaj prac: gladz plus malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-04 do 2024-01-12

 • Żagań

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Zgorzelec

Kładzenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w tym fachu. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Zgorzelec

Rewelacyjne Gładzenie Ścian Bolesławiec

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Pokaż bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie.

2024-01-01 do 2024-01-09

 • Legnica

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Informacje dodatkowe: Równanie scian Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Legnica

Szukam firmy na szpachlowanie, 301-500m², Legnica

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Legnica

Najlepsze Gładzie Bolesławiec

Jeszcze możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-11-24 do 2023-12-02

 • Legnica

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Legnica

Planujesz wykonać zlecenie na gładzenie ścian, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m² to świetny wybór. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Legnica

Najlepsze Położenie Gładzi Bolesławiec

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 850m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: 850 m2 sian i sufitów, Proszę o podanie wstępnej ceny za m2 Termin skorzystania z oferty: w cią...

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Jelenia Góra

Rewelacyjne Gładzie

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Jelenia Góra

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m², Jelenia Góra

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Jelenia Góra

Gładzenie Ścian

Wykonaj prace dotyczące doskonałego gładzenia ścian od rzetelnych Klientów zainteresowanych daniem pracy na terenie Lubina lub okolicy. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Lubin

Zlecę położenie gładzi, 101-200m², Lubin

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: Szpachlowanie malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-11 do 2023-12-19

 • Lubin

Najlepsze Gładzenie Ścian

Nie marnuj energii i zrealizuj zapytanie o najlepsze gładzenie ścian z miejscowościLubin. Zachęcamy do zadawania pytań.

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Lubin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty