Kategorie
Szukaj

Gładzie w Miechowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 483 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Miechowie

"ADREM" Usługi Remontowo Wykończeniowe

3 opinie
Gładzie Miechów

Po prostu zleć usługę gładzenia ścian specjalistom firmy ADREM Usługi Remontowo Wykończeniowe z miejscowości Miechów. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Miechowa są jednymi z najlepszych. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Miechów

1 opinia
FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA MALIBUX - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Miechów

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA MALIBUX ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Ażeby otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Firma Remontowo Budowlana Marcin Dobrzanski

4 opinie
Firma Remontowo Budowlana Marcin Dobrzanski - Solidne Gładzie Na Mokro Miechów

Przygotowanie gładzi na mokro będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Firma Remontowo Budowlana Marcin Dobrzanski ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Staranne Gładzie Szpachlowe

1 opinia
F.U.H.MICHTA - Staranne Gładzie Szpachlowe Miechów

Potrzebujesz profesjonalistów od gładzi szpachlowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia F.U.H.MICHTA. Już nie trać czasu i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Staranne Gładzie Na Mokro

1 opinia
Marss uslugi ogolnobudowlane - Staranne Gładzie Na Mokro Miechów

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Marss uslugi ogolnobudowlane. Ażeby poznać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

SELMO

1 opinia
SELMO - Najlepsze Gładzenie Ścian Miechów

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy, której specjalnością jest gładzenie ścian. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi

7 opinii
BauRico - Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Miechów

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy BauRico, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Solidne Kładzenie Gładzi w Miechowie

6 opinii
MAJSTER HOUSEPrzemysław Mentel - Solidne Kładzenie Gładzi w Miechowie

Firma MAJSTER HOUSEPrzemysław Mentel oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Miechów oraz przyległych powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Miechów

4 opinie
FACHMAN - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Miechów

W dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od gładzi szpachlowych? Wykorzystaj doświadczenie FACHMAN. Nie czekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Detal-Efekt

1 opinia
Detal-Efekt - Solidne Gładzie Gipsowe Miechów

W dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od gładzi szpachlowych? Wykorzystaj doświadczenie Detal-Efekt. Nie czekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Miechowie (14)

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m², Miechów

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: Projekt domu Jarzębina IV Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-07-09 do 2024-07-17

 • Miechów

Zapytanie o położenia gładzi, 1000m², Słomniki

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od gładzi. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-07-15 do 2024-07-23
dodano 7 dni temu

 • Słomniki

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 20m², Narama

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-07-01 do 2024-07-09

 • Narama

Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m², Sędziszów

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Sędziszów

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 21-50m², Sędziszów

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi kładzenia gładzi na bardzo wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest sprawdzony. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Sędziszów

Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m², Sędziszów

Planujesz wykonać zlecenie na gładzenie ścian, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m² to świetny wybór. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Sędziszów

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Sędziszów

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-27 do 2024-02-04

 • Sędziszów

Zapytanie o położenia gładzi, 301-500m², Wolbrom

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: tylko gladzie Informacje dodatkowe: sciany zbudowane z bloczkow ytong Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-18 do 2024-01-18

 • Wolbrom

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi Miechów

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z miejscowości Małopolskie oraz przyległych powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Kocmyrzów

Położenie gładzi, 51-100m², Kocmyrzów

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi gładzenia ścian na bardzo wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest sprawdzony. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Kocmyrzów

Zlecę położenie gładzi, 6m², Tomaszowice

Miejsce położenia gładzi: tylko sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 6m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-16 do 2024-06-24

 • Tomaszowice

Pierwszorzędne Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 130m² Orientacyjna data: 31.07.2024...

2024-06-28 do 2024-06-28

 • Giebułtów

Doskonałe Położenie Gładzi

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na doskonałe położenie gładzi w rejonie Jędrzejowa i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 21-50m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-07-21 do 2024-07-29
dodano wczoraj o 16:02

 • Jędrzejów

Szukam firmy do położenia gładzi, 201-300m², Jędrzejów

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: Polozenie gladzi na plytach z g_k Termin skorzystania z oferty: 2024-04-15...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Jędrzejów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty