Kategorie
Szukaj

Gładzie w Wołowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 899 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Wołowie

Porządne Gładzie Gipsowe w Wołowie

36 opinii
Gładzie Wołów

Myślisz, że porządne gładzie gipsowe to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Dobry Remont Konrad Kościewicz udzielą rad i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Usługi Remontowo Wykończeniowe Sławek Mikłaszewski

5 opinii
Usługi Remontowo Wykończeniowe Sławek Mikłaszewski - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Wołów

Wykonanie gładzi gipsowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Usługi Remontowo Wykończeniowe Sławek Mikłaszewski ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Wood House Group

8 opinii
Wood House Group - Rewelacyjne Położenie Gładzi Wołów

Dokonaj najlepszego wyboru i zleć swoje zadanie tym zawodowcom w kwestii położenia gładzi z Wołowa. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

9 opinii
Piotrbud - Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Wołów

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kładzenie gładzi. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Finish Bud Firma ogólnobudowlan Łukasz Maciejewski

2 opinie
Finish Bud Firma ogólnobudowlan Łukasz Maciejewski - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Wołów

Szukasz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje Finish Bud Firma ogólnobudowlan Łukasz Maciejewski. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe

5 opinii
Marcin Bronowicki - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Wołów

Marcin Bronowicki świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Wołowa i okolic. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rewelacyjne Gładzie Bezpyłowe Wołów

2 opinie
Firma Budowlana KDM Paweł Nowak - Rewelacyjne Gładzie Bezpyłowe Wołów

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji Firma Budowlana KDM Paweł Nowak. Wołów i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Staranne Gładzie Gipsowe

1 opinia
Firma ogólnobudowlana HUBUD - Staranne Gładzie Gipsowe Wołów

Chcesz znaleźć dobrego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Firma ogólnobudowlana HUBUD z Wołowa będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Doskonałe Gładzie Gipsowe Wołów

3 opinie
Klein bau - Doskonałe Gładzie Gipsowe Wołów

Wciąż poszukujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Klein bau. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Gładkie tynki maszynowe

4 opinie
Gładkie tynki maszynowe - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Wołów

Jeżeli poszukujesz ekspertów od gładzi szpachlowych to powierz tę kwestię specjalistom z Gładkie tynki maszynowe. Wołów i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Wołowie (17)

Porządne Gładzie Wołów

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Wołów

Pierwszorzędne Położenie Gładzi Wołów

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi położenia gładzi na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest wiarygodny. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-04-26 do 2024-05-04

 • Krzelów

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Wołów

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Wińsko

Gładzenie Ścian Wołów

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Oborniki Śląskie

Położenie Gładzi

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ...

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Brzezina

Położenie Gładzi

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako godny zaufania specjalista z zakresu perfekcyjnego położenia gładzi z Dolnośląskiego? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Pęgów

Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: Pokój w nowym domu, położenie gładzi i wyszlifowanie, miejsce realizacji Piotrkowiczki T...

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Piotrkowiczki

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Orsk

Nie marnuj energii i zrealizuj zlecenie na profesjonalne położenie gładzi z miejscowościDolnośląskie. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Orsk

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m², Lubin

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: 2024-02-28...

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Lubin

Fantastyczne Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: Szpachlowanie malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-11 do 2023-12-19

 • Lubin

Staranne Gładzie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako dobra firma od gładzi poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Lubin z pewnością udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Wybierz numer jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

2024-05-18 do 2024-05-26

 • Lubin

Położenie gładzi, 301-500m², Lubin

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Lubin

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m², Lubin

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Szukam osoby do wykonania gładzi w domu wraz z malowaniem na biało. W załączeniu rzut domu. ...

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Lubin

Najlepsze Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-18 do 2023-12-26

 • Lubin

Szukam firmy do położenia gładzi, 51-100m², Lubin

Potrzebujesz zleceniodawcy jako ekspert od rewelacyjnego kładzenia gładzi w miejscowości Lubin lub w okolicznych miastach? Już nie czekaj i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Lubin

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m², Lubin

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Lubin

Doskonałe Gładzie

Ten Klient wciąż szuka profesjonalistów od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Położenie gładzi, 51-100m², chcąc trafić w dobre miejsce. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty