Kategorie
Szukaj

Gładzie w Nowym Sączu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 483 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Nowym Sączu

Świetne Gładzie Gipsowe

14 opinii
Gładzie Nowy Sącz

Jesteś zdania, że świetne gładzie gipsowe to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z NANO HOUSE BUDOWNICTWO doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE

8 opinii
USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE - Perfekcyjne Gładzie Nowy Sącz

Eksperci z USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny gładzi. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Jacek Czyszczoń - Usługi Remontowo - Budowlane

5 opinii
Jacek Czyszczoń - Usługi Remontowo - Budowlane - Najlepsze Gładzie Na Mokro Nowy Sącz

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi na mokro i zatrudnij Jacek Czyszczoń - Usługi Remontowo - Budowlane. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Nowy Sącz

5 opinii
Pro Standard Bartłomiej Miczołek - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Nowy Sącz

Zrealizowanie gładzi na mokro będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Pro Standard Bartłomiej Miczołek ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Ustal pasujący termin od razu!

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Nowy Sącz

1 opinia
Remontowo - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Nowy Sącz

Jeśli szukasz jakości wykonywanych usług to eksperci z Remontowo są dla Ciebie stworzeni. Aby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Faron

3 opinie
Faron - Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Nowy Sącz

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Faron perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian

2 opinie
MG-BUD Marcin Głąb - Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Nowy Sącz

Wybierz specjalistów z MG-BUD Marcin Głąb jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do najwyższej klasy gładzenia ścian na terenie Nowego Sącza. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Świetne Gładzie Bezpyłowe

5 opinii
Optimum - Świetne Gładzie Bezpyłowe Nowy Sącz

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Optimum z Nowego Sącza będzie najszybszą drogą. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Profesjonalne Gładzenie Ścian w Nowym Sączu

2 opinie
Zakład Remontowo-Budowlany Marek Fecko - Profesjonalne Gładzenie Ścian w Nowym Sączu

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi na mokro i zatrudnij Zakład Remontowo-Budowlany Marek Fecko. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Rewelacyjne Gładzie Bezpyłowe

5 opinii
Brygada RR Rafał Tarsiński - Rewelacyjne Gładzie Bezpyłowe Nowy Sącz

Gładzie nie ma dla Brygada RR Rafał Tarsiński żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Nowym Sączu (18)

Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m², Nowy Sącz

Jeżeli jako ekspert od gładzi szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Nowego Sącza bez wątpienia pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przedstaw dobrą propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt jak najszybciej.

2024-07-09 do 2024-07-09

 • Nowy Sącz

Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m², Nowy Sącz

Ten Klient jest zdania, że staranne gładzie to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i prześlij ofertę.

2024-07-08 do 2024-07-16

 • Nowy Sącz

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m², Nowy Sącz

Zrealizuj usługę fantastycznego położenia gładzi o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m²", jako ekspert z miejscowości Nowy Sącz. Przekonaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Nowego Sącza nie masz sobie równych. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-06-12 do 2024-06-12

 • Nowy Sącz

Fantastyczne Położenie Gładzi Nowy Sącz

Masz zamiar wykonać zlecenie na położenie gładzi, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m² to wspaniały wybór. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Nowy Sącz

Doskonałe Gładzie Nowy Sącz

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: Remont salonu , położenie gładzi na suficie z gk oraz ścianach wymiary salonu to 4,74...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Nowy Sącz

Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m², Nowy Sącz

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: Wykończenie łazienki. Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Nowy Sącz

Kładzenie Gładzi Nowy Sącz

Masz zamiar wykonać zlecenie na kładzenie gładzi, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m² to doskonały wybór. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Przysietnica

Solidne Gładzie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-09 do 2024-04-09

 • Zagorzyn

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m², Zagorzyn

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-09 do 2024-04-10

 • Zagorzyn

Kładzenie Gładzi

Zleceniodawca poszukuje świetnej współpracy i pisze - Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-04-09 do 2024-04-10

 • Łącko

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m², Limanowa

Wykonaj zadanie rewelacyjnego kładzenia gładzi o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m²", jako specjalista z miejscowości Limanowa. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Limanowej jesteś w ścisłej czołówce. Zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Limanowa

Zlecę położenie gładzi, 101-200m², Gorlice

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Gorlice

Fantastyczne Położenie Gładzi

Upewnij się, że Konsumenci zlecający położenie gładzi są pewni. Skontaktuj się z nim jako ekspert od położenia gładzi. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Pleśna

Gładzenie Ścian Nowy Sącz

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Małopolskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dłużej nie zwlekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Nowy Wiśnicz

Gładzenie Ścian

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Małopolskiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-05-08 do 2024-05-08

 • Ryglice

Kładzenie Gładzi

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Szukam firmy do położenia gładzi, 301-500m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-02-06 do 2024-02-07

 • Brzesko

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano 3 dni temu

 • Gierczyce

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², Skołyszyn

Zdecyduj się na zlecenie dotyczące wysokiej klasy gładzenia ścian od pewnych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Podkarpackie lub okolicy. Nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Skołyszyn
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty