Kategorie
Szukaj

Gładzie w Bochni

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 486 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Bochni

Nowy Dom Remonty-Wykończenia

1 opinia
Gładzie Bochnia

Właśnie wybierasz godnego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? Nowy Dom Remonty-Wykończenia z Bochni będzie najszybszą drogą. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Solidne Gładzie Szpachlowe

11 opinii
Remo-Tech - Solidne Gładzie Szpachlowe Bochnia

Chcesz znaleźć rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? Remo-Tech będzie najszybszą drogą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Profesjonalne Gładzenie Ścian

10 opinii
SERHII ZOSYK - Profesjonalne Gładzenie Ścian Bochnia

Firma SERHII ZOSYK świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z miejscowości Bochnia i okolic. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

Pierwszorzędne Gładzie w Bochni

16 opinii
Rynmax - Pierwszorzędne Gładzie w Bochni

Firma Rynmax to prawdziwi profesjonaliści w branży gładzi. Swoje usługi oferują Klientom w rejonie Bochni. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Staranne Gładzie Na Mokro

6 opinii
Jarek Krzywda - "Remel" - Staranne Gładzie Na Mokro Bochnia

Uważasz, że staranne gładzie na mokro to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Jarek Krzywda - Remel poradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Staranne Gładzie Gipsowe

25 opinii
Mat-bud - Staranne Gładzie Gipsowe Bochnia

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Mat-bud ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe Bochnia

22 opinie
PRZE - MAR Przemysław Dziurzycki - Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe Bochnia

Jeżeli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia PRZE - MAR Przemysław Dziurzycki. Bochnia i okolice to główny obszar ich działania. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Porządne Gładzie Gipsowe Bochnia

12 opinii
REMEX Dominik Barnaś - Porządne Gładzie Gipsowe Bochnia

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od gładzi gipsowych to trafiłeś w dobre miejsce - REMEX Dominik Barnaś jest do Twoich usług. Bochnia i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi

4 opinie
Kamil M - Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Bochnia

Zleć zadanie kładzenia gładzi ekspertom firmy Kamil M z miejscowości Bochnia. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Bochni są jednymi z najlepszych. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Kambud

7 opinii
Kambud - Doskonałej Jakości Gładzie Bezpyłowe Bochnia

Zaufaj ekspertom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij Kambud. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Aby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Bochni (14)

Kładzenie Gładzi Bochnia

Przekonaj się, że Klienci zlecający kładzenie gładzi są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od kładzenia gładzi. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano 3 dni temu

 • Gierczyce

Zapytanie o położenia gładzi, 2000m², Nowy Wiśnicz

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 2000m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Nowy Wiśnicz

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m², Kłaj

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Na czerwono zaznaczone ścianki, których nie będzie Termin skorzystania z oferty: w ciągu ...

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Kłaj

Doskonałe Położenie Gładzi Bochnia

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-06 do 2024-02-07

 • Brzesko

Szukam firmy do położenia gładzi, 301-500m², Niepołomice

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Duży dom w trakcie remontu po wymianach instalacji więc naprawa ubytków tynku. Gładzie i...

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Niepołomice

Fantastyczne Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-08 do 2024-03-08

 • Niepołomice

Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-23 do 2024-01-23

 • Tropiszów

Najlepsze Gładzenie Ścian Bochnia

Przyjmij zadanie najlepszego gładzenia ścian o treści "Położenie gładzi, 6m²", jako specjalista z miejscowości Wieliczka. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Wieliczki jesteś w ścisłej czołówce. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-01-15 do 2024-01-21

 • Wieliczka

Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m², Wieliczka

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: gładzenie ścian Informacje dodatkowe: 150 m2 ścian i 50 m2 sufitu do położenia gładzi na już Termin skorzystania z oferty: ...

2024-04-08 do 2024-04-10

 • Wieliczka

Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 2000m² Rodzaj prac: szpachlowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Wieliczka

Szukam firmy do położenia gładzi, 2500m², Węgrzce Wielkie

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 2500m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Węgrzce wielkie

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m², Wieliczka

Masz zamiar wykonać zlecenie na gładzenie ścian, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m² to świetny wybór. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-03-31 do 2024-04-08

 • Wieliczka

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m², Wieliczka

Profesjonalne gładzenie ścian to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w branży. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

2024-05-01 do 2024-05-09

 • Wieliczka

Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m², Kocmyrzów

To zapytanie o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z rejonu Małopolskiego i okolic. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Kocmyrzów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty