Kategorie
Szukaj

Gładzie w Kamiennej Górze

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 332 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Kamiennej Górze

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

7 opinii
Gładzie Kamienna Góra

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kładzenie gładzi. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Doskonałej Jakości Gładzie Bezpyłowe

10 opinii
Maciej Gwiżdż Usługi Wykończeniowe - Doskonałej Jakości Gładzie Bezpyłowe Kamienna Góra

Według Ciebie doskonałej jakości gładzie bezpyłowe to nieproste zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z Maciej Gwiżdż Usługi Wykończeniowe udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Władysław Niemiec

12 opinii
Władysław Niemiec - Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Kamienna Góra

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Władysław Niemiec perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

CORDWOOD budownictwo ekologiczne

5 opinii
CORDWOOD budownictwo ekologiczne - Profesjonalne Gładzie Na Mokro Kamienna Góra

Chcesz znaleźć godnego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? CORDWOOD budownictwo ekologiczne jest na to najlepszym rozwiązaniem. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Perfekcyjne Gładzenie Ścian Kamienna Góra

9 opinii
Skuteczne Ciśnienie - Perfekcyjne Gładzenie Ścian Kamienna Góra

Od wielu lat pracownicy Skuteczne Ciśnienie wykonują usługi z zakresu gładzenia ścian, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Wyjątkowe Położenie Gładzi Kamienna Góra

1 opinia
Remonty Karol Jurenko - Wyjątkowe Położenie Gładzi Kamienna Góra

Po prostu zleć prace dotyczące położenia gładzi fachowcom z miejscowości Kamienna Góra. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Kamiennej Góry są w ścisłej czołówce. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Profesjonalne Gładzie Szpachlowe

1 opinia
Przemysław - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Kamienna Góra

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz ekspertów od gładzi szpachlowych to skorzystaj z kwalifikacji Przemysław. Kamienna Góra i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ustal pasujący termin!

Pierwszorzędne Gładzie Bezpyłowe w Kamiennej Górze

1 opinia
OLMOBUD Usługi Ogólno-Budowlane Piotr Olszewski - Pierwszorzędne Gładzie Bezpyłowe w Kamiennej Górze

Przygotowanie gładzi bezpyłowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. OLMOBUD Usługi Ogólno-Budowlane Piotr Olszewski ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Usługi Remontowo-Budowlane

1 opinia
Usługi Remontowo-Budowlane - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Kamienna Góra

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Usługi Remontowo-Budowlane. Ażeby poznać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Dawjul Sapiński Jarosław

1 opinia
Dawjul Sapiński Jarosław - Profesjonalne Gładzenie Ścian Kamienna Góra

Po prostu zleć zadanie gładzenia ścian fachowcom z miejscowości Kamienna Góra. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Kamiennej Góry są jednymi z najlepszych. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Kamiennej Górze (14)

Położenie gładzi, 101-200m², Mieroszów

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Mieroszów

Zlecę położenie gładzi, 600m², Miłków

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę położenie gładzi, 600m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Umów się na konkretny termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-12-17 do 2023-12-25

 • Miłków

Gładzenie Ścian Kamienna Góra

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 800m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: 2024-01-22...

2024-01-13 do 2024-01-21

 • Miłków

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², Mysłakowice

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Mysłakowice

Zapytanie o położenia gładzi, 301-500m², Wałbrzych

Szukasz zlecenia jako sprawdzony specjalista z zakresu fantastycznego kładzenia gładzi? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Wałbrzych

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, do 20m², Wałbrzych

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-07 do 2024-01-07

 • Wałbrzych

Gładzie Kamienna Góra

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: Gladzie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-12-11 do 2023-12-19

 • Wałbrzych

Perfekcyjne Gładzenie Ścian

Wykonaj zlecenie dotyczące perfekcyjnego gładzenia ścian od pewnych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy na terenie Wałbrzycha. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-06-01 do 2024-06-09

 • Wałbrzych

Najlepsze Gładzenie Ścian

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Dam zlecenie na położenie gładzi, 500m². To zlecenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Wałbrzych

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Wałbrzych

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-12-26 do 2024-01-03

 • Wałbrzych

Szukam firmy do położenia gładzi, 850m², Jelenia Góra

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 850m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: 850 m2 sian i sufitów, Proszę o podanie wstępnej ceny za m2 Termin skorzystania z oferty: w cią...

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Jelenia Góra

Świetne Gładzie

Przygotowanie gładzi dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Jelenia Góra

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 101-200m², Jelenia Góra

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 101-200m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Jelenia Góra

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Jelenia Góra

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Jelenia Góra
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty