Kategorie
Szukaj

Gładzie w Oświęcimiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 486 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Oświęcimiu

Profesjonalne Gładzie

51 opinii
Gładzie Oświęcim

Profesjonalne gładzie to życiowa pasja ekipy z firmy MAWO Marcin Worek - nie mają sobie równych w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Znakomite Gładzie Gipsowe

10 opinii
Grzegorz Sacha - Znakomite Gładzie Gipsowe Oświęcim

Uwierz ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Grzegorz Sacha. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Oświęcim

10 opinii
Remontowo-Budowlana "Nice House" - Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Oświęcim

Gdy poszukujesz rewelacyjnej współpracy to eksperci z Remontowo-Budowlana Nice House są dla Ciebie idealni. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Usługi Remontowo - Instalacyjne

7 opinii
Usługi Remontowo - Instalacyjne - Doskonałej Jakości Gładzie Bezpyłowe Oświęcim

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij Usługi Remontowo - Instalacyjne. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

EFEKT

3 opinie
EFEKT - Świetne Gładzie Gipsowe Oświęcim

Wykonanie gładzi gipsowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. EFEKT ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Doskonałe Gładzie Bezpyłowe

20 opinii
Robstan Export - Doskonałe Gładzie Bezpyłowe Oświęcim

Robstan Export oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Oświęcimia oraz przyległych powiatów. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Solidne Gładzie Gipsowe w Oświęcimiu

7 opinii
Nowoczesne Systemy Budowlane Piotr Radzichowski - Solidne Gładzie Gipsowe w Oświęcimiu

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Nowoczesne Systemy Budowlane Piotr Radzichowski. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zobacz!

PRO-FINISH Sufity Napinane

8 opinii
PRO-FINISH Sufity Napinane - Pierwszorzędne Gładzie Na Mokro Oświęcim

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od gładzi na mokro to powierz tę kwestię specjalistom z PRO-FINISH Sufity Napinane. Oświęcim i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Solidne Gładzie Szpachlowe Oświęcim

3 opinie
Mateusz Jaszczurowski - Solidne Gładzie Szpachlowe Oświęcim

Mateusz Jaszczurowski świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Oświęcim i okolic. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Raft-bud Rafał Cygan

8 opinii
Raft-bud Rafał Cygan - Solidne Gładzenie Ścian Oświęcim

Zleć prace dotyczące gładzenia ścian ekspertom firmy Raft-bud Rafał Cygan z miejscowości Oświęcim. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Oświęcimia są w ścisłej czołówce. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Oświęcimiu (15)

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, do 20m², Oświęcim

Masz zamiar przyjąć zlecenie na położenie gładzi, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Potrzebna ekipa na położenia gładzi, do 20m² to doskonały pomysł. Żeby otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

2024-06-28 do 2024-07-06

 • Oświęcim

Znakomite Gładzie Oświęcim

Ten Klient jest zdania, że znakomite gładzie to nieprosty temat. Napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do położenia gładzi, 201-300m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-06-20 do 2024-06-20

 • Zaborze

Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m², Brzeszcze

Zrealizowanie gładzi dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Brzeszcze

Położenie gładzi, 201-300m², Oświęcim

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Informacje dodatkowe: Szpachlowa natryskowe z materiałem Termin skorzystania z oferty: w ciągu ...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Oświęcim

Wyjątkowe Położenie Gładzi Oświęcim

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-07 do 2024-05-07

 • Chełmek

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Oświęcim

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu gładzenia ścian wykonaj zlecenie na gładzenie ścian. Poznaj szczegóły zapytania - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m². Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Oświęcim

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 20m², Kęty

Ten Klient jest zdania, że najlepsze gładzie to nieproste zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 20m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Kęty

Profesjonalne Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Szpachlowanie sponowanie i gladzie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Oświęcim

Zlecę położenie gładzi, 21-50m², Oświęcim

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę położenie gładzi, 21-50m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Pokaż propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Oświęcim

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Oświęcim

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Oświęcim

Profesjonalne Kładzenie Gładzi

Zapytanie o treści - Zlecę położenie gładzi, 51-100m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Małopolskiego i z sąsiednich miast. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Chełmek

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na rewelacyjne kładzenie gładzi w rejonie Oświęcimia i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy do położenia gładzi, 301-500m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2024-02-05 do 2024-02-07

 • Oświęcim

Położenie Gładzi

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne mocne strony jako eksperta od położenia gładzi to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m². Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Polanka Wielka

Rewelacyjne Gładzenie Ścian

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Polanka Wielka

Doskonałe Gładzenie Ścian

Potrzebujesz klienta jako fachowiec od doskonałego gładzenia ścian w miejscowości Małopolskie lub w okolicznych miastach? Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Jawiszowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty