Kategorie
Szukaj

Gładzie w Chrzanowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
654 041 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Chrzanowie

Perfekcyjne Gładzie

2 opinie
Gładzie Chrzanów

Gdy poszukujesz dobrej współpracy to eksperci z MG Project Grzegorz Wadas perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Excluziwemal

1 opinia
Excluziwemal - Solidne Gładzie Gipsowe Chrzanów

Ten fachowiec działa na obszarze powiatu i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnego gładzi. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Staranne Gładzie Szpachlowe Chrzanów

22 opinie
Balc-Dom Łukasz Cyran - Staranne Gładzie Szpachlowe Chrzanów

Przygotowanie gładzi szpachlowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Balc-Dom Łukasz Cyran ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe w Chrzanowie

11 opinii
SF-Wykończenia Wnętrz (Quality) - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe w Chrzanowie

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z SF-Wykończenia Wnętrz Quality perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

As-bud

10 opinii
As-bud - Perfekcyjne Gładzie Gipsowe Chrzanów

Szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Zaufaj doświadczeniu As-bud. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Mateusz Dunaj Gips-Mal

2 opinie
Mateusz Dunaj Gips-Mal - Znakomite Gładzie Gipsowe Chrzanów

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Mateusz Dunaj Gips-Mal. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Usługi Remontowo - Instalacyjne

7 opinii
Usługi Remontowo - Instalacyjne - Solidne Gładzie Chrzanów

Firma Usługi Remontowo - Instalacyjne to prawdziwi wyjadacze w branży gładzi. Swoje usługi oferują w okolicy miejscowości Chrzanów. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

OMNIKRAK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

2 opinie
OMNIKRAK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Doskonałe Gładzie Gipsowe Chrzanów

Jeśli potrzebujesz ekspertów od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji OMNIKRAK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Chrzanów i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

2 opinie
GUMBAREM - Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Chrzanów

Powierz usługę najwyższej klasy kładzenia gładzi fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Chrzanów i okolicznych powiatów. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Porządne Gładzie Gipsowe Chrzanów

1 opinia
Andrzej Cieślik PREZES-BUD - Porządne Gładzie Gipsowe Chrzanów

Uwierz ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Andrzej Cieślik PREZES-BUD. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Jeszcze dziś zadzwoń do nich.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Chrzanowie (14)

Profesjonalne Kładzenie Gładzi Chrzanów

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny zaufania specjalista z zakresu profesjonalnego kładzenia gładzi z Małopolskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Umów się na konkretny termin już teraz!

2024-07-14 do 2024-07-22

 • Libiąż

Staranne Gładzie Chrzanów

Ten Klient jest zdania, że staranne gładzie to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Pokaż bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Chrzanów

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 80m², Libiąż

To zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 80m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Małopolskiego i z sąsiednich miast. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Libiąż

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 20m², Chrzanów

Na wypadek jeśli jako profesjonalista od gładzi szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 20m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Chrzanowa bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

2024-02-20 do 2024-02-20

 • Chrzanów

Położenie gładzi, 600m², Młoszowa

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 600m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Ściany - płyta fermacell klejona (ok 250m2) Sufity - regips (ok 300m2) Termin skorzystania z of...

2024-01-31 do 2024-01-31

 • Młoszowa

Pierwszorzędne Gładzie

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-05-07 do 2024-05-07

 • Chełmek

Zlecę położenie gładzi, 51-100m², Chełmek

Ten Klient myśli, że solidne gładzie to niełatwe zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zlecę położenie gładzi, 51-100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista doradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Chełmek

Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m², Jaworzno

Gładzenie ścian to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Jaworzno

Rewelacyjne Gładzenie Ścian Chrzanów

Miejsce położenia gładzi: tylko sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-07-02 do 2024-07-10

 • Jaworzno

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m², Jaworzno

Zaoszczędź sobie kłopotów i wybierz zapytanie o najwyższej klasy gładzenie ścian z miejscowościJaworzno. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2024-07-14 do 2024-07-22

 • Jaworzno

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 5m², Jaworzno

Miejsce położenia gładzi: tylko sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 5m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-07-02 do 2024-07-10

 • Jaworzno

Pierwszorzędne Gładzie

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od gładzi poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca na pewno udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Polanka Wielka

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Polanka Wielka

Położenie gładzi, 201-300m², Oświęcim

Wykonaj zlecenie solidnego kładzenia gładzi o treści "Położenie gładzi, 201-300m²", jako profesjonalista z miejscowości Oświęcim. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Oświęcimia jesteś w ścisłej czołówce. Przedłóż wyjątkową propozycję temu Klientowi - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Oświęcim
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty